REKLAMA
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie

Dyskwalifikacja sztafety mieszanej 4x100m w Tokio

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio start zaliczyła pływacka sztafeta mieszana na 4x100 metrów stylem zmiennym. W składzie z reprezentantem Legii Warszawa, Janem Kozakiewiczem, który płynął na drugiej zmianie 100m stylem klasycznym. Ponadto w sztafecie płynęli Paulina Peda, Jakub Majerski i Kornelia Fiedkiewicz.

Polacy początkowo zakończyli rywalizację na miejscu piątym, bijąc przy okazji rekord Polski w tej konkurencji, ale niestety chwilę później pojawiła się informacja o dyskwalifikacji sztafety. Przyczyną był falstart na trzeciej zmianie - Majerski, który kilkanaście minut wcześniej startował w eliminacjach na 100m stylem motylkowym, za wcześnie wskoczył do wody.

- Nie ma co mieć mieszanych uczuć, jako zespół daliśmy z siebie wszystko. Jestem zadowolony - pokonałem ten dystans tak jak miałem popłynąć, więc pod tym względem 'cacy'. Bardzo szkoda, że na jednej zmianie prawdopodobnie był falstart. Oczywiście mam nadzieję, że to nie na mojej. Żarty na bok, to oczywiście kompletnie nieistotne czyja to zmiana i czyj to błąd, bo jako zespół daliśmy z siebie 10/10 - powiedział w rozmowie z TVP Sport bezpośrednio po starcie Kozakiewicz.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.