Igrzyska Olimpijskie

Klepacka druga po pierwszym dniu wyścigów kl.RS:X w Tokio

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Dzisiaj w Tokio odbyły się pierwsze trzy wyścigi rywalizacji żeglarskich, w windsurfingowej klasie RS:X, w ramach Igrzysk Olimpijskich. Zofia Klepacka z Legii Warszawa po pierwszym dniu zajmuje drugą lokatę. Legionistka złożyła ponadto protest odnośnie trzeciego wyścigu, w którym wpadła do wody i ukończyła ten wyścig na pozycji 14. Niestety, mimo że Zośka była na prawym, uprzywilejowanym halsie, komisja nie zdecydowała się na dyskwalifikację w tym wyścigu Picon.

Pierwszy wyścig Klepacka ukończyła na czwartej pozycji, dzięki walce do samego końca. Na górnym znaku legionistka była piąta, później spadła nawet na ósme miejsce, ale waleczna postawa naszej zawodniczki sprawiła, że do mety dotarła czwarta. "Kolejny wyścig to był popis polskiej szkoły windsurfingu olimpijskiego stworzonej przez trenera Pawła Kowalskiego i wspaniałego, brylantowego talentu Klepackiej oszlifowanego przez trenera YKP Witolda Nerlinga. Prowadziła od startu do końca wyprzedzając rywalki o blisko pół minuty" - relacjonuje prosto z Tokio Dariusz Urbanowicz, wysłannik radiowej "Trójki".

W trzecim i ostatnim dzisiejszym wyścigu legionistka prowadziła na halsówce, na górę wjechała czwarta, następnie trzecia, ale w zamieszaniu na znaku kursowym nasza zawodniczka wpadła do wody, przez co została wyprzedzona przez kilkanaście zawodniczek i ten wyścig ukończyła na pozycji 14. Wynik ten, jest odrzucony w klasyfikacji generalnej (najsłabszy wynik danego zawodnika), i w klasyfikacji generalnej po trzech wyścigach Zofia Klepacka jest druga, za Francuzką, Charline Picon. Niestety ostatecznie protest Klepackiej dotyczący trzeciego wyścigu i zachowania Picon nie został uznany przez komisję - Francuzka nie została w nim zdyskwalifikowana, a wyniki (14. miejsce legionistki) zostały utrzymane.

Kolejne trzy wyścigi w klasie RS:X odbędą się jutro, kolejne (siódmy, ósmy i dziewiąty) - po dniu przerwy, w środę od 5:15, a wyścigi 10-12 odbędą się w czwartek o 6:05.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

+dodaj komentarz
Robert Szenfeld - 26.07.2021 / 08:37, *.landirenzo.pl

Mam zaszczyt widywać Panią nad Zegrzem w ,,Małym Helu,, . Trzeba żabę przypilnować w szatni i przypomnieć, która to jest prawa ręka .. co za chamstwo na tych igrzyskach .. albo autriaczka się wiezie na konduktora a potem wygrywa wyścig kolarski, albo żabojad nie zna przepisów. A sędziowie.. to już całkiem inna opowieść . Trzymamy kciuki. Wierzę, że karma wróci .

odpowiedz
Jimmy L - 26.07.2021 / 06:34, *.t-ipconnect.de

Zosiu walcz do konca, jestes duma naszej rdzennej Warszawy. Powodzenia.

odpowiedz
jarekk - 25.07.2021 / 19:53, *.metrointernet.pl

Pani Zosiu, jestesmy za pania tak jak za nasza druzyna pilkarska. Dla kibicow Legii jest Pani zawsze najlepsza.

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.