Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Spadł nam kamień z serca

Mishka, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Przystępowaliśmy do dwumeczu z Florą z nadzieją i wiarą, że awansujemy do kolejnej rundy, która zapewni nam cel minimum, czyli awans do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Dziś ten cel zrealizowaliśmy. Wszystkim zawodnikom i pracownikom klubu spadł kamień z serca. Mamy fazę grupową europejskich pucharów. Dawno tego w Legii nie było. Starałem się nie wywierać dodatkowej presji na zawodnikach, bo oni już byli za bardzo skoncentrowani.

Nie zagraliśmy olśniewająco, łatwiej grało nam się z Bodo, z Florą trudniej, bo oni szukali prostych środków, jak długie podania, za strefę środkową, na 30. metr. Tam następował faul albo strata piłki. Momentami łapaliśmy trochę luzu, mogło paść więcej bramek. Na razie nic wielkiego nie pokazaliśmy, nasze marzenia sięgają dalej i będziemy o nie walczyć za tydzień w Zagrzebiu.

Wiedzieliśmy, jak Flora buduje akcje, dziś zastosowała bezpieczną taktykę, unikała strat w środku boiska, bo grała długimi piłkami. Każda przegrana główka powodowała podanie w pole karne i Flora wiele razy się tam przedostawała. Wiedzieliśmy, że Flora nie jest słabym zespołem, podeszliśmy właściwie do tego spotkania i je wygraliśmy.

Nie widziałem, czy bramka dla Flory była prawidłowa, czy nie. Widziałem jedynie chorągiewkę w górze, więc byłem spokojny.

Od Artura Boruca oczekuję reagowania ekspresyjnie, pokrzykiwania, że będzie podpowiadał, pomagał. Zawodnicy wiedzą, że jeśli on interweniuje, to coś złego się dzieje na boisku i wszystko wraca do normy.

Na koniec chciałbym podziękować za miłe przyjęcie i fajną rywalizację oraz życzyć Florze powodzenia.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (36)

+dodaj komentarz
LM - 29.07.2021 / 10:04, *.tpnet.pl

@bronek 49: Zgadza sie ! Po prostu to Trener ktorego na wiecej nie stac wiec niech odejdzie !!!

odpowiedz
bronek49 - 28.07.2021 / 18:41, *.chello.pl

Michniewicz to jest pułap twoich możliwości a nie drużyny bo tam są zawodnicy którzy potrafią grać ale ty nie potrafisz wycisnąc tego z nich grasz bojażliwie tymi samymi zawodnikami czy gra dobrze czy żle a na ławce siędzą inni którzy daliby z siebie dużo więcej to pokazali zmiennicy którzy zagrali bardzo ambitnie z Wisłą ale ty jak zwykle tego nie widzisz

odpowiedz
lol - 28.07.2021 / 12:47, *..

po tytule mozna sadzic ze grali z Barcelona

odpowiedz
LM - 28.07.2021 / 09:54, *.tpnet.pl

Dlaczego nie grali Nawrocki i Rose jezeli Pan mysli ze sa gorsi od tych co grali w tej formacji to jest Pan slabym Trenerem !!

odpowiedz
:) - 28.07.2021 / 08:20, *.plus.pl

Dziś już wolne zamiast treningu pykniemy sobie turniej na playstation.

odpowiedz
Dm - 28.07.2021 / 08:18, *.plus.pl

Chłopaki teraz wolny weekend idźcie pograć w PlayStation a w Radomiu zagrają inni.

odpowiedz
Kolega po szalu - 28.07.2021 / 08:15, *.plus.pl

Ulżyło mu bo uratował chyba tym meczem posadę życia.

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 28.07.2021 / 08:14, *.plus.pl

Widać u trenera wiarę w siebie i ten zespol. Oszczędzanie graczy na rewanż z rywalem z Estonii plus pomeczowe wypowiedzi świadczą o tym że jest bardzo obsrany przed każdym meczem w pucharach niezależnie z kim gramy.

odpowiedz
Hiszpan - 28.07.2021 / 00:20, *.telnaptelecom.pl

Jak Czechu zawiesi na kinolu proporczyk Dinama to zjemy ich 5:0

odpowiedz
grzesiek - 28.07.2021 / 09:20, *.centertel.pl

@Hiszpan: o co chodzilo z tym zawieszeniem ? Bo nie panimaju

odpowiedz
Jarkonet - 27.07.2021 / 23:53, *.metrointernet.pl

Nie będę się wypowiadał co do gry i taktyki ale powiem tak … niech gra Muci przynajmniej nie boi się strzelić z 25 metrów, Maik przebija Hołownię o lata świetlne. Jura jedna celna i dokładna wrzutka. Lopez zrobił swoje. Rosę plus . Podkreślam ani jednego strzału za pola karnego. Wiem ze liczy się trzecia runda ale naprawdę nikt nie ma ambicji, aby wejść do tej LM. Z takimi błędami w obronie to Dynamo już liczy pieniądze za spacerek z Legia . Gra do tylu brak ruchu bez piłki wychodzenia i pokazywania się partnerom , brak strzałów, niedokładność aż bije w oczy. Młodzi z Wisłą grali szybciej i znacznie lepiej się to oglądało. Flora dzisiaj nic ale to nic nie pokazała, a i tak Legia może mówić o szczęściu bo gdyby sędzia nie zauważył ręki prawdopodobnie Flora by myślała już o Dynamo. Dziękuje dobranoc. I wszystko w temacie potrzebny trener który nie będzie srał w gacie tylko pokaże jak grać futbol do przodu i tyle albo aż tyle. Boruc ma racje gdzie ambicja młodzi z Wisła mieli jej więcej , biegali walczyli i Wygrali. Jak trenerze nie zależy Wam na LM to na Dynamo wystawicie młodzież a nóż widelec ambicja i walką załatwia czwarta rundę. Teraz kończę swoje żale.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 28.07.2021 / 07:58, *.chello.pl

@Jarkonet: 100% racji, kolego. Do tragicznego Jury, dodałbym jeszcze niemniej słabego Mladena. Dinamo określi na jakim etapie budowy drużyny jest Czesio.

odpowiedz
Luk - 28.07.2021 / 22:04, *.timplus.net

@Po(L)ubiony: Kończy właśnie budowę bunkra na pociski balistyczne, szkoda że nikt mu nie powiedział o atomówce jaka na niego spadnie w Zagrzebiu...

odpowiedz
Alex Bialany - 27.07.2021 / 23:12, *.chello.pl

Wszystko jedno w jakich pucharach zagramy, ale zagramy, nawet jeśli to ma być tylko liga konferencji

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 28.07.2021 / 08:17, *.plus.pl

@Alex Bialany: Myślenie takie samo nasz jak nasz trener.

odpowiedz
jac3k - 27.07.2021 / 22:47, *.com.pl

zal dupe sciska - 1 godzinę temu, *.chello.pl

I takie slowo mowi trener mistrza Polski po meczu z mistrzem Estonii...

No i co że z Estonii? A my kim jesteśmy? Drużyna z kraju z 30 któregoś miejsca w europie. Mistrz Estonii to nasz poziom. Kazachstan Azerbejdżan i inne Gruzje już dawno nam odjechały

odpowiedz
Hugon - 27.07.2021 / 22:46, *.vectranet.pl

Odnośnie grubego w bramce ,to niech najpierw weżnie się za siebie a puzniej niech pohukuje na kolegów z drużyny.Gruby ledwo stoi ,nie wychodzi do piłek ,nie można do niego zagrać bo nie potrafi już biegać ,wstyd trenerze że taki grubas stoi stoi w bramce a młodzi paczą na tą kalekę.

odpowiedz
ZIBI - 28.07.2021 / 01:08, *.t-mobile.pl

@Hugon: a Tobie proponuje najpierw nauczyć się pisania w języku polskim poprawnie. Dwa a Ty w jakich klubach grałeś co zdobyłeś ? Nic a ekspert się trafił

odpowiedz
Pacz se na 4 ligę - 28.07.2021 / 05:28, *.tpnet.pl

@Hugon: Wypad na k6 gamoniu .

odpowiedz
Ja1916 - 28.07.2021 / 07:40, *.vectranet.pl

@Hugon: wypad leszczu

odpowiedz
Andreas - 27.07.2021 / 22:22, *.play-internet.pl

Europa potrzebuje polskich hydraulikow budowlańców ale jakoś nie ma zapotrzebowania na polskich trenerów. I tutaj wszystko wychodzi pragmatyzm Czeska nad finezja polotem i miłą dla oka grą. A na taki styl nie ma zapotrzebowania w Europie.

odpowiedz
atmosferic - 27.07.2021 / 22:57, *.orange.pl

@Andreas : Polska też potrzebuje trenerów, bo jak narazie to ma wuefistów w obsranych dresach ze strachu.

odpowiedz
ZIBI - 27.07.2021 / 22:22, *.t-mobile.pl

Czytam tu co niektórych wypowiedzi to śmiało można powiedzieć że oni prowadzili Reprezentacje co najmniej np. Niemiec, Brazylii czy Francji a kluby trenowali MU, PSG czy np. Real Madryt i każdy z tych kibiców same mistrzostwa zdobywał. Kozaki zrób licencję trenerską i pokaż jeden z drugim najpierw co wy potraficie a dopiero później komentujecie. Brawo Legia oby udało się do fazy grupowej ligi mistrzów życzę że szczerego serca.

odpowiedz
Wukashi - 27.07.2021 / 22:54, *.197.174

@ZIBI: których? Pokaż, pliz!

odpowiedz
ZIBI - 28.07.2021 / 09:03, *.t-mobile.pl

@Wukashi: To ja mam Tobie pisać kto tutaj jedzenie na Legię na trenera zaznaczam nie jest z mojej bajki a doceniam co robi i dodatkowo na tych co jadą z naszymi piłkarzami wystarczy poczytać ze zrozumieniem to widać kto tu największy ekspert a sami nic nie zdobyli nic nie trenowali a przy klawiaturze Kozaki.

odpowiedz
Lalala - 27.07.2021 / 22:16, *.t-mobile.pl

Thank you uefa!!!

odpowiedz
ToJeAmelinium. - 27.07.2021 / 21:50, *.55.238

Czesiu pomyliłeś kluby, to nie Poznań żeby się cieszyć z awansu do pucharu słabeuszy 3 sortu w Europie po meczu z nic nie znaczącą drużyną z Estonii, dość fartownym awansie po męczeniu buły.

odpowiedz
Johny - 27.07.2021 / 23:42, *.tpnet.pl

@ToJeAmelinium.: dzieciaku.... policz o ile zmniejszyli ilosc klubów w LE i zobaczysz ze LK wcale slabsza od LE nie będzie

odpowiedz
Kalarepa - 27.07.2021 / 21:48, *.play-internet.pl

No i co? Sciagneliscie licznik wstydu. Moze jjeszcze szampany sowieckoje juz strzelajom na Zylecie? Bo jest 3 liga europejskich rozgrywek?

odpowiedz
bie/L/sko - 27.07.2021 / 22:37, *.master.pl

@Kalarepa: teraz będzie licznik chwały p. Prezesa. Tak będzie uczciwie. Myślę że redakcja stanie na wysokości zadania. Jestem ciekawy.

odpowiedz
Miłośnik słowa - 28.07.2021 / 12:12, *.t-mobile.pl

@Kalarepa: strzelajom? Ku.wa te zdalne nauczanie .

odpowiedz
K(L)AKIER - 27.07.2021 / 21:34, *.inetia.pl

W takim razie po.co kombinować z taktyka, jak można kopać piłkę do przodu i robić wieksze zamieszanie niz gra kombincyja, która slabo wygląda A trener sam przyznał że grali na hura i nawet im to wychodziło.

odpowiedz
zal dupe sciska - 27.07.2021 / 21:00, *.chello.pl

I takie slowo mowi trener mistrza Polski po meczu z mistrzem Estonii... Czeslaw wie na czym stoi i powinien ograniczyc cholesterol.
Gdy takie slowa padły po meczu z mistrzem top 7 Europy, to rozumiem.
Z takim sklademi forma, najblizsza runda eliminacji LM bedzie ostatnia.

odpowiedz
olek - 27.07.2021 / 20:39, *.chello.pl

Dlaczego Iza jest zawsze taka smutna?

odpowiedz
Lukassss - 27.07.2021 / 22:47, *.mm.pl

@olek: bo ma piepRzyka

odpowiedz
PLEBAN - 27.07.2021 / 20:38, *.centertel.pl

Trenerze Legionista nie będziesz nigdy, ale szacunek za to co robisz. Powiem tak musi Trener coś wymyślić bo z taka gra będzie ciężko z Dinamem. Musimy zagrać o 300% lepiej

odpowiedz