FIlip Mladenović podczas pierwszego meczu - fot. Woytek / Legionisci.com

Zapowiedź meczu

Cel minimum na wyciągnięcie ręki

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

We wtorek Legia zagra rewanżowy wyjazdowy mecz 2. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. W przypadku wygranej lub remisu, mistrzowie Polski awansują i automatycznie zagwarantują sobie minimum grę w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy.

Rezerwy zdały egzamin

Z racji napiętego terminarza na początku sezonu, trener Czesław Michniewicz zmuszony jest rotować kadrą. Część zawodników jest aktualnie kontuzjowana (Miszta, Kapustka, Slisz), a inni potrzebują nieco odpoczynku ze względu na drobne urazy i potrzebę odpowiedniej regeneracji. Z tych właśniów powodu w ostatnim meczu, w którym legioniści podjęli Wisłę Płock, mogliśmy zobaczyć kilka debiutów i rzadziej oglądanych nazwisk. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się dobrze, pokazując, iż są ciekawą alternatywą dla tych z dotychczasowego wyjściowego składu. Wyróżnić trzeba przede wszystkim debiutujących: Kacpra Tobiasza, Josué czy Maika Nawrockiego. W Warszawie szczególnie liczą na dobrą formę tego drugiego, który wobec braków w środku pola może szybko wskoczyć do regularnej gry. Portugalczyk kilkoma zagraniami pokazał, że być może w stolicy doczekano się wreszcie rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia. Niewykluczone, że w meczu z Florę ponownie zagra od pierwszej minuty. Przed starciem z Wisłą pisaliśmy, że przełamanie bardzo przydałoby się Ernestowi Muciemu. Okazały się to słowa prorocze, gdyż Albańczyk swoim trafieniem dał Legii trzy punkty. Odblokowanie napastnika w kontekście kolejnych spotkań może okazać się niezwykle ważne. Ważną rolę w bloku obronnym odegrał również Lindsay Rose. Stoper momentami bym nie do przejścia i tylko sporadycznie zdarzały mu się drobne błędy. Podobnie jak Josué zaczyna pukać do podstawowego składu.

Odpoczynek

Tydzień odpoczynku dla kluczowych graczy był bardzo ważny. Przeciwko Wiśle przez większą część spotkania na ławce rezerwowych siedzieli Filip Mladenović, Josip Juranović czy Tomas Pekhart. Mahir Emreli nie zagrał ani minuty, dzięki czemu we wtorek będzie wyjątkowo głodny strzelanych goli. Juranović w drugiej połowie pojawił się z konieczności na środku pomocy. Trener zmuszony jest szukać nowych rozwiązań wobec słabo obsadzonej linii pomocy.

Stan kadry

Ostatnie spotkanie nie zakończyło się dobrze dla Bartosza Slisza, który zszedł z boiska z kontuzją. Piłkarz dołączył tym samym do grona graczy, którzy leczą urazy. Jego gra przeciwko Florze stoi pod znakiem zapytania, ale brał udział w ostatnim treningu na stadionie w Tallinie.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

- Bartek Slisz wczoraj nie nadawał się do treningu, zobaczymy dzisiaj i po zajęciach podejmiemy decyzję co do jego występu - powiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej Michniewicz.

Przewidywany skład: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska, Hołownia - Juranović, Andre Martins, Josue, Mladenović, Rafael Lopes, Emreli, Luquinhas

FLORA - LEGIA
1 4.90 X 3.75 2 1.75

Tydzień przerwy Flory

Flora, w przeciwieństwie do Legii, miała tydzień przerwy od gry. Estończycy mogli więc dobrze przygotować się do rewanżowego meczu. Kolejne ligowe spotkanie przeciwko Paide Linnameeskond zostanie rozegrane dopiero w najbliższą sobotę.

Piłkarze mistrza Estonii w pierwszym spotkaniu przeciwko Legii udowodnili, że potrafią grać w piłkę. Chociaż byli skazywani w Warszawie na pożarcie, to postawili się i byli o krok od wywalczenia remisu. To tylko potwierdza, że we wtorek legioniści powinni być wyjątkowo uważni. Ze szczególnie dobrej strony pokazali się przed tygodniem Henrik Ojamaa oraz najlepszy strzelec drużyny Rauno Sappinen. Ten pierwszy zanotował asystę, a drugi wpisał się na listę strzelców.

Gdzie oglądać?

Spotkanie Legii z Florą Tallin rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania będzie można zobaczyć na TVP Sport oraz na sport.tvp.pl. Zapraszamy do śledzenia naszej tekstowej RELACJI LIVE!, a także do czytania wszystkich materiałów pomeczowych.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 3. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 16122
START: 15.07.2021 / KONIEC: 27.07.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
Reikk - 27.07.2021 / 16:10, *.play-internet.pl

Flora 3-1 Legia

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 27.07.2021 / 17:01, *.mm.pl

@Reikk: a ile Twoja polonia by przegrała z Fauną Zadupcewo?

odpowiedz
Reikk - 27.07.2021 / 17:40, *.play-internet.pl

@Or(L)ando Sa: jaka moja polonia kasztanie?

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 27.07.2021 / 21:34, *.mm.pl

@Reikk: polonia bytom kasztanie.
na 200 procent pomyliłeś strony internetowe. Ta jest dla kibiców Legii

odpowiedz
Pns - 27.07.2021 / 16:00, *.centertel.pl

Ma ktos jakis link do meczu bo ja w pracy jestem

odpowiedz
Heniek - 27.07.2021 / 15:39, *.159.41

Nasza skromna ekipa juz w Talinie. Wejściówki mamy, zobaczymy jak się uda. Będziemy na żywca pisać co jak.
Teraz upał jak sie masz, termometr pokazuje 32 stopnie w cieniu.

odpowiedz
MIRO - 27.07.2021 / 14:47, *.com.pl

Mam nadzieję, że dzis przed godziną 20.00 przestanie bić LICZNIK WSTYDU Legii bez europejskich pucharów, czego zyczę prezesowi Dariuszowi Mioduskiemu, aby w końcu i na jego twarzy zadomowił uśmiech, by mógł w końcu powiedzieć: MAMY TO (tj europejskie puchary), czego życzę sobie i wszystkim kilicom (L)

odpowiedz
Dedi - 27.07.2021 / 16:26, *.plus.pl

@MIRO:

Ja też chcę puchary.

odpowiedz
SEBO(L) - 27.07.2021 / 14:33, *.centertel.pl

Mamy w kadrze "prokuratorów " niepotrzebnych zdarzeń na boisku, czyli fauli w okolicach,jak i samym polu karnym,które mogą diametralnie zmienić losy rywalizacji już na samym początku meczu. Niepotrzebny wolny lub nawet karny w pierwszym kwadransie może spowodować paraliż pracowniczy,i narobić problemów i wstydu finalnie. Nie stracić gola do 30 minuty,a samemu coś strzelić. P.S. żebym nie wykrakał, tfu, tfu...

odpowiedz
NieznanyFanatyk - 27.07.2021 / 14:19, *.chello.pl

Co z wyjazdem do Radomia? Mamy wtorek i żadnego info

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 27.07.2021 / 14:41, *.centertel.pl

@NieznanyFanatyk: rowerem pojedź

odpowiedz
Ciezko to widze Slisz, Wieteska III liga !!!!!!!!!!! - 27.07.2021 / 13:49, *.t-mobile.pl

Bedzie bardzo ciezko, Łódź i Wieteska na dzien dzisiejszy nie nadają sie do gry nawet w III. Lidze. Powinni jak najszybciej byc odstawieni na wypożyczenie na pół roku. Gdzieś do Brodnicy, Zambrowa, Ścinawy w Wypadku Sliszazeby sie na podwórkach nauczyli troche co to jest gra w piłkę nozne

odpowiedz
bum - 27.07.2021 / 13:25, *.virginm.net

Rose albo Nawrocki za Holownie !! Inaczej tego nie widze :) Powinnismy ich pyknac nawet z nim ,ale po co nam dreszcze emocji po zagraniach Holowni?? No wlasnie... Pozdr i oby do przodu dzisiaj!

odpowiedz
grzesiek - 27.07.2021 / 12:30, *.centertel.pl

Przykro mi bracia ale pomimo sondazowych 90 % na awans Legii to uwazam ze odpadniemy. Jak chcecie mozecie mnie hejtować

odpowiedz
Zięciu - 27.07.2021 / 13:00, *.chello.pl

@grzesiek: zatem hejtuję Cię! Więcej wiary mordo. :-)

odpowiedz
NaSpokojnie - 27.07.2021 / 14:01, *.t-mobile.pl

@grzesiek: Ja też uważa że 90%to przesada ale powinniśmy awansować. Wiadomo że skoro dla nas ten awans to duża kasa, to dla Flory tym bardziej... myślę że Estończycy będą grali na 200% , po prostu będzie wałka.
Mam nadzieję że szybko strzelimy bramkę ⚽ i nie będzie nerwowej końcówki , bo nie chcę zawału dostać ;)
Oby tylko nie dostać jakiejś czerwonej kartki...

odpowiedz
RMFC - 27.07.2021 / 11:56, *.play-internet.pl

Oby bez Hołowni bo będzie wtopa. W pierwszym meczu był ogrywany przez starego Wasiliewa jak słaby junior

odpowiedz
rose - 27.07.2021 / 11:25, *.tpnet.pl

Za witeska i hołownia Maik i Rose. Dużo pewniejsi. Tamci bomba tykająca.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 11:23, *.bredband2.com

"Cel minimum", czyli znany polski minimalizm. Zamiast miec ambicje, w sumie po co ambicje skoro mozna minimalizowac?

odpowiedz
atmosferic - 27.07.2021 / 11:26, *.orange.pl

@Krzeszczu: No tak to już bywa w narodzie bez ambicji. Płacimy za to w każdej dziedzinie od sportu przez finanse na gospodarce kończąc. Czesi to taki chłop pańszczyźniany wciśnięty w dres trenerski. Nawet wygląda jak chłop.

odpowiedz
atmosferic - 27.07.2021 / 11:28, *.orange.pl

@atmosferic: *nie czesi tylko czesiu - miało być.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 11:44, *.bredband2.com

@atmosferic: Pomijajac siatkarzy. Tam nikt nigdy nie pieprzy o planach minimum, i wygrywaja mistrzostwa i zdobywaja zlote medale. Tam jest ambicja, wola walki, przygotowanie, trening, taktyka no i tez umiejetnosci. NIe ma alibi, wiecznego wyciagania wnioskow, czasu na to i na tamto, usprawiedliwien, czyli calego tego minimalizmu.

odpowiedz
Wolfik - 27.07.2021 / 11:54, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: No tak, ale musieli przyjśc do nas zawodnicy pokroju Antigi czy Śp. Miguela Falaski oraz znamienici trenerzy. Wcześniej tez dawali dupy po całości (pamiętny mecz z Serbią i porażka 2:3 przy prowadzeniu 23:18).

Niemniej jednak zgadzam się co do sedna. Za dużo niepotrzebnego "wiatru" a za mało efektów. W przypadku obecnej Legii niech jednak z sukcesem zamkną temat Tallina i awansują do CL, a potem będziemy się martwić. Nie stac nas na porazke na tym etapie. Moim zdaniem, to najwazniejszy mecz w tym roku.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 12:08, *.bredband2.com

@Wolfik: Pelna racja. Ale Kolego, zapomniales o porazce w ´93 we Wroclawiu, w eliminacjach do Mistrzostw Swiata. Zgadnij z kim :-))

odpowiedz
floyd - 27.07.2021 / 12:23, *.t-mobile.pl

@Wolfik: Tam było chyba 23-17 nawet, ale mniejsza o to. Zobacz, ze póki graliśmy ciagle ta sama reprezentacja z Gruszka, Swidreksim, Nowakiem itp to nic nie osiągaliśmy. To tak jak teraz w piłce, jest Lewy Krychowiak Glik Szczesny i gowno z tego jest. Jak w siatce zaczęli przychodzić nowi, młodzi, utalentowani i głodni sukcesu to owe sukcesy się pojawiły. Przede wszystkim, jest szklenie i rotacja: Wlazly nie daje rady, proszę jest kurek. Skończył sir gacek, jest zatorski. Itd itd

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 12:34, *.bredband2.com

@floyd: Ale przede wszystkim zmienil sie mental, i polski beton szkoleniowy. Weszli nowi zdolni trenerzy ktorzy potrafili nie tylko wprowadzic cos nowego ale i zmienic stary beton. Zaczely sie treningi z glowa, a do mecxzow wprowadzono taktyke a nie tylko tak nadal znana w polskiej pilce noznej "walke".

odpowiedz
Wolfik - 27.07.2021 / 15:20, *.play-internet.pl

@Krzeszczu: Dokładnie tak! Bez światowych osobowości nie bylibyśmy w siatkówce potęgą. Pytanie, co zrobić by do naszej kopenej chcieli wejśc ludzie tego pokroju....

Mecz z roku 1993 mi umknął, ale wiem do czego zmierzasz... :) Gwoli ścisłości to ludzie Kristianssona na mundialu nie pograli... :).

odpowiedz
Wolfik - 27.07.2021 / 15:22, *.play-internet.pl

@floyd: Z Gruszką nie do końca się zgodzę, Lozano zrobił z niego gościa.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 15:53, *.bredband2.com

@Wolfik: Ja gralem zarowno w tym meczu jak i na "mundialu", zwal sie wtedy (´94 ) Cosmovolley. Mielismy ciezka grupe bo byla Cuba (braz chyba), Holandia (chyba 4 miejsce, i Korea z ktora bilismy sie o awans do play-offow. Troche pogralismy .-)) Co do samego turnieju, Polska byla ogromnym faworytem. Nawet Ukrainie nikt nie dawal szans. 2 miesiace wczesniej na ME polacy zrobili niezly wynik. Ale ekipa byla fenomenalna. Czego brakowalo? Tego wlasnie czego brakuje polskiej pilce noznej: mentalu, strategii, a przedewszystkim TAKTYKI. To byla taka Bednarska husaria, indywidualnie ale kazdy sobie. Jak sam wielokrotnie podkreslales, zmienilo sie dopiero wtedy kiedy przyszli klasowi siatkarze ale i klasowi TRENERZY.
W pilce za takiego mozna smialo brac Koste Runjajica. Sporo sie mowi o trenerze wisly Adrianie Gula (wczoraj zagrali fajny mecz, ale Zuraw to przecierz kolejny polski beton z karuzeli trenerskiej). Ja osobiscie mam ogromny szacun dla Papszuna. Dopoki w polskich klubach nie zmieni sie mental, sposob prowadzenia klubow (tak jak Rakow czy MKS), dopoki nie przyjda zdolni trenerzy, dopoki bedzie marazm a my bedziemy zachwycali sie przejsciem PIERWSZEJ rundy eliminacyjnej. I walili w klate lubu dubu "cel minimum" osiagniety.

odpowiedz
Krzeszczu - 27.07.2021 / 16:00, *.bredband2.com

@Wolfik: Nota bene jestem pod wrazeniem ze pamietasz kto szwedow wtedy prowadzil, bo to lata swietlne temu :-)
Serio. Szacun

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 27.07.2021 / 17:08, *.mm.pl

@Krzeszczu: a skoczkowie ?
hokeisci na trawie tez zawsze walczyli o mistrza swiata ....
za cieple powietrze i Wasz balon juz ciagnie do góry a kosz od ziemi się oderwał...

odpowiedz
Kobisborsz - 27.07.2021 / 11:20, *.stansat.pl

Boruc
Jędrzejczyk L.Rose Nawrocki
A.Hanna Juranowic Josue Mladenovic
Luqinias Emreli
Pekhart

odpowiedz
Kobisborsz - 27.07.2021 / 11:24, *.stansat.pl

@Kobisborsz: ewentualnie Skibicki za Hanne

odpowiedz
Sied(L0ce - 27.07.2021 / 10:38, *.com.pl

Hołownia ? jakiś żart ?

odpowiedz
WO(L)A - 27.07.2021 / 10:35, *.gov.pl

Wieteska, Hołownia...

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.07.2021 / 10:32, *.chello.pl

Jak Wieteska nie odwali jakiegoś numeru i Jędza nie wyleci z czerwoną, to problemów nie widzę. Gdyby to ode mnie zależało, to postawiłbym na Maika I Rose'a. Ale nie mój cyrk, nie moje małpy.

odpowiedz
Wolfik - 27.07.2021 / 11:56, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Nie, no cyrk Kolego Twój (nasz). Na małpy zaiste nie mamy wpływu :).

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.07.2021 / 13:20, *.chello.pl

@Wolfik: Co racja, to racja.

odpowiedz
NaSpokojnie - 27.07.2021 / 14:05, *.t-mobile.pl

@Po(L)ubiony:
Trochę boję się że Maik mógłby się spalić, stawka za duża. Lepiej wprowadzać ich stopniowo aby za miesiąc lub dwa byli podstawowymi obrońcami.

odpowiedz
taka prawda - 27.07.2021 / 09:44, *.tpnet.pl

"Bartek Slisz wczoraj nie nadawał się do treningu, zobaczymy dzisiaj i po zajęciach podejmiemy decyzję co do jego występu"

??? a co on jakiś dobry jest? Jest kompletnie bez formy ten wielki talent...

odpowiedz
oLaf - 27.07.2021 / 12:10, *.vectranet.pl

@taka prawda: 100% racji, gra słabo.

Dodatkowo grał w sobotę więc widomo, ze nie był planowany na mecz z Florą, nie wiem po co ta ''zasłona dymna''....

odpowiedz
Tużurek - 27.07.2021 / 09:37, *.vectranet.pl

Tak jak napisałem przed pierwszym meczem to napiszę i teraz,że Legia musi się przygotować na bardzo ciężką walkę od początku do końca meczu.Estończycy traktują ten mecz bardzo ambicjonalnie.Scenariusz pewnie będzie taki sam jak w Warszawie ,że zagrają wysoko i mocnym pressingiem od początku meczu.Legia musi być na to przygotowana

odpowiedz
taka prawda - 27.07.2021 / 09:41, *.tpnet.pl

@Tużurek:
Zgadzam się w 100% ten mecz to będzie męczarnia dla Legii. A można było spokojnie u siebie zapewnić sobie przynajmniej dwubramkową zaliczkę. Nie zdziwię się nawet odrobinę jak będzie dogrywka.

odpowiedz
Tużurek - 27.07.2021 / 09:53, *.vectranet.pl

@taka prawda: Ja jednak mam nadzieję,że dogrywka nie będzie potrzebna Legii żeby awansować dalej.Warunek jest jednak jeden:na to trzeba naprawdę solidnie zapracować przez cały mecz.Powiem szczerze,że tak zprdl-ącej j i pressującej drużyny jak Flora to ja dawno na Legii nie widziałem.Zdrowie do biegania i pressingu mają.Legia musi zagrać na 100%

odpowiedz
mi - 27.07.2021 / 08:56, *.chello.pl

Redakcjo czy mamy nowego zawodnika Mlaenović ? To oczywiście żart, błąd jest przy podawaniu prawdopodobnej wyjściowej jedenastki.

odpowiedz