Zofia Klepacka
REKLAMA

Igrzyska Olimpijskie

Klepacka spadła na 9. pozycję po drugim dniu kl. RS:X w Tokio

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Drugi dzień rywalizacji podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio w windsurfingowej klasie RS:X niestety nie był udany dla zawodniczki Legii, Zofii Klepackiej. Legionistka po trzech słabszych wyścigach spadła w klasyfikacji generalnej z miejsca drugiego na dziewiąte.

W wyścigu numer cztery i pięć Klepacka była dopiero 16. W ostatnim poniedziałkowym wyścigu (nr6) zajęła dziewiąte miejsce. Strata do podium w połowie rywalizacji jest spora i wynosi 28 punktów. Prowadzą Charline Picon (Francja) i Emma Wilson (Wielka Brytania). Kolejne trzy wyścigi odbędą się po dniu przerwy, w środę.

"Dziś były moje warunki wiatrowe na wodzie... Jednak po dobrych startach płynęłam wolniej od moich przeciwniczek. Po powrocie na brzeg zauważyliśmy pęknięcia w moim stateczniku - to taka część w desce. Jutro sędziowie podejmą decyzję, czy mogę zepsutą część deski wymienić " - powiedziała Klepacka.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.