fot. UEFA

FK Crvena zvezda lub Sheriff Tyraspol rywalem Legii w 4. rundzie el. Ligi Mistrzów

Mishka, źródło: Legionisci.com

O godzinie 12 odbyło się losowanie par 4. rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów. Jeśli Legia Warszawa pokona w dwumeczu Dinamo Zagrzeb, w kolejnej rundzie zmierzy się ze zwycięzcą pary FK Crvena zvezda / Sheriff Tyraspol.

Mecze odbędą się 17/18 (wyjazd) i 24/25 sierpnia (u siebie). Zwycięzca zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów, natomiast przegrany w fazie grupowej Ligi Europy.

O godzinie 13 odbędzie się losowanie 4. rundy eliminacji Ligi Europy, w której legioniści zagrają w przypadku odpadnięcia z Dinamem.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do 4. rundy eliminacji Ligi Mistrzów?
SUMA GŁOSÓW: 27232
START: 19.07.2021 / KONIEC: 10.08.2021


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (94)

+dodaj komentarz
LM - 03.08.2021 / 22:10, *.tpnet.pl

Najlepiej w razie ewntualnego awansu co maloprawdopodobne ze awansujemy trafic na Sheriffa T. ktoremu mamy cos udowodnienia !!

odpowiedz
NaSpokojnie - 03.08.2021 / 19:44, *..

Jak nas zlekcewarzą to jest szansa...

odpowiedz
Ante Rukawina - 03.08.2021 / 18:11, *.vectranet.pl

W życiu żadne Dinamo.W życiu ich nie przejdą.Max.Liga Europejska i to też będzie nie lada wyczyn.Grają ŻENADE !!!!! Tego syfu nie da się oglądać. Tamci niewiele lepsi,ale legię jakoś opchną.Póki co to na dzień dzisiejszy max.to jest liga konferencji.Zwłaszcza ze i tak nie byle jakie kluby piłkarskie będą w niej uczestniczyć

odpowiedz
Cantiten - 03.08.2021 / 17:50, *.play-internet.pl

Wreszcie doczekam sie derbów bałkanów Dinamo - Crvena to bedzie sztos. Dla Legii lepiej aby grała o Le z przegranym pary Crvena Sheriff bo beda nim mołdawianie. A tak to lanie od Fenercvarosu lub Slavii i tylk lk.

odpowiedz
No to mamy nowego trenera……. - 03.08.2021 / 12:25, *.chello.pl

z Czestochwy wiadomosc potwierdzona

odpowiedz
Łukasz - 03.08.2021 / 07:18, *.plus.pl

Prawie sami malkontenci siedzą tu na stronie. Pierdyliard irracjonalnych żali. Więc wyjścia są dwa:
1. Albo to nie są kibice Legii i tylko sobie piszą głupoty
2. Albo drugie ktoś ma urojenia, że jest kibicem Legii, a tak naprawdę jest głupi.
Racjonalni kibice widzą chyba zalety i wady(a te nie przypomina wiadro pomyj)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 03.08.2021 / 14:17, *.play-internet.pl

@Łukasz: A ja się wcale nie dziwię,że "sami malkontenci" tu piszą.Jest taka reguła,która się tyczy piłkarzy.Brzmi ona mniej więcej tak."Jesteś tak dobry,jak Twój ostatni mecz,w którym zagrałeś".Zakładam,że to dotyczy również postawy,jaká zaprezentowała cała drużyna w ostatnim meczu.A jak Legia zagrała z radomiakiem,to sam wiesz,więc.......

odpowiedz
c u L t - 03.08.2021 / 15:20, *.17.69

@Łukasz: ŁUKASZ CZEGO TU SZUKASZ....

odpowiedz
jezus - 03.08.2021 / 16:00, *.vectranet.pl

@Łukasz: jeleniu nie malkontenci tylko realisci, dostaniemy w czambuł i tyle

odpowiedz
c u L t - 03.08.2021 / 01:20, *..

MIODUSKI DARIUSZU ILE JESZCZE MAMY CZEKAĆ NA SUPER LEGIE, PO CO TE CEREGIELE, POSTAW NA KLASOWEGO TRENERA Z SUKCESAMI A NIE BŁĄDZISZ JAK TWOI DORADCY ODWALAJĄ ROBOTE ABY DO WYPLATY,MOŻE CZAS ABYŚ ZATRUDNIŁ ODDANYCH KIBICÓW LEGII, DO KAŻDEJ SEKCJI W KLUBIE, I W ZARZĄDZIE,A SERCE KLUBU JESZCZE UROŚNIE,SUKCESEM JEST ZGRANA DRUŻYNA!CZYLI MY WSZYSCY!

odpowiedz
PLEBAN - 03.08.2021 / 12:10, *.t-mobile.pl

@c u L t: przestań w końcu pic. Zejdź na ziemie. Bądź elokwentny. Wiedz co się dookoła Ciebie dzieje

odpowiedz
c u L t - 03.08.2021 / 19:41, *.17.69

@PLEBAN: ZŁOOOODZIEEEEJE!IIII! PIJAAAACYYYY!SĄĄĄĄĄ!KIIIBIIICEEE!Z!WAAAARSZAAAWYYYY!!

odpowiedz
Witamina1916 - 03.08.2021 / 00:56, *.t-mobile.pl

Dymamy Dinamo i liga mistrzów nasza ave Czesław ! Król jak Zenek

odpowiedz
huehue - 03.08.2021 / 00:34, *.chello.pl

Ale byłby przewrót losu jakby tak doszło do meczu Legia - Sheriff :D

odpowiedz
Leśny Dziadek - 03.08.2021 / 00:07, *.centertel.pl

Trzeba poszukać trenera pokroju Czerczesowa lub Okuki, jak chłopcy trochę dłużej (10 km. dziennie) pobiegają. Gdy się dzondra spocą, ręce opadną do kostek, to przejdzie ochota na Play Station. Ale może Papszun taki jest. Poza tym to nasz trener, swojak. Pytanie, czy on będzie chciał przyjść do Legii...

odpowiedz
Gmoch - 03.08.2021 / 12:56, *.t-mobile.pl

@Leśny Dziadek: Papszun? Skąd wam się to bierze? Serio?

odpowiedz
edd85 - 03.08.2021 / 00:02, *.mm.pl

Dinamo rok temu u siebie w el.LE z Florą 3-1, 54-46%, strzały 15-15, celne 5-6. Jazda z nimi! Jak walec!!! CWKS

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 03.08.2021 / 15:46, *.jmdi.pl

@edd85:18.03.2021 dinamo-tottenham 1/8 ligi europy 3:0

odpowiedz
A to - 03.08.2021 / 16:03, *.jmdi.pl

@edd85: 18.03 2021 1/8 LE Dinamo-tottenham 3:0 i awans

odpowiedz
NaSpokojnie - 03.08.2021 / 19:41, *..

@edd85:
Jedyna szansa że nas zlekceważą....

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.08.2021 / 23:47, *.centertel.pl

Leitner jednak nie w Legii (to były ploty brednie), a może w Rakowie. Natomiast podobno, rzekomo, nowym trenerem Legii ma niedługo zostać Marek Papszun (ploty, brednie, czy prawda?)

odpowiedz
Tauber - 03.08.2021 / 17:16, *.chello.pl

@Leśny Dziadek:
chyba musi być przerwa między trenowaniem drużyn z Ekstraklasy
raczej Viteslav Lavicka

odpowiedz
Michał - 02.08.2021 / 20:59, *.plus.pl

Mina z zdjęć na legia.net z dzisiejszego treningu Dariusza Mioduskiego bezcenna. Wkur...ny jeszcze po Radomiaku na maksa i to dobry znak bo jak nasi nie będą w każdym meczu zapier...ać na maksa to kary kary i kary. Powinny być. Ponieważ My jesteśmy LEGIA I TO TA NAJWAŻNIEJSZA LEGIA WARSZAWA!!!

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 02.08.2021 / 20:51, *.jmdi.pl

Ale będzie wpoerdyl od dajnamo

odpowiedz
SF - 02.08.2021 / 20:17, *.tpnet.pl

LEGIA - FK Crvena Zvezda !!

odpowiedz
Time Traveller - 02.08.2021 / 19:06, *.chello.pl

"Dla solidnej i stabilnie grającej drużyny, takie losowanie, to autostrada do fazy grupowej. Walczymy".
Czesław Michniewicz

"Atak, atak, atak. Po przejściu Dymana będą transfery za 2 miliony". D.Mioduski

"Wrócę jeszcze przed gwiazdką".
B.Kapustka

"Nie spodziewaliśmy się tak intensywnego meczu. Punkt cieszy".
O.G.Solskjaer

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 02.08.2021 / 18:40, *.plus.pl

Potencjalni rywale D. Zagrzeb, zejdźcie na ziemię, Radomiak za mocny

odpowiedz
tekken (L) - 02.08.2021 / 18:33, *.chello.pl

Dinamo, Crvena, Sherif to są zespoły, z którymi możemy powalczyć. Z takimi zespołami mamy szansę jeszcze wygrać.

odpowiedz
W - 03.08.2021 / 08:18, *.125.94

@tekken (L): chyba na PlayStation.
Obudźcie się
Wrzesień zmian nadchodzi
Trener pa pa.

odpowiedz
LNR - 02.08.2021 / 18:16, *.chello.pl

Cóż, tyle kubłów zimnej wody ile nasi kopacze wylali nam kibicom na głowy robi swoje. Ciężko wierzyć w sukces. To nie czasy jak za Leśnego gdy człowiek z wiarą w sukces, mógł mieć nadzieję i realna wizję awansu dosłownie z każdym. Wtedy biliśmy Celtic, gdy remisowaliśmy z Realem i rywalizowaliśmy z Ajaxem jak równy z równym, tym samym Ajaxem który sezon później był w półfinale LM, a my też dokładnie wtedy zaczęliśmy spadać na dno z kudłatym odpadając przedbiegach europucharów z drużynami z Kazachstanu, Mołdawii, Luksemburgu, Azerbejdżanu i trwonić wypracowany bardzo solidny współczynnik.

odpowiedz
olew - 02.08.2021 / 18:33, *.vectranet.pl

@LNR: Czasy Leśnodorskiego to jego prezesura za pieniądze zorganizowane przez Mioduskiego ( właściciela). Prezesura ta będzie pamiętana przez skandal stulecia z Celtic i dobrowolną rezygnacją kiboli z domowych meczy z Realem i Ajaxem. Lubię Leśnodorskiego, choć tej szkockiej kompromitacji długo mu nie wybaczę. Szanuję wszystkich prezesów i właścicieli Legii, ale ten kult Leśnodorskiego, który co pewien czas się wydobywa, wydaje mi się obciachowy. Właściciele i Prezesi zmieniali się i będą się zmieniać. LEGIA zaś trwa i będzie trwać, bo jest Jedyna ! LEGIA MISTRZ !

odpowiedz
Zdzicho - 02.08.2021 / 18:39, *.tpnet.pl

@LNR: mordo, super to podsumowałeś

odpowiedz
Andrew - 02.08.2021 / 18:52, *.chello.pl

@LNR: co było a nie jest nie pisze sie w rejestr!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 02.08.2021 / 23:49, *.centertel.pl

@olew: To nie były tylko pieniądze Mioduskiego. Jeżeli czegoś nie wiesz, nie pisz bredni.

odpowiedz
jezus - 03.08.2021 / 16:01, *.vectranet.pl

@olew: co za pier...nie :D

odpowiedz
Butterfly - 02.08.2021 / 18:05, *.chello.pl

Siema. Mam pytanie. Jak ktoś już był na swoim pierwszym wyjezdzie ale łowcy motyli byli w takim stanie że nie wiedzieli jak się nazywają to przy następnym wyjedzie rozumiem że mam już czyste kapcie?

odpowiedz
olew - 02.08.2021 / 18:15, *.vectranet.pl

@Butterfly : Nie sądzę. Musisz zaliczyć wyjazd do Wasilkowa, albo Wikielca.

odpowiedz
Michał - 02.08.2021 / 17:55, *.plus.pl

Czekajmy spokojnie na mecz i wierzmy w naszą LEGIĘ w zwycięstwo w marzenia o awansie. Tylko trzeba zagrać na 100 % ba na 200% i może być dobrze a nawet bardzo dobrze. Wiara wiara sportowa złość i jazda z Dinamem na pełnej. Panie Czesiu konsekwencje po Radomiaku wyciągnięte ? Po takich blamażach powinni płacić wszyscy zawodnicy grający w meczu na chore dzieci i tyle w temacie. A teraz tylko kiełbasy do góry i golimy Dinamo bo jeśli zagramy mecze życia to i Dinamo i Sheriff i nawet Spartę możemy pogonić no bo dlaczego nie? Pozdrawiam i 4 jazda do przodu i po zwycięstwo UKOCHANA MA PO ZWYCIĘSTWO LEGIO WARSZAWA!!;

odpowiedz
Dedi - 02.08.2021 / 18:12, *.plus.pl

@Michał:
No i takie komentarze mi się podobają ! Trzeba czekać spokojnie na najbliższy mecz
I narazie nie dywagować co dalej... Zagrać trzeba w środę na maksimum zaangażowania
nie odpuszczać żadnej piłki.. być bardziej skupionym niż na meczach z Florą, a jak wyjdzie to zobaczymy, przynajmniej będziemy mogli chwalić chłopaków za zaangażowanie. Do środy !

odpowiedz
Dedi - 02.08.2021 / 17:53, *.plus.pl

Wszystko jest możliwe tylko trzeba grać bez grania nic nie ugramy, bez zaangażowania...
nie istniejesz... Teraz już nie mamy na drodze swojej takich ogórków jak Flora Tallin.
Każdy z tych rywali ma mocne składy ,znane twarze, my nie będziemy faworytami w żadnym z tych spotkań. Ale zaangażowaniem możemy dużo ! Więc do boju i na boisku zobaczmy kto będzie lepszy. Dynamo pokonać można a jeśli nie to mecze z Slavią też mogą być fajne... Każdy z was ja też nie chcę już się emocjonować meczami z Radomiakiem i Wisłą Płock chcemy dobrych rywali i dobrej gry Legii. Trzymajcie się i nie poddawaj się ukochana ma !

odpowiedz
lol - 02.08.2021 / 17:42, *..

Liga Konferencji i nic wiecej lepszego nie bedzie

odpowiedz
Wojtek86 - 02.08.2021 / 17:39, *.chello.pl

Ciekawe te losowania IV para nie jest specjalnie silniejsza niż Dinamo.

odpowiedz
jak zwykle błędny tytuł - 02.08.2021 / 16:16, *.pktele.pl

FK Crvena zvezda lub Sheriff Tyraspol rywalem Dinama Zagrzeb w 4. rundzie el. Ligi Mistrzów. Poprawcie !!!

odpowiedz
FBK - 02.08.2021 / 16:50, *.mm.pl

@jak zwykle błędny tytuł : A jak będzie naszym rywalem to co napiszesz

odpowiedz
Piter - 02.08.2021 / 18:26, *.pktele.pl

@FBK: Chciałbym, aby był, ale zejdź na ziemię :)

odpowiedz
Arek - 02.08.2021 / 23:09, *.tpnet.pl

@FBK: nic nie napisze. Bo zwykle wtedy mongoły tego typu chowają się do nory i nie wyłażą zbyt prędko. Przykładu specjalnie szukać nie trzeba. Bo np. taki Kowal do dziś się nie wytłumaczył z tego jak co Celtic zgwałci Legię.

odpowiedz
To_ja - 02.08.2021 / 15:37, *.tpnet.pl

Śledzi człowiek poczynania naszego klubu i się łudzi, że kiedyś będzie lepiej. Co runda to wszyscy się poznawają, a na jej koniec ci co się poznali to odchodzą. Sezon oczywiście ratuje prezes bo zmienia trenera, który w końcu też się poznał. Szkoda tylko tych młodych kibiców, którzy w tym sezonie pierwszy raz zasiądą na trybunach. Bo zanim się poznają, że i zmiana prezesa niewiele da to też im trochę życia zajmie.

odpowiedz
Bielany - 02.08.2021 / 16:25, *.chello.pl

@To_ja: O co Ci chodzi? Poziom polskiej piłki każdy zna. Jak oczekujesz ciągłych dużych sukcesów to kibicuj zagranicznym drużynom.

odpowiedz
olew - 02.08.2021 / 18:13, *.vectranet.pl

@To_ja: Legia wygrała cztery mecze w eliminacjach LM w tym sezonie ... ( wszystkie cztery mecze). "Śledzi człowiek" i marudzi, żeby chociaż marudził oryginalnie, ale gdzie tam, te same pierdoły co innych znawców-wybawców. LEGIA MISTRZ ! Legia ma wygrać i wygra ! Bo to nasza LEGIA.

odpowiedz
To_ja - 03.08.2021 / 19:19, *.tpnet.pl

@olew: wyobraź sobie, że Legia przechodziła sezon, w którym przegrała tylko z żydkami. I za takimi czasami większość "znawców-wybawców" tęskni. Dziś przejdzie kopaczy, którzy po robocie skrzykują się na piłkę i robi się z tego wydarzenie. Troszkę szacunku przynajmniej dla siebie. Nie zadawalajcie się byle czym.

odpowiedz
olew - 02.08.2021 / 14:54, *.vectranet.pl

Zdecydowanie wolę Zvezdę , w Tyraspolu byłem, ponura enklawa rosji i komunizmu, choć czysto i ładnie, Belgrad ! Zdecydowanie wolę wyjazd do Belgradu . Drużyna zresztą o wiele lepsza niż ta naddniestrzańska.

odpowiedz
Arek - 02.08.2021 / 14:47, *.tpnet.pl

To już trzeci raz, kiedy możemy trafić Crvenę.

odpowiedz
jo - 02.08.2021 / 14:30, *.sekocin.pl

Prościej chyba się nie da. Trzymam kciuki za porządne taktyczne zabicie meczu przez Czesława w celu awansu. Walić styl.

odpowiedz
Dossa Jr - 02.08.2021 / 16:47, *.81.130

@jo: Dokładnie!

odpowiedz
Zdzicho - 02.08.2021 / 17:31, *.tpnet.pl

@jo: to łatwiejszy przeciwnik niz jakbysmy odpadli z dinamo i grali o lige europy

odpowiedz
matus007 - 02.08.2021 / 17:58, *.play-internet.pl

@jo: zgadzam się na 100 %

odpowiedz
Jaro - 02.08.2021 / 13:30, *.centertel.pl

Dinamo jest mocne ale mam wiarę w naszą Legię !
Jeśli awansujemy do 4r. To o awans nie będzie już tak trudno.

odpowiedz
:) - 02.08.2021 / 13:25, *.chello.pl

Guess who's back?

odpowiedz
woot - 02.08.2021 / 13:16, *.orange.pl

Damy radę z DZ! Powodzenia Trenerze i Zawodnicy!

odpowiedz
eeee - 02.08.2021 / 13:01, *.chello.pl

Widzę wyniki sondy pod postem i nie mogę uwierzyć że aż tacy naiwni jesteśmy po tych wszystkich wtopach no i ostatnim wyczynie naszych kopaczy w Radomiu ...

odpowiedz
L - 02.08.2021 / 14:15, *.tpnet.pl

@eeee: W Radomiu zagrało w wyjściowej 11 aż 8 zawodników którzy nie grali z Florą Tallin.

odpowiedz
noname - 02.08.2021 / 14:57, *.centertel.pl

@L: chcesz powiedzieć że z Florą grali koncertowo? xD

odpowiedz
FBK - 02.08.2021 / 16:52, *.mm.pl

@noname: A co jednak gramy z Florą zamiast z Dinamem?

odpowiedz
SiL - 02.08.2021 / 12:58, *.centertel.pl

Jak wszyscy wiemyz nawet Sheriff nie jest w naszym zasięgu o czym się przekonaliśmy nie tak dawno, więc trudno myśleć o przejśSilu Dinamo czy Crveny, gdyby jakimś cudem udało nam się znaleźć w kolejnej rundzie. Zejdźmy na ziemię i poczekajmy na losowanie LE albo od razu skupmy się na LK bo raczej to jest realne miejsce dla mistrza ekstraklapy.

odpowiedz
realista - 02.08.2021 / 12:53, *.chello.pl

Powiedzmy sobie szczerze że ta runda nas nie dotyczy, a to są potencjalni rywale Dinama. Swoją drogą to ciekawy mecz kibicowsko Dinamo - Crvena.

odpowiedz
Wolfik - 02.08.2021 / 13:11, *.mm.pl

@realista: Szanse na grę ze Zvezdą sa praktycznie zerowe....

odpowiedz
KibiceL - 02.08.2021 / 14:28, *.plus.pl

@realista: kibice Legii a zero wiary. Legia mistrz i przejdziemy Dinamo jeszcze zobaczycie.

odpowiedz
Felek - 02.08.2021 / 12:49, *.netfala.pl

Czekam na losowanie LE, bo tam poznamy przeciwnika.

odpowiedz
ja 1916 - 02.08.2021 / 12:47, *.vectranet.pl

To jest forum Legionistów czy frustratów, bo nie wiem czy dobrze trafiłem?

odpowiedz
Franco - 02.08.2021 / 13:25, *.plus.pl

@ja 1916: to forum realistów..

odpowiedz
LIg - 02.08.2021 / 12:46, *.chello.pl

BRAK LIGI EUROPY TO BĘDZIE KATASTROFA!

odpowiedz
Kris - 02.08.2021 / 13:35, *.play-internet.pl

@LIg: Człowieku jaka liga europy ty żarty robisz Liga konferencji to tak

odpowiedz
Markus Merk - 02.08.2021 / 14:38, *.play-internet.pl

@LIg: Czym się różni LE i LK to i to puchary przegranych, liczy się tylko LM.

odpowiedz
(L) - 02.08.2021 / 14:50, *.244.210

@Kris: a co według Ciebie Ferencvaros to potęga nie do przejśćia tak?

odpowiedz
Oby - 02.08.2021 / 12:35, *.chello.pl

Myśle że fajnie będzie zobaczyć mecz z Crveną w walce o grupę ligi Europy ????????

odpowiedz
Tużurek - 02.08.2021 / 12:27, *.vectranet.pl

Mówiąc szczerze z tych wszystkich par chyba najlepsze losowanie.Faworytem zdecydowanym jest Crvena,a więc przeciwnik bardzo ciekawy i do ogrania.Tylko trzeba grać i naprawdę chcieć.To można zrobić

odpowiedz
minsk max - 02.08.2021 / 12:23, *.com.pl

Dajcie hołownie na lewą stronę i już mamy po pucharach

odpowiedz
Luk - 02.08.2021 / 12:18, *.tmcz.cz

Chyba rywalem dynama. Legiajest mizerna wobronie. Nie da sie tego ogladac jak placza im sie nogi. . . wdodatku pilkarze z poludnia europygrajajak panienki. Strzelic moze cosstrzela ale straca trzy razy wiecej bramek jak strzela.Tu nie chodzi o trenera . za duzo obcokrajowcow mamy,pozatym to mizeria na kazdym froncie. Musimy miec mega farta zeby awansowac i na to wlasnie liczę. Moze jeszcze przed meczem zmowic modlitwe.

odpowiedz
Legiamistrz - 02.08.2021 / 14:51, *.plus.pl

@Luk: Sam jesteś mizerny.

odpowiedz
Luk - 02.08.2021 / 17:50, *.eurotel.cz

@Legiamistrz: chcesz powiedziec ze gra dobrze?oni nie graja nic ,tylko graja w bok bez przyspieszenia bez jakichkolwiek ofensywnych schematow. Banda indywidualistow . Jak co roku zreszta na poczatku jest to samo .

odpowiedz
GambitL - 02.08.2021 / 12:18, *.com.pl

Kurcze do zrobienia. I Dinamo Zagrzeb i te drużyny

odpowiedz
Luk - 02.08.2021 / 12:21, *.tmcz.cz

@GambitL: haha. Nawet takie patalachy z radomia z nami wygrywaja a Ty mowisz ze do zrobienia?zejdz na ziemie i patrz realnie . modl sie zeby w pierwszym meczu nie dostali z 4 bramek.

odpowiedz
Kibic - 02.08.2021 / 14:50, *.plus.pl

@Luk: Hahaha chyba śnisz.

odpowiedz
L - 02.08.2021 / 12:16, *.t-mobile.pl

CRVENA Zviezda

odpowiedz
wyjazdowicz - 02.08.2021 / 12:10, *.orange.pl

dobre losowanko

odpowiedz