fot. Hugollek / Legionisci.com

Kibice Legii uczcili pamięć o Powstaniu Warszawskim

Hugollek, źródło: Legionisci.com

W niedzielę obchodziliśmy 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku fani Legii aktywnie włączyli się w podniosłe uroczystości upamiętniające wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku, składając wieńce w kształcie herbu naszego klubu oraz zapalając znicze w miejscach pamięci na terenie całego miasta. W wielu z nich, m.in. w parku Dreszera na Mokotowie czy na Cmentarzu Powstańców Warszawy przy pomniku Polegli Niepokonani na Woli, obecne były oficjalne delegacje kibiców. Oprócz tego, by uczcić pamięć o Powstaniu, fani Legii odpalali race na głównych skrzyżowaniach Warszawy w godzinie „W”.

Warto podkreślić, że w tej ostatniej lokalizacji bardzo długie i pełne emocji przemówienie wygłosiła uczestniczka powstania Wanda Traczyk-Stawska, dzięki staraniom której przed kilkoma dniami wmurowano kamień węgielny pod budowę Izby Pamięci poświęconej wszystkim, którzy stracili życie podczas Powstania Warszawskiego. Żołnierz Armii Krajowej apelowała m.in. o to, aby odpowiednio wychowywać młode pokolenie Polaków, zawsze reagować na zło i by pilnować, aby nigdy więcej nie doszło do wojny. Zaznaczyła, że jest świadoma tego, że Powstańcy powoli odchodzą i dlatego to na nas – przyszłych pokoleniach – ciąży odpowiedzialność, aby pamięć o Powstaniu Warszawskim nie zatarła się, tylko trwała.

fot. Legionisci.com
fot. Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Legionisci.com
fot. Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com













fot. OFMC

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
oLaf - 03.08.2021 / 22:30, *.vectranet.pl

brawo!

odpowiedz
Jimmy L - 03.08.2021 / 18:36, *.t-ipconnect.de

Kiedy bezprawie jest prawem, wtedy powstala Warszawa. Czesc wielkiej Polsce czesc wielkiej Warszawie.

odpowiedz
Cult King Warsaw - 03.08.2021 / 15:19, *.17.69

ZARZĄD LEGII,PIŁKARZE,SZTAB,KIBICE WSZYSCY W OKOLICZNOŚCIOWYCH KOSZULKACH Z 77 ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO,A I W TYCH KOSZULKACH PIŁKARZE POWINNI WYJŚĆ NA MURAWE,W ZAGRZEBIU NIECH ŚWIAT ZOBACZY ,MOŻNA?MR MIODUSKI?

odpowiedz
robson - 03.08.2021 / 13:45, *.chello.pl

Brawo kibice !

odpowiedz
El Toro - 03.08.2021 / 12:19, *.t-mobile.pl

Ogromna tragedia przede wszystkim dla cywilnej ludności naszego miasta... ok 200 tys pomordowanych, tysiące wypędzonych z miasta, bezpowrotnie utracone domy i majątki... Wujek opowiadał że z jego ulicy do Powstania poszło 9 chłopaków, przeżył tylko on... Opowiadał też o wyrzutach sumienia jego i innych Powstańców gdy zobaczyli jak to wszystko się potoczyło i o złości na decydentów siedzących sobie spokojnie w dalekim Londynie bo to oni są odpowiedzialni za tą wielką tragedię...Cześć i Chwała Bohaterom!

odpowiedz
Tomek - 03.08.2021 / 11:36, *.chello.pl

Brawo. Brawo podwójne za odpowiedni strój.

odpowiedz
N - 03.08.2021 / 11:02, *.235.121

Sliczna Legionistka w naszej delegacji,rewelacyjne nogi! Pozdrawiam:)

odpowiedz
skrzat - 03.08.2021 / 10:15, *.centertel.pl

Pięknie,jak co roku...

odpowiedz
Ziomek69 - 03.08.2021 / 09:44, *.65.145

Wieczna cześć i chwała bohaterom!
PamiętaMY!
Warszawa nigdy nie zapomni waszej dzielnej postawy i walki z niemieckim najeźdźcą!

odpowiedz