fot. Raffi / Legionisci.com
REKLAMA

Młodzież: Legia U19 siódma w Memoriale M. Ramljaka w Zagrzebiu

Raffi, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Zespół juniorów starszych, wspomagany przez 10 młodzieżowców z Legii II uczestniczył od czwartku w odbywającym się w Zagrzebiu turnieju U19 (rocznik 2002 i młodsi) - "Memoriał Mladena Ramljaka". Legioniści na początku wygrali spotkanie z MTK Budapeszt. Potem jednak, po zaciętych bojach ulegli najpierw Slavii Praga, a następnie Udinese. W meczu o 7. miejsce pokonali za to po rzutach karnych słoweński NK Maribor. Na podium turnieju znalazły się: Odense BK, Slavia Praga i Dinamo Zagrzeb.

Drużyna juniorów starszych od czwartku występowała w 18. edycji międzynarodowego turnieju juniorów imienia Mladena Ramljaka, który odbywał się na obiektach Dinama Zagrzeb. W zespole składającym się z 22 zawodników z roczników 2003-4 (co warto zaznaczyć, cześć pozostałych drużyn poparta była z kolei w pewnej mierze na graczach z rocznika 2002) było aż 10 graczy występujących na co dzień w Legii II. Stąd zapewne obecność Marka Gołębiewskiego jako I trenera drużyny turniejowej; wspomagał go asystent zespołu U18, Norbert Misiak. Z kolei trener Grzegorz Szoka pozostał w Warszawie z pozostałymi zawodnikami szerokiego składu, którzy rozegrali sparing ze Zniczem. W turnieju uczestniczyło 8 drużyn, podzielonych na 2 grupy:

Grupa A: Dinamo Zagrzeb, Fenerbahce Stambuł, NK Maribor, Odense BK
Grupa B: Legia Warszawa, MTK Budapeszt, Slavia Praga, Udinese Calcio

Mecze rozgrywano systemem 2x40 minut. Legioniści rozpoczęli od udanego meczu z MTK Budapeszt, który wygrali 3-2 po hat-tricku Wiktora Kamińskiego. Nieco słabiej wypadło spotkanie ze Slavią Praga. Wprawdzie po kilku dokonanych zmianach Legia wyrównała na 2-2, ale w końcówce Czesi zdobyli dwa gole i wiadomo było, że naszym zawodnikom pozostała już tylko walka o 3. miejsce w turnieju. do tego potrzebowali jednak remisu z Udinese, które przegrało swoje dwa poprzednie mecze. Tym razem jednak gracze z Włoch byli górą, wygrywając 2-0, choć szczególnie po przerwie legioniści byli blisko zdobycia goli. Należy przy tym pamiętać, że priorytetem było sprawdzenie wszystkich zawodników (na różnych pozycjach i w różnych ustawieniach) z kadry meczowej w pojedynkach z klasowymi rywalami, a nie wynik w tabeli. Spotkanie o 5. miejsce padło łupem Fenerbahçe, które pokonało 2-0 włoskie Udinese. W meczu o 3. miejsce MTK Budapeszt uległ 0-7 Dinamu Zagrzeb, zaś w finale Odense BK pokonało 3-0 Slavię Praga. Spotkanie o 7. miejsce z NK Maribor było emocjonujące, a w regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 2-2 (2 gole Patryka Pierzaka). Karne lepiej wykonywali jednak "Wojskowi" i to oni zajęli 7. lokatę.

Klasyfikacja końcowa:

1. Odense BK
2. Slavia Praga
3. Dinamo Zagrzeb
4. MTK Budapeszt
5. Fenerbahçe Stambuł
6. Udinese Calcio
7. Legia Warszawa
8. NK Maribor

- Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy gracz turnieju: Arda Güler (Fenerbahçe)
Król strzelców turnieju: Jakub Breum (Odense)
Najlepszy bramkarz turnieju: Magnus Nielsen (Odense)

- Mecze legionistów:

Legia U19 3-2 (2-1) MTK Budapeszt
Gole:
1-0 10 min. Wiktor Kamiński (as. Dawid Niedźwiedzki)
2-0 12 min. Wiktor Kamiński (as. Patryk Pierzak)
2-1 35 min. Levente Juhász
2-2 43 min. Artur Horvath
3-2 48 min. Wiktor Kamiński (as. Hubert Derlatka)

Legia: Maciej Kikolski – Kuba Wiśniewski (41' Hubert Derlatka), Jakub Rutkowski, Szymon Bednarz, Miłosz Pacek (60' Kacper Imiołek) – Jakub Kisiel, Patryk Pierzak Ż (70' Kacper Knera), Kacper Skwierczyński – Dawid Niedźwiedzki (41' Fryderyk Janaszek), Wiktor Kamiński Ż (73' Jordan Majchrzak), Jakub Kwiatkowski
Trener: Marek Gołębiewski, II trener: Norbert Misiak

Legia U19 2-4 (0-1) Slavia Praga
Gole:
0-1 25 min. Oskar Jelinek
0-2 42 min. David Beranek
1-2 56 min. gol samobójczy (as. Patryk Pierzak)
2-2 60 min. Fryderyk Janaszek b.a.
2-3 76 min. Jan Tredl
2-4 79 min. Erik Biegon

Legia: Jakub Kowynia – Hubert Derlatka, Jakub Furman, Sebastian Kieraś Ż(47' Szymon Bednarz), Kacper Imiołek (47' Kuba Wiśniewski Ż) – Ignacy Dawid, Kacper Knera (47' Jakub Kisiel), Igor Strzałek (47' Patryk Pierzak) – Dawid Kiedrowicz (56' Kacper Skwierczyński), Jordan Majchrzak (47' Wiktor Kamiński), Fryderyk Janaszek
Trener: Marek Gołębiewski, II trener: Norbert Misiak

Legia U19 0-2 (0-1) Udinese Calcio
Gele:
0-1 30 min. Simone Pafundi
0-2 46 min. Samuele Garbero

Legia: Maciej Kikolski - Kuba Wiśniewski, Sebastian Kieraś Ż, Jakub Rutkowski (45' Dawid Kiedrowicz), Kacper Imiołek (41' Dawid Furman) - Ignacy Dawid (41' Jakub Kisiel), Kacper Knera, Igor Strzałek Ż(41' Patryk Pierzak) - Dawid Niedźwiedzki (41' Miłosz Pacek), Jordan Majchrzak (41' Wiktor Kamiński Ż), Jakub Kwiatkowski
Trener: Marek Gołębiewski, II trener: Norbert Misiak

Legia U19 2-2 (1-1) k. 4:3 NK Maribor
Gole:
1-0 2 min. Patryk Pierzak b.a.
1-1 36 min. Jan Bruno Kralj
2-1 43 min. Patryk Pierzak b.a.
2-2 53 min. Gal Gorenak

Legia: Maciej Kikolski - Hubert Derlatka, Szymon Bednarz, Jakub Rutkowski Ż(41' Jakub Furman), Miłosz Pacek - Jakub Kisiel, Patryk Pierzak (60' Ignacy Dawid), Kacper Skwierczyński - Dawid Kiedrowicz (60' Kacper Imiołek), Fryderyk Janaszek (52' Jordan Majchrzak), Jakub Kwiatkowski (20' Dawid Niedźwiedzki)
Trener: Marek Gołębiewski, II trener: Norbert Misiak

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.