Duarte Nuno Oliveira de Araujo - fot. Jacek Wójcikowski / Legiafutsal.com
REKLAMA

Futsal

Duarte Nuno Oliveira de Araujo nowym zawodnikiem Legii

Bodziach, źródło: Legionisci.com / Legiafutsal.com - Wiadomość archiwalna

Duarte Nuno Oliveira de Araujo został nowym zawodnikiem futsalowej Legii Warszawa. 33-letni Portugalczyk występować będzie w barwach naszego klubu w sezonie 2021/22. Przez ostatnich pięć lat Araujo występował w AZS-ie Uniwersytet Warszawski, w barwach którego rozegrał kilkadziesiąt meczów w I lidze oraz 8 spotkań w ekstraklasie.
Po kontuzji, której doznał w minionym sezonie nie ma już śladu. Zawodnik grający jako pivot lub lewoskrzydłowy zapewnia, że będzie z całych sił walczył o miejsce w składzie Legii. Zapraszamy do rozmowy z naszym nowym graczem.

- Jestem już w Warszawie od sześciu lat. Byłem w tym czasie z dziewczyną w Portugalii w 2015 roku, kiedy znalazłem ciekawy staż w Warszawie na rozpoczęcie kariery zawodowej. Postanawiam więc zaryzykować i... ryzyko trzyma mnie tu do dziś! Pracując i dobrze się bawiąc. W tej chwili czuję się bardzo szczęśliwy w Warszawie, to miasto daje wiele możliwości rozwoju kariery zawodowej. (...) Wszyscy interesujący się piłką nożną w Portugalii doskonale znają Legię Warszawa. Fani Legii są bardzo popularni ze względu na atmosferę, jaką tworzą podczas meczów. Naprawdę mam nadzieję, że wielu z nich będzie nas wspierać podczas nadchodzącego sezonu. Taki doping ze strony tak wspaniałych kibiców, to ogromna siła. Dla każdego zawodnika to dodatkowa motywacja, widząc takich fanów po swojej stronie - mówi nowy gracz naszego klubu w rozmowie dla oficjalnej strony legijnej sekcji.

- Zdecydowanie nie będzie łatwo wywalczyć wiele minut na parkiecie. Mam nadzieję, że będę mógł jak najlepiej pomóc zespołowi – to jest teraz dla mnie najważniejsza sprawa. Aby być ważnym elementem dla tej ekipy. Jestem wojownikiem i to jest właśnie to, co chcę zaprezentować. Rywalizacja na treningach jest dobra dla drużyny, bo każdy musi dać z siebie wszystko i nie schodzić poniżej stu procent - mówi Araujo.

Całą rozmowę z zawodnikiem przeczytać można tutaj.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.