Futsal

Legia piąta w Wilanów Futsal Cup

Legia Warszawa zajęła piąte miejsce w dwudniowym turnieju Wilanów Futsal Cup. Legioniści w niedzielnym meczu w wilanowskiej hali przy SP nr400 pokonali po rzutach karnych AZS UW Wilanów. W regulaminowym czasie gry (grano 2x15 min.) było 2-2. AZS wyszedł na prowadzenie w 10. minucie po trafieniu Lifanowa, który pokonał Taradejnę. Dwie minuty po przerwie "akademicy" prowadzili już 2-0 po golu Pikiewicza.

Legia nie poddała się i dążyła do zmiany wyniku. Najpierw kontaktową bramkę strzelił Adam Grzyb, a następnie silnym strzałem z lewej strony w prawy róg bramki, do remisu doprowadził Krzysztof Jarosz. Obie strony przed końcem regulaminowego czasu miały swoje okazje, ale żadnej z nich nie zamienili na bramki. Oznaczało to serię rzutów karnych, podobnie jak w rozegranym kilka miesięcy temu spotkaniu Pucharu Polski. Tym razem jednak górą była Legia.

Hiszpański bramkarz naszego zespołu, Casillas obronił aż trzy karne wykonywane przez AZS UW. Spośród legionistów pomylił się tylko Paweł Tarnowski. Do siatki trafili natomiast Gliński, Milewski, Duarte. Po obronionym trzecim karnym przez Casillasa, przy stanie 3-2, kolejny zawodnik naszej drużyny nie musiał już wykonywać swojego karnego, a Legia wygrywając zakończyła udział w silnie obsadzonym turnieju na miejscu piątym. Kolejne mecze kontrolne Legii przed sezonem 2021/22 już w kolejny weekend. Nowy sezon rozpoczniemy 12 września.

Niestety podczas pierwszego dnia Wilanów Futsal Cup, nasz zespół doznał olbrzymiego osłabienia. W wyniku bardzo brutalnej gry jednego z zawodników z Komprachcic, Bartłomiej Świniarski zerwał więzadła krzyżowe, co oznacza dla legionisty bardzo długą przerwę.

Legia Warszawa 2-2, k.3-2 AZS UW Wilanów
Bramki: Adam Grzyb, Krzysztof Jarosz - Dennis Lifanow, Maciej Pikiewicz

Finał: FC Reiter Toruń 0-3 Piast Gliwice
O 3. miejsce: Dreman Opole Komprachcice 5-1 MOKS Słoneczny Stok Białystok
O 5. miejsce: Legia Warszawa 2-2, k.3-2 AZS UW Wilanów
O 7. miejsce: FC10 Zgierz 3-4 Luxiona AZS UMCS Lublin

Najlepszy zawodnik turnieju: Daniel Gallego Garcia (FC Reiter Toruń)
Najlepszy bramkarz: Michał Widuch (Piast Gliwice)
Król strzelców: Sebastian Szadurski (Piast Gliwice)