fot. OFMC
REKLAMA

Legioniści w 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Kibice Legii Warszawa z grupy OFMC złożyli wieniec w kształcie klubowego herbu z okazji kolejnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, która miała miejsce 101 lat temu. Delegacja legionistów złożyła pamiątkowy wieniec pod pomnikiem Orląt Polskich na Powązkach Wojskowych. Na samym pomniku widnieją postacie ks. Ignacego Skorupki oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz uzupełniającym napisem "Orlętom Polskim poległym w obronie Warszawy w czasie najazdu bolszewickiego roku 1920. Wdzięczni rodacy". I my również jesteśmy za to wdzięczni, bo wartości to podstawa! Cześć i chwała Bohaterom!

"Wydaje się, że choć kolejne lata mijają, to wzrost świadomości o Bitwie Warszawskiej w naszym społeczeństwie rośnie. Historia Polski jest bardzo trudna, usytuowanie naszego państwa między różnymi państwami spowodowało, że większość rocznic, które obchodzimy, oparta jest na wydarzeniach tragicznych. Na tym tle wyróżnia się Bitwa Warszawska, w której nie tylko upamiętniamy jej Bohaterów, co przede wszystkim świętujemy wielkie zwycięstwo, śmiało możemy powiedzieć, że jedno z największych w dwudziestowiecznej historii Europy" - informują legioniści z OFMC.
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.