Żeglarstwo

Dwa medale na MP U-13 w kl. Optimist

Młodzi zawodnicy żeglarskiej Legii przywieźli dwa medale z mistrzostw Polski do lat 13 w klasie Optimist, które odbyły się w ten weekend w Szczecinie. Złoty medal i tytuł mistrza Polski U-13 wywalczył Stanisław Ługowski, który szczególnie dobrze wypadł drugiego dnia rywalizacji, kiedy kończył wyścigi na miejscach 1, 3 i 5. Pierwszego dnia legionista uzyskał miejsce 5 i 2 oraz w drugim wyścigu dyskwalifikację (dokładniej Ufd), która nie została wliczona do punktacji, jako najsłabszy wynik, który jest odrzucany.

Srebro i tytuł wicemistrzyni kraju zdobyła Pola Wdowiak, która w poszczególnych wyścigach była 1, 8, 5, 5, (15) i 2. Tylko trzech punktów do miejsca na podium zabrakło innej legionistce, Zofii Brdulak, która ukończyła zawody na miejscu szóstym.

Pozostali legioniści zakończyli rywalizację na miejscach: 21. Antoni Brzozowski, 29. Paweł Włodarczyk, 40. Juliusz Bartczak, 44. Wojciech Henryk Komenda, 47. Krzysztof Maksymowicz, 52. Hubert Matz.