Mahir Emreli - fot. Maciej Frydrych/Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Emreli: Liczą się zwycięstwa

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- To trener ustala czy w meczu wystąpi jeden napastnik, czy gramy we dwóch z Pekhartem. To szkoleniowiec ustala taktykę, a ja muszę się do niej dostosować. Ciągle się uczę i nie jest to dla mnie proste - mówi przed rewanżowym meczem ze Slavią Praga Mahir Emreli.

- Przed meczem nie miałem w głowie, że gdy strzelę gola, to będę celebrował go z Pekhartem. Moja reakcja była wywołana emocjami. Dla Tomasa było to bardzo ważne spotkanie, wiedziałem jak bardzo chciał zagrać ze swoim byłym klubem oraz widziałem smutek na jego twarzy, gdy skręcił kostkę. Wiem, że zareagowałbym podobnie, gdyby Legia mierzyła się z Qarabağiem, a ja nie mógłbym zagrać. Dlatego też, jeżeli jutro trener od pierwszej minuty postawi na Pekharta, to zrozumiem to, bo wiem jak Tomas oczekuje tej rywalizacji. Ostatecznie to wszystko zależy od trenera.

- W kilku meczach nie strzeliłem gola, a wiem że napastnik musi ro robić. Dla mnie nie jest to najważniejsze, bo liczą się zwycięstwa. Dobrym przykładem jest Olivier Giroud, który podczas mundialu nie zdobył żadnej bramki, ale na koniec Francja została mistrzem świata. Uważam, że w dzisiejszym futbolu strzelanie goli przez napastnika nie jest aż tak ważne, gdyż najważniejsze jest abym dawał jak najwięcej drużynie.

- Lubie Warszawę i polskie piosenki, przede wszystkim zespół Lady Pank. Najbardziej lubię piosenkę "Kryzysowa Narzeczona". Kiedy grałem w Qarabağu, był tam Kuba Rzeźniczak, który ciągle na karaoke śpiewał tą piosenkę. Nie chcę mówić jak się czuję w Warszawie, bo moi koledzy i rodzina wiedzą, że czuję się tu dobrze.

- Poziom polskiej ligi jest lepszy niż w Azerbejdżanie. Tam była zaledwie jedna drużyna, która mogła być mistrzem, a w Ekstraklasie wiele zespołów może zdobyć to trofeum. W Ekstraklasie każdy mecz jest trudny, a obrońcy są bardzo silni i ciężko się gra przeciwko nim.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?
SUMA GŁOSÓW: 10572
START: 02.08.2021 / KONIEC: 26.08.2021

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.