Jindrich Trpisovsky - fot. Maciej Frydrych/Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja przedmeczowa

Trpisovsky: Najważniejszy jest mecz z Legią

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

- Musimy się dostosować to tego, co będzie grała Legia. Dużo zależy od tego, czy legioniści zagrają jednym napastnikiem, czy dwoma. Możliwe, że na murawie pojawi się Pekhart, a jest jeszcze Emreli. Trener Michniewicz to bardzo dobry szkoleniowiec, a pierwsze spotkanie rozegrał bardzo dobrze - mówi przed drugim meczem z Legią trener Slavii Praga Jindrich Trpisovsky.

- Legia będzie grała na swoim stadionie, co jest z pewnością ich zaletą. Musimy być przygotowani na wszystkie warianty, a swoją obronę dopasujemy do formacji jaką zagra Legia.

- Przekładanie spotkania ligowego nie jest niczym nadzwyczajnym. Legia robi to co rundę w europejskich pucharach. My nie przełożyliśmy swojego spotkania, bo sądzę, że wyjdzie nam to na dobre. Chciałem, aby nasi gracze lepiej się zagrali ze sobą.

- Owszem, było zainteresowanie Borilem, jest dobrym graczem, więc na to zasługuje. Omówiliśmy to wspólnie i zadecydowaliśmy, że zostanie z nami, bo jest dla nas ważny. Na razie się nad tym nie zastanawiamy, gdyż najważniejszy jest mecz z Legią, a transfer można przeprowadzić po tej rywalizacji. Chcemy nieco odchudzić zespół i są prowadzone jakieś rozmowy, jednak to wszystko zależy od tego, jak kluby się dogadają.

- Byłoby łatwiej, gdyby nie było żadnych ofert za moich podopiecznych. Zawsze się cieszę, gdy kończy się okienko transferowe, gdyż wtedy zawodnicy mogą skupić się wyłącznie na piłce. Każdy zespół ma takie problemy, więc nie jesteśmy w tym osamotnieni, bo sądzę, że jest to bolączka 90% klubów. Każdy człowiek niepokoi się o swoje przejście, dlatego, że jest to duża zmiana w życiu każdego zawodnika. Naszym zadaniem jest przygotować piłkarzy tak, aby skupili się na meczu.

- Michael Krmencik trenował już z nami w poniedziałek i wtorek, jest gotowy do gry, ale pytanie, na ile czasu. Ondrej Kudela oraz Jan Boril normalnie mogą brać udział w naszych meczach. Obaj ci gracze są już z nami od dłuższego czasu. Przeszli ostatnio spotkania z Banikiem oraz Ferencvárosi. Często w piłce nożnej ważniejsza jest mentalność niż umiejętności techniczne, które oczywiście obaj posiadają. Z ich pomocą jesteśmy w stanie zmienić przebieg meczu podczas jednej połowy. Ta dwójka pozytywnie wpływa na resztę zawodników.

WYNIKI SONDYCzy Legia awansuje do fazy grupowej Ligi Europy?
SUMA GŁOSÓW: 10572
START: 02.08.2021 / KONIEC: 26.08.2021

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.