Rui Gomes, nowy zawodnik Legii II - fot. Legionisci.com
REKLAMA

Sparing: Legia II 3-2 KS Raszyn

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Druga drużyna Legii rozegrała w LTC sparing z IV-ligowym KS Raszyn. Mecz był okazją do sprawdzenia szerokiego składu drużyny oraz piłkarzy z CLJ. Goście zagrali ambitnie i długo prowadzili, ale pod koniec I odsłony dwa gole zdobył Dawid Dzięgielewski. Po przerwie na boisko weszło kilku kolejnych zawodników, w tym niedawno pozyskany Rui Gomes i testowany Abdurrahman Alzahrani z saudyjskiej Future Falcons Academy. Portugalczyk pokazał bardzo wysokie umiejętności indywidualne, ale i pewne zaległości w przygotowaniu fizycznym.


W pierwszej odsłonie, choć to Legia była znacznie dłużej przy piłce, z początku to goście tworzyli sobie bardziej dogodne sytuacje bramkowe, a jedną z nich wykorzystał Przemysław Ilczuk. Legia odpowiedziała uderzeniami Dawida Niedźwiedzkiego, Nikodema Niskiego i - najgroźniejszym - Dawida Dzięgielewskiego, ale zdecydowaną przewagę uzyskała dopiero, gdy w drużynie gości zapanowało lekkie zamieszanie po zdjęciu w 37. minucie z boiska trzech czołowych graczy (strzelec gola Ilczuk, znany z występów w Ekstraklasie Sylwester Patejuk oraz były gracz Legii '92 Mateusz Delikat, który był mocno zamieszany w bramkę na 0-1). Już po 2 minutach prostopadłe podanie Bartosza Wicenciaka zamienił na bramkę Dzięgielewski, jedyny spośród starszych graczy "dwójki" na boisku w tej części meczu. Minęło zaledwie półtorej minuty - i Legia II już prowadziła, gdy po zaskakującym podaniu Nikodema Niskiego sam na sam z bramkarzem KS znalazł się Dzięgielewski i podwyższył na 2-1. Legioniści chyba zbytnio się rozluźnili, gdyż tuż przed przerwą, po akcji prawą stroną piłkę otrzymał wprowadzony na ostatni kwadrans tej części spotkania Krzysztof Pikus, nie marnując szansy na wyrównanie.

Po przerwie w obu zespołach nastąpiły liczne zmiany, a goście jeszcze mocniej cofnęli się na swoją połowę. W związku z tym okazji bramkowych dla obu drużyn było jak na lekarstwo. W 59. minucie po podaniu Rui Gomesa sam na sam z golkiperem gości znalazł się Patryk Bek, jednak uderzył niecelnie. Obok bramki uderzył też Jehor Macenko. Grający na prawej obronie Abdurrahman Alzahrani pokazał całkiem niezłą technikę, a mimo wątłej budowy ciała nie bał się pojedynków bark w bark oraz starć w obronie. Nie zawsze znajdował się jednak na czas w właściwym miejscu, szczególnie w obronie. Gomes czarował technicznymi zagraniami, a mimo pewnych widocznych zaległości parokrotnie popisał się szybkim sprintem. Widać było jednak, że brakuje mu jeszcze nieco sił, a z pojedynków 1 na 1 nie wychodził zawsze zwycięsko. Po porządnym przepracowaniu najbliższych tygodni mierzący 172 cm zawodnik może być jednak wzmocnieniem drużyny na pozycji "10". W 73. minucie do akcji ofensywnej włączył się Alzahrani, a jego dośrodkowania z prawej strony nikt nie zdołał skutecznie przeciąć. Do piłki dopadł na 25. metrze Kacper Imiołek i mocnym strzałem nisko nad ziemią zaskoczył bramkarza Raszyna. Goście szybko stworzyli sobie dwie szanse na wyrównanie, ale najpierw 16-letni Jakub Murawski obronił pojedynek sam na sam z Dmytro Chołodkiewyczem, a w kolejnej akcji dokładności i zdecydowania pod bramką Legii zabrakło Kamilowi Szabłowskiemu, byłemu graczowi naszej Akademii z rocznika 2002. W końcówce jeszcze jedną dobrą okazję miał Macenko, ale wynik 3-2 pozostał bez zmian.

Biorąc pod uwagę klasę rozgrywkową, w której występuje przeciwnik, można niestety odnieść wrażenie, że po tym meczu niewielu piłkarzy przybliżyło się do wyjściowej jedenastki Legii II. Młodym legionistom brakowało w szczególności śmiałości w podejmowaniu odważnych decyzji w okolicach bramki przeciwnika. Udane zagrania mieszały się przy tym z niedokładnymi.

Sparing: Legia II Warszawa 3-2 (2-2) KS Raszyn (IV liga)
0-1 13 min. Przemysław Ilczuk
1-1 39 min. Dawid Dzięgielewski (as. Bartosz Wicenciak)
2-1 41 min. Dawid Dzięgielewski (as. Nikodem Niski)
2-2 45 min. Krzysztof Pikus
3-2 73 min. Kacper Imiołek (as. Abdurrahman Alzahrani)

Strzały (celne): Legia 20 (6) - Raszyn 13 (10)

Legia II - I połowa: Jakub Kowynia – Hubert Derlatka, Jehor Macenko, Jakub Furman, Patryk Romanowski – Kacper Gościniarek, Jakub Kwiatkowski, Bartosz Wicenciak – Nikodem Niski, Dawid Niedźwiedzki, Dawid Dzięgielewski
Legia II - II połowa: Jakub Murawski – Abdurrahman Alzahrani, Hubert Derlatka, Jehor Macenko, Kacper Imiołek – Kacper Gościniarek, Patryk Bek, Rui Gomes – Kuba Wiśniewski, Dawid Niedźwiedzki, Bartosz Dziemidowicz
Trener: Marek Gołębiewski, II trener: Sławomir Cisakowski


fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Raffi / Legionisci.com
fot. Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.