Jurgen Celhaka - fot. Janusz Partyka / Legia.com

Oficjalnie

Jurgen Çelhaka piłkarzem Legii!

źródło: Legia.com

Nowym piłkarzem Legii Warszawa został Jurgen Çelhaka. 20-letni albański środkowy pomocnik podpisał czteroletni letni kontrakt i kosztował Legię ok. 250 tys. euro. Celhaka będzie występował w Legii Warszawa z numerem 16.

Albańczyk całą swoją dotychczasową karierę spędził w KF Tirana, z którym w sezonie 2019/20 sięgnął po krajowe mistrzostwo. Zawodnik w swojej ojczyźnie jest uważany za wielki talent, a w albańskiej ekstraklasie rozegrał już 45 meczów. Piłkarz ma za sobą również grę w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

Çelhaka sezon 2020/21 rozpoczął z małym urazem, jednak później rozgrywał większość spotkań. Ogółem w zeszłym sezonie w koszulce swojej drużyny rozegrał 20 meczów w których zdobył jedną bramkę.

Çelhaka otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Albanii na mecz eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Czechami (6 września, Czeskie Budziejowice).


REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

+dodaj komentarz
Tom - 31.08.2021 / 16:47, *..

Fajnie by było ściągnąć jakiegoś Polaka.
Ale niestety jak któryś kopnie trzy razy prosto piłkę to Menagerki krzyczą po 5 milionów. I jadą na zachód przeważnie ( niestety) grzać ławę. A może warto by było przyjść do Łęgi i się sprawdzić.

odpowiedz
Lee - 01.09.2021 / 09:20, *.246.2

@Tom : do Łęgi Nowa Biała?? ;)

A tak na poważnie to wygląda to dokładnie tak jak napisałeś, dwa przyzwoite mecze w sezonie i gwiazda formatu europejskiego...

odpowiedz
Tom - 01.09.2021 / 21:58, *..

@Lee: Bardzo przepraszam ale j...... Słownik mi przekręcił.

odpowiedz
ja 1916 - 30.08.2021 / 09:12, *.vectranet.pl

Proponuję zamknąć możliwość wpisywania komentarzy.
90% ludzi którzy się tu wpisują, nie ma zielonego pojęcia o piłce, tak tylko wpada wylać trochę jadu.
Piłkarza na oczy nikt nie widział, piłki jeszcze u nas nie kopnął, ale zdaniem "znafców-januszy" - już się nie nadaje do Legii bo jest ogórem totalnym.
Piłkarze do 22 roku życia są wedle tego forum zbyt młodzi i się nie nadają.
Powyżej 26 roku - za starzy , jadą odcinać kupony
22-26 - z pewnością coś z nimi nie tak, skoro w takim wieku decydują się przyjść do nas, powinni grać w Realu albo Barcelonie.

odpowiedz
Lee - 01.09.2021 / 09:22, *.246.2

@ja 1916: Pekhart też był dla forumowych fachowców za slaby na Legię, a później pianie z zachwytu jak zostawał królem strzelców ;)

odpowiedz
wtf - 29.08.2021 / 20:11, *.chello.pl

Wincyj talentów z Albanii nam trzeba,Muci dopiero 9 miesięcy się adaptuje.

odpowiedz
pol - 29.08.2021 / 18:07, *.chello.pl

K......a ..... NIE DO WIARY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

odpowiedz
lol - 29.08.2021 / 13:08, *.eidsiva.net

Panie Celhaka wakacje sie skonczyly. Tu trzeba grac !!

odpowiedz
Vujek - 29.08.2021 / 12:11, *.160.201

Dobry transfer. Zarobimy.

odpowiedz
Ante Rukavina - 29.08.2021 / 01:45, *.vectranet.pl

Podobno Legia ma wypożyczyć jaszczura jakxiboeva do czeskich budziejowic. I dobrze,pogonic czarnucha bo w Polsce jest od roku a ani razu w podstawowym składzie nie zagrał.Oby ci co przyszli dadzą jakość legii.

odpowiedz
pol - 29.08.2021 / 18:08, *.chello.pl

@Ante Rukavina: ......otóż ......nie dadzą

odpowiedz
Robert - 29.08.2021 / 01:16, *.com.pl

Siemasz Celhaka, kiedy pierwsza kontuzja?

odpowiedz
Benit - 29.08.2021 / 01:11, *.t-mobile.pl

Do środka Starzyński za grosze jeden z niewielu w Polsce co umie prostopadłą zagrać i ze skislej yeboah

odpowiedz
Grzesiek - 29.08.2021 / 09:23, *.centertel.pl

@Benit: tez mnie dziwi czemu starzybskiego wczezniej nikt nie wyciagnal z bodajze zaglebia czy nie wiem gdzie on tam twraz gra...

odpowiedz
Sarcastico. - 29.08.2021 / 01:04, *.inetia.pl

Kolejny który będzie gotów w listopadzie, a po tygodniu coś zerwie i tyle go widziano (jak muzułmanina) ?

odpowiedz
Arek - 28.08.2021 / 23:38, *.tpnet.pl

Jakby rok temu ktoś podał, że Legia chce Cebulę, już wyobrażam co by tu się działo. Teraz co poniektórym się Cebula marzy. A rok temu byłoby, że taki transfer to na miarę Rakowa Częstochowa.

A co do tego nowego, mam nadzieję, że nie pości.

odpowiedz
filand - 28.08.2021 / 23:34, *.inetia.pl

Nieźle jaja...

odpowiedz
Mamut - 28.08.2021 / 23:31, *.t-mobile.pl

Jurgen Klinsmann?

odpowiedz
matus007 - 28.08.2021 / 22:50, *.play-internet.pl

Będzie moc ;)

odpowiedz
jo - 28.08.2021 / 21:28, *.centertel.pl

Trzymam kciuki, żeby młody chłopak z dala od domu poradził sobie i rozwinął się mocniej niż dotychczas. Powodzenia !!!

Dajcie już spokój z tym narzekaniem. Sam się nie kupił, sam się tu nie pchał. Trzeba go wspierać. Grać będzie dla Legii.

odpowiedz
VictorioEmporio84 - 28.08.2021 / 21:20, *.cyfrowypolsat.pl

Musimy też robić transfery zawodników gotowych do gry od zaraz.Prawda. ....

odpowiedz
Cudny Zenon - 28.08.2021 / 21:17, *.tpnet.pl

Witamy i życzymy sukcesów w najlepszym klubie naszej galaktyki. Szkoda, że Grosik wybrał Pogoń...

odpowiedz
FiroZS - 28.08.2021 / 22:33, *.02.net

@Cudny Zenon: dobrze ze wybrał pogoń. Z całym szacunkiem dla Grosika ale jego firma i ego dla Legii to wartość ujemna

odpowiedz
Trampek. - 28.08.2021 / 21:16, *.125.105

Z wielu powodów LEGIA na tym zawodniku napewno finansowo zyska. Jeżeli posiadany talent poprze ciężką pracą - to róanież sportowo LEGIA może sporo zyskać zwłaszcza podpisany kontrakt jest wystarczający długi , aby zaistnieć na niwie sportowej. Ponieważ na rynku krajowym panuje "posucha" pod względem perełek piłkarskich, a jeżeli trafi się jakiś ewentualnie kandytat na taką perełkę - jest trzy - czterokrotnie droższy , to uważam,że obrany w tym temacie kierunek jest słuszny.

odpowiedz
zrolowany dol@rek - 31.08.2021 / 23:39, *.play-internet.pl

@Trampek. : polityka kadrowa oparta o prowizje menadżerów skutkuje bezsensownymi ruchami kadrowymi. Przypomnij sobie jak Praszelik był 4 w hierarchii pomocnikiem i co prezentował, a później go oddano jak Lewandowskiego wcześniej, bo jak może sobie jeden z drugim zgarnąć poł bańki z prowizji za jakiś zagraniczny szrot, to co będzie robił filantropię z polskimi talentami. Dopóki zarządzać Legią będą przypadkowi ludzie, to nie zobaczymy za dużo zdolnych chłopaków z naszego podwórka. Jak zaczniemy produkować młode talenty w akademii, to też tylko na sprzedaż, ale wtedy w ramach promocji przez chwilę będziemy ich mogli pooglądać w wyjściowym składzie. Jest dużo zdolnych i przyzwoicie wyszkolonych młodych Polaków. "Perełki" o których piszesz są regularnie wypuszczane z naszego klubu, bez sensu.

odpowiedz
kalosz - 28.08.2021 / 20:42, *.mm.pl

oby sie okazal tak dobrym transferem jak Emreli:)

odpowiedz
c u L t - 28.08.2021 / 20:04, *.252.34

WYGLĄDA NA TO ŻE NIE MIODUSKI LUB CZESIO,TYLKO KUCHARSKI BUDUJE SWOJĄ STAJNIE....

odpowiedz
:o) - 28.08.2021 / 19:36, *.chello.pl

Tyle hejtu, tyle bełkotliwych mądrości, a widział go ktoś na boisku? Wiecie chociaż krytykanci, czy jest lewo- czy prawonożny? W ogóle coś o nim wiecie? Żal dupę ściska przy takich komentarzach.

odpowiedz
Cyniek - 28.08.2021 / 19:42, *.play-internet.pl

@:o): dokładnie ja też byłem przeciw Nawtockiemu a co mamy fajnego chłopaka cieszyłem się z jaszcxura a co mamy chłam więc życie nauczyło trzeba poczekać dać parę męczow pograć i dopiero chwalić lub krytykować

odpowiedz
ludek - 28.08.2021 / 19:44, *.47.73

@:o): pie...oli.z chłopie jak pokrzywiony ,nikt go nie zna to co mam o nim pisać ze jest super,zastanów się,ściągamy szrot i ważne żeby był młody żeby można go było za rok opchnąć za 2 razy tyle i taka jest wizja transferowa prezia ,kiedy ostatnio kupiliśmy porządnego przynajmniej 27 letniego piłkarza?ja nie pamiętam,ściągamy jakiś gnoi po 20 lat żeby miodek mógł na nich zarobić ,oczywiście nie pisze że wszyscy to szrot będą bo nawet ślepej kurze się ziarno trafi ale to nie jest polityka transferowa na miara mistrza Polski tylko na miarę mistrza powiatu

odpowiedz
Zduneq - 28.08.2021 / 19:54, *.play-internet.pl

@ludek: ty nie masz zielonego pojęcia o piłce nożnej.Ajax jest najlepszym przykładem jak można grać młodymi i robić wyniki.Chcesz wmówić że w Amsterdamie nie znają się na piłce?Ty jesteś typowy narzekacz.Jaknh chłopak miał 27-28 lat to byś gegał że szrot przyjechał odcinać kupony i że powinno się stawiać na młodych.Michniewicz nie dość że ma rękę do młodych to jeszcze nie boi się na nich stawiać.

odpowiedz
(L) eon - 28.08.2021 / 21:42, *.inetia.pl

@ludek: Spadaj dziadu, naucz się najpierw pisać po polsku, to może kiedyś zaistniejesz na jakimś forum..

odpowiedz
Paco - 28.08.2021 / 23:25, *.shawcable.net

@Zduneq: Tylko, że Ajax ma jedną z najlepszych, o i le nie najlepszą szkółkę na świecie, tam dzieciarnia nie wpada w łapy wiejskich wuefistów na pół etatu w klubie, tylko rozwija się pod okiem cenionych fachowców od najmłodszych lat, Tam dwudziestolatek, to w zasadzie w pełni ukształtowany zawodnik z odpowiednymi nawykami i umiejętnościami i kulturą gry, który zbiera doświadczenie, a nie materiał na piłkarza i półprodukt, który wymaga kilkuletniego ujeżdżania niczym dziki ogier.

odpowiedz
Stefan1916 - 29.08.2021 / 13:14, *.chello.pl

@ludek: i ten szrot jest rok w rok najlepsza drużyna w Polsce i patrz nawet wygrał z ćwierćfinalista europucharow z poprzedniego roku… jak to mozliwe? Może to nie jest szrot tylko ty nie masz bladego pojecia o piłce? Zajmij się może szydełkowaniem.

odpowiedz
Tommy - 29.08.2021 / 13:41, *.toneticgroup.pl

@:o): ja go znam osobiscie i jest slaby. 250 tys euro za talent? za talenty to sie placi po mln euro

odpowiedz
Sawo - 28.08.2021 / 19:26, *.t-mobile.pl

Jakie wykrzykniki w tytule :) jakby przychodzil jakis pilkarz zupelnie a nie albanski ogor. Kompromitacja a nie transfer.

odpowiedz
PLBBOY - 28.08.2021 / 19:08, *.inetia.pl

A co z jakimś tam bojewem?

odpowiedz
Ogórki Miodulskiego - 28.08.2021 / 18:50, *.114.212

Z tylu ogórków to będzie niezła mizeria. Byle koperku nie zapomnieli.

odpowiedz
(L) eon - 28.08.2021 / 22:09, *.inetia.pl

@Ogórki Miodulskiego: Bo pyry takie jak ty , ugotujemy sami.

odpowiedz
Mierda Humana - 28.08.2021 / 18:36, *.ctinets.com

Żeby czasami z tego Celhaki nie wyszedł taki Jurgen, jak Armando wyszedł z Sadiku. Tak czy owak mamy surowiec do dalszej obróbki, a nie gotowego gracza zdolnego wzmocnić środek pola od zaraz w europejskich bojach. Miodek chyba nie wierzy, żeby można było tam cokolwiek ugrać, tak samo zresztą jak nie wierzył w awans do LE, pozbywając się podstawowego gracza przed meczem rozstrzygającym.

odpowiedz
TotaLs - 28.08.2021 / 18:28, *.211.172

Przecież to jest jakiś totalny ogóras

odpowiedz
Mateusz z Gór - 28.08.2021 / 18:11, *.orange.pl

Akurat jeśli chodzi o młodych zza granicy to Legia potrafi brać dobrych graczy. Więc wierzę w ten transfer.

odpowiedz
bum - 28.08.2021 / 21:46, *.235.193

@Mateusz z Gór:
Noooooo.... Np Kulenovic hahaha

odpowiedz
Arek - 29.08.2021 / 01:08, *.chello.pl

@bum : kulenovic przyszedl za grosze z Dinamo i zostal sprzedany za ponad 2 miliony euro wiec o ch..j ci chodzi

odpowiedz
Mateusz z Gór - 29.08.2021 / 12:04, *.orange.pl

@bum :

Albo Duda. Na obu Legia zarobiła grubo.

odpowiedz
Bartek - 28.08.2021 / 17:38, *.123.240

Przy brakach w kasie trzeba szukać tam gdzie bogatsi nie patrzą. Ja tam jestem optymistą co do tego transferu, jeszcze tego Rumuna na prawe wahadło i będzie całkiem-całkiem

odpowiedz
Staszek - 28.08.2021 / 17:27, *.t-mobile.pl

Szkoda że młodych Polaków nie ma tylko jakiś szrot skupują podobno najlepsza szkółka piłkarska w kraju i nikogo z nie ma

odpowiedz
Biała Siła - 28.08.2021 / 17:43, *.t-mobile.pl

@Staszek : To pokazuje miernotę polskiej piłki ,Polacy powinni stanowić większość a zaciąg uzupełnieniem

odpowiedz
Bartek - 28.08.2021 / 17:55, *.123.240

@Staszek : polskie klubiki za byle kopacza chcą od Legii po 1 mln euro, więc rynku wewnętrznego kompletnie nie ma.
Ciężko się temu dziwić...
Jak zaraz Włosi zapłacą 2-3 mln to po co mają ich nam oddawać... a to że większość wraca potem po 3 latach do jakiegoś Płocka czy Lechii to nic ich nie nauczy, gracz powinien świadomie robić kolejne kroki.

odpowiedz
Rafix - 28.08.2021 / 18:06, *.centertel.pl

@Bartek: Bo potrzebny dobry skauting i wyszukiwanie graczy którzy mają potencjał, ale jeszcze nie pokazali go. Gotowych wyróżniających się graczy typu obecnie Cebula z Rakowa nas nie będzie stać bo aż takiej różnicy w budżecie Legia nie na. Trzeba ściągać takich graczy wcześniej i kilka razy nam się udało, ale to stanowczo za żadko. Poza tym często słyszymy ze do nas muszą przychodzić gracze aby odrazu wskoczyć do składu, co jest błędnym myśleniem.

odpowiedz
p10 - 28.08.2021 / 18:25, *.tpnet.pl

@Rafix: Tacy gracze nie bedą mieli praktycznie szans wystąpic w pierwszym składzie Legii. Konkurencja jest duża. Grzanie ławki - brak rozwoju. Pozostaje wypożyczenie na 1-2 sezony lub rezerwy. Inne drużyny, które mają większy margines błędu mogą sobie pozwalać na regularne wystawianie młodych kosztem wyników. Jedynie co mogłoby zachęcić to plan rozwoju zawodników, że pokazujemy im ścieżkę rozwoju do pierwszego zespołu. Plus regularna gra w pucharach. Drużyna rezerw też gra ledwie w III lidze, co powoduje, że zawodnik grający tam się specjalnie rozwija. Posiadanie swojego drugiego klubu w 1 lidze lub przyjaznego klubu z pierwszej ligi do którego moglibyśmy wypożyczać np. 5 ciu młodych graczy by łapali minuty byłoby znaczącym wsparciem. Ale mimo tego skauting na poziomie niższych lig chyba u nas leży. Nie wiem czy ktoś oprócz Jarka Niezgody przyszedł z niższych lig bezpośrednio w ostatnim czasie i zaistniał w drużynie.

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 28.08.2021 / 19:11, *.play-internet.pl

@Rafix: Cebula był rok temu z Korony za darmo! Ojrzyński mówił w multilidze w 2020, że będzie się rozwijał, że przed nim najlepsze lata kariery. Na Ł3 nie sięgnięto po niego, a sprowadzono/wypożyczono Valencie np.

odpowiedz
Bartek - 28.08.2021 / 19:30, *.123.240

@p10: W tym roku odeszli Mosór i Cielemęcki, ponoć jedni z bardziej utalentowanych z Akademii. Widać ktoś im obiecał, że za 2 lata bedą conajmniej w kadrze grać po tym jak wciągną ligę nosem.... Takie chłopaki powinni mieć po 2 lata kontraktu a najlepiej +2 opcję dla klubu.
Nie jestem co prawda przekonany, że oni coś specjalnego osiągną ale lepiej grać Mosórem z potencjałem sprzedażowym niż Hołownią.

odpowiedz
Zduneq - 28.08.2021 / 19:59, *.play-internet.pl

@Staszek : mega talent w Polsce Karbownik vs życie =grzanie ławy w jakimś podrzędnym klubie w Anglii.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 28.08.2021 / 20:27, *.cyfrowypolsat.pl

@Staszek : Szkółki piłkarskie w kraju????? To jest farsa.
Funkcjonowanie takich szkółek wygląda następująco: bogaci rodzice zapisują swoje pociechy (kompletne beztalencia z zerową wiedzą o grze w piłkę) z nadzieją że wyrośnie drugi Ronaldo czy Messi. Szkółki doją ich z kasy sugerując że z dzieciaka jest prawdziwy talent.
Niestety przeciętnego rodzica nie stać na kosmiczne opłaty w takiej szkółce (stroje, buty, opłaty za obozy, obiady itp.) Prawdziwe talenty nie mają możliwości się rozwijać. Liczy się tylko kasa i jeszcze raz kasa.

odpowiedz
Hiszpan - 28.08.2021 / 17:21, *.telnaptelecom.pl

Wreszcie el loco sięgnął do kiesy . Piękna współpraca z Radkiem. Mają rozmach...

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 28.08.2021 / 17:16, *.play-internet.pl

Po co?

odpowiedz
Krisu - 28.08.2021 / 17:15, *.tpnet.pl

To pytanie do PZPN i WSZYSTKICH BYŁYCH prezesów. Gdzie jest Polska myśl szkoleniowa ? Skoro z Albanii przychodzą i trenerzy i piłkarze o czołowego Klubu w Polsce.

odpowiedz
Ja - 28.08.2021 / 19:33, *.t-mobile.pl

@Krisu: aleś przypadek ciężki i bolesny! Kto kest włqścicielem polskich klubów? Kto zatrudnia w nich trenerów i piłkarzy jak i całe piony w klubach? Pzpn, prezesi pzpnu? Weś się rozpędź...

odpowiedz
Rr - 28.08.2021 / 17:13, *.play-internet.pl

Muci też niby wielki talent

odpowiedz
Zduneq - 28.08.2021 / 20:33, *.play-internet.pl

@Rr: a w Zagrzebiu bramkę z dystansu na 1:1 strzelił...?Ostatnim który miał strzelać bramki z dystansu w Legii był Borysiuk.Przez tyle lat co był w Legii strzelił ze 3 bramki , dystansu.Muci w tym sezonie na już 2.

odpowiedz
Darek - 28.08.2021 / 17:04, *.t-ipconnect.de

Witamy w Legii.
Żeby tylko nie aklimatyzował sie pół roku albo rok.

odpowiedz
hę? - 28.08.2021 / 16:42, *.play-internet.pl

A ten KEvin Clain to agent jego?

odpowiedz
exsa - 28.08.2021 / 16:42, *.tpnet.pl

Okaze sie jak zobaczymy na boisku co prezentuje tylko pytanie kiedy !!!!

odpowiedz
Normalny człowiek - 28.08.2021 / 16:39, *.chello.pl

Oby nazwisko nie zobowiązywało...

odpowiedz
lucho_83 - 28.08.2021 / 16:26, *.chello.pl

Szału raczej nie będzie... Obym się mylił!

odpowiedz
Hiszpan - 28.08.2021 / 16:14, *.play-internet.pl

Wow. Kucharski brawo Ty!!!!!!!!!!!

odpowiedz
S(L)G - 28.08.2021 / 16:14, *.t-mobile.pl

Niedługo będzie tu gang Albanii

odpowiedz
No i dobrze - 28.08.2021 / 16:17, *.t-mobile.pl

@S(L)G: Jeden ci zapewnił LE

odpowiedz
Rafal - 28.08.2021 / 16:37, *.vectranet.pl

Jak ma pomóc w grze to dobry transfer.Brawo.

odpowiedz
e(L)o - 28.08.2021 / 16:43, *.vectranet.pl

@No i dobrze: ...drugi za rok LM

odpowiedz
Sebo(L) - 28.08.2021 / 16:44, *.master.pl

@No i dobrze: mi się wydaje,że LE zapewnił nam Azer a nie Albańczyk.

odpowiedz
Browar - 28.08.2021 / 16:51, *.play-internet.pl

@No i dobrze: LE nam zapewnił Azer, a koledze pewnie chodziło o Muciego...

odpowiedz
No i dobrze - 28.08.2021 / 16:53, *.t-mobile.pl

@Sebo(L): Mea culpa, przepraszam :-/

odpowiedz
a(L)ban - 28.08.2021 / 16:59, *.waw.pl

@No i dobrze: a kilka lat wstecz był Albańczyk który wprowadził nas po latach do LM :D

odpowiedz
SŁAWEK(L) - 28.08.2021 / 19:00, *.play-internet.pl

@a(L)ban: To może z nich jakieś talizmany...

odpowiedz