Maik Nawrocki i Mateusz Wieteska byli najlepsi w sierpniu - fot. Mishka / Legionisci.com
REKLAMA

Plus sierpnia: Nawrocki i Wieteska

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sierpniu legioniści rozegrali sześć meczów - dwa w Ekstraklasie (Warta Poznań i Wisła Kraków) i dwa dwumecze w eliminacjach do europejskich pucharów z Dinamem Zagrzeb i Slavią Praga. Najwięcej pozytywnych ocen w tym miesiącu zebrali stoperzy, Maik Nawrocki oraz Mateusz Wieteska.

Pięć plusów zgromadził Maik Nawrocki, który do Legii trafił w letnim okienku transferowym. Stoper miał być bardziej przyszłościowym graczem, a okazał się ważną postacią w zespole. Nawrocki zagrał pięć bardzo dobrych spotkań, jedynie za ostatnią potyczkę w Krakowie nie otrzymał pozytywnej noty. Tyle samo plusów zgromadził Mateusz Wieteska, który był najlepszy, podobnie jak w zeszłym miesiącu. "Wietes" znacznie poprawił swoją czujność w obronie i popełnia o wiele mniej błędów niż miało to miejsce kiedyś. Na drugim miejscu podium znalazł się kapitan zespołu Artur Jędrzejczyk, który otrzymał cztery plusy. "Jędza" w tym miesiącu głównie grał jako stoper, lecz ostatnie dwa spotkania spędził na prawym wahadle, gdzie również prezentował się nieźle. Trzecią lokatę zajął golkiper Artur Boruc, który w dużej mierze przyczynił się do awansu Legii do Ligi Europy.

Najwięcej minusów, bo aż trzy, zgromadził Rafel Lopes, choć warto dodać, że Portugalczyk otrzymał również dwa plusy. Po jednej negatywnej nocie i żadnej pozytywnej zgromadzili Filip Mladenović, któremu wciąż daleko do optymalnej formy oraz Lindsay Rose, który póki co nie najlepiej przedstawił się kibicom Legii.

Klasyfikacja:

Maik Nawrocki - 5
Mateusz Wieteska - 5
Arutr Jędrzejczyk - 4
Arutr Boruc - 3
Mateusz Hołownia - 2
Andre Martins - 2 / 1
Bartosz Slisz - 2 / 1
Ernest Muci - 2 / 1
Mahir Emreli - 2 / 1
Josip Juranović - 1 / 1
Josue - 1 / 1
Luquinhas - 1 / 1
Rafael Lopes - 2 / 3
Tomas Pekhart - 1 / 2
Linday Rose - 1
Filip Mladenović - 1

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.