Oprawa legionistów w Krakowie - fot. Woytek / Legionisci.com

Relacja z trybun: Wyjazdy - nasza SPECJALność

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Po półtorarocznej przerwie ponownie mieliśmy okazję podróżować pociągiem specjalnym na wyjazdowy mecz Legii. Ostatni raz "specjal" organizowany był w marcu zeszłego roku na mecz w Gdańsku. Później zaś z powodu pandemii i zamkniętych stadionów przez długie miesiące nie wpuszczano kibiców na trybuny, ale od tego sezonu ponownie możemy jeździć i wspierać z trybun nasz ukochany klub.

Po samochodowych wyjazdach do Radomia i Grodziska Wielkopolskiego, tym razem przyszło nam podróżować pociągiem na mecz z Wisłą Kraków. W drogę ruszyliśmy z dworca Warszawa Gdańska na 6 godzin przed rozpoczęciem meczu. Do stacji Kraków Główny dotarliśmy zgodnie z planem, kilka minut po 15. Spod dworca na stadion pojechaliśmy podstawionymi autobusami. Wejście na stadion nie przebiegało najgorzej - cała nasza grupa zasiała w sektorze gości przed pierwszym gwizdkiem.

Po stronie gospodarzy zainteresowanie meczem było wyjątkowo spore - mecz z Legią miał być kolejną okazją do świętowania 115-lecia klubu. Wiślacy sprzedali ponad 23,7 tys. biletów, co jest najlepszym wynikiem jeśli chodzi o frekwencję w obecnym sezonie w ekstraklasie. Ale jako że fani z Krakowa dość wolno zapełniali swój stadion, kwadrans przed pierwszym gwizdkiem cisnęliśmy im skandując - "Hej k..., co was tak mało?!". Wtedy też kilka razy zaznaczyliśmy swoją obecność, robiąc próbę naszych wokalnych możliwości. A te były naprawdę spore.

W pierwszej połowie naszym dopingiem kierował jeden z kibiców, dla którego był to debiut w roli "gniazdowego". Dawał z siebie maksa, a cała trybuna dopingowała nieźle, choć jak pokazała druga połowa, nie był to szczyt naszych możliwości.



Fani Wisły na wyjście piłkarzy zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu "Polacy i Wisła to Polska!" (hasło ze spotkania założycielskiego ich klubu), nad którą rozciągnięta została malowana sektorówka z postacią Tadeusza Łopuszańskiego, założyciela klubu. Całość uzupełniły chorągiewki w barwach po bokach oraz kilkadziesiąt odpalonych rac i stroboskopów.

Także w naszym sektorze zaprezentowana została choreografia zanim sędzia rozpoczął spotkanie. Na trybunie rozciągnięta została sektorówka z motywem znanym z naszej flagi - "Ultras Legia" z klubowymi barwami pośrodku. Całość uzupełniło około 40 rac odpalonych na górze trybuny, a także czarny transparent na dolnym ogrodzeniu. Kiedy po kilku minutach prezentacji, sektorówka zjechała w końcu, okazało się, że mecz... jeszcze się nie rozpoczął, a to za sprawą zadymienia murawy.


Ruszyliśmy z dopingiem od pieśni "Mistrzem Polski jest, ukochana ma...", która w asyście bębnów wychodziła nam naprawdę bardzo dobrze. Niestety w pierwszej połowie na murawie dominowali gospodarze, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod naszą bramką, aż w końcu wyszli na prowadzenie, co oczywiście spotkało się z olbrzymią radością krakusów. Wiślacy na meczu wspierani byli przez swoje zgody i układy - wśród nich pojawiło się blisko 30 fanów Slovana Bratysława, a na płocie wywieszona została flaga Polonii Przemyśl.



O ile w pierwszej połowie niewiele uwagi poświęcaliśmy wiślakom, po zmianie stron w naszym repertuarze pojawiło się kilka przyśpiewek pod adresem "Białej Gwiazdy" (z nieśmiertelnym "Będą filmy" na czele), jak i ich łódzkiej zgody. Na płocie pojawił się "Szczęściarz" i trzeba przyznać, że rozkręcił doping na dobre. Pełne zaangażowanie naszej ponad 1300-osobowej grupy sprawiło, że pieśni sławiące Legię niosły się po całym stadionie. Kapitalnie wychodził "Hit z Wiednia", a zabawa przy "Hej Legia gol" była mistrzowska. Wybuch radości w naszych szeregach nastąpił w 60. minucie, kiedy wyrównującą bramkę strzelił Emreli. Niestety nie cieszyliśmy się zbyt długo, po tym jak po analizie VAR sędzia gola anulował. Do samego końca meczu dawaliśmy z siebie sto procent i trzeba przyznać, że w drugiej połowie nasz doping stał na najwyższym poziomie. Przez ostatnich kilka minut ciągnęliśmy "Nie poddawaj się, ukochana ma...". Niestety, nasze zaangażowanie nie zostało wynagrodzone bramką, ale piłkarze za walkę do końca zostali przez nas pożegnani brawami oraz okrzykiem "Walczyć, trenować, Warszawa musi panować".

Miejscowi świętowali wygraną, jakby zdobyli mistrzostwo kraju. Później zaś na trybunie przylegającej do naszego sektora pojawiło się paru napinaczy i grupka niewychowanych dzieciaków, które zostały słabo wyedukowane - Warszawa nigdy nie legła. Z kolei gruby patolog, który najdłużej opuszczał stadion, nasłuchał się co nieco na swój temat. Po ok. 40 minutach oczekiwania mogliśmy opuścić stadion i udać się do podstawionych autobusów, którymi ponownie ruszyliśmy na dworzec.



Po zakończeniu meczu fani Wisły udali się na miasto, gdzie zaprezentowali racowisko z okazji 115-lecia swojego klubu. Część z nich z kolei próbowała od strony Błoń uatrakcyjnić nam przejazd autobusami na dworzec, ciskając pirotechniką w kierunku pojazdów z bardzo liczną obstawą policji. Niemal punktualnie wyruszyliśmy w drogę powrotną, wybuchowo żegnając Kraków Główny. W Warszawie zameldowaliśmy się kilkanaście minut po północy. Pomimo niekorzystnego wyniku zdecydowanie brakowało ostatnimi czasy takich właśnie wyjazdów...

Przed nami dwutygodniowa przerwa na mecze reprezentacji, a następnie wyjazdowy mecz ze Śląskiem i kilka dni później ze Spartakiem. Niestety wszystko na to wskazuje, że ze względu na zamkniętą dla turystów granicę polsko-rosyjską, bardzo ciekawy wyjazd do Moskwy przejdzie nam koło nosa.

W naszym sektorze wywieszone zostały następujące flagi: "Duma i sława", "Jesteśmy waszą Stolicą", "Ultras Legia", "Legia Warszawa", "Miasto Stołeczne Warszawa", "Ochota", "Bródno", "Ursynów", "Grochów", "Bracia" (Olimpia).

Frekwencja: 23 717
Kibiców gości: 1332
Flagi gości: 10

Autor: Bodziach

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (35)

+dodaj komentarz
c u L t - 04.09.2021 / 03:17, *.57.38

NA WYJAZD DO WROCŁA POBIJMY!REKORD!WYJAZDOWY!FANI ŚLĄSKA CHĘTNIE ODDADZĄ ZAMULONE INNE SEKTORY ABY GOŚCI BYŁO WIĘCEJ I BYŁO SUPER ULTRAS NA STADIONIE WOJSKOWEGO ŚLĄSKA!PIŁKA NOżNA DLA KIBICÓW, J...Ć PZPN!

odpowiedz
Stary Legionista - 03.09.2021 / 17:07, *.plus.pl

Porównajcie doping na Legii z lat 90 jeszcze na starym stadionie , A dzisiejszy niema nawet co porównywać . Kiedyś to był fanatyzm na 100 % . A dzisiaj część ," kumatych " zbytnio zajęta ,wodopojem % zamiast dopingiem . Mizeria taka że masakra .

odpowiedz
stara szkoła - 03.09.2021 / 23:43, *.chello.pl

@Stary Legionista: Na serio to piszesz,czy jesteś z innej ekipy i złośliwie piszesz? W latach 90-tych na wyjeździe to 97% ludzi w ekipie Legii była na procentach lub po czymś innym,tych 3% trzeźwych do była sekcja od mocnych wrażeń.Dziś obecne wyjazdy wyglądają jak wycieczka szkolna,a nietrzeźwych jak mała garstka.

odpowiedz
Left - 03.09.2021 / 00:35, *.jmdi.pl

"Nie poddawaj się" w pierwszej połowie przy 0-0!, które trwa 20 minut (nowy nie ogarnął, że nie grali przez oprawę).
O nie zdanym egzaminie młodego gniazdowego świadczy wąski repertuar oraz pier****lnięcie jakie było w drugiej połowie przy Szczęściarzu.

odpowiedz
Zlb - 02.09.2021 / 23:34, *.t-mobile.pl

Niektore wpisy są poprostu petarda!!!! Ten nie słyszał w tv dopingu, drugi nie kuma że trzeba się załatwić, itd... Ludzie jezdzijcie, bawcie się i... przestańcie pier.....

odpowiedz
pytajnik - 03.09.2021 / 22:06, *.play-internet.pl

@Zlb : Czym się załatwić?

odpowiedz
Opinia - 02.09.2021 / 00:20, *.rzeszow.pl

Fajnie widzieć Karola :)

odpowiedz
c u L t - 01.09.2021 / 00:13, *..

BRAWO!WSZYSCY!ZA WYJAZD ZA DOPING ZA REPREZĘNTOWANIE NAS WSZYSTKICH!BRAWO!

odpowiedz
Bez szału - 31.08.2021 / 22:52, *.com.pl

Oprawa jak Oprawa . Ale Poziom Dopingu idzie systematycznie od pewnego czasu mocno w dół .

odpowiedz
c u L t Warsaw - 02.09.2021 / 02:19, *.17.57

@Bez szału : TO MASZ NA TO JAKIŚ POMYSŁ CZY TYLKO KRYTYCZNIE...

odpowiedz
Wez przestan - 02.09.2021 / 10:31, *.kompex.pl

@Bez szału : w tv słabo slychac bo pewnie Ciebie nie było…

odpowiedz
Piotr (L) - 31.08.2021 / 21:42, *.centertel.pl

Było zajeb. Warto było jechać ponad 300 km w jedną stronę dla tej atmosfery szkoda wyniku ale nie ma co płakać tylko wspierać swój klub na dobre i złe aż po grob. Kibicem się jest anie bywa. Dumni po zwycięstwie wierni po porażce. Pozdrawiam wszystkich braci i siostry którzy byli na wyjeździe a teraz pełna mobilzacja na Wrocław

odpowiedz
Kibic Legii - 31.08.2021 / 23:32, *.t-mobile.pl

@Piotr (L) : nie widziałem Cię mordo. Gdzie siedziałeś/stałeś?

odpowiedz
Piotr (L) - 01.09.2021 / 07:55, *.centertel.pl

@Kibic Legii: my się chyba nie znamy Bracie byłem po środku sektora

odpowiedz
Piotr (L) - 01.09.2021 / 09:44, *.centertel.pl

@Kibic Legii: Bracie po środku sektora byłem my się nie znamy chyba

odpowiedz
Kibic L - 01.09.2021 / 11:50, *.t-mobile.pl

@Piotr (L) : znamy znamy , piwo w specjalu kilka razy piliśmy ;) chodziło mi , gdzie miałeś miejsce w pociągu bo nie mogłem Cię znaleźć

odpowiedz
Piotr (L) - 01.09.2021 / 17:39, *.centertel.pl

@Kibic L: a jak masz na imię wielu osób poznałem na wyjazdach więc ciężko mi spamiętać i wiele piwa się wypiło w dobrym towarzystwie jadąc specjalem na mecz :-)

odpowiedz
c u L t - 02.09.2021 / 02:22, *.17.57

@Piotr (L) : PALCEM PO MAPIE....

odpowiedz
Piotr (L) - 02.09.2021 / 07:37, *.centertel.pl

@c u L t: z całym szacunkiem ale ja jeżdżę regularnie na mecze Legii tak samo na mecze domowe. Więc bracie się mnie nie czepiaj bo ja do ciebie nic nie mam pozdrawiam

odpowiedz
c u L t - 04.09.2021 / 03:04, *.57.38

@Piotr (L) : SPOKO,SPOKO ..THE BEST WSZYSCY KOCHAMY LEGIE!

odpowiedz
ding - 31.08.2021 / 21:24, *.chello.pl

A co z działem "Kolejka na trybunach"

odpowiedz
Halo klakierzy - 31.08.2021 / 20:40, *.play-internet.pl

I co teraz tez będziecie cisnąc zza klawiatury ze doping słaby? Piosenki nie taki i gniazdo wy kiepski? Nie bo was nie było a ci co jeżdżą potrafią uszanować starania swoich braci

odpowiedz
Piotr (L) - 02.09.2021 / 06:23, *.centertel.pl

@Halo klakierzy: Świetnie to powiedziałeś istna prawda. Pozdrawiam ciebie serdecznie dużo zdrówka i do zobaczenia na kolejnym szlaku wyjazdowym. W przyszłą sobotę

odpowiedz
(L) - 31.08.2021 / 20:29, *.ilabs.pl

Cisnęli piro w autokary?

odpowiedz
Kibic L - 31.08.2021 / 20:20, *.t-mobile.pl

Najgorsze jest to, że w pierwszej i drugiej połowie podczas meczu niektórzy gdzieś chodzili ( pewnie catering) i w gdzieś mieli doping dla naszego klubu. Chyba nie nic się nie stanie jak zjecie coś kilka minut później.

PS. Szacun dla młodego, którzy zarzucał Ceeee w autobusie na powrocie.

odpowiedz
Barczi - 31.08.2021 / 21:28, *.chello.pl

@Kibic L: Ochłoń. Pojeździsz trochę to zrozumiesz :-)

odpowiedz
Kibic L - 31.08.2021 / 22:02, *.t-mobile.pl

@Barczi : trochę jeżdżę ,5-7 razy w sezonie gdzieś jestem i nie ogarniam tego, skoro jedziesz tyle km to po co? Żeby coś zjeść w przerwie meczu czy po to, żeby godnie reprezentować Legię?

odpowiedz
Ballada o Januszku - 31.08.2021 / 23:13, *.chello.pl

@Kibic L:

Wychodzą bo trzeba czasem coś wyjątkowo bardzo ważnego załatwić, a to telefony z ambasady, a to inne interesy wagi państwowej nie cierpiące zwłoki. Żyć to trzeba umić!

odpowiedz
Władeczek - 31.08.2021 / 20:17, *.vectranet.pl

Ja tam w ogóle w telewizorze nie słyszałem dopingu Legii. Chociaż mam nagłośnienie kwadro faken o dużej sile to słuchaliśmy ze szwagrem i było słuchać tylko bluzgi wiślaków na Legie. Słabo ten nasz doping faken wyglądał trzeba to niestety przyznać.

odpowiedz
L - 31.08.2021 / 21:58, *.aster.pl

@Władeczek: to trzeba bylo ogladac na trzezwo bo doping w tv byl bardzo dobrze slyszalny.

odpowiedz
Piotr (L) - 31.08.2021 / 23:12, *.centertel.pl

@Władeczek: Zamiast marudzić to byś się ruszył w Polskę za Legia anie każdy mecz siedzieć w tv

odpowiedz
S - 31.08.2021 / 23:38, *.125.102

@Władeczek: LG 4 K?Ile cali panie Wladeczku?
Dla kolegi pytam.

odpowiedz
Janusz - 31.08.2021 / 23:57, *.chello.pl

@Władeczek: Maciora usiadła Ci na bani dlatego nie słyszałeś

odpowiedz
Sarcastico. - 01.09.2021 / 02:37, *.inetia.pl

@Władeczek: Czasem się zastanawiam czy Ty istniejesz naprawdę..

odpowiedz
CULT CULT CULT - 02.09.2021 / 02:27, *.17.57

@Sarcastico. : WŁADECZEK ISTNIEJE TYLKO W REKLAMIE MACIORY...A I SZKLANEGO PUDEŁKA AAT TAKI KAPCIANY JANUSZ...JEDYNY PLUS MA U MNIE ŚE SIE NIEPIRNICZY I WALI PROSTO Z MOSTU,FANATYCZNY KIBIC LEGII W KAPCIACH, A JEST ICH TYSIĄCE..I NIGDY NA LEGII NIE BYLI...

odpowiedz