Mariusz Milewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Futsal

Legia Warszawa 4-1 Futsal Leszno. Milewski show

Mishka, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1. kolejki Futsal Ekstraklasy rozegranym w hali OSiR Włochy Legia Warszawa wygrała z Futsalem Leszno 4-1. Dla Wojskowych było to historyczne pierwsze spotkanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Mecz obserwował szkoleniowiec reprezentacji Polski, Błażej Korczyński. Bohaterem spotkania został kapitan Legii, Mariusz Milewski, który zdobył trzy bramki i zaliczył asystę przy golu Knajdrowskiego.

Fotoreportaż z meczu - 68 zdjęć Woytka

Pierwszą bramkę tuż po przerwie strzałem z dystansu zdobył Mariusz Milewski. Kilka minut później prowadzenie podwyższył Michał Knajdrowski, który wykończył akcję Milewskiego. Na 7 minut przed końcem spotkania po zagraniu ręką jednego z zawodników Legii rzut karny wykonywał Piotr Pietruszko. Na szczęście przestrzelił. W 35. minucie Milewski sprytnie ograł wychodzącego z bramki Noela Charriera i precyzyjnym strzałem z bardzo ostrego kąta umieścił piłkę w pustej bramce. Chwilę później bramkę dla zespołu gości zdobył Jakub Kąkol. Na 3 minuty przed końcem trener zespołu z Leszna zdecydował się na wprowadzenie lotnego bramkarza. Legia wykorzystała to bezlitośnie. Dosłownie chwilę później legioniści odzyskali piłkę w ataku, a Milewski idealnym uderzeniem niemal spod własnej bramki umieścił futbolówkę w siatce, ustalając wynik meczu na 4-1.

Kolejne spotkanie ligowe Legia rozegra za tydzień w niedzielę o godz 19 na wyjeździe z drużyną Dreman Opole Komprachcice.

Ekstraklasa: Legia Warszawa 4-1 (0-0) Futsal Leszno
1-0 20:29 Mariusz Milewski
2-0 26:08 Michał Knajdrowski
3-0 34:17 Mariusz Milewski
3-1 35:25 Jakub Kąkol
4-1 36:57 Mariusz Milewski

Legia: 16. Tomasz Warszawski, 8. Mateusz Gliński, 49. Michał Szymczak, 23. Mateusz Olczak, 81. Mariusz Milewski
Rezerwa: 1. Mateusz Taradejna, 13. Juan Casillas, 9. Paweł Tarnowski, 14. Krzysztof Jarosz, 19. Adam Grzyb, 20. Michał Knajdrowski, 21. Grzegorz Och, 77. Filip Turkowyd, 97. Mateusz Szafrański

Futsal Leszno: 12. Noel Charrier - 88. Dominik Solecki, 70. Rajmund Siecla, 32. Douglas, 3. Mateusz Lisowski
Rezerwa: 2. Orfeusz Jarożek - 4. Adrian Niedźwiedzki, 7. Kacper Konopacki, 8. Piotr Pietruszko, 10. Jakub Molicki, 11. Jakub Kąkol, 25. Sebastian Wojciechowski,89. Hubert Olszak, 99. Fryderyk Maciejewski