Walerian Gwilia - fot. Woytek / Legionisci.com

Gwilia w Rakowie

źródło: 90minut.pl

Walerian Gwilia został piłkarzem Rakowa Częstochowa. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy.

27-letni pomocnik do końca czerwca był zawodnikiem Legii Warszawa, a ostatnie dwa miesiące pozostawał bez klubu.

W minionym sezonie zaliczył 19 występów w Ekstraklasie i zdobył ze stołecznym klubem mistrzostwo Polski.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (25)

+dodaj komentarz
exsa - 01.09.2021 / 13:32, *.tpnet.pl

@ KO: Zgadza sie ! Duzo zalezy od Trenera a nasz Trener tez ma tydzien wolnego !!!!

odpowiedz
c u L t - 02.09.2021 / 02:33, *.17.57

@exsa: NASZ TrENER JEST ZA BARDZO KOBIECY, NAM TRZEBA POKRJU STAŚKA,OJRZYCKIEGO,PAPSZUNA,TWORKA,LEWANDOWSKIEGO , TO CI CO DARIUSZA BYLO BY STAĆ SPROWADZIĆ, CZEŚEK NIE JEST KIEPSKI , I MA TROCHE SZCZĘŚCIA NARAZIE...

odpowiedz
KO - 01.09.2021 / 12:38, *.tpnet.pl

Czy pod koniec gry w Legii był dobry czy nie, to nieważne.

Faktem jest że dobry trener może z niego dużo wyciągnąć. Faktem jest też, że jest dużo piłkarzy którzy mają Legii coś do udowodnienia. A takie chęć w ręku dobrego trenera to +10 do umiejętności piłkarza.

Pokazała nam Wisła "że bardzo chcieć to BARDZO dużo".

odpowiedz
exsa - 01.09.2021 / 08:36, *.tpnet.pl

Jak bedzie w Rakowie to sie okaze wiec nie ma czego zalowac bo to co gral w LEGII to widzielismy aby dotrwac do konca kontraktu !!!!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 01.09.2021 / 07:21, *.214.250

ttffuuuu ... nadal bedzie trzeba go ogladac ....

odpowiedz
p10 - 01.09.2021 / 06:25, *.tpnet.pl

Gwilla był źle wykorzystywany w Legii. Wystawianie go na pozycji nr 10, gdzie jest miejsce Luqinhiasa to był sabotaż trenerski. Nigdy nie powinien zostać wystawiony na tej pozycji, bo to było wręcz osłabianie składu drużyny. Jako taki cofnięty gracz w środku pola jeden z dwójki defensywnch pomocników wypadał całkiem przyzwoicie. Tylko, że w większośći meczy grał on na nie swojej pozycji nr 10. Przy obecnej dziurze i braku defensywnych pomocników pewnie by się przydał. Ale jakby kontuzji nie miał Martins i Kapustka to raczej na grę regularną szans by tu nie miał. Nie jest więc to gracz nie do zastąpienia. Jak ktoś ma żal, że odszedł to raczej głównie dlatego, że prezes nie sprowadził w odpowiednim czasie zawodnika do środka pomocy. Pewnie jak zostanie ustawiony na swoją odpowiednią pozycję przez Papszuna to dla Rakowa może być przytatnym zawodnikiem.

odpowiedz
c u L t - 31.08.2021 / 23:41, *..

NO I SIE PEWNIE ODBUDUJE,I W SPOTKANIU Z NAMI BRAMKE STRZELI, ZNAMY TO Z ŻYCIA....

odpowiedz
Szmu(L)ki - 31.08.2021 / 23:30, *.play-internet.pl

To jakie ten typ sety marnował to poezja. Bez żalu, częstochowa zapłacze. A on będzie tam ławę grzał. Slisz o wiele więcej daje drużynie bo zapie...la i walczy o każdą piłkę

odpowiedz
KiełbaSa - 31.08.2021 / 23:42, *.114.164

@Szmu(L)ki: Slisz to ogórek

odpowiedz
Arek - 01.09.2021 / 01:18, *.tpnet.pl

@KiełbaSa: a kiełbasa to kiełbasa.

odpowiedz
Sarcastico. - 01.09.2021 / 02:23, *.inetia.pl

@Arek: Albo parówa :D

odpowiedz
Wolfik - 31.08.2021 / 23:10, *.mm.pl

NIe mogę się nadziwić.... praktycznie każdy wieszał na nim psy, a teraz nagle są i obrońcy Waleriana.

odpowiedz
:) - 31.08.2021 / 22:58, *.play-internet.pl

Przez całe okno nikt dziada nie chciał to wylądował na zakończenie, swego czasu na konkurencyjnej stronie jakiś jełop równał go z Vadisem

odpowiedz
Polskie realia - 31.08.2021 / 20:44, *.plus.pl

Logika naszego prezesa i dyrektora - sprawdzonego już gracza oddać za darmo. Akurat teraz Gvilia by się przydał mógłby zagrać i w środku i za Kapustkę nie jest to ten poziom ale przeważnie nie zawodził jak grał u Vuko u Czesia już jednak słabizna ale gorszy od Slisza napewno nie był.

odpowiedz
Zduneq - 01.09.2021 / 01:32, *.t-ipconnect.de

@Polskie realia:
Tak że 4 półki niżej od Slisza.pomijajac już ,że grali na różnych pozycjach

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 31.08.2021 / 20:37, *.plus.pl

Zjazd bo grał u Czesia mniej i słabiej też to fakt a pewnie chciał też podwyżkę. To taki typ grajka że jak ma zaufanie trenera to gra a po prostu czesiowi może nie pasował i jemu rola rezerwowego też nie.

odpowiedz
Sprytnie całkiem - 31.08.2021 / 21:39, *.com.pl

@Wieczny fan Mioduskiego :

Zjazd bo nie grał regularnie - czyli został nominowany do ostrzału - wiadomo nie grasz to nie możesz być w życiowej formie - taka gra w jego stronę - żeby było wytłumaczenie , że bez formy to nie potrzebny - tak samo było z Wszołkiem - a prawda zapewne była taka - że za duże kontrakty jak na dzisiejszą Legię - no i problem został rozwiązany .

odpowiedz
Mioduch musi odejsc - 31.08.2021 / 20:36, *.114.164

Zamiast klasowego pomocnika teraz mamy Slisza, Kiśla i Cipielę. Brawo Mioduch.

odpowiedz
Zduneq - 01.09.2021 / 01:29, *.t-ipconnect.de

@Mioduch musi odejsc: "mądra" głowo.Slisz w spotkaniach z Dinamem i Slavią pokazał że jest najlepszym DP w lidze.I mam nadzieję że na długo zadomowi się w kadrze i posadzi na ławę elegancką Krysię

odpowiedz
Alex Bielany - 31.08.2021 / 20:30, *.aster.pl

Pierwszy sezon w Legii mial dobry, potem tragiczny zjazd w rok

odpowiedz
jo - 31.08.2021 / 20:04, *.tpnet.pl

Pier#Olenia miodka i jego zasranej świty o tym, że przedłużenie kontraktu oznacza jakieś olbrzymie wzrosty wypłat to korporacyjny bełkot i kupa kłamstw. Trzeba rozmawiać - jak się nie rozmawia, to na pewno nie da kompromisu osiągnąć. Brawo Raków, brawo Trener Papszun.

odpowiedz
SzB - 31.08.2021 / 20:13, *.play-internet.pl

@jo:
Ja rozumiem, że Miodowy odwala straszną lipe i marzy mi się, żeby ktoś sensowny go jak najszybciej wymienił, ale już bez przesady, Gvilia to cienias, który powinien być pogoniony jeszcze prędzej niż to się stało. Nie dajmy się zwariować....

odpowiedz
Marcos - 31.08.2021 / 20:45, *.com.pl

@SzB: Zgadzam się z Tobą. Miał wystarczająco dużo okazji do udowodnienia swojej przydatności i jakby je wykorzystał to nie trafiłby do Rakowa .

odpowiedz
Kikis - 31.08.2021 / 19:29, *.chello.pl

Oddać go za darmo w takim wieku to jest czystej maści głupota.. WSTYD! W przedostatnim sezonie dawał takie liczby że dawno nie mieliśmy tak wartościowego środkowego pomocnika.. Ma ktoś łeb do interesów! I zna się na piłce!

odpowiedz
L - 31.08.2021 / 19:43, *.aster.pl

@Kikis: "w przedostatnim sezonie dawał". No, swietna laurke mu wystawiles xd

odpowiedz