fot. Bodziach / Legionisci.com

W środę rocznica śmierci Deyny

Woytek, źródło: Legionisci.com

1 września przypada 32. rocznica śmierci legendy stołecznego klubu Kazimierza Deyny. Kibice Legii Warszawa tradycyjnie spotykają się w Źródełku, skąd o godzinie 19:16 wyruszą w kierunku pomnika Kazimierza Deyny, by złożyć wieniec. Fani złożą także wieńce i zapalą znicze na grobie Deyny na Powązkach. Zapraszamy do udziału w uroczystości i zabrania ze sobą zniczy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (11)

+dodaj komentarz
c u L t - 02.09.2021 / 02:40, *.17.57

MAM POMYSL ,ŻEBY CZYSTYM ZŁOTEM POKRYĆ STATUETKE KAZIA,WCIĄGNĄĆ W TO PKO BANK POLSKI I INNYCH SPONSOROW A JA JAKO ARTYSTA POKRYJE MOJEGO MISTRZA ZŁOTEM PRAWDZIWYM, CZY WYOBRAŻACIE SOBIE ZŁOTEGO KAZIA ?CZY NIEZASŁUŻYŁ SOBIE NA TE MINIMUM NIE MÓWIE ŻEBY NOWY ZŁOTY POMNIK, BO NA TO NIE STAĆ LEGII I MIASTA I NIKT NIE WYŁOŻY 80 KILO CZYTEGOKRUSZCU NA POMNIK,STATUETKE ,,WYSTARCZY GO ROZJAŚNIC CZYSTYM ZŁOTEM, MOŻNA?

odpowiedz
Jimmy L - 02.09.2021 / 09:22, *.t-ipconnect.de

@c u L t: Mozna

odpowiedz
Jimmy L - 01.09.2021 / 17:19, *.t-ipconnect.de

Pamietam jak pojechalem maliny zbierac razem z moim bratem zeby miec kase na caly mecz Legiuni, tylko zeby zobaczyc mistrza. Bez kasy wchodzilismy na druga polowe przez Plot.

odpowiedz
CuLt !Legia! KING! - 02.09.2021 / 02:45, *.17.57

@Jimmy L: SZKODA ŻE JESZCZE NIKT NIE NAKRĘCIL FABULARNEGO FILMU O HISTORII KAZIA,WSZYSTKO NA FAKTACH TYLKO MECZE I PILKA ,TO BYŁBY WZORZEC DLA MILIONÓW DZIECIAKOW DO NAŚLADOANIA TO BYŁA BY LEKTURA WIELU SZKOŁACH I DOMACH W POLSCE I W WARSZAWIE TAM GDZIE PIERWSZA JEST PIŁKA.

odpowiedz
Jimmy L - 02.09.2021 / 09:36, *.t-ipconnect.de

@CuLt !Legia! KING!: Fajnie by bylo, i jeszcze paru aktorow z pierwszej polki, trzeba zbierac kase a reszte niech prezez dolozy. Przecierz to super reklama Klubu. Pamietam ze Kaziu juz gral w filmie obok najlepszych z Hollywood.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 01.09.2021 / 09:50, *.aster.pl

Wielki Piłkarz. W 1977 roku, cały stadion w Chorzowie lżył Kazia, a On zamknął wszystkim mordy w najlepszy sposób, jaki tylko można sobie wyobrazić: strzelił fantastyczną bramkę z rożnego. Mecz skończył się wynikiem 1:1. Gdyby nie śp. Kazimierz, do Argentyny mogliśmy nie polecieć. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

odpowiedz
Tomasz - 01.09.2021 / 18:45, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: Nikt z naszych aktualnie grających piłkarzy nie próbuje naśladować Kazimierza i spróbować (choćby raz na jakiś czas) strzelić z rzutu rożnego bezpośrednio na bramkę , czy to dołem czy górą . Ostatnio (jeśli dobrze pamiętam) zrobił to Bury ( Marcin Burkhardt) w meczu Pucharu Ligi (?) w latach dwutysięcznych (2007 albo 2008?) , strzelił gola z kornera w górną część bramki . Nie pamiętam niestety (!) z kim graliśmy wtedy i jaki był wynik . Pozdro .

odpowiedz
Pamięci Kazimierza Deyny - 01.09.2021 / 09:21, *.plus.pl

Dnia pierwszego września
roku pamiętnego
Zginął Kaziu Deyna
w wypadku w San Diego

Smutek w nasze serce
wiatr żałobny niesie
Nie ma już Kazika
na tym naszym świecie

My Kibice Legii
Cię nie zapomnimy
Pieśni zaśpiewamy
Pomnik postawimy

Bo jesteś na zawsze
Naszym Kapitanem
Póki świat istnieje
Trwa o Tobie pamięć

odpowiedz
Pamięci Kazimierza Deyny - 01.09.2021 / 09:12, *.plus.pl

W ostatnim dniu sierpnia
Roku pamiętnego
Zginął Kaziu Deyna
w wypadku w San Diego

W wszystkie sercach smutek
czas żałoby niesie
Nie ma Cię już Kaziu
nie ma Cię na świecie

My Kibice Legi
Cię nie zapomnimy
Pieśni zaśpiewany
Pomnik postawimy

Po jesteś na zawsze
Naszym Kapitanem
Póki świat istnieje
Trwa o Tobie Pamięć

odpowiedz
Victorii Emporio84 - 31.08.2021 / 22:19, *.cyfrowypolsat.pl

Na zawsze w moim sercu.Pan Kazimierz.Pan piłkarz i profesor...

odpowiedz
Rytm - 31.08.2021 / 20:16, *.centertel.pl

Deyna Kazimierz! Nie rusz Kazika bo zginiesz!

odpowiedz