Mahir Emreli - fot. Woytek / Legionisci.com

Liczby, ciekawoski

Klasyfikacja kanadyjska: Emreli na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2021/22 legioniści rozegrali do tej pory 13 spotkań i zdobyli w nich 18 bramek. Najwięcej trafień zgromadził Mahir Emreli i to on przewodzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Najwięcej asyst mają na swoim koncie Rafael Lopes i Maik Nawrocki.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
13 meczów: 7 zwycięstw - 3 remisy - 3 porażek, bramki: 18-13
średnia punktów: 1,85
gole na mecz: 1,38
gole stracone na mecz: 1,0

Ciekawostki:

12 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 15 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 5 trafień. Rywale nie potrafili strzelić bramki Legii między 61-75 minutą.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15, 16-30 i 46-60 minutą - po 2 trafienia, a najwięcej traciła w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 4 gole przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,67 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Dwóch piłkarzy wystąpiło we wszystkich meczach (Rafael Lopes i Luquinhas). Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (1072).

W obecnym sezonie już 9 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Stan na 30.08.2021.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

Gole dla Legii: z akcji z główki ze stałych fragmentów gry samobójcze
Gole Legii lipiec - sierpień 2021

Komentarze (12)

Dossa Jr - 04.09.2021 / 15:00, *.chello.pl

Brak Mladena az bije po oczach, o czym to swiadczy niestety :(

Darek - 02.09.2021 / 20:10, *.t-ipconnect.de

To tylko indywidualnie statystyki,które nie pokazują tego że drużyna już dała dupy w superpucharze Polski czy w Radomiu i Krakowie.
Brak zaangażowania w Krakowie był aż nadto widoczny.Gwiazdy pospacerowały po boisku i myśleli że mecz sam się wygra.

sisi - 02.09.2021 / 18:43, *.chello.pl

Gdyby nie Emreli to nie byłoby pucharów na jesieni.Już powinni z nim podpisywać nowy kontrakt z klauzulą odejścia za minimum 7 mln euro.Być może za wcześnie go pochwale,ale ma coś z Nikolicia,piłka sama go szuka w polu karnym.

grzesiek - 02.09.2021 / 19:36, *.centertel.pl

@sisi: dawno nie widzialem takiej slabej klasyfikacji kanadyjskiej. Serio , az dziw bierze ze weslzismy do tej LE.
A co do Emreliego tez mysle ze ma cos z nikolicia. Teraz jak kupilismy nowych pomocnikow to w koncu moze bedzie komi mu dogrywac

kami(L)PRAGA - 02.09.2021 / 19:44, *.vectranet.pl

@sisi: gdyby nie bramkarz obroncy niebylo by pucharow to nie emreli tylko cala druzyna osiagneła cel gdyby nie martins grali by w 11 itd mozna na wszystkich wskazywac emreli nie jest zadnym nie zastapionym ogniwem nie robi roznicy gra na takim samym poziomie co inni gdyby nie zje,,, kilku sytuacji bysmy grali byc moze w LM mam na dzieje ze z czasem bedzie mial chlodniejsza glowe i w kluczowych momentach bedzie oddawał strzal bo czesto robi o 1 krok za duzo i nic nie wynika z pilek dogrywanych do niego

grzesiek - 02.09.2021 / 20:10, *.centertel.pl

@kami(L)PRAGA: nie zgodze sie ziomek. Czasem jesttak ze jeden pilkarz potrafi wygrac mecz. U nas w sumie tez tak bylo gdyby nie Boruc pewnie bysmy tak latwo nir wygrali z Slavia. Emreli tez sie przyczynil bardzo. Inni pilkarze juz nie tak batdzo.

Arek - 03.09.2021 / 00:14, *.tpnet.pl

@grzesiek: rozumiem, że jednak oglądasz mecze?

grzesiek - 03.09.2021 / 17:01, *.centertel.pl

@Arek: za michniewicza tylko kilka bo mnie mega nudzi defensywna gra i wymiotowac mi sie chce. Za Vukovicia z ciekawoscia ogladalem kazdy mecz praktycznie.

grzesiek - 02.09.2021 / 17:52, *.centertel.pl

No i to jest wlasnie to.....emreli byl uznawany za wartosciowego pilkarza i prosze bardzo sorawdzil sie. Gdybysmy kupowali z 6-7 pilkarzy takich sprawdzonych to z 5 pewnie by sie sprawdzilo. Kupujemy natomiast 7 ktorzy odpalą albo i nie. I na tych 7 odpala z 3. A pozniej niestety na boisku to widać.

A obecnie Legia jest tak słaba ze az oczy bolą. Oprocz emreliego i nawrockiego nie mamy w klasyfikacji kanadyjskiego praktycznie zadnego innego dobrego statystycznie pilkarza.

grzesiek - 02.09.2021 / 18:47, *.centertel.pl

@grzesiek: tzn pilkarzy mamy niezlych , a to ze slabo graja to juz zasluga trenera. Vuko wroc.

Tomek - 02.09.2021 / 19:04, *.orange.pl

@grzesiek: Hahaha dobre ;)

BArtek - 03.09.2021 / 14:02, *.123.240

@grzesiek: Byliśmy skupieni na eliminacjach LM/LE a tam najważniejsze to mało tracić bramek.
Czesiek jest trenerem raczej defensywnie nastawionym, ale spoojnie bramki przyjdą. Jak będzie zdrowy to Emreli może w sezon 25-30 strzelić.

© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.