Mahir Emreli - fot. Woytek / Legionisci.com

Liczby, ciekawoski

Klasyfikacja kanadyjska: Emreli na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2021/22 legioniści rozegrali do tej pory 13 spotkań i zdobyli w nich 18 bramek. Najwięcej trafień zgromadził Mahir Emreli i to on przewodzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Najwięcej asyst mają na swoim koncie Rafael Lopes i Maik Nawrocki.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
13 meczów: 7 zwycięstw - 3 remisy - 3 porażek, bramki: 18-13
średnia punktów: 1,85
gole na mecz: 1,38
gole stracone na mecz: 1,0

Ciekawostki:

12 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 15 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 5 trafień. Rywale nie potrafili strzelić bramki Legii między 61-75 minutą.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 1-15, 16-30 i 46-60 minutą - po 2 trafienia, a najwięcej traciła w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 4 gole przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,67 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Dwóch piłkarzy wystąpiło we wszystkich meczach (Rafael Lopes i Luquinhas). Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (1072).

W obecnym sezonie już 9 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)