Dariusz Wyka - fot. Woytek / Legionisci.com

Udana inauguracja

Legia Warszawa 79-59 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała 79-59 z Arką Gdynia. Inaugurację w hali Bemowo oglądał z trybun niemal komplet publiczności, w tym trener piłkarskiej Legii Czesław Michniewicz.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Woytka

Pierwsza połowa meczu to wiele błędów z obu stron, nie brakowało przewinień, które wybijały obie drużyny z rytmu. Skuteczność nie dopisywała jednym i drugim w efekcie czego po 20 minutach gry na tablicy wyników pojawił się bardzo niski wynik, 27:26 dla gości.

W przerwie to trener Wojciech Kamiński skuteczniej dotarł do swoich podopiecznych. Trafiali M-A. Abdur-Rahkman, Ray Cowels i Josh Sharkey, co pozwoliło gospodarzom zbudować dziesięciopunktową przewagę przed decydującą częścią spotkania. W ostatniej kwarcie legioniści nie zwolnili tempa zadowalając się osiągniętym prowadzeniem. Kolejne udane akcje prezentowali Grzegorz Kamiński i najnowszy nabytek Legii – Jure Skifić. Asseco Arka nie potrafiła odpowiedzieć na skuteczną grę rywali i ostatecznie to Legia Warszawa triumfowała 79:59 ku uciesze rzeszy fanów stęsknionych za oglądaniem koszykarskich widowisk na żywo.

- Nie było łatwo, zaczęliśmy wolno, w ogóle graliśmy zbyt wolno, ale to efekt ciężkich przygotowań, które trwały dwa miesiące. Z każdym kolejnym meczem na pewno będzie lepiej. Walczyliśmy do końca, aby nasz gra wygadała lepiej i to nam się udało – powiedział po meczu Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, zdobywca 24 punktów w starciu z gdynianami.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w niedzielę, 12 września o godzinie 15:30 w hali Bemowo z Twardymi Piernikami Toruń.

PLK: Legia Warszawa 79-59 Arka Gdynia
Kwarty: 16-15, 10-12, 26-15, 27-17

Legia Warszawa [punkty, celne za trzy]
5. M. Abdur-Rahkman 24 (3)
3. J. Sharkey 19 (1)
18. R. Cowels III 8 (2)
14. G. Kulka 4
91. D. Wyka 2
---
11. J. Skifić 8
31. G. Kamiński 6 (1)
55. Ł. Koszarek 6 (1)
50. A. Kemp 2
0. J. Sadowski 0
4. S. Kołakowski 0
2. B. Didier-Urbaniak -

Arka Gdynia [punkty, celne za trzy]
5. W. Tomaszewski 10
10. N. Music 10
34. A. Hrycaniuk 10
11. B. Wołoszyn 8
22. O. Perzanowski 3 (1)
---
32. A. Bogucki 9
9. D. Wilczek 4
13. P. Lis 5
21. M. Kaszowski 0
23. M. Kowalczyk 0
1. B. Jankowski 0
7. Ł. Walkowiak 0

Sędziowie: Tomasz Tybor, Tomasz Langowski, Mateusz Skorek
Komisarz: Tomasz Konczewski

Widzów: 1416

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (24)

+dodaj komentarz
Kibic (L) - 07.09.2021 / 12:42, *.centertel.pl

Widzę na zdjęciu Pannę Katarzynę. On jak zwykle jest na posterunku.

odpowiedz
Kibic (L) - 07.09.2021 / 12:44, *.centertel.pl

@Kibic (L): przepraszam. To jest ona, a nie on.

odpowiedz
Kibic (L) - 07.09.2021 / 12:37, *.centertel.pl

Co się dzieje z Dariuszem Wyką. Teraz to jest cień koszykarza. Pamiętam go z gry w "Szkle". Tam to był gość.

odpowiedz
grzesiek - 07.09.2021 / 13:57, *.centertel.pl

@Kibic (L): u nas tez zaczal dobrze a pod kobiec play offow cos slabiutko gral pytanie czemu

odpowiedz
do autora dopingu - 06.09.2021 / 13:46, *.changeintegrated.com

czemu nie prowadzil dopingu kolega przez caly mecz tylko na samym koncu? Zaproszenie na futsal spoko i jeśli tak ma to wyglądać tam to chętnie przyjdziemy z całą legijną rodziną :) :) :) OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB!!!

odpowiedz
ws - 05.09.2021 / 15:55, *.play-internet.pl

No i jest +20 jak chciałem ale niepokoi mnie ze ponad połowę punktów rzuca dwóch zawodników. Nie mialem możliwości ogladania ale bilans wysokich graczy jest słaby.

odpowiedz
grzesiek - 05.09.2021 / 17:34, *.centertel.pl

@ws: no wiesz poki co pewnie nie stać nas na 5 zawodnikow co rzuca po 20 pkt. Ale przede wszystkim najwazniejszy w tej calej ukladance jest trener kaminski ktory jak ich pouklada na boisku to medal bedzie pewny. Ale jak to w koszu bywa rakhman w trakxie sezonu na bank odejdzie i pozbiej nie bedzie juz tak slodko.

Dwoch glownie rzucajacych moze i tak ale nie zapomibajmy ze mamy koszarka rowniez ktory nie boi sie brac gry na siebie.

odpowiedz
p10 - 08.09.2021 / 06:28, *.centertel.pl

@ws: Patrząc aby na punkty nic nie da się odczytać. Nie były akcje grane pod nich. Kemp nie miał ani jednego rzutu z gry. A Wyka dostał jedną piłkę pod kosz z której zdobył 2 pkt. Pełne statystyki są na stronie plk

odpowiedz
Darek - 05.09.2021 / 14:03, *.t-ipconnect.de

Gratulacje.

odpowiedz
Sfinks - 05.09.2021 / 08:38, *.vectranet.pl

Po co ciągnąć ligę na meczach, której frekwencja jest mniejsza niż na polonii??

odpowiedz
ws - 06.09.2021 / 08:27, *.vectranet.pl

@Sfinks: Czy mógłbyś wyjaśnić o co ci chodzi bo wypowiedź jest niezrozumiała. Czego dotyczy wpis?

odpowiedz
p10 - 05.09.2021 / 06:59, *.centertel.pl

Jak Ali będzie tak grał to niestety mogą nam go zwinąć w trakcie sezonu jak Bibbinsa ...

odpowiedz
grzesiek - 05.09.2021 / 08:10, *.centertel.pl

@p10: oj tak on jest chyba lepszy od bibbinsa

odpowiedz
grzesiek - 05.09.2021 / 09:27, *.centertel.pl

@p10: zastanawia mnie jak im sie go udalo sciagnac do Legii

odpowiedz
ws - 06.09.2021 / 08:13, *.vectranet.pl

@grzesiek: Dobre rozeznanie na rynku amerykańskim. Mam nadzieję,ze dogra u nas do końca sezonu. Nie wiem jaki ma kontrakt.

odpowiedz
Micha(L) - 05.09.2021 / 01:03, *.chello.pl

i wszystko NATEMAT...........:(

odpowiedz
syrenka - 04.09.2021 / 23:49, *.orange.pl

Brawo Legio!!! Oby i pozostałe sekcje odnosiły wielkie sukcesy!

odpowiedz
Poltergeist - 04.09.2021 / 23:30, *.plus.pl

Pogrom!!

odpowiedz
Luk - 04.09.2021 / 22:35, *.eurotel.cz

Jestem z Legią !Nie wazne jaka sekcja!Brawo chlopaki,brawo druzyna!Super,Macie całą Warszawę. z wami!!

odpowiedz
grzesiek - 04.09.2021 / 21:56, *.centertel.pl

Rakhman, sharkey, cowel, koszarek love love love <3

odpowiedz
Hautausmaa - 04.09.2021 / 21:50, *.plus.pl

AGKŚ

odpowiedz
BRY(L)US - 04.09.2021 / 21:40, *.pro-internet.pl

No i Git! Mocno Legia!
Brawo

odpowiedz
c u L t - 04.09.2021 / 21:40, *..

BRAAAWOOO!WSZYYYCYYY!LEEGIIAA!KOSZ!!!

odpowiedz