Dariusz Wyka - fot. Woytek / Legionisci.com

Udana inauguracja

Legia Warszawa 79-59 Arka Gdynia

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała 79-59 z Arką Gdynia. Inaugurację w hali Bemowo oglądał z trybun niemal komplet publiczności, w tym trener piłkarskiej Legii Czesław Michniewicz.

Fotoreportaż z meczu - 71 zdjęć Woytka

Pierwsza połowa meczu to wiele błędów z obu stron, nie brakowało przewinień, które wybijały obie drużyny z rytmu. Skuteczność nie dopisywała jednym i drugim w efekcie czego po 20 minutach gry na tablicy wyników pojawił się bardzo niski wynik, 27:26 dla gości.

W przerwie to trener Wojciech Kamiński skuteczniej dotarł do swoich podopiecznych. Trafiali M-A. Abdur-Rahkman, Ray Cowels i Josh Sharkey, co pozwoliło gospodarzom zbudować dziesięciopunktową przewagę przed decydującą częścią spotkania. W ostatniej kwarcie legioniści nie zwolnili tempa zadowalając się osiągniętym prowadzeniem. Kolejne udane akcje prezentowali Grzegorz Kamiński i najnowszy nabytek Legii – Jure Skifić. Asseco Arka nie potrafiła odpowiedzieć na skuteczną grę rywali i ostatecznie to Legia Warszawa triumfowała 79:59 ku uciesze rzeszy fanów stęsknionych za oglądaniem koszykarskich widowisk na żywo.

- Nie było łatwo, zaczęliśmy wolno, w ogóle graliśmy zbyt wolno, ale to efekt ciężkich przygotowań, które trwały dwa miesiące. Z każdym kolejnym meczem na pewno będzie lepiej. Walczyliśmy do końca, aby nasz gra wygadała lepiej i to nam się udało – powiedział po meczu Muhammad-Ali Abdur-Rahkman, zdobywca 24 punktów w starciu z gdynianami.

Kolejne spotkanie legioniści rozegrają w niedzielę, 12 września o godzinie 15:30 w hali Bemowo z Twardymi Piernikami Toruń.

PLK: Legia Warszawa 79-59 Arka Gdynia
Kwarty: 16-15, 10-12, 26-15, 27-17