Pięciobój

Kolejne trzy medale legionistów na Wojskowych Mistrzostwach Świata

W kolejnych startach zawodników Legii podczas Wojskowych Mistrzostw Świata w Zielonej Górze, pięcioboiści naszego klubu zdobyli kolejne medale. Oktawia Nowacka zdobyła brąz indywidualnie oraz złoto w drużynie, z kolei Łukasz Gutkowski zdobył srebrny medal w drużynie. W zawodach startował również Daniel Ławrynowicz.

Podczas rywalizacji kobiet w Wojskowych MŚ, Nowacka uzyskała czas 2:19,90 min. w pływaniu (9. wynik w stawce), w szermierce zadała 16 zwycięskich trafień (plus jedno w dodatkowej rundzie), co dało jej 235 pkt. i czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po dwóch konkurencjach. Po bezbłędnym przejeździe w jeździe konnej, legionistka awansowała na drugie miejsce przez biegiem ze strzelaniem. Oktawia Nowacka wybiegła na trasę biegu ze strzelaniem ze stratą dwóch sekund za prowadzącą Ievą Serapnaite z Litwy. Taka kolejność utrzymywała się do połowy wyścigu, kiedy na prowadzenie wyszła Rosjanka Gulnaz Gubaidulina. Oktawia Nowacka do samego końca walczyła o srebrny medal z Ievą Serapinaite, ale do Litwinka szybciej o trzy sekundy dotarła do mety i nasza pięcioboistka zdobyła brązowy medal w konkursie indywidualnym.
Drużynowo Polki w składzie Oktawia Nowacka, Anna Maliszewska i Natalia Hachulska zdobyły złoty medal, wyprzedzając Rosjanki i Węgierki.

Dzień wcześniej miała miejsce rywalizacja mężczyzn. Łukasz Gutkowski w pływaniu uzyskał czas 2:09,50 min., co było 16. wynikiem, w szermierce zdobył 208 pkt. Daniel Ławrynowicz uzyskał czas 2:10,25 min. i 166 pkt. w szermierce. Daniel był najlepszy podczas jazdy konnej - wykonał bezbłędny przejazd i zdobył 300 punktów na parkurze. Łukasz w tej konkurencji uzyskał 289 pkt. Łukasz Ławrynowicz bardzo dobrze spisał się w biegu ze strzelaniem, odrabiając sporo strat z wcześniejszych konkurencji i ostatecznie finiszował na miejscu siódmym. Daniel Ławrynowicz ukończył zawody na pozycji 23.
Drużynowo Polacy w składzie: Łukasz Gutkowski, Jarosław Świderski i Sebastian Stasiak sięgnęli po srebrny medal WMŚ.

W tym samym czasie podczas Mistrzostw Europy Juniorów w Caldas da Rainha w Portugalii, odbyły się rywalizacje sztafet mieszanych w trójboju nowoczesnym. Dwoje legionistów - Pola Wolska i Igor Radomyski, po bardzo dobrym, trzecim miejscu po pływaniu (1:59,62 min.), i niezłym początku na strzelnicy, nie zdołali utrzymać miejsca na podium i ukończyli rywalizację na miejscu ósmym.