Lirim Kastrati na pierwszym treningu w Legii - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Pierwszy trening Kastratiego oraz więcej młodzieży

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

We wtorkowych zajęciach na boisku zameldowało się o trzech zawodników więcej niż we wtorek. W sumie ćwiczyło 20 graczy, a wśród nich Lirim Kastrati, dla którego był to pierwszy trening z nową drużyną. Reprezentant Kosowa wcześniej opuścił zgrupowanie kadry, ponieważ i tak nie zagrałby w środowym meczu z Hiszpanią z powodu żółtych kartek.

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Woytka

Szansę z treningu otrzymało trzech kolejnych młodych graczy: bramkarz Jakub Kowynia (rocznik 2003) oraz środkowi pomocnicy Kacper Knera (rocznik 2004) i Kacper Gościniarek z trzecioligowych rezerw. Oprócz nich w zajęciach wzięli udział Jordan Majchrzak, Dawid Kiedrowicz, Wiktor Kamiński, Maciej Kikolski i Jakub Murawski. Młodzi będą ćwiczyli z jedynką także jutro, o ile nie będzie to kolidowało z zajęciami w szkole.

Po 30-minutowej rozgrzewce sztab szkoleniowy zarządził turniej czterech zespołów. Każda drużyna liczyła po 4 zawodników z pola plus bramkarz. Mecze trwały 2 razy po 4 minuty i odbywały się na zwężonym polu na połowie boiska. Każda ekipa rywalizowała z każdą po dwa razy. W pierwszych trzech kolejkach trenerzy zwracali uwagę na trzymanie linii spalonego, a w trzech kolejnych gra toczyła się bez spalonych, co powodowało, że piłkarze musieli pokonywać dłuższe dystanse. Interwałowe ćwiczenia dały się we znaki szczególnie nowym młodym, dla których to spory przeskok. Z niezłej strony pokazał się Kiedrowicz, który kilka razy pokonał Artura Boruca. Ponadto przyjemnie patrzy się na to co z piłką potrafi zrobić Yuri Ribeiro. Składy drużyn prezentowały się następująco:

Żółci: Murawski - Ribeiro, Wieteska, Luquinhas, Majchrzak

Niebiescy: Kowynia - Jędrzejczyk, Rafael Lopes, Andre Martins, Kiedrowicz

Różowi: Boruc - Pekhart, Josue, Rose, Knera

Fioletowi: Kikolski - Kastrati, Gościniarek, Kostorz, Hołownia

Zawody wygrała ekipa "Niebieskich".

Wiza Kastratiego

W środę legioniści także będą ćwiczyli o godzinie 11. W zajęciach nie weźmie udziało Lirim Kastrati, który uda się do swojego kraju, by załatwić sprawy wizowe związane z wyjazdem do Rosji, który mistrzów Polski czeka już w przyszłym tygodniu. Przypomnijmy, że ostatnio reprezentant Kosowa nie otrzymał zgody na wjazd do Mołdawii na mecz Ligi Europy Dinama Zagrzeb z Sheriffem Tiraspol. Przy Łazienkowskiej mają jednak nadzieję, że w Rosji ten problem się nie powtórzy. W ubiegłym sezonie chorwacka drużyna grała w Lidze Europy z CSKA Moskwa oraz FK Krasnodar i Kastrati otrzymywał zgodę na wjazd do Rosji.

W czwartek zajęcia zaplanowane zostały na godzinę 17. Wyjazdowy mecz ze Śląskiem Wrocław odbędzie się w sobotę, 11 września o godzinie 20:00.

Fotoreportaż z meczu - 60 zdjęć Woytka

fot. Woytek / Legionisci.com
Luquinhas i Lirim Kastrati - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Kacper Knera i Luquinhas - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Maciej Kikolski kontra - Rafael Lopes - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Artur Boruc kotnra Dawid Kiedrowicz - fot. Woytek / Legionisci.com

fot. Woytek / Legionisci.com
Czesław Michniewicz i Jordan Majchrzak - fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.