Koszykówka

Legia Warszawa 105-68 Twarde Pierniki Toruń

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 2. kolejki PLK rozegranym w hali Bemowo Legia Warszawa wygrała z Twardymi Piernikami Toruń 105-68.

Fotoreportaż z meczu - 69 zdjęć Woytka
Fotoreportaż z meczu - 49 zdjęć Hugollka

Legioniści ruszyli bardzo mocno do ataku osiągając kilkupunktową przewagę już w pierwszych minutach meczu. Tym razem skuteczność dopisywała Raymondowi Cowelsowi, który już w pierwszej kwarcie trzykrotnie popisał się trafieniami zza łuku. Torunianie próbowali odpowiadać akcjami granymi pod kosz, ale to gospodarze zakończyli pierwszą kwartę prowadzeniem 27:14. Kolejne minuty to już dużo lepsza ofensywa Twardych Pierników, co jednak nie spowodowało, że ich strata zmalała. Po stronie stołecznej ekipy efektowne akcje zaliczali Muhammad-Ali Abdur-Rahkman i Łukasz Koszarek. Na półmetku starcia trener Wojciech Kamiński mógł być zadowolony ze swoich podopiecznych, którzy na przerwę udali się prowadzać 55:40.

Stołeczna drużyna nie zamierzała zadowalać się piętnastopunktową przewagą i bardzo szybko ruszyła do jej powiększania. Z bardzo dobrej strony pokazywali się Jure Skifić i Josh Sharkey dzięki czemu przed ostatnią częścią gry legioniści wygrywali już 84:60. Torunianie nie zdobyli się na pogoń za wynikiem, czwarta kwarta była tą w której Zieloni Kanonierzy przypieczętowali swój efektowny triumf. Trener Wojciech Kamiński dał szansę gry wszystkim zdrowym zawodnikom i cieszył się wraz ze swoimi koszykarzami ze zwycięstwa 105:68.

„Cieszy druga wygrana w sezonie, ale nie wolno na pewno popadać w przesadny optymizm. To dopiero dwie kolejki, przed nami trudny sprawdzian w Gliwicach, później zagramy ze Spójnią i zobaczymy jak będzie się prezentować nasz bilans. Dziś było mniej stresu, zagraliśmy swobodniej i wysoko pokonaliśmy rywali”– powiedział po meczu kapitan Legii Warszawa, Łukasz Koszarek.

Kolejny ligowy mecz podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają w czwartek, 16 września o godzinie 17:30 na wyjeździe z GTK Gliwice.

PLK: Legia Warszawa 105-68 Twarde Pierniki Toruń
Kwarty: 27-14, 28-26, 29-20, 21-8