fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

UEFA ukarała Legię za mecz ze Slavią

Woytek, źródło: UEFA

Komisja Dyscyplinarna UEFA nałożyła karę na Legię Warszawa za rewanżowy mecz 4. rundy eliminacyjnej Ligi Europy z czeską Slavią Praga.

Legia będzie musiała zapłacić w sumie 29 tys. euro - 14 tys. euro za niedrożne przejścia komunikacyjne, a 15 tys. euro za niewłaściwe zachowanie kibiców - intonowanie okrzyków o charakterze prowokacyjnym i obraźliwym.

Z kolei Slavia Praga za pierwszy mecz zapłaci karę w wysokości 16 tys. euro za niedrożne przejścia komunikacyjne. Mistrz Czech za spotkanie rewanżowe otrzymał w sumie 23 tys. euro kary. Złożyły się na to wykroczenia kibiców (w sumie 29 tys. euro - 14 tys. euro za niedrożne przejścia komunikacyjne, a 15 tys. euro za niewłaściwe zachowanie kibiców) i piłkarzy (niewłaściwe zachowanie). Ponadto za obrażenie sędziego Jakub Hromata został zawieszony na trzy mecze, a Tomas Holes na jeden mecz.


SONDAKtóre miejsce w grupie C Ligi Europy zajmie Legia?


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (42)

+dodaj komentarz
Jakub - 11.09.2021 / 16:11, *.play-internet.pl

A po meczach Reprezentacji Polski na Stadionie Narodowym jakoś UEFA nie daje kar.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 18:33, *.vectranet.pl

Legia powinna ukarac rezerwy !!!!!!!!

odpowiedz
Top 1 comments - 10.09.2021 / 00:26, *..

Jimmy L - 7 hours ago, * .t-ipconnect.de
Legia 29,000 Euro, Maccabi 3,000 Euro. No comment.

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2021 / 16:36, *.centertel.pl

@Top 1 comments : naród wybrany. Tfu

odpowiedz
tomiacab - 10.09.2021 / 16:44, *.centertel.pl

@Top 1 comments : "naród wybrany" - zobacz ze widzew wcale nie karają ;)

odpowiedz
Arek - 09.09.2021 / 23:47, *.tpnet.pl

Można być pewnym, że po każdym meczu w Europie za byle gówno będą szukać pretekstu do jakiejś kary.

odpowiedz
:) - 10.09.2021 / 17:48, *.chello.pl

@Arek: musisz uważać

odpowiedz
p10 - 09.09.2021 / 20:42, *.centertel.pl

Można uznać, że oprawa się udała, bo UEFE zabolało. A jakby klub zaczął na kibiców zrzucać to i ze zrzutek by z całej europy sie ludzie złozyli by kare zaplacic. A niedrożne przejścia to już klasyk. Wystarczy, że kilka osób przy wejściu piłkarzy na stadion stanie na schodach przy Snie o Warszawie lub Mistrzem Polski jest Legia i już można karę przywalić. To jest kara, że jak się chce dowalić za przejścia to zawsze można znaleźć moment by tę karę wrzucić.

odpowiedz
Rollo - 09.09.2021 / 20:07, *.play-internet.pl

Te kary sa zalosne, jak zawsze. Nie ogladam juz przez to europejskiej piłki tylko ekstraklase. Nawet nie wiem kto gra w lm i le.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 09.09.2021 / 21:33, *.vectranet.pl

@Rollo: mordo teraz Legia bedzie grala w LE polecam ogladac ta europejska pilke bynajmnie grupe C jak portwel pozwoli to i z trybun :D ALE fakt ze sam od ostatniej gry Legi w LM nie ogladalem euro pucharow poza zenujacymi eliminacjiami

odpowiedz
Plaskacz - 09.09.2021 / 19:44, *.chello.pl

Zwykły faszyzm i tyle.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 09.09.2021 / 19:20, *.orange.pl

o co chodzi z tymi niedrożnymi przejściami, za które Legia zawsze dostaje kary? ;d

może warto je udrożnić? dla bezpieczeństwa? nie stać tam? nie wiem?? yyyy????

odpowiedz
L - 09.09.2021 / 22:17, *.otenet.gr

@Mateusz z Gór: jak ktoś chce się do czegoś przy…dbać to zawsze coś znajdzie…

odpowiedz
Tom - 09.09.2021 / 18:21, *.centertel.pl

Kary za idiotyczne zachowania kibiców powinny przez nich płacone lub być rozliczane w cenie biletów.

odpowiedz
L - 09.09.2021 / 19:36, *.otenet.gr

@Tom: a mi się podobała oprawa i co ty na to????

odpowiedz
singspiel - 10.09.2021 / 14:11, *.atman.pl

@Tom: kara za zachowanie kibiców - 15 tys euro - wychodzi "na łebka" jakieś 2,40 pln

odpowiedz
Pestka - 10.09.2021 / 16:42, *.centertel.pl

@Tom: przecież są cały czas rozliczane w cenach biletów. Zo acz ile kosztują bilety q całej Polsce na mecze,a ile my płacimy

odpowiedz
Trog(L)odyta - 10.09.2021 / 20:15, *.chello.pl

@Tom: Ale co jest "idiotycznym zachowaniem" ? Niedrożne przejścia ? Prawda jest taka, że zawsze się do czegoś przyj...ią, bo z takich drużyn jak Legia nie ma kasy.

odpowiedz
Bombenhagen - 09.09.2021 / 18:17, *..

Fuck, to angielskie określenie czynności seksualnych, czy to w UEFA zabronione? A poza tym, dlaczego z góry założono, że chodzi o ten język? We francuskim na przykład też w słowie kaczka występuje litera D, canard i gdy w jej miejsce wstawimy F, to wówczas słowo canarf nic nie znaczy, tak więc z takiej kary każdy adwokat z łatwością wybroni. Nie pozwólmy sobie na wciskanie kitu, skoro coś jest niejednoznaczne.

odpowiedz
Rafał - 10.09.2021 / 12:49, *.tpnet.pl

@Bombenhagen: ha , a jeszcze w uefa jest f i weź to zamień na D wyjdzie UEDA a jak by tak trzeba dłużej no to UE DA a w polskim da to znaczy że da itp :D

odpowiedz
Karamba ! - 09.09.2021 / 17:53, *.tpnet.pl

''Intonowanie'...' , żaaal . A gdzie wolność słowa ? Fuck uefa !

odpowiedz
Jerry - 09.09.2021 / 17:49, *.plus.pl

Co to jest w obliczu zarobionych dotychczas 5,5 mln

odpowiedz
:) - 10.09.2021 / 11:01, *.chello.pl

@Jerry: Mioduski opłaci

odpowiedz
legionista - 09.09.2021 / 17:17, *.chello.pl

JAK ZWYKLE . A MELANŻ DALEJ TRWA!!!

odpowiedz
Jimmy L - 09.09.2021 / 17:05, *.t-ipconnect.de

Legia 29 tys Euro, Maccabi 3 tys Euro. Bez komentarza.

odpowiedz
Arek - 09.09.2021 / 23:53, *.tpnet.pl

@Jimmy L: jakby Maccabi tyle dostało, zaraz by było, że antysemityzm itp. Sam zresztą widzisz jaka szopka jest z tym rasizmem. Teraz Glika o rasizm oskarża jakaś miękka faja z Angli. Pewnie chłop 10 meczów ma z głowy. Tak jak zawiesili tego ze Slavii bez żadnych dowodów, tak pewnie uj...ią Glika, cholera wie za co.

odpowiedz
Ja - 09.09.2021 / 16:10, *.vectranet.pl

A My swoje - fuck UEFA mafia. Onetowcy, won na swój portal, a jak nie to Weszło i Sportowe Fakty zawsze przyjmą was z otwartymi rękami.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 09.09.2021 / 16:06, *.btcentralplus.com

F**K UEFA, MAFIA !!!!!

odpowiedz
WETERAN - 09.09.2021 / 16:05, *.tpnet.pl

Dlaczego Legia musi ponosić konsekwencje ? Nie można obciążyć tych idiotów ? 15 tys.euro /ponad 60 tys.zł./ to fajna pensja roczna,np.dla trenera młodych adeptów piłki nożnej.Anglicy już dawno się uporali z tym problemem.Kosekwencje były b.drastyczne /przepadek mienia/ale szybko przyniosły rezultaty !

odpowiedz
Franco - 09.09.2021 / 20:06, *.plus.pl

@WETERAN: nie napinaj sie tak...

odpowiedz
Flara - 09.09.2021 / 20:48, *.tpnet.pl

@WETERAN: Kogo i za co ? Aaa , uefę obciążyć ? Racja , niech uefa płaci kary do Strasburgera albo wypłaca klubom odszkodowania za gnębienie , nieuzasadnione zdzieranie opłat (kar!) , defraudacje , korupcje i brak szacunku dla wartości patriotycznych i wolności słowa oraz wolności palenia . Masz rację , obciążyć idiotów z uefa !

odpowiedz
NAS - 09.09.2021 / 21:22, *.centertel.pl

@WETERAN: jak chcesz się mądrzyć idioto na jakieś tematy to najpierw zapoznaj się z tym o czym piszesz, bo piszesz bzdury. Masz tu pierwszy lepszy przypadek jaki przyszedł mi do głowy, pokazuje dobitnie jak to anglicy sobie poradzili:

https://ng.opera.news/ng/en/sports/amp/ab9a20c38dc0e435191f939835e08bf4

A jak nie potrafisz po angielsku to masz tu przykład 'z ostatniej chwili':

https://www.google.com/amp/s/sport.dziennik.pl/pilka-nozna/euro2021/artykuly/8206930,anglia-dania-polfinal-kara-uefa-kibice-wembley.html.amp

I masz jeszcze to:

https://www.google.com/amp/s/sportowefakty.wp.pl/amp/euro-2020-2021/948932/uefa-odpowiedzialna-za-skandal-na-finale-euro-2020-sama-siebie-nie-ukarze-sprobu

Nie tylko Legia dostaje kary.

odpowiedz
Platon - 10.09.2021 / 01:18, *.vectranet.pl

@WETERAN: jak Anglicy sobie poradzili było widać w trakcie finału na Wembley. Bajdurzenie pijaka

odpowiedz
NAS - 09.09.2021 / 15:56, *.centertel.pl

Co to było za niewłaściwe zachowanie? Bo ja nie widziałem i nie pamiętam.

odpowiedz
Greg - 09.09.2021 / 17:49, *.vectranet.pl

@NAS : byles nacpany i nic nie pamietasz.....

odpowiedz
:o) - 09.09.2021 / 17:57, *.chello.pl

@NAS : To nie pij tyle.

odpowiedz
Piotr - 09.09.2021 / 15:55, *.centertel.pl

COVID dał w kość, szukają przychodów gdzie się da :D

odpowiedz
Pacz - 09.09.2021 / 15:45, *.t-mobile.pl

Tak jak rozumiem kary za piro, tak tej kary, kurka, nie rozumiem.

odpowiedz
Jarek - 09.09.2021 / 15:41, *.centertel.pl

Drogie Fu.. Uefa

odpowiedz
:) - 09.09.2021 / 15:41, *.tktelekom.pl

FUCK UEFA

odpowiedz
;-) - 09.09.2021 / 19:08, *.t-mobile.pl

@:) : Lalalala f... uefa

odpowiedz
Pitt79 - 09.09.2021 / 15:38, *.plus.pl

Kara za kaczora . Dobrze że wschodniej nie zamknęła

odpowiedz