Jacek Magiera - fot. Hagi / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Magiera: Gol zdobyty prawidłowo

Mishka, źródło: Legionisci.com

Jacek Magiera (trener Śląska): Rozumiem emocje, bo gdyby padła taka bramka dla Legii, też czulibyśmy to samo. Był moment, kiedy sędzia podniósł chorągiewkę i zaraz ją opuścił. Dwóch zawodników Legii przystanęło, a Garcia zrobił to, czego od niego oczekujemy. Nie zastanawiał się, wbiegł w pole karne, oddał strzał. Nie było mowy o spalonym, ale ta sytuacja budziła kontrowersje. Gol został zdobyty prawidłowo.

Zawsze staramy się grać na 0 z tyłu. Dzisiaj drużyna pokazała ogromną determinację, wychodziliśmy ze strefy, żeby uniemożliwiać przyjęcie piłki przez dobrych technicznie zawodniokó. Chcąc grać ofensywnie, musimy liczyć się z tym, że będą nam się zdarzały błędy. Naszym celem jest grać widowiskowo, konkretnie i z tożsamością Śląska Wrocław. Cieszę się z wygranej do 0, bo to jest budujące dla drużyny.

Nie traktuję tego meczu jako utarcie nosa Dariuszowi Mioduskiemu za zwolnienie mnie z Legii czy rewanż. Spędziłem w Legii 9 lat, przeżyłem fantastyczne chwile i z podniesioną głową mogę chodzić po Warszawie. Teraz jestem trenerem Śląska i chcę, żeby wygrywał.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (48)

+dodaj komentarz
antek - 14.09.2021 / 17:43, *.play-internet.pl

a ten Boniek to rodzina Rudego

odpowiedz
dejne3 - 14.09.2021 / 12:25, *.199.66

Legia w takim Wrocławiu, powinna bez problemu wygrać 3-1 , i nie było by tematu ,
trzeba grać do końca, nie patrzeć na sędziego , nauka nie idzie w las tylko w nas .

odpowiedz
bla bla bla bla bla bla bla - 14.09.2021 / 04:23, *.lewtelnet-access.de

megiera, waciku z kocią mordą nie doczekasz zimy w breslau za tfuj geniusz trenerski, tożsamość, widowiskowy futbol i determinację

powoli fart się skończy, nikt więcej nie zatrudni i wylądujesz w parku podglądać dzieci (ci co czytali wywiad z tym pierdem, wiedzą o co chodzi)

odpowiedz
Malyna - 12.09.2021 / 21:13, *.vectranet.pl

Magiera nie wymyślił na ten mecz nic nowego czyli kopać kopać kopać kopać i wieszać się na plecach i zprdl taki z niego geniusz trenerki:)

odpowiedz
(L)egia - 12.09.2021 / 16:32, *.70.195

Widziałem powtórkę i trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - gol został zdobyty prawidłowo, to nasi źle się zachowali, że oczekiwali odgwizdania spalonego. Trzeba było do końca iść za akcją, a oni myśleli o niebieskich migdałach. Piłka została podana do Garcii przez Muciego, więc nie ma mowy o spalonym. Ponadto, kiedy bramkarz puszcza piłkę między nogami to mówi się, że puścił tzw. szmatę - przy całej sympatii i szacunku do naszego ulubieńca trybun - ale tym razem odniosłem wrażenie, że nadzieja na odgwizdanie spalonego nieco go uśpiła. Powinien z pretensjami biegnąć do m.in. Martinsa, nie do sędziego liniowego.

odpowiedz
(L)egia - 12.09.2021 / 17:45, *.70.195

@(L)egia: Ku sprostowaniu jeszcze: Boruc mógł nie zauważyć, że piłka poszła od Muciego, więc poniekąd rozumiem, dlaczego do sędziego pobiegł, choć jak zobaczył powtórkę całej sytuacji, to pewnie od razu pomyślał o Martinsie.

odpowiedz
Daro - 12.09.2021 / 14:34, *.centertel.pl

magiera nigdy więcej w Legii zdrajco.

odpowiedz
(L)egia - 12.09.2021 / 16:35, *.70.195

@Daro: Dorośnij.

odpowiedz
Pastuch - 12.09.2021 / 20:20, *.inetia.pl

@Daro: ani to trener ani piłkarz

odpowiedz
Odlaraj - 12.09.2021 / 12:15, *.centertel.pl

Wszyscy skupili się na straconym golu, a tu nie ma o czym gadać. Wszystko zgodnie z przepisami. Dla mnie co innego jest bulwersujące. Faul na Tomku w polu karnym, pomimo varu nieodgwizdany. To jest kryminał...

odpowiedz
Trzenerze - 12.09.2021 / 10:51, *.aster.pl

Trenerze Magiera ten partacz F.sporo wam pomógł ale spokojnie karma wraca

odpowiedz
powiś(L)e - 12.09.2021 / 10:30, *.aster.pl

W Legii "zero z tyłu' to Mioduski.

odpowiedz
Pastuch - 12.09.2021 / 20:21, *.inetia.pl

@powiś(L)e: n8e..na minus

odpowiedz
exsa - 12.09.2021 / 10:18, *.tpnet.pl

Z tym golem to wina sedziego bocznego a moze to tak mialo byc kiedy nadarzy sie ku temu sytuacja a VAR to gdzie jest P.Frankowski !!!!

odpowiedz
grzesiek - 12.09.2021 / 09:13, *.centertel.pl

Nie od dzis wiadomo ze nazwisko Czesława M padało w zeznaniach fryzjera . Wiec pewnie mial duzo zwolennikow i przyjaciol a jak sa przyjaciele sa tez wrogowie. Z slaskiem arbiter popelnil rażący błąd. Powibien być var bramka nie powinna zostać uznana ale została uznana. Niestety ale probujac mecze grać na 0 z tyłu i zdobywać bramkę nie bedzie sie wygrywać meczow. Legia gra totalnie bez składu i ładu przy paniwtnym 2:3 z spartakiem tez grali beznadziejnie a tylko cud sprawił ze wtedy wybralismy.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.09.2021 / 10:03, *.orange.pl

@grzesiek:

A co ma do tego VAR? Nie było błędu sędziego, bo decyduje główny. Oczywiście, liniowy powinien zachować się inaczej, ale gra się do gwizdka. W zasadzie Boniek nie mógł inaczej się zachować jak schować chorągiewkę po tym, kiedy się pomylił, bo Śląsk nie odzyskałby akcji, gdyby Frankowski przerwał grę z powodu spalonego. Wkurzająca sytuacja, ale nie dla VAR-u. bramka prawidłowa, trudno nawet winić Legionistów, bo przecież każdy zryw to ryzyko urazu, a nie wszyscy są po meczu zdrowi, nic dziwnego, że stanęli, bo w 99 przypadkach na 100 gra byłaby przerwana. Jest to zwykły pech, błąd ludzki liniowego, który zachował się najlepiej jak mógł, by się z tego błędu wycofać, co wywołało reakcję łańcuchową najgorszą z możliwych. Ale to tylko pech, nic więcej i wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

odpowiedz
Pab(L)o Loża - 12.09.2021 / 16:30, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: bramka prawidłowa zgoda. Ale nie byłoby jej gdyby nie błąď Bońka. Dosłownie asystował przy golu. Gdyby Frankowski gwizdnął nikt by nie zauważył albo byłby błąd linowego, ale nie na gola bo to n8e była jakaś groźna akcja. Zrobiła się taka PRZEZ błąd Bońka. Oczywiście Martins mógł nie reagować i biec dalej. Tyle, że on tu nie sędziował czyli nie podniósł łapy do góry wolny trucht. On stanął bo widział chorągiewkę w górze

odpowiedz
grzesiek - 12.09.2021 / 19:33, *.centertel.pl

@Mateusz z Gór: zgadza sie, zssugerowalem sie na szybko komentarzami innych ze bramka nieprawidlowa. A byla jak najbardziej prawidlowa. Troche dziwi zachowabie naszych pilkarzy. No ale coz.

odpowiedz
tekken (L) - 12.09.2021 / 08:22, *.chello.pl

Co racja to racja. Nasi muszą wiedzieć, że sędzia może robić kiksy zwłaszcza w Europie i nie ma tu co protestować tylko trzeba grac, bo protesty i tak nic nie dadzą. Trzeba wygrywać nawet z jednym zawodnikiem mniej, a co ma powiedzieć Dinamo po zdjęciu zawodnika w pierwszej minucie?

odpowiedz
grzesiek - 12.09.2021 / 10:44, *.centertel.pl

@tekken (L): sparta praga

odpowiedz
tekken (L) - 12.09.2021 / 13:31, *.chello.pl

@grzesiek: Oczywiście :) mój mistake

odpowiedz
Kamień - 13.09.2021 / 07:38, *.chello.pl

@grzesiek: ooo, a kiedy to my ze spartą graliśmy?

odpowiedz
Piotr - 12.09.2021 / 07:43, *.jmdi.pl

W sytuacji kiedy boczny podnosi chorągiewkę , stanęli by wszyscy piłkarze w każdej lidze , to są ułamki sekund kiedy do piłkarzy dotarło że zostali oszukani , każdy zawodnik w każdej lidze by stanął. czekając na gwizdek

odpowiedz
este - 13.09.2021 / 20:45, *.centertel.pl

@Piotr: w poważnych ligach nie przestają grać dopóki nie ma gwizdka i właśnie między innymi dlatego jesteśmy w ogonie Europy bo takie nasze grajki mają odejście do swojego zawodu że nawet zasad piłki nożnej nie znają

odpowiedz
LW1916 - 12.09.2021 / 07:27, *.centertel.pl

pzpn zrobi wszystko aby Legia nie zdobyła mistrza to nie pierwszy i zobaczycie nie ostatni taki przypadek a to karnego nie będzie a to przypadkowa ręką i karny dla przeciwnika i takie różne inne sytuację nowa miotła już działa!!!

odpowiedz
Kibic - 12.09.2021 / 07:26, *.plus.pl

Boczny pospieszył się z podniesieniem chorągiewki . Piłka w grze po odbiciu piłki przez legionistę to tu o spalonym mowy być nie może . Frankowski naprawił błąd bocznego dając kontynuować akcję . Błąd bocznego nasi się zagapili i Śląsk zdobył bramkę .niestety ale w tym przypadku na naszą niekorzyść bardzo dobra ocena akcji przez Frankowskiego

odpowiedz
Mateusz z Gór - 12.09.2021 / 10:05, *.orange.pl

@Kibic:

Trafiłeś w sedno. Główny wypatrzył wynik meczu podejmując dobrą decyzję i naprawiając błąd kolegi. I choć to wypatrzenie, to nie mógł się zachować lepiej. Wkurzająca sytuacja, ale Frankowski zachował się jak należy.

odpowiedz
gutek - 12.09.2021 / 06:17, *.chello.pl

od kiedy to gra się do chorągiewki bocznego-tylko gwizdek

odpowiedz
Zniesmaczony - 12.09.2021 / 01:53, *.t-mobile.pl

Będą się w piekle smarzyć za sędziowanie tego meczu ,karma wraca razy dwa

odpowiedz
PLK - 12.09.2021 / 01:15, *.vectranet.pl

ŻYCZĘ WAM, PANIE MAGIERA, ŻEBY KIEDYŚ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI NASZE NĘDZNE GWIZDACZE ZROBIŁY TAKI SAM NUMER!!!!
PERYFERIE SĘDZIOWSKIEJ EUROPY!!!
DNO!!!

odpowiedz
Slask - 14.09.2021 / 00:37, *.orange.pl

@PLK: Chłopie nie uznana bramka z Łęczna w doliczonym czasie Podyktowanie karnego dla Lechi w doliczonym czasie. My jesteśmy do takich numerów przyzwyczajeni A Legia cały mecz łącznie że swoim trenerem chcieli pouczać sędziego. Jędrzejczyk do psychiatry A Boruc dwa razy osmieszony.pilka między nogami i podcinka i piłka w bramce. Jest za stary i za gruby. A ten lukinias to więcej leży niż gra . Legia gra bez ładu i skladu

odpowiedz
doktorek - 12.09.2021 / 00:49, *.vectranet.pl

Ja tylko pamiętam jak na żylecie wszyscy się z tego gościa zwyczajnie nabijali bo to drewno było jakich mało.On nawet biegać nie potrafił.A teraz pokazał się jako mały człowieczek bo nie potrafi obiektywnie ocenić sytuacji z bramką tzn nie potrafi honorowo powiedzieć jaka jest prawda-smutne.Maly człowiek

odpowiedz
do doktorek - 12.09.2021 / 03:50, *.orange.pl

@doktorek : gdybyś umiał pisać to nawet bym Ci uwierzył

odpowiedz
Roma - 12.09.2021 / 08:07, *.lunet.eu

@doktorek : widocznie nie słyszałeś co powiedział, a przeczytałeś bez zrozumienia. Doktorek to też nie doktor.

odpowiedz
M3 - 12.09.2021 / 00:25, *.jmdi.pl

Jak można mówić że bramka zdobyta prowidlowo? Sędzia boczny pokazał spalony podnosząc chorągiewkę i piłkarze się zatrzymali. Ewidentnie błędna decyzja sędziego bocznego wpłynęła na dalszy rozwój sytuacji. Frankowski jesteś zwykłą szmatą! Dla mnie ten typ powinien zostać dyscyplinarnie odsunięty od sędziowania ekstraklasy, a na pewno od meczów Legii. Szmata!

odpowiedz
var - 12.09.2021 / 01:45, *.t-mobile.pl

@M3: Każdy sędzia to puści, a potem sprawdzi na varze

odpowiedz
filand - 12.09.2021 / 00:23, *.t-mobile.pl

Miałem kiedyś do Ciebie szacunek. Teraz go straciłem Panie Trenerze Śląska Wrocław.
Podziękuj kandydatowi na idiotę roku. Frankowski nikomu ten nagrody nie odda.
Ps. Powtórz swojemu braciszkowi żeby że mnie nie polemizował. On będzie wiedział o co chodzi..

odpowiedz
kzls - 11.09.2021 / 23:48, *.centertel.pl

Mecz z Wisła - widzę Mroczka na VARze, tfu, frankowskiego - mówie, oj będzie coś z przewijane. Było? było. Czy był wtedy karny? Sytuacja niejednoznaczna.

Mecz ze slaskiem, Mroczek główny - myślę, oj chyba chcą udupić L poki cale sily kieruje na LE. Co było? Każdy widział. Liniowy - choragiweka - gol? Lysa pala debil, odruchowo pilkarze staja, trudno ich za to winic, ale przepisy raczej sa jasne.

Jednak co z karnym (a raczej jego brakiem) na Pekharcie? Przeciw STM (o ile dobrze pamietam) Mroczek, tfu, frankowski, gwizdal takie przewinienia... why? bo przeciw L?

Legia w lidze gra piach (w europie przynajmniej robi wyniki).

odpowiedz
Titu - 11.09.2021 / 23:48, *.chello.pl

Jesteś słabym trenerzyną bez jaj

odpowiedz
Hiszpan - 11.09.2021 / 23:15, *.play-internet.pl

Mam nadzieję pajacu że nigdy nie będziesz już trenerem Legii.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 11.09.2021 / 23:35, *.vectranet.pl

@Hiszpan: co ty masz do Magiery ??? To mioduski i kucharski zle prowadza ten klub pilkarze naszej Legi na poziomie 4 ligi gdzie wystepuje 76 druzyn sa slabsi od przeciwnikow bez pomyslu na gre wolni itd chyba nie oczekujesz ze ci sami pilkarze beda w ekstraklasie odnosic sukcesy ??? brak profesionalizmu na nizszych szczeblach doprowadzi ten klub do upadku kibice nic tu nie pomoga a pompowanie pieniedzy w klub zawodnikow niema sensu bo to nigdy nie wypali do poki zawodnik ekstraklasy nie bedzie sie roznil od zawodnika 4 ligi

odpowiedz
Arek - 11.09.2021 / 23:57, *.tpnet.pl

@Hiszpan: a ja mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będzie.

odpowiedz
L - 12.09.2021 / 00:40, *.otenet.gr

@Hiszpan: sam jesteś pajac

odpowiedz
PZPN PZPN J.. J... PZPN! - 11.09.2021 / 23:13, *..

BYL SPRYTNY I POWOLNY ALE TYLE LAT W PILCE A TERAZ ZBIERA OWOCE, SZKODA ŻE PĘKA POWIEDZIEĆ ŻE GOL DZIĘKI SĘDZIOM I DWUCH PARALITYKOW Z LEGII....

odpowiedz
tomiacab - 11.09.2021 / 22:59, *.centertel.pl

junirski błąd Martinsa

odpowiedz
Ewelina - 12.09.2021 / 01:02, *.vectranet.pl

@tomiacab: Na całym świecie piłkarze przestają grać gdy sędzia podniesie chorągiewkę sygnalizując spalonego. Ja nie mam żadnych pretensji do Martinsa. Za to mam i to duże do sędziego który chorągiewkę podniósł.

odpowiedz
Johnny - 12.09.2021 / 07:49, *.aster.pl

@Ewelina: Do Martinsa na pewno dużo mniejsze nić do Albańca - przecież on dobrze wiedział , że to on kopnął piłkę - leser jeden.

odpowiedz
Muchito - 12.09.2021 / 07:57, *.centertel.pl

@Ewelina: na całym świecie to piłkarze grają do gwizdka sędziego a nie się patrzą na liniowego. Naucz sie zasad gry w piłkę nożną! A po drugie to Legia nic nie strzeliła, czyli gdyby nie ta akcja z końca meczu to byłoby 0:0. Tracimy gole i nic nie strzelamy. Tak się nie da punktować

odpowiedz