Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Michniewicz: Chcemy zacząć punktować

Mishka, źródło: Legionisci.com

- Jesteśmy gotowi kadrowo na to, co przed nami. Dwóch zawodników wkrótce wróci po pauzie za czerwone kartki. To wiele zmieni. Przed nami dużo meczów, dojdzie jeszcze Puchar Polski. Cieszę się, że nowi zawodnicy do nas dołączyli, bo mieliśmy trochę problemów na kilku pozycjach. Teraz będzie rywalizacja w zespole, a kiedy jest rywalizacja, jest też postęp, rozwój. Oczywiście, ktoś jest niezadowolony, bo nie gra, ale ten który gra, musi czuć oddech kolegi na plecach - mówi przed meczem ze Śląskiem Wrocław trener Legii Warszawa, Czesław Michniewicz.

W ostatnich 11 ligowych meczach Legia zdobyła zaledwie 7 goli. Wcześniej od momentu zatrudnienia Michniewicza ta średnia wynosiła 2 bramki na mecz.

- Mamy świadomość, że nie strzelamy zbyt dużo bramek. Wcześniej przychodziło nam to łatwo, czy to u siebie, czy na wyjeździe. W każdej jednak chwili drużyna może się obudzić. Wierzę w to, że tak będzie, bo sytuacji nie brakuje. Nie ma Josue i Mladenovicia, czyli zawodników, którzy potrafią kreować sytuacje, ale to też jest szansa dla innych - mówi szkoleniowiec.

- Pod znakiem zapytania stoi wyjazd Mattiasa Johanssona do Wrocławia, bo wrócił z kadry obolały. Jeżeli zostanie w Warszawie, to będzie trenował razem z Josue i Mladenoviciem.

Elastyczny Śląsk

- Przegraliśmy 50% ligowych spotkań. Myślimy o tym, nie chcieliśmy, żeby tak było. Gramy teraz ze Śląskiem Wrocław, który jest na fali, po przyjściu Jacka Magiery zmienił swoje oblicze, ustawienie i sposób konstruowania akcji. Osiągnęli sukces na wiosnę, bo tak należy określić ich udział w pucharach. Tam prezentowali się dobrze. Trudne zadanie przed nami, ale liczymy, że zagramy na miarę naszego potencjału. Większość zawodników jest gotowa do gry, poza tymi dwoma zawieszonymi za kartki. Spodziewamy się dobrego meczu, ale przede wszystkim liczymy na to, że zaczniemy gromadzić punkty. Lech wygrał kilka spotkań i to jest od razu widoczne w tabeli. Potrzebujemy tego. Z najbliższych 5 meczów 4 rozegramy na wyjeździe. Wiemy, jak wygląda gra przy Łazienkowskiej dla nas, a jak dla przeciwników. Musimy zrobić wszystko, żeby z Wrocławia wrócić z punktami. Największym atutem Śląska jest jego trener i sztab, znajomość specyfiki Legii. Magiera pracował tu bardzo długo, w różnych rolach, więc wie wszystko o Legii. Poza tym elastyczność jeżeli chodzi o grę. Śląsk często modyfikuje ustawienie, musimy być na to przygotowani. Jest też Exposito, który buduje swoją pozycję w lidze. Początek miał mało przekonujący, ale teraz zamienia swoje sytuacje na gole i bardzo pomaga drużynie. To bardzo solidny zespół i na pewno marzą, żeby za rok też zagrać w pucharach. Mają duży potencjał.

Podsumowanie eliminacji europucharowych

- Jesteśmy w dobrym miejscu. Na dzień dzisiejszy Liga Europy to dobre miejsce dla nas. Biorąc pod uwagę jak przebiegał mecz z Dinamem Zagrzeb, że w pierwszym zremisowaliśmy, a w drugim zagraliśmy całkiem dobrze, popełniliśmy jeden błąd, który przeciwnik wykorzystał, pozostał duży niedosyt. Z drugiej strony, jeśli byśmy awansowali, a potem nie udałoby się pokonać Sheriffa, to rozczarowanie byłoby jeszcze większe. Sheriff pokazał, że jest bardzo dobrym zespołem, poradził sobie świetnie z Dinamem. Jesteśmy w miejscu, w którym jesteśmy. Mamy względnie satysfakcję z tego, co udało się zrobić, bo w lipcu i sierpniu graliśmy dużo, a przegraliśmy tylko jedno pucharowe spotkanie. Jesteśmy we właściwym miejscu, budujemy swoją pozycję w Europie po dłuższym czasie i chciałbym, żebyśmy pokazali się z jak najlepszej strony. Oczywiście, Liga Mistrzów to było marzenie dla każdego z nas, ale się nie udało. Wiedzieliśmy, że po drugiej rundzie mamy pewny awans do Ligi Konferencji Europy i będzie nam się grało lżej. Mieliśmy jednak świadomość, że brak awansu do Ligi Mistrzów czy chociażby Ligi Europy to będzie duże rozczarowanie. Dobrze, że zakończyliśmy te eliminacje zwycięsko. Czy to dało nam pewność siebie? Patrząc na to, jak zachowują się zawodnicy i w jaki sposób grają z silnymi zespołami, to pokazuje, że nie boją się grać, wykorzystują cały swój potencjał.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
kami(L)PRAGA - 11.09.2021 / 00:50, *.vectranet.pl

na marginesie gdy wasze dziecko dostaje sie do Legii to nie oznaka ze nic nie musicie klub poprowadzi wasze dziecko Legia nic nie musimy taki uj wtedy dopiero trzeba wiecej uczyc szkolic codziennie pracowac bo dobre rezultaty moga za owocowac jak np u K.Bielika taki lewandowki beztalecie z POLSKI LEGIA go nie chciala bo byl slaby inni byli lepsi swoja ciezka praca stał sie najlepszym pilkarzem na swiecie cr7 mesi neymar moga mu mowic panie pilkarzu bo gdy robert uczył sie kopac pilke ci panowie wielkie talenty rozgrywali mecze LM PRACOWALI z najlepszymi fachowcami sa w tym samym wieku a robert ciezka praca na przestrzeni kilku pracujac ze srednimi i coraz lepszymi fachowcami stal sie lepszy bla bla bla dobranoc REZERWY HANBA !!!!!!!!!!!

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 11.09.2021 / 00:20, *.vectranet.pl

do rodzicow dostac sie do Legi to nie problem 3-4 dni treningu i dziecko gra w Legii mowie o tych niskich rocznikach zastanawia mnie jak na 300 dzieci idzie na test i 30 sie dostaje w tym dziecko ktore niegralo w pilke wrecz pare zazy wyszlismy na boisko ?? podawanie pilki by dziecko odegralo to nie trening trening to zabawa z pilka dziecko musi odebrac pilke lub tak nia operowac by nikt mu jej nie odebral treningi podaj odegraj to zalosne dziecko od najmlodszych lat musi myslec by pokonac lepszego wywalczyc cos po co rodzice przywoza dzieci ktore nic nie potrafia nuz widelec na farta ?? zastanowcie sie pare treningow z waszymi pociechami mozecie zaszczepic bakcyla pilki noznej wazne by pilka sie bawic a kazdy element był przechytrzeniem przeciwnika tak kolejna uwaga nie dawajcie fory swoim pociecha w wieku 6-7 lat musza cos wymyslec by odebrac wam pilke i dadza rade nawet jak zwatpia to zachecajcie palcie glupa dajcie se odebrac pilke zatrzymajcie dziecko nie przepisowo przeproscie niech dziecko szuka roznych rozwiazan stanie w miejscu i podawanie se pilki nie stworzy pilkarza tylko poszkodowanego dzieciaka ktory musi debilnemu rodzicowi odgrywac pilke pilka nozna to zabawa!!!!!!!!

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 23:57, *.vectranet.pl

wygrana mniejsza iloscia bramek jak 3 musi byc krytykowana jako porazka bynajmniej na poziomie 3-4 ligi jak ci pilkarze nie-dojerzdzaja poziomem to rewolucja dowidzenia trener dowidzenia wszyscy ci ktorzy nie daja rady wzniesc pilkarzy na wyzszy poziom lacznie z porzegnaniem pilkarzy ktorzy nie sa w stanie osiagnac lepszych rezultatow ta porazka ostatnia nie moze przejsc bokiem ze sie nic nie stalo bo ci zawodnicy maja uzupelniac nasz wyjsciowy sklad a Hanbia nasze barwy na poziomie 4-8 ligi musza czuc presje w rezerwach ze kazdy mecz z L na piersi jest ich najwazniejszym meczem wychodzac na boisko musza czuc po pierwszym gwizdku ze przegrywaja 0-2 i jak nie odwruca losow spotkania bedzie krytyka jak zaczna prezentowac dobry poziom to zaszczytem bedzie zobaczyc takiego pilkarza na poziomie ekstraklasy a nie wstydem i krytyka chodz obecnie lepiej nam wypozyczac pilkarzy bo niema fachowcow w rezerwach i jak ktos ma ambicjie to woli zmienic barwy bo tu walcza o mistrza a tam klepia sie w 8 lidze lepiej uciec z tego klubu i gdzies grac na wyzszym poziomie SORKI ZE TYLE SPAMU PITOLENIA ALE JEST W TYM WSZYSTKIM TROSZKE PRAWDY I TEGO CO SIE DZIEJE trenerzy pilkarze przegrywaja mecze a nikogo to nie obchodzi w sztabie stwierdza ze cos tam poprawia i bedzie dobrze na tym poziomie rozgrywkowym remis nie wchodzi w gre czy wygrana 1-0 a co dopiero porazka jak ktos obejrzy te mecze to zobaczy ze ci pilkarze niczym sie nie róznia od tych co se pija piwko chodza do pracy i se trenuja grajac mecze dla przyjemnosci gdzie profesjonalizm rodzice placza ze 10-15 lat przywozili dziecko na treningi placili na obozy wydalli 100 tys zlotych na to by ich dzieci cos osiagnely w sporcie a oni nawet na szczeblu 4 ligi se nie radza gdzie wystepuje 76 druzyn zmarnowane pieniadze dziecinstwo a nikt tym rodzica nie powiedzial ze ich dziecko nie osiagnie jakiegos tam poziomu bo stycznosc z wyzszym poziomem ci pilkarze maja dopiero w Legii w ekstraklasie gdzie sprowadzanych jest 100 graczy i niema czasu na to by pilkarz wskoczyl na wyzszy lv z 8 ligi do ekstraklasy kosmos poziomu

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 23:14, *.vectranet.pl

pisze o tym bo jako kibica bola mnie te porazki na poziomie 8 ligi moze ktos zrobi jakas akcje zwiazana z tymi rezerwami remis z pelikanem nic sie nie stalo jakis wynik 2-1 z rezerwami lks wystepujacym w 2 lidze jest dobrze brawo pilkaze taki uj na tym poziomie rozgrywkowym po 5-0 po 10-0 powinni wygrywac dosc minimalizmu ten minimalizm doprowadzil do porazki 0-1 z wiocha liczaca 577 mieszkancow kazdy pilkarz w polsce ma marzyc o zagraniu w koszulce Legii na chwile obecna to wiekszym marzeniem polakow moze byc gra w łachu czy slasku bo ich rezerwy wystepuja w 3 lidze rozmawiajmy o tym poruszajmy ten temat bysmy zaraz sie nie obudzili z zadluzeniem klubu brakiem wynikow w lidze i brakiem pucharow bo wszystkie kluby ekstraklasy maja akademie stadiony zaczna sprzedawac pilkarzy za wieksze sumy bo nie musza a miodek nie bedzie mial na transfery bo brak pucharow to brak pilkarzy lepszego formatu a granie pilkarzami ktorzy se w 4 lidze nie radza bedzie zalosne

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 22:44, *.vectranet.pl

to nie jest moje widzimisie tak buduje sie wielkie kluby ktore potem wystepuja w LM czesi tez ogrywaja swoich mlodych w lidze nizej inaczej nie dawali by rady grac na paru szczeblach 1 skladem ich ranking uefa gra w LM to nie przypadek mimo ze pilka nozna nie jest ich glownym sportem co tez trzeba podkreslic mamy slabych pilkarzy dlatego bo mlodzi szoruja po 3-4-8 ligach lub sa wypozyczani i graja ze sredniakami zamiast trenowac pod okiem najlepszych fachowcow wystepowac w druzynie z zawodnikami ktorzy maja jakies umiejetnosci by do nich rownac

odpowiedz
Luk - 11.09.2021 / 05:28, *.eurotel.cz

@kami(L)PRAGA: Co Ty za bzdury opowiadasz ?Czesi grają głównie zawodnikami ze swojego kraju ,to jest cały ich przepis na sukces. W odpowiedniku naszej 3 ligi grają sami amatorzy.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 22:25, *.vectranet.pl

@Legionistaaa: Rok temu zmienilo sie prawo rezerwy klubu moga wystepowac klase nizej w przypadku spadku 1 druzyny spada ja i rezerwy odbywa sie to tak jak w Portugali gdzie takie kluby jak benfica czy fc porto maja rezerwy klase nizej mysle ze to tez sie przyczynilo do lepszego rankingu portugalczykow i ciaglych wystepow w LM gdyz jest tam duza jakosc zawodnikow niema czegos takiego jak u nas grasz slabe mecze to ludzie z rezerw czekaja na szanse w kazdym meczu wszyscy daja 200% unas slabe mecze mladenovicia i kto ma go zastapic ?? zawodnik ktory se nie radzi na szczeblu 4-8 ligi bo to nie 4 liga dlamnie to 8 liga na szczeblu 4 ligi wystepuje 76 druzyn nasze rezerwy se tam nie radza a jak ktos by ogladal ich mecze to nie prezentuja lepszego poziomu wiec robimy transfery z 4-8 ligi do pierwszego zespolu i potem wymagamy od takiego Czesia mistrza Polski mamy grac mlodymi bo D.M tego wymaga niech pierw zajma sie tymi rezerwami bo rezerwy musza ogrywac sie pod presja wyniku musza dawac jakosc musza tam pracowac fachowcy trenerzy wysokiego formatu bo jak trener ucieka do 3 ligi znicza proszkow to chyba jest cos nie tak praca w zniczu jest bardziej prestizowa niz w Legii zaden trener by nie uciekał jak by wierzył w projekt budowania wielkiej Legii

odpowiedz
Hiszpan - 10.09.2021 / 21:32, *.telnaptelecom.pl

Chcemy to za mało. Musimy zdobyć 3 punkty bo nam liga ucieknie. Skromne 3:0 wystarczy.

odpowiedz
Dedi - 10.09.2021 / 20:57, *.plus.pl

Mecz ze Spartakiem już za tydzień czy są szanse że będzie on w otwartej czy tylko ten ViaPlay czy jakoś tak.... Brak transmisji w TVP Sport to będzie Dramat

odpowiedz
Dedi - 10.09.2021 / 22:15, *.plus.pl

@Greg: Problem jest w tym że ten zapis gdzie trzeba pokazywać Polskie kluby w Pucharach w otwartej tv nie dotyczy Platform Streamingowych... Oni nic nie muszą sprzedawać bo im się to nie opłaca, przykład z DAZN jeśli chodzi o boks ,gdy weszli ma rynek PL to już żadna walka Polaka nie została pokazana w tv , nawet o pas Mistrza
Gdzie walczył Szeremeta. TVP ligę mistrzów ogłosiło bo prawa ma Polsat i odsprzedał sublicencje w zamiast meczów kadry również u nich. Ligę Europy ma ViaPlay i już jest problem. Ja sobię nie wyobrażam meczu Legii oglądać na jakiś Streamach. Ale będę chyba niestety musiał.

odpowiedz
WSL - 10.09.2021 / 20:56, *.tpnet.pl

Tylko zwyciestwo LEGIO inny wynik KIBICOW nie interesuje bo czolowka ucieka a punktowac to musimy P.Trenerze !!!

odpowiedz
exsa - 10.09.2021 / 20:45, *.tpnet.pl

To zaczynamy od jutra az do konca rundy jesiennej w tym LIGA , LE oraz PP. ! Powodzenia LEGIO !!!

odpowiedz
Dedi - 10.09.2021 / 22:09, *.plus.pl

@exsa:
Oby już bez wypadek w lidze ! Jutro tylko zwycięstwo, remis nie wchodzi w gre.
Jutro trzy, następnie u siebie oczywiście trzy z Łęczną ,w międzyczasie zwycięstwo w Moskwie ! Dwa najbliższe mecze najważniejsze, porażka trzecia w lidze to już musi się jakaś kontrolka zapalić.

odpowiedz
gazza - 10.09.2021 / 18:49, *.inetia.pl

Dla mnie to nadal pseudo trener - Ani jeden mecz mnie do niego nie przekonał !
Pamiętam jak Okuka przejmował zespół...Już po traningach wiedziałem że to super trener...(w tamtych czasach można było wejść na trening z rowerem ! na żyletę i nikt nie robił problemu...Dziś nie wejdziecie na stadion z rowerem czy bez...)
To samo było z Wójcikiem - Mega trener którego szanowałem już po pierwszym meczu i treningu...
Tamte czasy to były wspaniałe czasy - Współczuję każdemu kto ich nie przezył.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 19:14, *.vectranet.pl

@gazza: z tymi pilkarzami myslisz ze ktos inny by osiagnoł sukces ??i euro puchary kogo polecasz probierza ?? fornalika ??nawalke ?stoklowca?juz pokazali swoj warsztat i ludzi do wspolpracy Stasio Czerczesow moze mistrza by zdobyl ale do euro pucharow juz by nie awansowal stawia na fizycznosc szybkosc raczej takie bodo w 2 meczu by nas rozbilo wiekszosc pilkarzy by nie dojechala a wytlumaczeniem by bylo ze pilkarze kontuziowani TERAZ monitoruja wysilek pilkarzy jak ma za duzy to idzie do apartamentu :) rozumiem cie tez spiewałem DRAGO DRAGO ....ale Drago był z mafi skóre nosił i pilkarze musieli zapier....ć :D

odpowiedz
Groch - 10.09.2021 / 20:44, *.play-internet.pl

@gazza: Na piłce to Ty się za bardzo nie znasz ,jedynie zgoda co do Okuki, zrobił wynik ponad stan wygrał mistrzostwo , miał niezłą drużynę i wyprzedził Wisłę która e w tamtych latach była polskim Realem. Wójcik był motywatorem nie trenerem , z taką paczką jaką miał mistrzostwo było obowiązkiem.
Michniewicz to świetny trener ,a drużynę ma co najwyżej średnią, pierwszy skład jest dobry, ale nie ma zmienników, ktoś wypada i będziemy tracić punkty

odpowiedz
Michał - 10.09.2021 / 18:09, *.plus.pl

Panie Czesiu my nie chcemy MY musimy punktować żeby pokazać innym że można.... można ogarnąć ligę i puchary. Bo MY jesteśmy LEGIA WARSZAWA i jutro na pełnej k... jazda że Śląskiem. Jedziemy po zwycięstwo i tyle w temacie!!! Pozdrawiam Was ludzie i tylko zwycięstwo ukochana ma LEGIO WARSZAWA

odpowiedz
(L) - 10.09.2021 / 16:53, *.jmdi.pl

Do tej pory wrzucałem w ankiecie Michniewiczowi "4", ale wiecie co podbijam i daje "5". Trochę może za wcześnie ale gość wie co robi.

odpowiedz
(L) - 10.09.2021 / 16:55, *.jmdi.pl

@(L): Jeszcze uzupełnię. Wydaje mi się, że te jego nowe zakupy odpalą. Gość nie kupuje kotów w worku mam wrażenie.

odpowiedz
:) - 10.09.2021 / 17:47, *.chello.pl

@(L): on kupuje a Mioduski płaci, no nieźle

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 17:47, *.vectranet.pl

@(L): umnie dostaje zawsze note 5 uważam ze dostaje straszny materiał i jakos se radzi jestem w 100% przekonany ze inny trener by nie osiagnoł Mistrzostwa i nie awansował by do pucharow bo po pierwszym meczu bysmy mieli porazke z BODO norwedzy by nas pojechali i pozniej bylo by gorzej duza zaleta ze Czesio non stop sie czegos uczy wprowadza nowosci jakie sie na rynku pojawia wykorzystuje wszystko co sie da by pozniej osiagnac pozytywny rezultat ktos moze go nie lubiec ale musimy go Szanowac za to ze ucciwie pracuje i stara sie z naszym klubem cos osiagnac zapewne jest kibicem arki gdynia Jacek Magiera jest kibicem Legi a pracuje w slasku wazne by ci panowie wykonywali swoja prace najlepiej jak potrafia a to co maja w sercu zostawili dla siebie kibic i tak nie zrozumie ja przez kibicowskie nastawienie nie zostalem pilkarzem bo dlamnie tylko Legia moglem trenowac grac na konfidentorskiej ale honor nie pozwolil a kto wie moze bym był dzis tam gdzie RL9 zarobil bym tyle ze mogł bym wykupic Legie i wprowadzic JA do LMna wiecznosc :D

odpowiedz
urs - 10.09.2021 / 15:39, *.247.131

U buka raczej .........

odpowiedz
l - 10.09.2021 / 14:55, *.centertel.pl

Ten Szwed zagrał 20 min i ciągle go coś boli

odpowiedz
Pawełek - 10.09.2021 / 13:31, *.netfala.pl

Trzeba zacząć punktować regularnie jeśli mamy gonić czołówkę, w tym znienawidzonego łacha. Taki Ślisz powinien usiąść na ławce i dać grać innym zawodnikom w formie.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 13:21, *.vectranet.pl

Czesiu jeb... reka w stół az sie Dariuszowi.M włosy wyprostuja !!!
rezerwy Legi powinny wystepowac w fortuna1 lidze bo na poziomie takich rozgrywek mlodzi nabiora jakosci poziomu sportowego to jest zart bys musial powolywac zawodnikow grajacych slabo na poziome 4 ligi gdzie wystepuje 76 zespołów granie z L na piersi to zaszczyt nie chcemy byle kogo tam sztab prowadzacy rezerwy tez musi byc na najwyzszym poziomie

odpowiedz
Legionistaaa - 10.09.2021 / 17:46, *.centertel.pl

@kami(L)PRAGA: rezerwy mogą grać najwyżej w 2 drugiej lidze

odpowiedz
axlrose - 10.09.2021 / 13:10, *.tpnet.pl

Mam nadzieję, że trener nie pogubi się przy wystawianiu tych wszystkich nowych nabytków.
Ja już mam lekki problem, kto doszedł i na jakiej pozycji ma teoretycznie grać.

odpowiedz
axlrose - 10.09.2021 / 13:14, *.tpnet.pl

@axlrose:
I zapomniałem dodać, że bez Jaszura będzie ciężko...

odpowiedz