Jacek Magiera - fot. Hagi / Legionisci.com

Konferencja przedmeczowa

Magiera: Skupiamy się na sobie

źródło: Śląsk Wrocław

- W Legii jest kilku nowych zawodników, być może zostaną wypuszczeni na głęboką wodę i zagrają z nami. Nie wiemy, czego się spodziewać, bo nie zagrali jeszcze w Ekstraklasie. My jednak mamy być gotowi na każdą ewentualność. Jak zwykle koncentrujemy się przede wszystkim na sobie, na tym jak my podejdziemy do tego meczu, jak przygotujemy się pod względem sportowym i mentalnym. To klucz do uzyskania korzystnego wyniku - mówi przed sobotnim spotkaniem trener Śląska Wrocław, Jacek Magiera.

- Dla mnie będzie to trochę inny mecz, bo w Warszawie spędziłem większość mojego życia, osiągałem tam największe sukcesy. W Legii byłem w sumie przez 23 lata, najpierw jako zawodnik, kiedy sięgnęliśmy po wszystkie trofea, jakie można zdobyć w Polsce, a potem w roli trenera. W tej roli cieszyłem się z mistrzostwa, graliśmy w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. To mecz szczególny, ale nie wywiera dodatkowej presji na mnie. Nie jest też tak, że drużyna będzie robić coś ekstra. Nie mamy zgrupowania, przygotowujemy się normalnym trybem. Spotkamy się na śniadaniu, potem każdy będzie miał czas dla siebie i trzy godziny przed meczem zobaczymy się ponownie, zjemy posiłek i pojedziemy na stadion, by zagrać dobry mecz i walczyć o zwycięstwo.

- Pierwsza część przerwy reprezentacyjnej to była regeneracja i powrót do zdrowia zawodników, którzy mieli drobne urazy. Po tym intensywnym okresie, w którym mieliśmy europejskie puchary i dużo wyjazdów, zawodnicy potrzebowali takiej regeneracji. Potem przeprowadziliśmy szereg badań jakie stosujemy i które mają nam pokazać na jakim etapie jesteśmy jeśli chodzi o przygotowanie motoryczne i szybkościowe, a także jaki jest czas restytucji i możliwości powrotu do kolejnego wysiłku. Robiliśmy to w marcu, gdy objęliśmy zespół i przed rozpoczęciem okresu przygotowawczego w lecie. Zrobiliśmy to również teraz. Mamy wyciągnięte wnioski i porównanie tego, jak drużyna wyglądała w marcu, w lipcu i teraz. Na podstawie zdobytej wiedzy przygotowaliśmy konkretny plan dla poszczególnych piłkarzy. Jest grupa, która pracuje indywidualnie, są to przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy pracują nad wzmocnieniem wielu partii mięśniowych. Jest to potrzebne do tego, by rywalizować na poziomie seniorskim, bo oni dopiero wchodzą na ten poziom intensywności.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (9)

+dodaj komentarz
KowaL - 11.09.2021 / 13:18, *.vectranet.pl

Jeszcze trafi Pan do Legii Panie Jacku!

odpowiedz
L - 10.09.2021 / 19:29, *.otenet.gr

Za to jak poprowadził Legię w Lidze Mistrzów ma u mnie dożywotni szacunek. Pamietam jak przed meczem z Realem w Warszawie powiedział że czas na pierwsze punkty i faktycznie tak było. Oprócz tego takich meczów jak ten ze Sportingiem w Warszawie się nie zapomina. Liczę że kiedyś wróci do nas jako lepszy i bardziej doświadczony trener i znowu przeżyjemy z nim piękne chwile ;)

odpowiedz
Hautausmaa - 11.09.2021 / 00:04, *.chello.pl

@L: Ale pakę też miał legendarną. Vadis, Niko, Prijo, Mou i Gui to absolutny kult.

odpowiedz
Koliber - 10.09.2021 / 17:27, *.virtuaoperator.pl

Ciekawy wywiad z Jackiem Magiera na igol. Pl polecam

odpowiedz
Mario - 10.09.2021 / 16:57, *.plus.pl

Jacek Magiera-szacunek na zawsze.

odpowiedz
Arek - 10.09.2021 / 15:14, *.tpnet.pl

Jak Cię Lubię Jacek, ale jutro 3 punkty jadą do Warszawy.

odpowiedz
Hautausmaa - 10.09.2021 / 13:40, *.tpnet.pl

Panie Jacku! Proszę pamiętać - w sobotę tylko 3 punkty! Dla Legii...

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 10.09.2021 / 13:34, *.vectranet.pl

Szkoda bo J,Magiera by był idealny na prowadzenie naszych rezerw <<(Jest grupa, która pracuje indywidualnie, są to przede wszystkim młodzi zawodnicy, którzy pracują nad wzmocnieniem wielu partii mięśniowych. Jest to potrzebne do tego, by rywalizować na poziomie seniorskim, bo oni dopiero wchodzą na ten poziom intensywnośc)i i tego brakuje naszym rezerwa grupa 17-18 latkow powinna na ten poziom juz byc wprowadzana zas 19-20 latkowie juz powinni byc na poziomie seniorskim oczywiscie mowa o pierwszej druzynie by w razie transferu mial kto zastapic zawodnika

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.