Rafał Krajewski na najwyższym stopniu podium MP w kat. -130 kg - fot. Katarzyna Krzemińska
REKLAMA

Zapasy

Trzy medale legionistów na MP klasyków

Bodziach, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Trzy medale wywalczyli zapaśnicy Legii na mistrzostwach Polski w stylu klasycznym, które odbyły się w Kostrzynie. Złoty medal i tytuł mistrza kraju w kategorii wagowej -130 kilogramów - po raz czwarty z rzędu - zdobył Rafał Krajewski. Legionista wygrał pewnie dwie walki w eliminacjach, a w finale zwyciężył przez przewagę techniczną Tomasza Wawrzyńczyka z Unii Racibórz. Z powodu kontuzji, w tej samej kategorii wagowej nie wystartował ostatecznie brat Rafała, Jacek Krajewski.

Srebrny medal MP w kat. -67kg wywalczył Salman Khucheev. W finale legionista przegrał z aktualnym wicemistrzem Europy, Mateuszem Bernatkiem (AKS Piotrków Tryb.). Brąz w kategorii -55kg zdobył Abdul Rokhman Magamadov.

Giorgi Shavidze w kat. -97kg zajął miejsce siódme, z kolei Michał Rus w kat. -87kg został sklasyfikowany na miejscach 10-12.

W klasyfikacji drużynowej, Legia zajęła miejsce szóste.

Klasyfikacja drużynowa MP:
1. Olimpijczyk Radom 415 pkt.
2. AKS Piotrków Tryb. 202 pkt.
3. KS AZS AWF 191 pkt.
4. KS Sobiesk Poznań 185 pkt.
5. Unia Racibórz 123 pkt.
6. Legia Warszawa 120 pkt.
7. Olimpijczyk Kędzierzyn Koźle 110
8. Cartusia Kartuzy 106 pkt.
9. Cement-Gryf Chełm 82 pkt.
10. Zagłębie Wałbrzych 74 pkt.


fot. Katarzyna Krzemińska

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.