2021-09-11 | Śląsk Wrocław - Legia Warszawa, kibice, goście, transparent - fot. Woytek / Legionisci.com

Komentarz Nieznanych Sprawców ws. niewpuszczonej oprawy

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Na meczu Śląsk - Legia, policja zabroniła kibicom Legii wniesienia oprawy meczowej. Z tego też powodu legioniści na kilkanaście minut opuścili sektor gości w trakcie pierwszej połowy spotkania, zostawiając tam jedynie transparent "Czemu legalnych sektorówek zakazuje z policji półgłówek?". Poniżej prezentujemy komentarz Nieznanych Sprawców do zaistniałej we Wrocławiu sytuacji:

Drodzy Kibice!

Kojarzycie pewnie naszą oprawę z przerażonym chłopcem, któremu niemiecki żołnierz przystawia pistolet do skroni.
Kojarzycie też na bank oprawę z Jezusem, albo ostatnią, gdzie z dachu zrzuciliśmy wielką kotwicę powstańczą.
Teraz wyobraźcie sobie, że żadnej z tych opraw w ogóle nie było, gdyż jakiś policyjny półgłówek zakazał wniesienia na stadion SEKTORÓWKI. Nie ma zdjęć naszej oprawy w wiadomościach w Brazylii, ani w CNN, bo jakiś pies zakazał śmiercionośnej sektorówki.

Mogło się tak zdarzyć. Na wielu stadionach takie praktyki mają miejsce regularnie. Policja uzurpuje sobie prawo do stanowienia zasad stojących powyżej nomen omen prawa. To, czy nasza oprawa zostanie wpuszczona na dany stadion, jest loterią wynikającą z widzimisię milicji.
Poświęcamy długie godziny naszej pracy, mnóstwo Waszych pieniędzy, wieziemy sektorówkę przez pół Polski, aby przy bramie dowiedzieć się, że nie zostanie ona wpuszczona BO NIE.

Na wczorajszy mecz we Wrocławiu również planowaliśmy oprawę. Klub z Wrocławia poinformował Legię, iż policja nie wydaje po raz kolejny zgody na wejście z sektorówką. Nie podając oczywiście żadnych podstaw prawnych, uzasadnień, czy czegokolwiek takiego. Nie, bo nie. Nie mamy pańskiego płaszcza - i co Pan nam zrobi?

Krótko, acz dosadnie mówiąc - jest to jeb...y skandal, który ma miejsce od lat. Większość klubów przeszła nad tą sytuacją do porządku dziennego. My od lat walczymy o to, abyśmy mogli prezentować dla Legii Warszawa nasze oprawy. Wczoraj we Wrocławiu zdjęliśmy flagi, zaprzestaliśmy dopingu i opuściliśmy sektor na 10 minut. Pozostawiliśmy jedynie transparent, który widzicie na zdjęciu.

Nie poddamy się w tej kwestii. Póki ruch ultras istnieje, będziemy każdego dnia walczyć o jego niezależność i dalszą egzystencję. Mimo bierności praktycznie całej reszty kibicowskiej Polski, nie godzimy się na takie traktowanie i będziemy z nim walczyć. Wiemy doskonale, że zakaz sektorówek ma być gwoździem do trumny ruchu kibicowskiego i my tego gwoździa wbić nie pozwolimy. Mamy nadzieję, że jesteście świadomi powagi sytuacji i ją rozumiecie, bo walka będzie trwała.

Pewnie ze względu na to niejeden wyjazd zakończymy na przystadionowym parkingu, ale są rzeczy ważne i ważniejsze.
Pamiętajcie: oprawy, ruch ultras, to wszystko, co razem robimy - nadaje sensu naszemu kibicowaniu. Jest dla nas wszystkich. Jak to zniknie, przestaniemy istnieć.

Pozdrawiamy, Nieznani Sprawcy.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (44)

+dodaj komentarz
Nie wiadomo o co chodzi - 15.09.2021 / 11:25, *.vectranet.pl

A z jakiej to okazji była oprawa? Inwazja Niemców? Czy cos innego? Atak WTC? Czy nie o Legii, nie o patriotyzmie, a tylko żeby przykryć przebieranki i race?

odpowiedz
MarioL - 14.09.2021 / 16:48, *.wanadoo.fr

No niestety Polska coraz bardziej staje się krajem totalitarnym,policyjnym.Za było g.. dostaje się mandat,policja bije ludzi na różnych protestach,legitymują,coraz więcej ostatnio ludzi jest zabitych przez policjantów.

odpowiedz
bronek49 - 14.09.2021 / 18:45, *.chello.pl

@MarioL: jak zasłużysz
to musisz dostać mandat jak jesteś na protestach i nie awanturujesz się też ciebie nie pobiją ,pojedż sobie na zachód i porównasz która policja jest brutalniejsza

odpowiedz
c u L t u L t r a s - 13.09.2021 / 13:21, *..

To nastépne oprawy tylko biała sektoròwka,białe płòtna na grodzeniach i każdy do biletu dostaje 3 farby barw klubowych, i na stadionie wszyscy malujemy projekt skierowany do odpowiednich władz itd,sztuka na żywo,można?

odpowiedz
Scypion - 13.09.2021 / 18:04, *.vectranet.pl

@c u L t u L t r a s: to micja powie że nie bo białe to rasistowkie

odpowiedz
Medalik - 13.09.2021 / 11:55, *.tpnet.pl

Tak trzymac panowie, jak nauczyli Nas rodzice i dziadkowie, trzeba walczyć do ostatniej kropli krwi. Pozdrówki, Legia to MY!

odpowiedz
wyborcy - 13.09.2021 / 10:09, *.vectranet.pl

Chcieliśta to macie

odpowiedz
Elquatro - 13.09.2021 / 10:02, *.chello.pl

W CNN o tym mówią właśnie

odpowiedz
Tsubasa Ozora - 13.09.2021 / 07:44, *.virginm.net

Nie wiem czego NS nie rozumieja...
Sami na to zapracowaliscie a teraz zdziwienie. Odpalanie rac na stadionach w czasie meczu w Polsce jest wbrew obowiazujacemu prawu (co nie znaczy ze ludziom sie to nie podoba bo sam lubie race ogladac;) wiec skoro lamiecie prawo i uzywacie sektorowek aby uniknac odpowiedzialnosci (chowanie sie pod nimi i zmiana ubran) to czego sie spodziewacie?
Zwykla prewencja, taka sama jak SG stosuje na granicy bialoruskiej, nie wpuszczaja imigrantow aby nie byli w pollsce nielegalnie (lamiac tym samym prawo)...

odpowiedz
Wolak - 13.09.2021 / 15:13, *.t-mobile.pl

@Tsubasa Ozora: Chryste Panie, "Polska" się pisze z wielkiej. Nie uczyli w gimnazjum?

odpowiedz
floyd - 13.09.2021 / 18:44, *.t-mobile.pl

@Wolak: Nie z wielkiej, tylko dużą przyjacielu, z wielkiej to rusycyzm ;)

odpowiedz
Izydor - 13.09.2021 / 19:21, *.tpnet.pl

@Tsubasa Ozora: Odpowiedzialności za co ? Od początku dziejów się pali : a to ogniska , a to pochodnie , a to race . Takie jest prawo wolnych ludzi . I porównujesz do (z całym szacunkiem) imigrantów - (L)egalnych obywateli 4 Rzeczypospolitej ? Czy może ich do nas ? Ty dzbanie , mąciwodo i przewrotny trolu . W ogóle , jak ściemniasz o ''obowiązującym prawie'', które jest tak często bezprawne , to trochę jakby wtyką zawiało . Jeśli jest inaczej to wybacz . ''prewencja''- brzydkich słów używasz ...

odpowiedz
Luk - 13.09.2021 / 22:59, *.timplus.net

@Tsubasa Ozora: Jak jesteś taki praworządny to tym bardziej powinieneś być oburzony, że legalnej sektorówki nie wpuszczono. Jeżeli mówisz o prewencji to czemu nie zamykać dróg skoro regularnie kierowcy łamią tam prawo??? A może zapalniczki konfiskować na bramkach, przecież każda może posłużyć do podpalenia albo nie daj Bóg do odpalenia pirotechniki...

odpowiedz
Kaczy - 13.09.2021 / 07:15, *.cdn77.com

Wrocław to milicyjne miasto pewnie się malinowe nosy dogadały z mendownią.

odpowiedz
:) - 13.09.2021 / 06:15, *.chello.pl

Ojojoj..

odpowiedz
L - 13.09.2021 / 00:59, *.otenet.gr

1000 lat przeminie Żyleta nie zginie Legia to właśnie My!!!!

odpowiedz
floyd - 12.09.2021 / 23:32, *.t-mobile.pl

Niestety taka jest smutna prawda o naszej kochanej Ojczyźnie… Urzędnik, pies, strażnik miejski, kanar czy ciec uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym co wolno a czego nie. A najlepsze jest to, ze sami tego samego prawami przestrzegają. Dziki kraj, bez K..wa żadnych zasad

odpowiedz
Alan - 13.09.2021 / 11:00, *.t-mobile.pl

@floyd:
Przeciez przepisy są jasne wiec czego Ty nierozumiesz ?

odpowiedz
Plaskacz - 13.09.2021 / 15:23, *.chello.pl

@Alan: To myślenie niewolnicze. Przepisy są po to aby je łamać. Zwłaszcza bezsensowne.

odpowiedz
Pacz - 13.09.2021 / 17:34, *.t-mobile.pl

@Plaskacz: Czyli np.: przekraczanie dopuszczonej prędkości, ignorowanie przepisów drogowych, jazda bez biletu, niesprzątanie kupy po swoim psie czy odpalanie pirotechniki na imprezie masowej jest OK?

odpowiedz
Jano - 13.09.2021 / 18:31, *.orange.pl

@Plaskacz: Ciekawe czy w realu takiś kozak, w necie to każdy głupoty może wypisywać!

odpowiedz
floyd - 13.09.2021 / 20:59, *.t-mobile.pl

@Pacz: przecież nie pisałem czy przepisy są dobre czy złe, jak również czy ich przestrzeganie rozsądne. Chodzi tylko o to, ze nie ma żadnej konsekwencji - są równi i równiejsi.

odpowiedz
protestyjużbyły - 12.09.2021 / 23:20, *.play-internet.pl

Ale co wy pier... Nic nie zniknie. Normalnie mecze będą się toczyć, kibice przyjdą. A jak się znudzi wasz protest, to po kilku takich meczach wrócicie "dla dobra klubu".

odpowiedz
Flara - 13.09.2021 / 18:50, *.tpnet.pl

@protestyjużbyły: Jak wy , amikarze ? Nie troluj pyrko .

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 12.09.2021 / 21:50, *.btcentralplus.com

1312.

odpowiedz
Żona Cubasy - 12.09.2021 / 21:44, *.vectranet.pl

Milicja najczęściej nie zgadza się na sektorówki bo pod takimi kibice się przebierają i palą race. Ale Legioniści tak przecież nie robią. Popieram ruch ultras ale artykuł brzmi jak tłumaczenie się 12-latka.

odpowiedz
Sputnik 44 - 12.09.2021 / 22:42, *.vectranet.pl

@Żona Cubasy: serio nie robimy tego? ;) Mój szczyt kibicowskiej aktywności przypadł na lata 90 i początek XXI w i niestety to se ne vrati... Mamy piękne stadiony, ale i ich publiczność została w wiekszości wymieniona... Ruch ultras i h. będą stopniowo schodzić do swojej niszy. Czy to dobrze? Ja mam super wspomnienia a aktywni obecnie będą mieli teraz coraz trudniej...

odpowiedz
Sie pali , sie pije , sie żyje - 13.09.2021 / 02:07, *.tpnet.pl

@Żona Cubasy: Do garów , babo . Twierdzisz że popierasz Ultras , a kpisz . Jakie tłumaczenie się ? Jakiego 12-latka ?! Czy nie widzisz że (jak śpiewał wokalista) ''A mówią , a robią , a robią już to co chcą ...''?
Psiarnia od....dala samowolkę i bezprawnie ogranicza swobody obywatelskie , przecież tak jest od dawna , niestety . To jest szkodliwa i niebezpieczna gra . Jest jakiś rozdźwięk w twojej wypowiedzi . wiesz ? Przyjemnego zmywania naczyń . A Cubasa niezły zawodnik , przydał by się Nam .

odpowiedz
Vuko - 14.09.2021 / 05:41, *.tpnet.pl

@Sie pali , sie pije , sie żyje : jak ci tak zle z tym i sie nie zgadzasz to zrob cos z tym a nie puerniczysz jak menda spod bloku. Opuszczenie trybun? Ale sie wszyscy przejeli....

odpowiedz
Darek - 12.09.2021 / 21:35, *.79.35

Lipa...Mieliście przygotowany baner, było wiadomo co się wydarzy.

odpowiedz
Alerk - 13.09.2021 / 00:38, *.vectranet.pl

@Darek: Przygotować coś takiego można bardzo szybko...jak się chce

odpowiedz
Było wiadomo ? - 13.09.2021 / 02:44, *.tpnet.pl

@Darek: Nie do końca chyba było wiadomo . Można było jedynie się tego domyślać . Na wszelki wypadek taki baner można (?) czasem zabierać , jako sygnał nieprawidłowości przy wejściu na stadion (chodzi o takie bezprawne policyjne zachowanie) . W ten sposób od razu podkreśla się nienormalną sytuację , jakiej dopuszcza się jakiś półgłówek z policji . Ten baner to (być może) taki gotowiec - na takie prostackie i przykre zagrania ze strony ''służb'' ...

odpowiedz
Czesiek - 13.09.2021 / 07:43, *.rzeszow.pl

@Darek: Dokładnie tak jak piszesz. Baner gotowy czyli sprawa była wiadoma dużo wcześniej a teraz piszą usprawiedliwienie jak w podstawówce.

odpowiedz
Kamień - 13.09.2021 / 10:27, *.chello.pl

@Czesiek: Chyba nigdy nie byłeś na wyjeździe. Takie banery nie raz były przygotowywane na miejscu. Poza tym jaki to baner? Zwykły napis na płótnie.

odpowiedz
Pacz - 13.09.2021 / 11:55, *.t-mobile.pl

@Kamień: Czyli kilkudziesięciometrowy baner wszedł, flagi weszły, tylko oprawa ze świecidełkami nie weszła.

odpowiedz
Owszem - 13.09.2021 / 18:44, *.tpnet.pl

@Pacz: Mogło tak być , że potem już dokładnie nie węszyli milicjanty z ochroniarkami i baner wszedł . Czy już kiedyś tak nie było ? Skandal , że pzpn w ogóle współpracuje z policją , pzpn zdradza kibiców .

odpowiedz
Owszem - 13.09.2021 / 19:45, *.tpnet.pl

@Owszem: Ps .Współpracuje w takim stopniu (pzpn) , to jest skandal (bo jakiś wymóg prawny to jednak niestety jest o ochronie imprez masowych ...)

odpowiedz
Eniu - 12.09.2021 / 21:18, *.tpnet.pl

Brawo TyLko LEGIA

odpowiedz
Cyniek - 12.09.2021 / 21:18, *.vectranet.pl

Szacun za to co robicie byłem widziałem ale niestety i tak nie Wygra się z nimi a wręcz sądzę że pomoże to tylko w pozbyciu się kłopotu jaki jest dla nich przyjazd kibiców przeciwnej drużyny niestety takich czasów doczekaliśmy

odpowiedz
Nie o take Polske chodzi - 12.09.2021 / 21:07, *.tpnet.pl

Are cops are bałwans ! Rozwiązać milicję i ewentualnie wprowadzić wolontariuszy użyteczności publicznej , którzy służyli by ludziom . Toż policja to są komuchy wytresowane do gardzenia ludżmi , z pokolenia na pokolenie , synkowie swoich tatusiów z zomo albo innych jednostek . Albo kapusie od samego przedszkola . Nie mają szacunku do ludzi , a jeszcze podwyżki dostają , szkoda słów . Psy powinny być poza stadionem i nie mieć nic do gadania na terenie stadionu . A więc prawo jest złe , to jest bezprawie .

odpowiedz
ON - 14.09.2021 / 11:31, *.t-mobile.pl

@Nie o take Polske chodzi: "are cops are bałwans" weź o przetłumacz.... jak coś piszesz to się zastanów... bo nawet przytoczyć tekstu z oprawy nie potrafisz...

odpowiedz
Nie o take ... - 14.09.2021 / 14:40, *.tpnet.pl

@ON : Dobrze wiem co i jak . Zamiast ''All'' napisałem ''are'' - w sensie , że może
i są jacyś uczciwi policjanci, lecz ogromna większość to bałwany . Czyli napisałem : są policjanci , są bałwany (może mogłem dać przecinek) . W sumie - wszyscy policjanci to bałwany , nie ma co mieć złudzeń . Źle zinterpretowałeś po prostu , sam się zastanów , zanim następnym razem zechcesz komuś zarzucić ignorancję .

odpowiedz
Nie o take ... - 14.09.2021 / 16:08, *.tpnet.pl

@Nie o take ...: Dodam , że nie cytowałem dokładnie , nawiązywałem . Nie ma cudzysłowu . Mogłem zacytować po prostu . Pisałem to wkurzony , ale raczej z sensem .

odpowiedz
1234Tom - 12.09.2021 / 20:43, *.tpnet.pl

3majcie się

odpowiedz