fot. Woytek / Legionisci.com

Wyniki 8. kolejki Ekstraklasy

Mishka, źródło: Legionisci.com

Od piątku do niedzieli rozgrywane były mecze 8. kolejki Ekstraklasy. Na początek Zagłębie wygrało z Bruk-Betem, a lider tabeli Lech Poznań rozgromił Wisłę Kraków aż 5-0, która przed tą kolejką zajmowała zajmowała 4. miejsce. W sobotę Wisła Płock ograła Jagiellonię, a punktami podzieliły się Pogoń z Cracovią i Radomiak ze Śląskiem. Wieczorem Lechia wygrała z Piastem. W niedzielę Stal Mielec przegrała wysoko z Rakowem, a zwycięstwa u siebie zanotowały Górnik Zabrze i Legia Warszawa.

8. kolejka:

Zagłębie Lubin 2-1 Bruk-Bet Termalica Nieciecza
Lech Poznań 5-0 Wisła Kraków
Wisła Płock 3-0 Jagiellonia Białystok
Pogoń Szczecin 1-1 Cracovia
Radomiak Radom 1-1 Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk 1-0 Piast Gliwice
Stal Mielec 0-3 Raków Częstochowa
Górnik Zabrze 1-0 Warta Poznań
Legia Warszawa 3-1 Górnik Łęczna

Aktualna tabela Ekstraklasy
Wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (56)

+dodaj komentarz
(L) eon - 19.09.2021 / 22:32, *.inetia.pl

No to powtórzę jak będzie z amicą: Będzie jak w tej powiastce : Wzbił się w górę orlim lotem, zes...ł się i padł pod płotem :).
A tak przy okazji - lodówki w Polsce ktoś produkował 100 lat temu? Mam wrażenie że to jakaś kolejna paranoja pyr, coś z tej kategorii jak podjęli tytuł MP w 1993 roku, kiedy się zeszmacili i złachowali do końca świata. I tak nikt w Polsce nie traktuje , prócz pyr, tego incydentu inaczej jak dania d..py. Idziemy po 17 MP.

odpowiedz
Alfonso - 19.09.2021 / 01:09, *.vectranet.pl

Pyry celują w majstra i już go maja praktycznie

odpowiedz
szpraj - 19.09.2021 / 09:49, *.t-mobile.pl

@Alfonso: Tak, tak. Po 8 kolejkach... :D

odpowiedz
Singspiel - 19.09.2021 / 09:59, *.plus.pl

@Alfonso: to niech zaczną budowę

odpowiedz
:) - 19.09.2021 / 14:55, *.plus.pl

@szpraj: Jedyny mistrz jakiego mogą zdobyć to mistrz poznania bo ostatnio Warta go zdobyła heh

odpowiedz
znajca - 20.09.2021 / 06:02, *.com.pl

@Alfonso:
Bez histerii, proszę. Legia może jeszcze zdobyć 84 pkt. Temat MP jest nadal jak najbardziej otwarty.

odpowiedz
Lopez - 18.09.2021 / 22:25, *.centertel.pl

Białorusini mają w składzie drewniaka Żyro i nie dziwne że przegrywają

odpowiedz
Wolfik - 19.09.2021 / 14:38, *.mm.pl

@Lopez : Przede wszystkim mają kolejnego geniusza na ławce trenerskiej. Naprawde, nie wiem co kieruje prezesami klubów....

odpowiedz
Wujo - 18.09.2021 / 16:21, *.play-internet.pl

W tamtym sezonie był Żurawball teraz jest Skorżaball a skończy się jak zawsze.

odpowiedz
) = - 18.09.2021 / 16:28, *.chello.pl

@Wujo: wtedy nie miały tak mocej kadry..
Skończyly się mistrzostwa po grze od której oczy bolały... Teraz trzeba będzie grać w piłkę..

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 18.09.2021 / 16:36, *.plus.pl

@) =: 6 pkt z Amicą i nie gubić pktow w Niecieczy Mielcu i innych Łęcznych czy Płocku itp. i to wystarczy żeby zdobyć Mistrza.

odpowiedz
Kolega po szalu - 18.09.2021 / 16:41, *.plus.pl

@Zbieracz kartonow: znając naszych to z tymi wyjazdami może być roznie przykład już był w Radomiu.

odpowiedz
=) - 18.09.2021 / 16:59, *.chello.pl

@Zbieracz kartonow: dokladnie, też na to liczę właśnie

odpowiedz
Kolega po szalu - 18.09.2021 / 19:22, *.plus.pl

@Wujo: Szkoda że już nie na Rumaku do Europy. Hehe

odpowiedz
(L) eon - 18.09.2021 / 15:49, *.inetia.pl

Będzie jak w tej powiastce : Wzbił się w górę orlim lotem, zes...ł się i padł pod płotem :)

odpowiedz
Or(L)ando Sa - 19.09.2021 / 14:16, *.mm.pl

@(L) eon: ???? you made my day

odpowiedz
(o: - 18.09.2021 / 10:47, *.chello.pl

W koncu liga robi się silniejsza!

odpowiedz
Wieczny fan Mioduskiego - 18.09.2021 / 11:58, *.plus.pl

@(o:: bo 2 drużyny więcej teraz jest ?

odpowiedz
Piłkarski poker - 18.09.2021 / 12:23, *.plus.pl

@(o:: panowie Kulesza jest z Białegostoku Jaga zostanie mistrzem a spadnie któryś z was :D

odpowiedz
(o: - 18.09.2021 / 12:46, *.chello.pl

@Wieczny fan Mioduskiego : zbyt płytkie myślenie.. Efekty co prawda zobaczymy po ostatniej kolejce sezonu i następnych kwalifikacjach do Europy, ale można już zaobserwować jak Raków jest mądrze budowany i walczy o medale, pogoń, lech. Legia w końcu będzie miała konkurencję w lidze i aby to skutkowało jej jeszcze silniejszym rozwojem..

odpowiedz
ZAWSZE I WSZĘDZI EEEE P......... ...... BĘDZIEeeeee!CAŁY STADION PODPOWIADA! - 19.09.2021 / 00:06, *.50.53

@Piłkarski poker: COŚ W TYM JEST ALE NIE MUSI BYĆ LEGIA!BĘDZIE!MISTRZEM!

odpowiedz
Xman - 19.09.2021 / 09:14, *.play-internet.pl

@ZAWSZE I WSZĘDZI EEEE P......... ...... BĘDZIEeeeee!CAŁY STADION PODPOWIADA!: To nie szkoła tu się nie podpowiada. Cały stadion ODPOWIADA

odpowiedz
ludek - 18.09.2021 / 10:41, *.com.pl

Ja tam się cieszę że amikorzowi tak dobrze idzie, tym bardziej będzie ich bolało jak ich zdetronizujemy:)

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 18.09.2021 / 12:03, *.plus.pl

@ludek: kogo mamy detronizować jak sami jesteśmy mistrzem?

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 18.09.2021 / 10:39, *.vectranet.pl

najgorsze w tym wszystkim jest to ze Skorża uwaza ten mecz za słaby nie jest minimalista ktory zachwala druzyne po wygranej 5-0 unas wystarczy 2-0 by zachwalac druzyne bedzie ciezko w rywalizacji o mistrza na Legie wszyscy sie spinaja na łacha nikt sie nie spina skisla zagrala slaby mecz sam bramkarz na poczatku dal sygnał ze łachowi sie wypinaja i to im nie szkodzi SKISŁA nie jest wyznacznikiem poziomu łacha kazdy klub z normalna defensywa ich powstrzyma

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 18.09.2021 / 11:50, *.plus.pl

@kami(L)PRAGA: Amica zawsze była w czołówce ale czegos im brakowało żeby być mistrzem nie inaczej będzie teraz nie ma co się przejmować i robić im reklamy. Trzeba robić swoje.

odpowiedz
Realista - 18.09.2021 / 15:55, *.plus.pl

@Zbieracz kartonow: Oczywiście że tak Kuchenkorze jak zwykle zaczynają dobrze a im dalej w sezon tym gorzej a poza tym na razie ze środkiem tabeli i beniaminkiem wygrali a z czołówka poprzedniego sezonu ledwo remisy i z Radomiem tez więc nie ma czym się ekscytować. Z nami jak zwykle umoczą hehe

odpowiedz
Luk - 18.09.2021 / 23:02, *.eurotel.cz

@Zbieracz kartonow: Na koniec Legia będzie mistrzem. Sezon długi,to ze dobrze zaczeli nic nie znaczy. Kiedyś dawno temu Legia zaczęła od 5 zwycięstw bez straty bramki. Mistrza nie zdobyla... Swoją drogą £ach zawsze potyka się ,nie jest klubem takim jak Legia.od roku 2000 jedna druzyna potrafila grać tak jak Legia . tj wisla szacunek za to co grali. £ach zawsze będzie £achem. Pytam jakie stulecie £acha? Przeciez to amica wronki. Policzcie te lata i dodajcie . wyjdzie wiecej. Legia bedzie mistrzem te cioty z poznania będą na 3 miejscu bo rakow gra caly czas fajną piłkę.

odpowiedz
krys008 - 18.09.2021 / 09:32, *.vectranet.pl

Lech w Lidze Europy gra w środę, czy czwartek? ????????

odpowiedz
Korda - 18.09.2021 / 09:40, *.centertel.pl

@krys008: w poniedziałek

odpowiedz
:) - 18.09.2021 / 11:53, *.plus.pl

@krys008: Chyba we wtorek grają ale w PP to jedyne puchary dla nich.

odpowiedz
Ja - 18.09.2021 / 11:56, *.plus.pl

@:): Lech to jest takie piwo:) to jest stara Amica bo grają na ich licencji i nie mają 100 lecia tylko 30 lat Amiki.

odpowiedz
Kamień - 18.09.2021 / 12:34, *.chello.pl

@Ja: w przyszłym roku będą świętować 26 - lecie... Lech gra w 2 lidze

odpowiedz
Ja - 18.09.2021 / 12:39, *.plus.pl

@Kamień: lech gra 2 ligę na stadionie Amiki we Wronkach a Amica w ekstraklasie na stadionie Lecha :)

odpowiedz
cwks - 18.09.2021 / 12:40, *.t-mobile.pl

@Kamień: A wy gdzie macie cwks i tamtą licencję?

odpowiedz
Kibic z instagrama - 19.09.2021 / 09:01, *.plus.pl

@Kamień: licząc od powstania LZS u Wronki - Wroniewo to będzie 30 lat ale Amica faktycznie 26 tak dla jasności:)

odpowiedz
Pawełek - 19.09.2021 / 10:04, *.vectranet.pl

@krys008: Łach gra w niedzielę po sumie.

odpowiedz
ZIE(L)AJ - 20.09.2021 / 04:27, *.play-internet.pl

@krys008: pucharu Tymbarka jeszcze nie losowali

odpowiedz
Tito - 18.09.2021 / 07:43, *.t-mobile.pl

To jest tak smutne ale Lech idzie na mistrza. Mają taką kadrę że o zacięciu się czy o spadku formy nie ma co liczyć. Nawet jak dwóch trzech dostanie kontuzji to i tak mają super grajkow. Dla nas bardzo nie miło tym bardziej że mają teraz stu lecie i przydało by się żebyśmy My wygrali mistrzostwo.. Transfery zrobili genialne. Mieli spokój na przygotowanie zatrudnili dobrego trenera z mega doświadczeniem.. To mega przykre i wiadomo że jeszcze wiele sezonu przed nami ale patrząc obiektywnie to można się powoli oswajac z myślą że tytuł ląduje w Poznaniu. Oni z taką paką i do LE/LM awansują chyba że znowu się rozsprzedaja. A najgorsze dla nas jest to że bez mistrzostwa nie ma szans na poważne europejskie rozgrywki a potrzebujemy ich bardzo... :/

odpowiedz
) o: - 18.09.2021 / 07:59, *.chello.pl

@Tito : raz na wozie raz pod wozem

odpowiedz
PiotrŻo(L)iborz - 18.09.2021 / 09:49, *.play-internet.pl

@Tito : nie martw się Tito, od meczu z nami forma w dół, a na koniec sezonu środek tabeli. W tamtym roku też świetnie zaczeli. Prawdziwych mężczyzn poznajesz nie po tym jak zaczynają, ale jak kończą. A, że pyry to cioty, więc skończą, gdzi ich miejsce, czyli w k.dołku.

Pozdrawiam,

Piotr

odpowiedz
Tito - 18.09.2021 / 10:05, *.chello.pl

@PiotrŻo(L)iborz: No oby tak było jak mówisz!

odpowiedz
Kazik - 18.09.2021 / 10:17, *.168.26

@PiotrŻo(L)iborz: Bzdury. Lechowi w lidze nie szło jak grał w pucharach. Pod odpadnięciu nie podnieśli głowy. Odrodzili się dopiero w tym sezonie.

odpowiedz
Kibic - 18.09.2021 / 10:25, *.centertel.pl

@Tito : Oj Tito, Tito... Poczekaj łaskawie...

odpowiedz
:) - 18.09.2021 / 12:13, *.plus.pl

@Tito : Mistrz w Poznaniu ? ostatnio mistrzem Poznania czy Wielkopolski była Warta ale grała w Grodzisku. To jedyny tytuł oprócz PP na jaki stać Amicę.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 18.09.2021 / 00:01, *.centertel.pl

7-0 będzie

odpowiedz
Arek - 17.09.2021 / 23:14, *.tpnet.pl

No to trzeba w końcu zacząć piąć się w górę. Z Łęczną trzeba wygrać. Nie ważne ile, nie ważne jak, mają być 3 pkt.

odpowiedz
(L)egia - 17.09.2021 / 23:11, *.70.200

Powiedzenie k... k...e łba nie urwie padło na łeb na szyję.

odpowiedz
Tata_major - 20.09.2021 / 08:37, *.plus.pl

@(L)egia: nosz q..rwą masz rację, Wisła flanelę rozjechała :)

odpowiedz
vadisodjidjiaofoe - 17.09.2021 / 17:23, *.centertel.pl

Jak Michniewicz siedział na trybunach to wygrywaliśmy, ale te kursy na Łęczną takie kuszące..., że nie da się niestety wykluczyć powtórki meczu z Radomiakiem.

odpowiedz
Wolfik - 17.09.2021 / 21:50, *.mm.pl

@vadisodjidjiaofoe: Wygrana z Łęczną to obowiązek. A odpuszczenie walki o MP nie wchodzi w grę ze względów wiadomych.

odpowiedz
L - 17.09.2021 / 23:49, *.play-internet.pl

@vadisodjidjiaofoe: Tylko zwycięstwo (L)

odpowiedz
Szymon - 17.09.2021 / 10:07, *.t-mobile.pl

Dymać wszystkich i nie czekać

odpowiedz
Gienek - 17.09.2021 / 09:56, *.netfala.pl

Czas zacząć wygrywać i piąć się w tabeli. Liga Europy oczywiście na deser, ale w ekstraklapie nie możemy tyle punktów tracić. Górnik jest dobrym przeciwnikiem na przełamanie i nastukanie kilku bramek.

odpowiedz
exsa - 17.09.2021 / 09:52, *.tpnet.pl

Punktowanie obowiazkowe powodzenia LEGIO ! LEGIA 3-1 Gornik L.!!!

odpowiedz
olew - 17.09.2021 / 09:08, *.vectranet.pl

Zaczyna się gonitwa, powinni do świąt zbliżyć się na trzy punkty do jakiegoś lidera, wiosną zaś tradycyjnie odjechać konkurentom (zawistnikom). LEGIA MISTRZ !

odpowiedz