Czesław Michniewicz pije piwo na konferencji po zwycięstwie ze Spartakiem - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Zajęliśmy się atutami Spartaka, by nie decydowały o wyniku

Woytek, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale początek w naszym wykonaniu nie był dobry. Spartak miał przewagę i atakował od pierwszych minut, stwarzali okazje, ale na szczęście nie zamienili ich na gole. Później mecz się wyrównał, przejęliśmy inicjatywę i zmuszaliśmy przeciwnika do biegania za piłką. Stworzyliśmy miejsce między formacjami. Od 40. minuty nie biegaliśmy tak intensywnie i przeciwnik mógł zdobyć gola do szatni.

- W przerwie meczu pokazaliśmy klipy video z trwającego meczu, by pokazać co poprawić i jak Spartak próbuje przedostać się w pole karne. Po przerwie takich akcji zbyt wielu nie mieli i grało nam się łatwiej. Z każdą upływającą minutą Spartak dążył do zwycięstwa, ale to była dla nas szansa do kontrataków. Kluczowe z naszej perspektywy były zmiany, które przeprowadziliśmy, dały nam więcej możliwości jeśli chodzi o grę ofensywną. Spodziewaliśmy się, że Kastrati da dużo opcji gry na wolne pole. Dżikija był zmęczony, bo długo walczył z Mahirem Emrelim i stworzył się idealny moment, by wszedł Kastrati i pomógł drużynie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdobyliśmy bramkę.

- Należą się podziękowania dla ludzi, którzy pomogli w świetnej organizacji, bo nie było łatwo tu przyjechać. Szczególnie podziękowania kieruję dla Magdy Żarskiej, Radka Deja i Konrada Paśniewskiego, którzy załatwili wizę Kastratiemu w ostatniej chwili. Warto było poświęcić więcej energii, by dziś cieszyć się podwójnie.

- Spartak to klasowa drużyna, doświadczona, składająca się ze świetnych piłkarzy. Podobnie jak my przechodziła trudny okres w lidze. Ostatnio coś drgnęło w tej drużynie w meczu z Chimki, ale trzeba oddać nam to, co dziś wywalczyliśmy na boisku. Postawiliśmy się i postaraliśmy się tak zająć atutami Spartaka, by one nie zadecydowały o wyniku. Mieliśmy też trochę szczęścia.

- Czy zaproszę i spotkam się z trenerem Stanisławem Czerczesowem w grudniu? Do grudnia to jeszcze trzeba nadal być trenerem Legii (śmiech).

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (45)

+dodaj komentarz
Rafał - 16.09.2021 / 12:11, *.tpnet.pl

wleszcie Lopes na ławce i jest zwycięstwo ;) toche czasu i bedzie grał lepiej

odpowiedz
Brat - 16.09.2021 / 09:21, *.chello.pl

Wideo w przerwie - pełna profeska. Szacun dla Czesia.

odpowiedz
A. - 16.09.2021 / 12:10, *.centertel.pl

@Brat: daj link.

odpowiedz
urs - 16.09.2021 / 08:11, *.chello.pl

Gratulacje za ten mecz , za dobre zmiany świeżość i Moc ⚽⚽⚽⚽⚽

odpowiedz
Dedi - 16.09.2021 / 01:29, *.plus.pl

Panie Czesławie takiego charakternego gościa jak pan nasza Legia potrzebowała.
Jest pan King i tyle. Króluj nam zawsze i wszędzie. Akcja z piwikiem mega, dystans.
Nie to co nie tak dawno było sztywny Jozak czy Klafurić bez pojęcia o taktyce.
Kibciujemy wam ! Na przód. L

odpowiedz
Kierownik Centrali Rybnej - 15.09.2021 / 23:49, *.cyfrowypolsat.pl

"Do grudnia to jeszcze trzeba nadal być trenerem Legii (śmiech)." Wszystko jasne, dobrze, że Pan Czesław ma świadomość wiszącego nad głową topora. On już swoje zrobił i jakby co to walizki będzie pakował z podniesioną głową. A następnym trenerem i dyrektorem sportowym spokojnie może zostać Pan Mioduski. Przejrzyjcie choć pobieżnie wywiad z Prezesem, ja nie dałem rady przeczytać słowo w słowo, więc może się ze mną Bracia zgodzicie ( różne tam kwiatki jak np. Nawrocki? To mój pomysł...itd. Cała Europa czekała na Legię w pucharach, zewsząd gratulacje...itp....) Nie zdziwiłbym się gdyby Prezes powiedział, że dzwoniła już Barca z propozycją wymiany Michniewicz-Koeman.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.09.2021 / 13:03, *.play-internet.pl

@Kierownik Centrali Rybnej: Ja zadałem sobie ten trud i słowo w słowo przeczytałem.I powiem Ci,że,zeby cokolwiek wywnioskować,co myśli,jakie ma plany wobec drużyny i co myśli o Michniewiczu,to trzeba czytać "między wierszami".Tak to jest,że trzeba nieźle kombinować,żeby zrozumieć korpoludka i jego korpopierdzenie.Otóż Mioduski ma taki plan:Pozbyć się Michniewicza (chociaż będzie mu bardzo trudno,bo Czesiu odyebał niezły numer,awansując do L.E.),ponieważ obecny trener jest trenerem....zadaniowym,a w/g Mioduskiego "nie wyniki są najważniejsze,a promowanie tych piłkarzy,którzy zostali zakontraktowani tylko po to,żeby ich zhandlować.Poza tym dowiedzieliśmy się,że transfery niby są konsultowane z Michniewiczem,ale i tak ogólnie to Czesiu ma gówno do powiedzenia,bo decyzje podejmuje "zarząd",oraz dany piłkarz,który się określa,czy chce grać w Legii.To samo w drugą stronę zresztą,trener często dowiaduje się z dnia na dzień,źe"od jutra piłkarz X zostaje sprzedany".I,co chyba najbardziej ciekawe,to to,że "Każdy klub chce grać o najwyższe cele,ale czasami warto te cele zweryfikować", co mniej więcej oznacza,że nie zawsze tytuł mistrza,czy nawet vice jest najlepszym rozwiązaniem.A to dlatego,że Mioduski Legię traktuje niczym okno wystawowe i żadne sukcesy nie są mu potrzebne,żeby zarabiać hajsy.Co prawda gra w europucharach jest dla Miodka solidnym zastrzykiem finansowym,ale nie jest to zasługa Mioduskiego i jego transferów,a raczej w miarę sensownego trenera i co by tu dużo nie mówić,wielkiego farta,bo w zasadzie w każdym meczu w europucharach byliśmy zespołem gorszym.Reszta wywiadu,to samouwielbienie i kreowanie siebie,jako wizjonera i zbawcę Legii.Reasumując,Mioduskiego nie powstrzyma gra w L.E.i zapewne gdy tylko trafi się kupiec na Nawrockiego,czy Muci'ego,to nie zawaha się ich sprzedać,nawet dzień przed meczem np z Neapolem.Niestety,ale przy tym właścicielu "wielkiej Legii" to my się nie doczekamy,bo cokolwiek zostanie chociaż odrobinę zbudowane,to natychmiast Mioduski wyciągnie tą cegiełkę z fundamentu i "cały misterny plan pójdzie w h...j".

odpowiedz
Legia 21 wieku - 16.09.2021 / 13:26, *..

@FOREVER LEGIA: ale zauważyłeś, że Legia nie jest już oparta na jednym zawodniku, że sprzedaż 1, czy nawet dwóch nie powoduje rozwalenia drużyny, co więcej, co by nie mówić to transfery trzeba jednak oceniać na plus. A te z tego okienka to do tel pory na taką skalę w Polsce jeszcze nikt nie przeprowadzał. Co więcej, w całej lidze spośród wszystkich klubów nie było takiego okienka, aby przyszło tylu potencjalnie naprawdę dobrych zawodników w czasie jednego okienka, a tutaj mamy sytuację, że tylko jedna Legia tylu na raz sprowadziła. Zaczęło się od Emreliego, a służyło na Kastratim. Naprawdę odejście Wszołka to nie problem. Jestem przekonany, że 4-5 kluczowych zawodników Legia nie sprzeda w czasie jednego okienka, więc tutaj problemów nie ma. Do tego takiej ławki jak teraz nie było w Legii chyba nigdy. Jedyny i największy problem to jest na przyszły sezon obsada bramki, bo jeżeli zabraknie Borubara to jednak ewentualne wejście Miszty będzie osłabieniem.

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.09.2021 / 14:33, *.play-internet.pl

@Legia 21 wieku: Myślę,że Legia jest oparta na......Michniewiczu.Nie mamy kluczowego zawodnika,takiego,od którego zaczyna się ustalanie składu.Chociaż ja wiem-może Luquinhas jest jedynym na chwilę obecną piłkarzem z pola,od którego dyspozycji najwięcej zależy.Reszta to "dodatki".Pekhart-coż,jak go piłka w cymbał nie trafi,to.....nie ma gościa.Muci,Kastrati,Emreli.....trzeba czekać,bo niby coś tam świeci,ale czy to złoto?-czas pokaże.Nawrocki-jak nie siądzie na dupie,to naprawdę mega zawodnik,ale to też trzeba czekać.Slisz,Mladenovič,Jozue,czy Lopes,to jakiś qrva kosmos.Z jednej strony dobrze by było się ich pozbyć,ale jak sobie człowiek pomyśli,że na ich miejsce.....mogą zostać sprowadzeni jeszcze gorsi,to aż się wypada zastanowić,co jest lepsze.Wieteska zaś co mecz wali takiego klocka,że aż się nasuwa pytanie,czy nie robi tego celowo,bo poza takimi "babolami",gra na nienajgorszym,ale stabilnym poziomie.Pozostali,których nie wymieniłem,po mojemu niewiele wnoszą,ale też i nie szkodzą drużynie.

odpowiedz
Legia 21 wieku - 16.09.2021 / 18:22, *..

@FOREVER LEGIA: w takim razie czego oczekujesz? Tak, zgodzę się z tymi grupami piłkarzy, ale nie zgodzę się z opinią. Jeszcze wiele lat w Polsce nie będą grać ludzie pokroju quincy promesa, nie mówiąc o zawodnikach innych nie popełniających błędów. Gdyby obejrzeć 10 spotkań Ferencvarosu, Slavii czy Dynama Zagrzeb pewnie za każdym razem byśmy stwierdzili, że oni też robią błędy indywidualne itd i byśmy się łapali za głowę jak można takie błędy popełniać. Zresztą choćby to co się wydarzyło ze Slavią w Warszawie. Czerwona kartka na początku takiego meczu? To niewybaczalny błąd, a jednak "się zdarzył". I nie było tutaj niczego co wynikało by z dobrej postawy Legii.

ok, zgodzę się, że u nas mimo wszystko tych błędów indywidualnych jest sporo, zresztą sam Mladenovic to jest dla mnie ewenement. Najpierw opowiada, że chciałby wyjechać na zachód do lepszej ligi po czym w mega ważnym meczu kiedy poziom jest trochę wyższy jest najgorszy na boisku i on akurat w Moskwie akurat trochę odstawał, a mówiąc wprost nie dorósł. Tak mieliśmy tam dużo szczęścia, ale chyba nie od wczoraj wiadomo, że nasza grupa jest taka, że najsłabszy poza nami Spartak jest o jeden poziom wyżej od nas. O to w tym wszystkim chodzi, żeby mieć też dobrego trenera. My takiego na szczęście w końcu mamy i oby był najdłużej. Moim zdaniem kluczem jest zdobycie mistrzostwa Polski i wtedy Czesio zostanie na dłużej. Bo jestem przekonany, że teraz jeszcze mistrzostwo jest nam potrzebne do rozwoju, ale jeżeli w następnym sezonie by się zdarzyło drugie miejsce będzie to trenerowi wybaczone jeżeli drużyna będzie ciągle się rozwijać. Fajnie byłoby wygrać 10 razy pod rząd mistrza, ale wiadomo jak to może być.

A wracając jeszcze do Miodka, jest jaki jest, idealny prezes czy właściciel nie istnieje, takiego z workiem pieniędzy też byśmy nie chcieli, a przynajmniej ja. Ale trzeba oddać jedno i tutaj z wywiadem się zgadzam w stu procentach - fundamenty Legia zaczyna mieć naprawdę mocne jako klub mający grać w Europie. A wejścia młodych do składu są zawsze trudne, w Liverpoolu ile czasu trzeba było, żeby Curtis Jones zaczął grać jakkolwiek dobrze... Ile on błędów popełniaj kiedy zaczynał grać w pierwszej drużynie, aż się za głowę łapałem jak można ciągnąć za uszy takiego gościa. A jednak to się w końcu uda(ło)

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 16.09.2021 / 21:22, *.play-internet.pl

@Legia 21 wieku: Wiesz co?.Ja też uważam,że niekoniecznie "bogaty i rozrzutny wujek z Ameryki" byłby idealnym prezesem.Tu bardziej jest kwestia pomysłu,jak ten klub ma wyglądać za 2,3,5 lat.Tutaj takiej wizji nie widzę.Przede wszystkim polityka transferowa.I nie chodzi tu o jakość piłkarzy(chociaż uważam,że za zawodników pokroju Mladenovič,Slisz,czy chociażby Gwilia,że tylko trzech pierwszych z brzegu wymienię zdecydowanie ktoś powinien za to pierdnąć),a o model budowania,/rozwalania drużyny.Przecież jasną sprawą jest to,że Mioduski "bierze czynny udział w ustalaniu składu" co by treneiro wystawiał do gry tych,co trzeba wypromować i sprzedać,nawet kosztem sukcesów sportowych.Zwyczajnie prezes traktuje Legię jako "komis piłkarzy używanych"-zaszpachlować,wyklepać,lakierkiem przelecieć,kazać trenerowi podpromować i .....wiooooo,sprzedany!!!-))).A na pytanie,czego oczekuję,to w zamian za Mioduskiego oczekuję kogoś,kto będzie wiedział,że żeby zarabiać naprawdę duże pieniądze,to po pierwsze potrzebne są solidne inwestycje,a po drugie,a może właśnie po pierwsze,to potrzeba......czasu.A u Mioduskiego z hajsem słabo,a pośpiech,żeby zarobić,świadczy tylko o tym,że "dalekosiężnych planów to pan Dariusz wobec Legii raczej nie ma".To bardziej mi wygląda na tzw firmę krzak,niż na poważny biznes.A wiadomo,takie firmy tak jak nagle powstają,tak też nagle potrafią upaść.Czego sobie,ale i Wam wszystkim nie życzę.Chociaż podskórnie czuję,że "nie jest tak słodko jak myślisz-)))".

odpowiedz
Arek - 15.09.2021 / 23:25, *.tpnet.pl

Gratulacje i. zdrowie.

odpowiedz
Hiszpan - 15.09.2021 / 22:50, *.telnaptelecom.pl

Europa Europą ale w lidze trzeba zacząć wygrywać bo będzie bida.

odpowiedz
Pawełek - 15.09.2021 / 22:30, *.vectranet.pl

My chcemy trenera a nie poznańskiego frajera!
Brać się do roboty i w lidze zacznijcie coś wygrywać bałony!

odpowiedz
L - 16.09.2021 / 01:54, *.play-internet.pl

@Pawełek: ty jesteś chyba najdurniejszą osobą na tym forum. Zapomniałeś napisać coś o „Śliszu”…

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 15.09.2021 / 22:10, *.vectranet.pl

hmmm oby spartak nie podebrał nam trenera bo ruskie ogladaja Czesia ale slyszalem ze to raczej nie mozliwe i czesio zostanie oby zostal chociaz do konca sezonu bo bedzie żle to wszystko poukladac ponoc D,M jest podjarany P.Sousa wiec mamy kandydata na trenera gdy ten zakonczy zabawe z reprezentacja pytanie czy P.S chce zamieszkac w polsce i czy D.M stac na takiego trenera :D

odpowiedz
bep - 15.09.2021 / 22:01, *.186.80

Wielki Cze i wszystko w temacie!

odpowiedz
Antek - 16.09.2021 / 09:20, *.tpnet.pl

@bep: Czerczesow??

odpowiedz
bep - 17.09.2021 / 16:12, *.2.10

@Antek: CZEsław

odpowiedz
Ja - 15.09.2021 / 21:41, *.plus.pl

Gdzie Te pajace co wyzywają i zwalniają Czesia? Ci pozal się krytycy? Ci kibice sukcesu? To jest patologia tacy ludzie

odpowiedz
majusL@legionista.com - 15.09.2021 / 22:03, *.214.250

@Ja : no jestem. jaki masz problem? fachofcu :):):)

odpowiedz
anty majus - 15.09.2021 / 23:01, *.t-mobile.pl

@majusL@legionista.com: A ty masz nieśmiertelniki kozaku.
Bez znaku zapytania, bo nie oczekuję na odp. Woytek, co tu się odprawia?

odpowiedz
Morda - 15.09.2021 / 23:17, *.wanadoo.fr

@Ja : jestem tutaj. Jazda że Słowikiem 711. Zadowolony? Zapomnę o jego przeszłości jak te LE wygramy.

odpowiedz
majusL@legionista.com - 16.09.2021 / 00:09, *.214.250

@anty majus: nieśmiertelniki??? co ty z drzewa spadłeś i potłukłeś głowę ??
rano pewnie tych komentarzy nie będzie, wiec szkoda strzępić ryja! spij dobrze. wielbicielu czesia711 chórzysty !!

odpowiedz
:) - 16.09.2021 / 19:04, *.plus.pl

@Morda: dokładnie najpierw niech przebije osiągnięcia Janasa w LM i awansuje co najmniej do 1/2 LE wtedy może go zacznę szanować jak na razie Berg Skorża i Magiera wychodzili z grupy w pucharach więc Czesław nic wielkiego nie osiągnął jak na razie to już nawet Hasi awansował do LM.

odpowiedz
Kolega po szalu - 16.09.2021 / 20:35, *.plus.pl

@:): Dokładnie tak na razie cel minimum CM wykonał więc nie ma co wychwalać go nie wiadomo za co.

odpowiedz
Ja - 16.09.2021 / 20:37, *.plus.pl

@:): Co nie zmienia faktu że Czesław to fachowiec pierwszy od kilku lat na tym stanowisku a nie jakiś wynalazek z Chorwacji czy Portugalii i innej Albanii.

odpowiedz
Ślifka f kompot - 16.09.2021 / 20:44, *.plus.pl

@Kolega po szalu: Niektórzy niedługo już będą Czesława umieszczać w galerii sław i nazywac legenda naszego klubu. Żenua

odpowiedz
Żenada - 16.09.2021 / 20:47, *.plus.pl

@Kolega po szalu: Eh jak niewiele brakuje tu ludziom żeby poznański - Wroniecki trener został ich idolem. Niektórzy mają chyba wybiórcza pamięć.

odpowiedz
Łyżka dziegciu w beczce miodu - 16.09.2021 / 20:56, *.plus.pl

@Ja : Mimo wszystko nadal nie uważam że Czesław powinien być naszym trenerem. Cóż ile ludzi tyle opinii i żaden ze mnie kibic sukcesu bo MP to w tych czasach to nie sukces tylko obowiązek w dalszej drodze do wymarzonej LM. Patologia to są kibice którzy już Czesława wielbią i chwała pod niebiosa jak by tu naprawdę zdobył LM co najmniej a na razie osiągnięciami co najwyżej dorównuje poprzednikom co też grali w Europie.

odpowiedz
A - 15.09.2021 / 21:39, *.chello.pl

Naprawdę nie można powiedzieć że Czesław Michniewicz nie ma dobrego warsztatu treneskiego. Każdy popełnia błędy i też przegrywa ale warsztat ma. Gratulacje.

odpowiedz
Alan - 15.09.2021 / 21:05, *.t-mobile.pl

Bravo Trener Legii Warszawa a nie poznański.....a swoją drogą mam nadzieję że Ci co go tak często tu nazywali chociaż w myslach powiedzą przepraszam..

odpowiedz
Realista - 16.09.2021 / 20:40, *.plus.pl

@Alan: ???? !!!! :D:D

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!! - 15.09.2021 / 20:52, *.btcentralplus.com

Czesiu szacunek, Mioduski wyp.......

odpowiedz
Miki55 - 15.09.2021 / 23:06, *.chello.pl

Jesteś idiotą i tego chyba nie da się już leczyć, za daleko to poszło

odpowiedz
Asd - 15.09.2021 / 20:34, *.play-internet.pl

Czesiu szacunek i dziękuję

odpowiedz
M-Ochota - 15.09.2021 / 20:26, *.chello.pl

Tak się Czesiek zestresował po bramce Kastratiego, że myślałem, że zaraz zejdzie... Czesiu zmień trochę dietę, bo będzie z Tobą źle, a tak wogóle to dobra taktyka na mecz + trafione zmiany i trochę szczęścia i mamy to :)

odpowiedz
grzesiek - 15.09.2021 / 20:26, *.centertel.pl

Fanem stylu Czesia nie jestem. Bo kontrataki nie porywają. Ale trzeba przyznać że jeśli dalej takie wyniki Legia bedzie odnosić to szacun przeogromny

odpowiedz
ms - 15.09.2021 / 20:25, *.play-internet.pl

sia la la la la la laaaaaaaa Legia Czesia Maaaaa

odpowiedz
Kucharz - 15.09.2021 / 20:46, *.aster.pl

@ms: aejaejaejaeja Czesław Michniewicz aejaejaejaeja Czesław Michniewicz Czeeeesłaaaaw Michniewiiicz

odpowiedz
Cat - 15.09.2021 / 20:13, *.centertel.pl

Czesiu, jak ty mnie zaimponowałeś w tej chwili...

odpowiedz
Menelik - 15.09.2021 / 19:57, *.t-mobile.pl

Czesiu zasluzyles na brola jak nikt inny. Twoje zdrowie.

odpowiedz
hkh - 15.09.2021 / 19:50, *.t-mobile.pl

nic

odpowiedz
Kruk - 15.09.2021 / 19:45, *.play-internet.pl

Co Czesiu tam chla;)?

odpowiedz
Luk - 15.09.2021 / 20:59, *.eurotel.cz

@Kruk: Tez zauważyłeś ze czesiek wali takie male flaszki?ja widzialem to ze dwa razy jak na meczu przechylal... Hah

odpowiedz