Czesław Michniewicz pije piwo na konferencji po zwycięstwie ze Spartakiem - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: Zajęliśmy się atutami Spartaka, by nie decydowały o wyniku

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

Czesław Michniewicz (trener Legii): Jesteśmy bardzo zadowoleni, ale początek w naszym wykonaniu nie był dobry. Spartak miał przewagę i atakował od pierwszych minut, stwarzali okazje, ale na szczęście nie zamienili ich na gole. Później mecz się wyrównał, przejęliśmy inicjatywę i zmuszaliśmy przeciwnika do biegania za piłką. Stworzyliśmy miejsce między formacjami. Od 40. minuty nie biegaliśmy tak intensywnie i przeciwnik mógł zdobyć gola do szatni.

- W przerwie meczu pokazaliśmy klipy video z trwającego meczu, by pokazać co poprawić i jak Spartak próbuje przedostać się w pole karne. Po przerwie takich akcji zbyt wielu nie mieli i grało nam się łatwiej. Z każdą upływającą minutą Spartak dążył do zwycięstwa, ale to była dla nas szansa do kontrataków. Kluczowe z naszej perspektywy były zmiany, które przeprowadziliśmy, dały nam więcej możliwości jeśli chodzi o grę ofensywną. Spodziewaliśmy się, że Kastrati da dużo opcji gry na wolne pole. Dżikija był zmęczony, bo długo walczył z Mahirem Emrelim i stworzył się idealny moment, by wszedł Kastrati i pomógł drużynie. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że zdobyliśmy bramkę.

- Należą się podziękowania dla ludzi, którzy pomogli w świetnej organizacji, bo nie było łatwo tu przyjechać. Szczególnie podziękowania kieruję dla Magdy Żarskiej, Radka Deja i Konrada Paśniewskiego, którzy załatwili wizę Kastratiemu w ostatniej chwili. Warto było poświęcić więcej energii, by dziś cieszyć się podwójnie.

- Spartak to klasowa drużyna, doświadczona, składająca się ze świetnych piłkarzy. Podobnie jak my przechodziła trudny okres w lidze. Ostatnio coś drgnęło w tej drużynie w meczu z Chimki, ale trzeba oddać nam to, co dziś wywalczyliśmy na boisku. Postawiliśmy się i postaraliśmy się tak zająć atutami Spartaka, by one nie zadecydowały o wyniku. Mieliśmy też trochę szczęścia.

- Czy zaproszę i spotkam się z trenerem Stanisławem Czerczesowem w grudniu? Do grudnia to jeszcze trzeba nadal być trenerem Legii (śmiech).

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 95781
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.10.2021

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.