Legia U14 08 - Drukarz W-wa 08 - fot. Raffi / Legionisci.com

Młodzież: mecze środowe

Legia U14 rozegrała zaległe spotkanie z liderującym do tej pory Drukarzem Warszawa ;08. Długo utrzymywał się wynik bezbramkowy, ale na 10 minut przed końcem jedyną bramkę tego meczu zdobył Daniel Wyrozumski, zaś Legia wygrała 1-0. W meczu na szczycie ligi U13 legioniści mierzyli się ze Zniczem Pruszków. Po zaciętej I połowie, w drugiej drużyna z Ł3 pokazała znacznie lepszą grę i uzyskała przewagę w polu, prezentując się pozytywnie do samego końca pojedynku ligowego.

Ekstraliga U14: Legia U14 1-0 (0-0) Drukarz Warszawa 08
1-0 70 min. Daniel Wyrozumski (głową, as. Piotr Szyndralewicz)

Strzały (celne)[25-80']: Legia 8 (3) - Drukarz 8(5)

Legia: Jan Bienduga, Marcel Grzejda, Daniel Foks, Antoni Sobolewski, Marceli Żek, Bartłomiej Leszczyński, Marcel Kiełbasiński, Pascal Mozie, Mikołaj Jasiński, Juliusz Rafalski, Daniel Wyrozumski, Piotr Bzducha, Kacper Borowiec, Maciej Chojnowski, Artur Sikorski, Piotr Szyndralewicz, Oliwier Puto
Trener: Jakub Renosik, II trener: Tomasz Kycko

Spotkanie z Drukarzem, który już w poprzednim sezonie należał do najmocniejszych drużyn w Warszawie, a jesienią nie stracił jeszcze żadnego punktu, mogło budzić zainteresowanie. Oba zespoły dość długo, skutecznie paraliżowały nawzajem w zarodku swoje poczynania ofensywne. W pierwszej połowie golkiperzy obu drużyn byli zatrudniani głównie po uderzeniach z dalszej odległości. W 45 min. dobrą okazję miał Bartłomiej Leszczyński, jednak w trudnej sytuacji przestrzelił z bliskiej odległości pod naciskiem obrońcy. Trenerzy Legii ochoczo korzystali z praktycznie całego wachlarza graczy z pola, którym dysponowali. W 62. minucie ponownie bliski gola był Leszczyński, jednak Antoni Błoński doskonale, instynktownie obronił jego uderzenie na róg. Na 10 minut przed końcem, po rajdzie lewą stroną Piotra Szyndralewicza i dokładnej wrzutce, nieimponujący bynajmniej warunkami Daniel Wyrozumski doszedł do "główki", a jego sprytne uderzenie kozłem okazało się nie do obrony. W ostatnich minutach goście ruszyli do odrabiania strat, a legionistom przydarzały się, niekiedy nawet niewymuszone, straty piłki. Jan Bienduga był zatrudniany przy uderzeniach z dystansu, a najgroźniejsze z nich, w 73. minucie, zmusiło go do interwencji na raty. Legia próbowała oddalić zagrożenie od własnej bramki, a kilkoma uderzeniami z dystansu popisał się Antoni Sobolewski. Wynik nie uległ zmianie, zaś Legia zamieniła się pozycjami w tabeli z Drukarzem. W tabeli prowadzi Znicz Pruszków, który do wygranych spotkań z 4 ostatnimi drużynami w tabeli w pierwszych 4 kolejkach, dołożył (równie) wartościowe 3 punkty z Escolą Varsovia.

I liga okr. U13: Legia U13 - Znicz Pruszków 09

Legia: Denys Stoliarenko - Edo von Brandt-Etchemendigaray, Oskar Putrzyński [10], Aleksander Badowski [10], Piotr Bartnicki, Oskar Maj, Tymon Płoszka [10], Mateusz Strzelecki, Jan Rodak, Borys Boryszewski
Trener: Rafał Klimkowski, II trener: Mateusz Gut

W meczu na szczycie I ligi warszawskiej U13 legioniści zmierzyli się ze Zniczem Pruszków. Po zaciętej I połowie, w drugiej drużyna z Ł3 pokazała znacznie lepszą grę i uzyskała przewagę w polu, prezentując się pozytywnie do samego końca pojedynku ligowego. Zgromadzeni widzowie nie zobaczyli zbyt wielu bramek, obejrzeli za to dobrą grę z obu stron.