Alessio De Petrillo - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

De Petrillo: Zagraliśmy wolniej niż zazwyczaj

Fumen, źródło: Legionisci.com

Alessio De Petrillo (asystent trenera Legii): To był mecz, w którym najważniejsze były trzy punkty. W Ekstraklasie idzie nam gorzej niż w Lidze Europy, ale to wynika trochę z braku sił. Praktycznie od dwóch miesięcy regularnie gramy mecze co 3 dni, a do tego są jeszcze treningi. Ciężko w takich warunkach naładować w pełni baterie.

To, że rozpocząłem mecz jako pierwszy trener nie było dla mnie nowością. 20 lat pełniłem taką funkcję. Także to było coś fantastycznego. Inna sprawa, że dobrze czuję się jako asystent Czesława Michniewicza. Trener daje mi niezbędną przestrzeń.

Co do samego meczu, to zagraliśmy wolniej niż zazwyczaj. Jednak powtarzam, że gdy głowa jest zajęta czym innym, to trudno jest o większe zaangażowanie. W przerwie dokonałem trzech zmian, ale to wynik nie był kwestią złych decyzji. To nie była kwestia personalna, że ktoś źle grał. Brakowało nam równowagi w grze pod nieobecność Andre Martinsa. W związku z tym, pojawił się Ihor Charatin, żeby odzyskać równowagę.

Przed nami mecz w Suwałkach i trener Czesław Michniewicz przeanalizuje dzisiejsze zawody, tak jak robi to zazwyczaj. Na pewno będą zmiany, żebyśmy mogli zachować energię, bo przed nami kolejne ciężkie mecze - Raków, Leicester, a potem wyjazd do Gdańska. W każdym z tych spotkań potrzebna jest siła. Niemniej mamy siły, żeby robić roszady. Potrzebujemy dobrze naoliwić ten zespół, żeby wszystkie mechanizmy dobrze działały.

SONDAJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (13)

+dodaj komentarz
bronek49 - 20.09.2021 / 17:33, *.chello.pl

wolno to wy gracie cały czas do tego dochodzi masa niecelnych podań strat piłek jedyny pozytyw w tym meczu to więcej strzałów , oglądanie Legii to męczarnia chwilami mam chęć wyłączyć telewizor ,nie ma żadnej poprawy w grze Legii

odpowiedz
Mateusz z Gór - 20.09.2021 / 09:02, *.orange.pl

Widać, że ten cały de Petrillo to trener, nie asystent. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby na niego postawiono, gdy Michniewiczowi powinie się noga.

odpowiedz
Johny79 - 20.09.2021 / 07:52, *.tpnet.pl

Za Czerczesowa za takie marudzenie o zmęczeniu we wrześniu, by kilka kółeczek więcej wokół stadionu pobiegali.

odpowiedz
xyz - 20.09.2021 / 08:43, *.net.pl

@Johny79: Sprintem

odpowiedz
(L) eon - 20.09.2021 / 00:42, *.inetia.pl

Włoch, ale nie wie jak jak naoliwić zespół. Za ile oni grają ? Po browary najmłodszy grzeje , tak było zawsze , taka polska tradycja. Jakiś nieprzystosowany? Idę za jego kasę w ciemno.

odpowiedz
Ehmehme - 20.09.2021 / 00:03, *.shawcable.net

Dalej są zmęczeni? A przecież niedawno cały tydzień do góry palnikami pod palmami przeleżeli.

odpowiedz
HUGON - 19.09.2021 / 23:31, *.vectranet.pl

niech się ruszają jak gruby w bramce to nie będą narzekać na przemęczenie.

odpowiedz
BB8 - 19.09.2021 / 20:35, *.vectranet.pl

Ja prdle.. Oni już przemęczeni... A połowa września dopiero.

odpowiedz
L - 19.09.2021 / 21:41, *.aster.pl

@BB8 : no trudno zeby tak nie bylo. Maja znacznie wiecej rozegranych meczow niz najlepsze kluby Europy z kadra na 3 sklady. Wrzesien dopiero, a juz 15 spotkan za nimi a do konca wrzesnia bedzie 18. To polowa sezonu dla reszty ligi, z ktora grasz i ktora jest wypoczeta.

odpowiedz
Redi - 19.09.2021 / 20:21, *.play-internet.pl

Charatinowi powiedzcie żeby do swoich podawał, bo narazie to co mecz to próbuje asystę dla przeciwnika zrobić

odpowiedz
Andreas - 19.09.2021 / 20:20, *.play-internet.pl

Oby jak najszybciej zatrybilo. Bo na razie oczy bolą od gry w lidze. Nawet dzisiaj tyle prezentów od rywali.

odpowiedz
Kujawiak - 19.09.2021 / 20:14, *.pio-net.pl

Głowa jest zajęta czym innym? Znaczy czym? Co to za bełkot!

odpowiedz
Marcinos - 20.09.2021 / 00:28, *.orange.pl

@Kujawiak: A w Pucharach to niby nie gramy? Co to za bełkot?

odpowiedz