2021-09-19 | Legia Warszawa - Górnik Łęczna, Kamil Kiereś - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Kiereś: Szkoda. Mogliśmy powalczyć o punkty

Fumen, źródło: Legionisci.com

Kamil Kiereś (trener Górnika): Niedawno mieliśmy przerwę na reprezentację. To był ważny moment dla nas, bo od baraży o ekstraklasę nie mieliśmy czasu, żeby popracować. Te ostatnie dni miały dać nam nadzieję, że odbudujemy się jako zespół, że popracujemy nad ustawieniem, motoryką. Już w meczu z Wisłą Płock zastosowaliśmy nowe ustawienie, odrobiliśmy straty i wygraliśmy 3-2.

Mając tak pozytywną energię po meczu z "Nafciarzami", chcieliśmy dzisiaj poszukać punktów. Wiem, że my jesteśmy kopciuszkiem, a Legia faworytem, ale mimo wszystko zaprezentowaliśmy się godnie. Niemniej szkoda, że nie udało zdobyć się punktu, bo zaprezentowaliśmy dziś odważną, zdecydowaną grę. Nie chcieliśmy się bronić, ale pokazaliśmy wysoki pressing w pierwszej połowie. Co prawda do przerwy było 2-1 dla Legii, ale uważam, że w sytuacjach podbramkowych było po równo. Po naszej stronie były momenty, ale brakowało większego pomysłu i dobrych decyzji.

W drugiej połowie mimo niekorzystnego wyniku nie rezygnowaliśmy z założeń. Była mniejsza dynamika, ale staraliśmy się grać, atakować Legię i były momenty. Gospodarze również starali się nam zagrozić, ale głównie uderzeniami z dystansu lub po wrzutkach z rzutów różnych. Jednak na wysokości zadania stanął dziś Maciej Gostomski, który przy niektórych akcjach pokazał swój kunszt.

Szkoda, że przegraliśmy, bo czujemy, że mogliśmy tu powalczyć o punkty. Wiadomo w jakiej sytuacji jesteśmy w tabeli, ale historia pokazała, że nie możemy spuścić głów, tylko sumiennie pracować. Ten zespół jako całość, i jako poszczególni zawodnicy mają potencjał. Moją rolą jest go wydobyć. Musimy popracować nad obroną, bo dziś strzelaliśmy sami sobie bramki. Za łatwo. Jeżeli uda wyeliminować się te mankamenty w defensywie, to pozwoli na punktowanie w lidze i wyjście ze strefy spadkowej.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (8)

+dodaj komentarz
wojti - 20.09.2021 / 10:37, *.chello.pl

Kiereś nie mógł inaczej powiedzieć niż szukaliśmy punktów....z czym do ludzi...to nie 1 liga....Wy mieliście przerwe...a LEGIA ma najwiecej rozegranych meczy na wszystkich płaszczyznach.....człowieku myśl trochę....gdyby zagrali na max to po 15 minutach uciekłbyś do sztni by tego nie oglądać....odrobina szacunku dla Mistrza i Najlepszego klubu w Polsce.
TYLKO LEGIA !!!

odpowiedz
Zlb - 21.09.2021 / 01:12, *.t-mobile.pl

@wojti: Tak jest!!!LM.

odpowiedz
Prezes - 20.09.2021 / 00:15, *.plus.pl

Siadaj na dupie Kiereś!

odpowiedz
HUGON - 19.09.2021 / 23:36, *.vectranet.pl

mogliśćie wykorzystać podania od grubego który takie babole robi co mecz.I może bo jest legendą.

odpowiedz
czizys - 19.09.2021 / 20:58, *.237.44

Do czego to doszło żeby trener jakiegoś górnika łęczna tak się wypowiadał.... Zobacz mioduski do jakiego poziomu obniżyłeś nasz klub... Każdy to widzi dalszy komentarz jest zbędny

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 19.09.2021 / 21:53, *.vectranet.pl

@czizys: Dokladnie kolejny kiepski mecz poziom przeciwnika pozwolił nam na wygrana nie dosc ze mieli lepsze okazje na bramke tylko napastnicy z okregowki to i nasze bramki z przypadku 1 samobujcza ze zlego dogrania Mladenovicia ktory nawet raz nie wrzucil konkretnej pilki 2 Muci wciska sie miedzy trzech przeciez to nie mialo szans na powodzenie do tej pory nie moge pojac jak on to zrobil i co ci obroncy chcieli zrobic chyba ta reka pilkarza gornika troszke zdeorietowala przeciwnika 3 bramka kolejna z niczego a bramkarz nie wyciagajacy pilki strzelonej w niego totalna amatorka Slaby gornik łeczna podarowal nam 3 punkty najgorsze ogniwa Mladenović brak odpowiedniego dosrodkowania na 15 prub 15 do obroncow gornika Skibicki strzaly rozpaczy jak zobaczyłem jego szczescie i zachwyt ze trafił w bramke i bramkarz zlapal to mnie zamurowalo gra na statystyki nie na to by cos strzelic osiagnac te jego strzaly sa beznadziejne jak slabo strzela niesz szuka rozegrania dryblingu urwania sie by nie zaklamywac statystyk strzalami ktore nie byly wypracowane i nie mialy szansy powodzenia 2 najgorsze ogniwa oby Ribeiro ZACZOL grac moze dosrodkowania beda lepsze

odpowiedz
ruds - 20.09.2021 / 09:00, *.163.1

@kami(L)PRAGA: widzę, że o znakach przestankowych i ortografii wiesz tyle samo, co o prawdzeniu klubu i trenowaniu zespołu piłkarskiego. Banda malkontentów...

odpowiedz
Hiszpan - 19.09.2021 / 20:16, *.telnaptelecom.pl

Panie Kiereś jesteście pewnym spadkowiczem. Śpiączka pociągnie Was do 1 ligi.

odpowiedz