Kacper Skwierczyński, Josue, Lirim Kastrati Ernest Muci - fot. Mishka / Legionisci.com

Wigry 1-3 Legia

Rozstrzygnęli sprawę po przerwie

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Po środowym zwycięstwie nad Wigrami Suwałki, Legia pewnie awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Gole dla mistrzów Polski zdobyli Kostorz, Kastrati i Emreli, chociaż to gospodarze jako pierwsi wyszli na prowadzenie po trafieniu Michalskiego.

Kilka minut po starcie meczu pierwszą szansę miała Legia. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Kacper Kostorz, ale jego uderzenie głową przeleciało nieznacznie ponad poprzeczką. Niebawem ten sam zawodnik stworzył drugą bardzo dobrą okazję. Będąc zaledwie kilka metrów od bramki przegrał pojedynek z bramkarzem. Potem przewaga stołecznego klubu sukcesywnie rosła. Po dwudziestu minutach dwukrotnie do wysiłku zmuszony został Hieronim Zoch. Golkiper najpierw odbił strzał Rafaela Lopesa, a potem wyłapał mocną próbę Mateusza Hołowni.

Dwa kwadranse po pierwszym gwizdku sędziego świetną szansę mieli gospodarze. Z ostrego kąta w czystej sytuacji futbolówkę kopnął Kacper Michalski, ale na szczęście był niedokładny. Przed przerwą mieliśmy jeszcze ogrom emocji. Niewiele przed przerwą to gospodarze niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Po strzale z rzutu wolnego niezbyt dobrze interweniował Cezary Miszta, który podał piłkę wprost pod nogi nadbiegającego Michalskiego. Ten za moment spokojnie po ziemi dał swojemu klubowi prowadzenie. Jeszcze przed zejściem do szatni Legii na szczęście udało się doprowadzić do remisu. Fantastycznym strzałem pod poprzeczkę zza pola karnego popisał się Kacper Kostorz.

Kilka minut po zmianie stron na zaskakujący strzał z dystansu zdecydował się Lopes. Piłka odbiła się jednak jedynie od górnej części poprzeczki i wyszła poza pole gry. Po godzinie gry z daleka szczęścia spróbował Josué. Portugalczykowi zabrakło jednak celności. W 65. minucie mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie. Ogromny błąd we własnym polu karnym popełnił Zoch, który wybijając piłkę. Dla Wigier był to olbrzymi cios, gdyż stało się jasne, że o doprowadzenie do remisu będzie im niezwykle ciężko.

Kwadrans przed końcem bliski gola był wprowadzony Emreli. Azer dostał podanie w polu karnym, lecz niestety zabrakło mu czasu i miejsca, aby zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Zdecydowanie lepiej napastnik zachował się w 80. minucie, kiedy w atomowym uderzeniem wykończył indywidualną akcję na skrzydle Lirima Kastriatiego. Wkrótce Emreli miał okazję na drugie trafienie. Reprezentant Azerbejdżanu popędził ile sił w nogach w kierunku bramki Zocha i będąc w polu karnym posłał piłkę obok lewego słupka. W doliczonym czasie gry dwie stuprocentowe szansę miał Josué. Portugalczyk najpierw zbyt długo zwlekał z oddaniem uderzenia, a później posłał piłkę nad poprzeczką.

Puchar Polski
1. runda
#WIGLEG
2905
Suwałki
22.09.2021
17:30
Wigry Suwałki
Legia Warszawa
Wigry Suwałki
1-3
Legia Warszawa
40' Michalski
(1-1)
Kostorz 42'
Kastrati 65'
Emreli 80'
30 Hieronim Zoch
2 Tomasz Lewandowski
4 Piotr Pierzchała
5 Michał Ozga
6 Mikołaj Łabojko 69'
8 Bartłomiej Babiarz 86'
10 Mariusz Rybicki 69'
11 Patryk Mularczyk 79'
26 Kacper Michalski
28 Kamil Adamek 86'
90 Denis Gojko
33 Piotr Słowikowski
14 Iwao Kōsei 69'
15 Krystian Ogrodowski 86'
17 Kacper Zaborski 86'
19 Rafał Grzelak 79'
22 Mateusz Sowiński 69'
27 Robert Bartczak
77 Bartosz Prętnik
99 Fahd Aktaou
Cezary Miszta 31
Kacper Skibicki 22
Lindsay Rose 29
Joel Abu Hanna 23
Mateusz Hołownia 3
46' Jurgen Celhaka 16
Ihor Charatin 14
90' Lirim Kastrati 7
57' Rafael Lopes 21
46' Yuri Ribeiro 5
56' Kacper Kostorz 30
Kacper Tobiasz 59
Maik Nawrocki 17
46' Kacper Skwierczyński 77
Bartłomiej Ciepiela 92
90' Jakub Kisiel 63
46' Josue 27
57' Ernest Muci 20
56' Mahir Emreli 11
Szymon Włodarczyk 28
Trener: Dawid Szulczek
Asystent trenera: Donatas Vencevicius
Kierownik drużyny: Zbigniew Kowalewski
Masażyści: Daniel Terlecki, Rimas Lewkiewicz
Trener: Czesław Michniewicz
Asystent trenera: Przemysław Małecki, Kamil Potrykus
Kierownik drużyny: Konrad Paśniewski
Lekarz: Filip Latawiec
Masażyści: Przemyslaw Wielebski, Bartosz Kot
Sędziowie
Główny: Krzysztof Jakubik
Asystent: Paweł Sokolnicki
Asystent: Bartosz Heinig
Techniczny: Konrad Kiełczewski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (34)

+dodaj komentarz
gazza - 23.09.2021 / 19:09, *.inetia.pl

Kastrati strzelił mega bramkę - ten sprint był mega !
Widać że będzie z niego pożytek ! Brawo !

odpowiedz
bronek49 - 23.09.2021 / 18:09, *.chello.pl

cieszę się że bramike zdobył Kostorz on powinien być trzecim napastnikiem Legii a nie słaby Lopes ale michniewicz nie lubi młodych dlatego woli grać starszymi i słabszymi

odpowiedz
chrisSiekierki - 23.09.2021 / 19:14, *.vectranet.pl

@bronek49: zawsze pisałem że Kostorz jest lepszy od Rosołka którego tak kolega faworyzował...

odpowiedz
Tomek - 23.09.2021 / 08:52, *.113.189

Skibicki i Kostorz pokazali, że muszą się jeszcze bardzo dużo uczyć, natomiast dramatem całkowitym to jest gra Hołowni. Mam nadzieje, że to był jego ostatni mecz w barwach Legii, sprzedać do jakiegoś Piasta czy innego Górnika i cieszyć się z paru złotówek

odpowiedz
AAA - 23.09.2021 / 08:47, *.chello.pl

Skibicki jesteś fatalny.
Wszystkie przebitki przegrane że strachu że przeciwnik dotknie Cię w nogę,w obronie to dramat,płaczek,laluś,panienka.

odpowiedz
Arek - 22.09.2021 / 23:14, *.tpnet.pl

Mecz do zapomnienia jak dla mnie. Odbył się, wygrali i tak miało być. Teraz to dopiero mecze przed nami.

odpowiedz
floyd - 22.09.2021 / 21:33, *.aster.pl

Widzę, że powstaje fan-club Kastratiego. Bardzo mi się podoba jego zaangażowanie, ciąg na bramkę, ale na Boga, czy dziś naprawdę mamy mu stawiać pomnik? Ogrywał jak dzieci obrońców, ale to byli II ligowcy! Ile dośrodkowań wykonał, a ile padło z nich bramek??? Ten mecz w jego wykonaniu to podręcznikowy przykład jeźdźca bez głowy - wrzuta na pałę i coco jambo.
mecz do zapomnienia, jak zresztą wszystkie ostatnie nie w europejskich pucharach. Polecam piłkarzom i trenerowi wywiad z Malarzem w 2016 roku po porażce z Łęczną... jest na YT

odpowiedz
Jerz z Potoku - 22.09.2021 / 23:05, *.chello.pl

@floyd: z Twoją wywarzoną oceną dot. Kastratiego w pełni się utożsamiam. Już w niedalekiej przyszłości będziemy mogli bardziej obiektywnie go ocenić. Póki co, achy i ochy komentatorów meczowych pod jego adresem były mocno przesadzone, a czasami wręcz irytujące. Podejrzewam, że gdyby polsatowscy piewcy jego talentu zwrócili baczniejszą uwagę na wykończenia, czy też konkretne skutki inicjowanych przez niego akcji ofensywnych, to prawdopodobnie spuścili by z tonu. No, ale o czymś musieli mówić...
Ps.: sądzę, że trener Czesław mozolnie, ale efektywnie "ułoży" i wkomponuje do wyjściowego składu dwa ostatnie nabytki Legii w minionym oknie transferowym.
Serdeczności

odpowiedz
Marcinos - 23.09.2021 / 11:19, *.orange.pl

@Jerz z Potoku: W 1HNL. tez przelatywal przez obrony rywali jak Ferrari, tylko kwestia poznania sie i zgrania z partnerami z druzyny. Gosciu naprawde potrafi zaskoczyc przyspieszeniem i predkoscia sprintu, wiec w Ekstraklasie ewentualnie dobre ustawienie obroncow moze mu troche przeszkadzac - ale takich defensyw jest moze kilka.

odpowiedz
Normalny człowiek - 22.09.2021 / 21:16, *.chello.pl

Nie ma co narzekać. Jest zwycięstwo i awans. Kilka dobrych akcji też pokazali. Kastrati ferrari.
Brawo Legia!
Teraz bardzo potrzebne jest zwycięstwo z rakowem, a potem nagroda w postaci możliwości zagrania u Nas z anglikami.
Do boju Legio marsz!!!

odpowiedz
B - 23.09.2021 / 18:01, *.master.pl

@Normalny człowiek: Można normalnie ocenić mecz można. To był mecz tylko do wygrania najmniejszym wysiłkiem. Szacun kolego

odpowiedz
c u L t - 22.09.2021 / 21:09, *..

UUUUUKOOOOOCHAAAAANAAAA! MAAAAAAAA!LEEEEEEGIAAAAA!GRAAAAAA!WAAAAARSZAAAAWAAAAA!MOJAAAAAA! WAAAAAARSZAAAAAWAAAA! UUUKOOOCHAAAANAAAA!STOOOOLIIICAAAAA!POOOOLSKIIIII!przerobiona piosenka, może być?

odpowiedz
Rafał Duda - 23.09.2021 / 13:21, *.chello.pl

@c u L t: majstersztyk

odpowiedz
j24 - 22.09.2021 / 21:07, *.chello.pl

Moim zdaniem nikt z rezerwowych za bardzo się nie pokazał. Skibicki rozegrał niezły mecz. Kastrati co chwila ośmieszał defensywę Wigier i dzisiaj był o klasę lepszy od wszystkich na boisku. Ale ogólnie brawa dla Wigier za ambicję, gdyby nie bramkarz-fajtłapa to mogło być różnie.

odpowiedz
Markus Merk - 22.09.2021 / 23:54, *.play-internet.pl

@j24: Rzeczywiście nasz bramkarz to fajtłapa. Takiego babola zrobić.

odpowiedz
kami(L)PRAGA - 23.09.2021 / 13:11, *.vectranet.pl

@Markus Merk: chyba inny mecz ogladałeś bo najLePSzym zawodnikiem był Czarek Miszta zeby nie jego gra na przedpolu i w bramce bysmy ten mecz przegrali dobrze ze trener nie czekal ze zmianami a BABOLA zrobil bramkarz wigier na 2-1 co podcielo skrzydla pilkarza wigier bo kto wie jak by ten mecz sie skonczyl moze ktos kiedys zrozumie ze uzupelnianie skladu 4 ligowymi rezerwami ktore se nie radza na swoim poziomie moze namieszac z 3 ligowymi wigrami z 14 miejsca w tabeli

odpowiedz
Orkan - 22.09.2021 / 21:07, *.2.67

Legia ma taki potencjał że jak będzie grała swoje to ciężko ją będzie zatrzymać

odpowiedz
Rafał Duda - 22.09.2021 / 21:01, *.chello.pl

Ważne że wygrały i ważne że w telewizji pokazały mecz...!

odpowiedz
Legia To My. - 22.09.2021 / 20:49, *.chello.pl

Dobrze, że Michniewicz nie odpuścił i nie posłał kompletnych rezerw. Trzeba było puścił mocniejszych. Szkoda by było odpaść w 1/32 z jakimiś Wigrami.

odpowiedz
Tużurek - 22.09.2021 / 20:34, *.vectranet.pl

Wszędzie mecze pucharowe dla faworytów są bardzo trudne. Hiszpanii niespodzianka za niespodzianką.U nas naprawdę porządna ekipa jaką jest Pogoń przegrała z 3-ligowcem.Lepsi muszą dobrze się naszarpać żeby wyrwać awans.Legii to się udało i o to chodzi

odpowiedz
Dedi - 22.09.2021 / 20:54, *.plus.pl

@Tużurek:
Brawo Taka prawda ! Pozdrawiam Źiomek L

odpowiedz
Kostorz - 22.09.2021 / 20:24, *.play-internet.pl

To Kostorz strzelił z rzutu wolnego gola? I co ten bramkarz Wigier zmalował przy drugim golu wybijając piłkę?

odpowiedz
Pab(L)o - 22.09.2021 / 19:54, *.mm.pl

Niby tak, liczy się tylko wynik, ale zawodnicy którzy mniej grają w takim meczu powinni dawać z siebie wszystko, żeby się pokazać. Mateusz Hołownia to nie ten rozmiar kapelusza, a zmęczony Kacper zrobił dwie akcje jak 2 ligowcy nie mieli już siły na nic, Skiba również dramat. Ale reasumując psy szczekają, karawana idzie dalej...do soboty

odpowiedz
Wawa - 22.09.2021 / 19:52, *.chello.pl

Zęby i oczy bolą
Gra masakra
Po co nam tacy grajki typu Holownia kisiel
Po co im płacić jak widać gołym okiem że
Z tego nic nie będzie

odpowiedz
Dedi - 22.09.2021 / 20:58, *.plus.pl

@Wawa : Ale po co tu grać magie z Wigrami drugim składem?? Tu miało się tylko awansować... Ładnie to i na trzy punkty z zaangażowaniem trzeba zagrać z Rakowem, Leicester a później z Pyrami. Z takimi rywalami jak Łęczna czy Wigry wygrywa się lekko , małym nakładem sił po punkty czy po awans. Wielka Barca z Ronaldinho czy Xavim
Też często grała z słabszymi przeciwnikami typu Alaves tylko po to aby awansować mniej czarowali bo po co. Ja czekam już tylko na Raków zobaczymy naszą formę mam nadzieję że zagramy tak samo konsekwentnie jak z Spartakiem.

odpowiedz
Gienek - 22.09.2021 / 19:38, *.vectranet.pl

Mecz się odbył i awansowała Legia. O to chodziło. Nic więcej.

odpowiedz
olew - 22.09.2021 / 19:37, *.vectranet.pl

O to chodziło, wygrana, brak kontuzji, ważne mecze czekają .

odpowiedz
Pjoter - 22.09.2021 / 19:35, *.knc.pl

Ludzie, to był mecz z gatunku wygraj i zapomnij,piardnij i idź dalej....zagrać tu mógł Tadek Podraza i Maniek Zaraza i to tyle...gramy dalej!

odpowiedz
Tadek - 22.09.2021 / 19:32, *.vectranet.pl

No i pięknie Mecz z Łęczną zapomniany tak samo jak z Wigrami.Teraz Raków.Nie ważny styl ważne trzy punkty.

odpowiedz
Hermol - 22.09.2021 / 19:30, *.myaisfibre.com

Nieco to frustrujące, że już nawet ekipy z otchłani trzeciej ligi nie murują z Legią bramy i nie stawiają autobusu, tylko starają się grać konsekwentnie cały mecz ofensywnie do przodu.

odpowiedz
:o) - 22.09.2021 / 20:05, *.chello.pl

@Hermol: Bo dla nich to mecz życia! Z Legią, z telewizją, z wywiadami... Tak to wygląda, jakby przyjechał papież. Więc zrywają płuca i mięśnie, żeby się pokazać. Tak jest i będzie. Nie tylko w PP, ale i w lidze. Jak zwykle.
A takiego zestawienia drużyny jak dziś - nigdy już nie zobaczymy, więc nie ma co czepiać się, że ktoś z naszych krzywo kopnął, ale źle pobiegł. Zwycięstwo, awans - o to chodziło. Wrażenia artystyczne - w operetce.
Pozdrowienia!

odpowiedz
R - 22.09.2021 / 20:43, *.vectranet.pl

@:o): 100% racji

odpowiedz