Legia - Spójnia - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 84-86 Spójnia Stargard

Redakcja, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi rozegranym w hali Bemowo Legia Warszawa przegrała ze Spójnią Stargard 84-86. Kolejne spotkanie podopieczni Wojciecha Kamińskiego rozegrają w czwartek, 30 września o godzinie 19:30 w Radomiu.

Fotoreportaż z meczu - 53 zdjęcia Hugollka

Sobotni mecz rozgrywany w hali OSiR Bemowo legioniści zaczęli nieco ospale, to Spójnia grała szybciej i skuteczniej dzięki czemu po czterech minutach gry prowadziła 10:4. Po trójkach Raymonda Cowelsa i Łukasza Koszarka legioniści doprowadzili do remisu, a po rzutach wolnych Grzegorza Kamińskiego wyszli na minimalne prowadzenie (16:15). Jednak to Spójna zakończyła pierwszą kwartę trzypunktowym prowadzeniem po udanym rzucie zza łuku w wykonaniu Ericka Neala.

Dużo dobrej pracy w szeregach zespołu prowadzonego przez trenera Marka Łukomskiego wykonywali podkoszowi: Jonas Zohore i Jake O’Brien. To właśnie akcje, które wykańczali wspomniani zawodnicy przynosiły Spójni najwięcej pożytku. Stargardzianie prowadzili 30:22, ale kolejne minuty należały do stołecznej ekipy, która ponownie dość szybko doprowadziła do remisu. Ostatnie chwile pierwszej połowy stały pod znakiem nieskutecznej gry obu zespołów – pojawiło się sporo niedokładności i przewinień. Lepiej w tej sytuacji odnaleźli się goście, którzy raz jeszcze zbudowali kilkupunktowe prowadzenie, które tym razem utrzymali do końca drugiej kwarty. Spójnia wygrywała na półmetku spotkania 47:37.

Zieloni Kanonierzy nie potrafili odnaleźć odpowiedniego rytmu gry także po powrocie z szatni. Celny rzut z dystansu Kacpra Młynarskiego dał Spójni prowadzenie różnicą 14 punktów (57:43), ale podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego odpowiedzieli tym samym – za trzy przymierzył Raymond Cowels. Stargardzianie mądrze utrzymywali cenną przewagę, ale w końcówce trzeciej kwarty to Legia był górą – efektowną akcję zaprezentował duet Sharkey-Kemp, a chwilę później środowy warszawskiego zespołu zdobył kolejne punkty. Przed ostatnią odsłoną starcia goście prowadzili tylko 64:59.

Czwarta kwarta zapowiadała zacięta walkę o zwycięstwo do ostatnich sekund meczu, ale Spójnia szybko odbudowała swoją przewagę osiągniętą na półmetku meczu. Świetnie spisywał się Erick Neal, który wyrastał na lidera stargardzian. Na siedem minut przed końcem meczu goście prowadzili 72:62. Legioniści nie zamierzali się poddawać i ruszyli w pościg za rywalem. Zieloni Kanonierzy dopięli swego na 17 sekund przed końcem spotkania – po celnych rzutach wolnych Josha Sharkeya był remis 84:84. Decydujący cios zadali stargardzianie, którzy dzięki trafieniu Ericka Neala na sekundę przed końcową syreną świętowali zwycięstwo w hali OSiR Bemowo.

Po czterech kolejkach Energa Basket Ligi Legia Warszawa z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch
porażek zajmuje na obecną chwilę czwarte miejsce w tabeli. Kolejny mecz stołecznego zespołu już w czwartek, 30 września, kiedy to Legia zmierzy się na wyjeździe z HydroTruckiem Radom.

- Goniliśmy do ostatnich chwil i kiedy już w końcu doprowadziliśmy do remisu, to rywale okazali się lepsi dosłownie w ostatniej sekundzie. O triumfie zadecydowała chyba agresja, jej poziom. Spójnia miała tego więcej i wygrała bardzo ważny mecz – powiedział Dariusz Wyka po meczu z Spójnią Stargard.

PLK: Legia Warszawa 84-86 Spójnia Stargard
Kwarty: 19-22, 18-25, 22-17, 25-22