Marek Papszun - fot. Mishka / Legionisci.com

Papszun: Legia nie może nas zlekceważyć

Woytek, źródło: Radio Dla Ciebie

- Legia nie może sobie pozwolić, żeby podejść do nas lajtowo. Spodziewam się najmocniejszego składu i 200 procent mobilizacji. Nie sądzę, żeby trener Michniewicz podszedł lekceważąco do naszej drużyny i tego spotkania. Legia ma ma już jakieś straty i musi wygrywać - mówi przed sobotnim meczem trener Rakowa Marek Papszun.

- Ostatni mecz przy Łazienkowskiej wygraliśmy po rzutach karnych i to jest dla nas punkt odniesienia. Statystyka wcześniejszych porażek z Legią nie ma znaczenia. Składy Legii i Rakowa od tamtego czasu się zmieniły. Naszym prześladowcą jest Luquinhas. Mimo że nie jest teraz w szałowej dyspozycji, to zawsze sprawiał nam najwięcej trudności.

- Wdowiak daje nam teraz dużo opcji na każdej pozycji, bo jest w bardzo dobrej dyspozycji. Gdzie go nie wystawimy, to robi kolosalną różnicę. Zagra tam, gdzie sytuacja będzie tego wymagała. Od początku tej rundy nieszczęśliwie toczy się nasza sytuacja zdrowotna, ktoś wypada, ktoś wraca. Musimy dotrwać do przerwy na kadrę, a potem będziemy w dużo mocniejszym składzie.

- Zawsze charakteryzowaliśmy się tym, że dobrze wyglądamy jako zespół. Oczywiście ktoś akcje finalizuje. Nie jest tajemnicą, że Ivi Lopez dobrze uderza rzuty wolne i stwarza zawsze zagrożenie dla przeciwnika. Jestem przekonany, że będziemy mieli szanse i pytanie, czy je wykorzystamy. Istotne jest, by zagrać konsekwentnie w defensywie, bo przy straconych bramkach będzie trudno.

- Konkurencja w lidze dla Legii jest zdecydowanie mocniejsza niż w ubiegłym sezonie. Pokazał to początek rozgrywek - Legia kilka punktów straty już ma, choć ma jeszcze zaległe mecze, ale trzeba je wygrać. To takie złudzenie, że będzie się wyżej, ale jak się nie zdobędzie punktów, to zostanie się na tym miejscu co obecnie. Drużyny z czołówki te punkty już mają. Zakładam, że w tym sezonie walka o mistrzostwo może trwać do ostatniej kolejki. Nie jest tak, że Lech jest poza zasięgiem, a szczególnie Legia, która będzie punktować.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (19)

+dodaj komentarz
bronek49 - 25.09.2021 / 17:58, *.chello.pl

Legia na pewno nie zlekceważy Raków ale przygotowanie motoryczne Rakowa a Legii to wielka różnica na korzyść Rakowa i to włąśnie zadecyduje o wyniku jak Raków zastosuje wysoki presing to Legia będzie bezradna

odpowiedz
c u L - 25.09.2021 / 16:48, *..

Jak Marka drużyna ogra nas znowu, to Cesio musi odejść....

odpowiedz
Lorek - 25.09.2021 / 16:11, *.vectranet.pl

Pupuszyn normalnie się wypowiedział.Nerwacje są niepotrzebne.Po prostu niech wygra lepszy i tyle

odpowiedz
Arek - 25.09.2021 / 00:50, *.tpnet.pl

O co mu się rozchodzi?

odpowiedz
Wolfik - 25.09.2021 / 01:07, *.mm.pl

@Arek: Bardzo dziwny ten komentarz. Tez nie za bardzo wiem, co mówiący chciał przekazac. Martwi go fakt, że Legia może czy nie może zlekceważyć Raków...???

odpowiedz
chrisSiekierki - 25.09.2021 / 11:52, *.vectranet.pl

@Wolfik: może po prostu zabezpiecza się na wypadek ewentualnej porażki... wtedy powie że Legia to bardzo dobra drużyna i ciężko z nimi wygrać gdy grają na serio...

odpowiedz
Żenada - 25.09.2021 / 00:41, *.166.81

Co za czasy, klubiki z I ligi uczą Legię jak grać.

odpowiedz
Adam - 25.09.2021 / 09:29, *.play-internet.pl

@Żenada: Żenujące są takie komentarze jak twój. Nadal szcypie, że wyrasta nam potencjalny rywal na lata? Czy to, że klub jest dobrze zarządza przez właściciela kiedy my mamy naszego pudla?
Pycha kroczy przed upadkiem.

odpowiedz
Hiszpan - 24.09.2021 / 23:07, *.telnaptelecom.pl

Kto sędzią jutro?

odpowiedz
Hiszpan - 24.09.2021 / 22:58, *.telnaptelecom.pl

Papuszyn mam nadzieję że przyjmiesz jakieś 6:0

odpowiedz
Marek Papszun - 25.09.2021 / 00:59, *.t-mobile.pl

@Hiszpan: Eee, bez przesady aż tak mocni nie jesteśmy. Wystarczy skromne 1-0. Dziękuję, że mi dobrze życzysz.

odpowiedz
K(L)AKIER - 25.09.2021 / 09:03, *.inetia.pl

@Hiszpan: będzie ciężko, ale wygramy

odpowiedz
Hiszpan - 25.09.2021 / 13:39, *.telnaptelecom.pl

@Marek Papszun: Dobre. W sumie 1:0 starczy. Pozdrawiam.

odpowiedz
bie/L/sko - 24.09.2021 / 22:37, *.master.pl

Rewelacja nie bierzemy porażek pod uwagę, zostają same zwycięstwa. Więc można głosić sukces. BRAWO

odpowiedz
bjtriangle - 24.09.2021 / 22:34, *.mm.pl

nie- po osobie sędziego już przed meczem jadą ale to na forach L, nie Rakowa

odpowiedz
P. - 24.09.2021 / 21:34, *.tpnet.pl

Po meczu jak zwykle jakaś kuriozalna wypowiedź dotyczaca decyzji sędziowskich?

odpowiedz