Czesław Michniewicz - fot. Woytek / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Michniewicz: To zostaje w pamięci

Fumen, źródło: Legionisci.com

Czesław Michniewicz (trener Legii): Cieszę się, że wygraliśmy. Gratulacje dla drużyny oraz wszystkich, którzy uczestniczą w codziennej pracy w klubie. Brawa należą się kibicom, którzy stworzyli fantastyczną atmosferą. Z pewnością ten wieczór zapamiętamy na długo. Szczególnie, że nie powinniśmy tego meczu wygrać. Teoretycznie. Jednak to jest piłka i pieniądze nie grają. Zaczynaliśmy 11 na 11.

Przez pierwszych 20 minut graliśmy tak, jak chcieliśmy. Była walka, utrzymanie się przy piłce. Jednak z czasem to rywale mieli więcej posiadania i nastąpiły trudniejsze momenty. Pojawiły się łatwe straty i przestaliśmy grać. W efekcie Leicester miało optyczną przewagę, ale na szczęście nic złego nie wydarzyło się już pod naszą bramką. To my schodziliśmy przy 1-0 do przerwy.

W przerwie przeanalizowaliśmy nasze mankamenty. Chcieliśmy ograniczyć sytuacje rywali, bo momentami dawaliśmy się zaskoczyć. Na pewno sprawdził się wariant z trzema defensywnymi pomocnikami, a przed nimi grali Josue i Mahir Emreli. Z czasem Andre Martins opadł z sił. Wiedzieliśmy, że Portugalczyk zejdzie z boiska, tylko to była kwestia czasu. Wszedł Kastrati i dał nam inne rozwiązania. Pojawili się Rafael Lopes i Tomas Pekhart. Wydawać się mogło, że czemu tacy zawodnicy, a nie Ernest Muci lub Jurgen Celhaka. Jednak obaj potrafią grać głową, a to mogło być przydatne w obronie przy stałych fragmentach gry. Oprócz tego Rafa potrafi obsłużyć podaniem i tak się stało. Zagrał dwa razy do Kastratiego i powinny paść dwie bramki. W tej drugiej sytuacji zabrakło mu nieco tchu, więc podał do Tomasa. Niestety nie było gola, a za chwilę rywale odpowiedzieli uderzeniem obok słupka. Koniec końców cieszymy się ze zwycięstwa. Mamy 6 punktów, ale to nam nic nie gwarantuje. Chcemy grać o najlepszy wynik. Teraz czas na ligę i będziemy myśleć, co dalej.

Rozmawiałem z Brendanem Rodgersem dość długo. Dostał też prezent od Izy Kruk, naszej rzecznik prasowej, więc myślę, że wyjedzie stąd zadowolony, jeżeli chodzi o atmosferę i przyjęcie. To sympatyczny człowiek z kulturą i klasą. Zaprosił mnie i Kamila Potrykusa na staż, pogratulował zwycięstwa i postawy drużyny. To duża lekcja, jak potrafi przegrywać z godnością. Można przegrać, ale jednocześnie zachować się godnie. Tego powinniśmy się uczyć. I mówię też o sobie, bo różnie się zachowuję. Reasumując - Anglicy pokazali klasę.

Co do Czarka Miszty, to wiedziałem, że nie zabraknie mu pracy. To się potwierdziło. Ograniczaliśmy grę rywali, żeby nie było czystych sytuacji. Cieszę się, że nie straciliśmy bramki. Pomagali obrońcy, pomagało też szczęście w kluczowych momentach. Niemniej musimy być pokorni w ocenie Czarka. Traktuję go tak samo dziś, jak po meczu z Rakowem. To młody zawodnik z olbrzymim potencjałem i musi zdobywać doświadczenie. Dziś je zdobył. Na pewno było duże ciśnienie na nim, ale starałem się zdjąć presję z niego, także żartując, że kupię mu kolce do biegania, bo tak lubi wychodzić z bramki. Dziś zagrał dobry mecz i bardzo mu gratuluję.

Nie musiałem motywować zawodników. Oni zdążyli się przyzwyczaić i wiedzieli, że nie zostawiamy nic przypadkowi. Jak jesteś faworytem, to trzeba pilnować, żeby nie zabrakło koncentracji. Natomiast teraz musieliśmy podkreślić zarówno jakość rywali, jak i nasze atuty. Ostatecznie piłkarze czują dziś duża satysfakcję. To było jak pojedynek bokserski, 12 rund. Trzeba było umieć przyjmować ciosy i je wyprowadzać. My zadaliśmy jeden, ale bardzo skuteczny i oprócz tego pokazaliśmy kilka akcji w dobrym tempie. Powiedziałem graczom, żeby zapamiętali ten moment, ten wynik, bo mówi on wszystko. To zostaje w pamięci na całe życie oraz rozwija zawodników, trenerów oraz klub.

Johansson ma bolący mięsień dwugłowy uda. To się zdarza przy sprintach, ale nie wiem czy to naderwanie czy naciągnięcie. Śmieję się, że Mattias ma wytatuowaną jedną nogę i w nią mu się nie dzieje. Natomiast druga jest czysta i co chwila coś mu się trafia. Chyba coś mu tam naskrobię... To świetny piłkarz i potrzebujemy go regularnie, bo potrafi grać i ma potencjał, tylko zdrowie mu jeszcze nie pozwala. Zastanowimy się, co z tym zrobić.

Wiem jaka jest sytuacja w Ekstraklasie i mam szacunek do rywali. Na pewno nie czuję nerwowości ani swojej, ani zawodników. Zrobiliśmy wszystko, żeby grać z Leicester. Nie dało się inaczej tego zrobić, rozłożyć akcentów bardziej na ligę, bo dziś bylibyśmy w innym miejscu. Drużyna budowała się, przychodzili zawodnicy, potrzebny był czas. Wiem, że potraciliśmy punkty, ale nie widzę zagrożenia pod kątem całego sezonu. Będziemy walczyć o mistrzostwo, bo wygrać 5-6 spotkań z rzędu, to nie będzie wielki wyczyn dla Legii. Tak już było wiosną. Wierzymy w ten zespół i nie ma paniki. Może ktoś inny panikuje, ale nie ja.

Komu chciałbym dedykować wygraną? Mam bardzo chorych rodziców. Nie byli w stanie nawet oglądać tego spotkania. To im dedykuję wygraną.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Czesława Michniewicza na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 95781
START: 02.12.2020 / KONIEC: 30.10.2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Żyleta !!! - 01.10.2021 / 21:08, *.stansat.pl

Bravo dryżyna !!!! Chórzysta WYPAD Z LEGII !!! każdego dnia jest bliżej do tego że odejdziesz KAPUSTO !!!!!!!

odpowiedz
Też , - 01.10.2021 / 20:58, *.tpnet.pl

Gratulacje i zdrowia dla rodziców .

odpowiedz
Kaczy - 01.10.2021 / 09:01, *.kompex.pl

I taki wszolek zamiast sobie zostać i grać w Europie siedzi na donerze u Podolskiego w jakieś mordowni w berlinie

odpowiedz
Zlb - 01.10.2021 / 06:41, *.t-mobile.pl

Zdrowka dla rodziców trenerze.

odpowiedz
MAKEN - 01.10.2021 / 05:31, *.151.165

Zdrowia dla Rodziców Trenera. Wreszcie mowa o kulturze, która zawsze powinna być znakiem firmowym ludzi wybitnych i znakomitych klubów. Dzięki za mecz. Było pięknie.

odpowiedz
Dexter - 01.10.2021 / 04:11, *.centertel.pl

O co kaman? :-D na początku sezonu patrząc na skład wyglądało to niekompletnie, braki, zbieranina pilkarzy, odszedł Wszołek potem kontuzja Kapustki w jaki sposób wytworzyła się pierwsza jedenastka to ja nie wiem w tej chwili są dwa "garnitury" Pekhart na ławce Lopez na ławce Luqi kontuzja

odpowiedz
Micha(L) - 01.10.2021 / 01:55, *.chello.pl

staż...staż..........taa, ten, tegto....jakby chcieli to zaprAAszamy do STOlicy na .... staż ....

odpowiedz
Legionista80 - 01.10.2021 / 01:21, *.play-internet.pl

Chodziło o "obsrana drezyne" ze ich dopadniemy;)

odpowiedz
Legionista80 - 01.10.2021 / 01:18, *.play-internet.pl

Brawo Panie Trenerze....to wielka rzecz dla Nas te wyniki-cóż za piękny wieczór. W pełni zgadzam się z "Ms". Te MP (wioski) nie mają już żadnej wagi...czy jak dojdziemy do 1/2 finału Pucharu to bedzie mało?!
Na wiosnę i tak te obsrala drużynę dopadniemy-wywali się o własne nogi jak co roku;)
Niech mi tylko Miodek ruszy Trenera...to by było niewybaczalne!
Za 2.5 dnia jada do Gdanska-po takim wysilku faworytem bedzie wypoczęta Lechia! Czy się to komuś podoba czy nie to tak jest.. Na Amikorza wyjdziemy wypoczeci

odpowiedz
Arek - 01.10.2021 / 00:24, *.tpnet.pl

Brawo!!! Po mojemu. 1 miejsce. Elo!!!!

odpowiedz
Korek - 01.10.2021 / 00:22, *.chello.pl

Trener Czesław - mistrz destrukcji w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

odpowiedz
jkp - 01.10.2021 / 00:01, *.vectranet.pl

Dziekuje za dzisiaj Panie Trenerze

odpowiedz
KAMI(L) - 30.09.2021 / 23:39, *.vectranet.pl

Dużo zdrowia dla rodziców!

odpowiedz
Krzysztof - 30.09.2021 / 23:34, *.jmdi.pl

Panie Czesiu dużo zdrowia dla rodziców!

odpowiedz
(L)egia - 30.09.2021 / 23:29, *.36.101

Zdrowia dla rodziców, Czesiek!

odpowiedz
Ms - 30.09.2021 / 23:24, *.play-internet.pl

Ehh lubilem Czerczesowa broniŁem Prezesa... Ale to co dziś odje**ał. To jak, w jakieś święto rodzinne, nie wiem np w rocznicę slubu... przyjść do teatru w którym występuje żona .... Z byłą kochanką. Jednego roku Legia gra w lidze Mistrzów.. Jest pięknie.. Idzie różnie ale na koniec Ogrywamy Sporting i z 3go gramy w euro lidze.. Następnego roku w Legii toczy się walka o władze na szczycie!!!! I co po niej ... Ch*uj. Później lata ugoru i teraz kiedy wracamy... Już czuć swąd. Co mi z ośmiu mistrzów Polski.. Skoro środkiem kibica troski są europejskie przekąski. Wolę jedno wyjście z takiej grupy niż 3 tytuły mistrza Polski. Bo uważam że lepiej uwieść raz w życiu miss Polski niż 3x przespać się z miss wioski...

odpowiedz
Mietek - 30.09.2021 / 23:44, *.vectranet.pl

@Ms: Miss wioski też by zrobił jakby zrobila nogi jak proca.

odpowiedz
Fiko - 30.09.2021 / 23:47, *.148.80

@Ms: ale aby uwieść miss Polski, musisz być kozakiem na wiosce. Bez MP nie będzie Pucharów, a co za tym idzie grupy, z której można wyjść

odpowiedz
bep - 30.09.2021 / 23:16, *.waw.pl

Wielki Cze! Brawo!

odpowiedz
MK - 30.09.2021 / 23:15, *.com.pl

Byleby tylko Miodkowi nie odwaliło i nie zastąpił Cześka Staśkiem, bo facet robi mega dobra robote. Mielismy troche pecha w lidze, ale generalnie on pokukladal caly ten zaciag zrobiony w letnim oknie transferowym. Teraz chłopaki potrzebują tylko zgrania i w lidze pojedziemy każdego.

odpowiedz
Garb - 01.10.2021 / 21:21, *.t-mobile.pl

@MK: Stanisław za Czesława już po meczu z Lechem.

odpowiedz
ZDROWIA - 30.09.2021 / 22:40, *.play-internet.pl

zdrowia dla rodziców przede wszystkim Panie Czesiu ! :)

odpowiedz
Ja - 30.09.2021 / 22:40, *.vectranet.pl

Zróbcie coś z meczami ligowym bo za chwilę będzie cię głęboko w dupie

odpowiedz
Johny - 30.09.2021 / 22:37, *.plus.pl

Brawo Panie Trenerze. Nikt jak Pan nie potrafi tak zneutralizować przeciwników. Do tego żelazna dyscyplina i kupa szczęścia i robimy wyniki ponad stan.

odpowiedz
Koko123 - 30.09.2021 / 22:36, *.net.pl

Dobra robota trenerze moje gratulacje oby tak dalej.

odpowiedz
Darek - 30.09.2021 / 22:35, *.chello.pl

Gratulacje dla trenera za zwyciestwo.
Weźcie skończcie już z tą sondą odnośnie Czesia.Głosowałem na nią już z 15 razy.Wiecej mi się nie chce.

odpowiedz
Kowal - 30.09.2021 / 22:24, *.vectranet.pl

Dzis mam zdarte gardlo. Doping byl na maksa. Gratuluje druzynie i kibicom

odpowiedz