Mateusz Mielnik - fot. Hugollek / Legionisci.com

Mielnik: Celem utrzymanie w lidze

Hugollek, źródło: Legionisci.com


Mateusz Mielnik (trener Legii): Pierwsze spotkanie w pierwszej lidze niestety zakończyło się naszą porażką. Nie jest ani satysfakcjonujące ani nie czujemy żadnej przyjemności po przegranym pojedynku. Wprawdzie nie rozegraliśmy dobrego meczu, ale pokazaliśmy, że będziemy walczyć. Mimo wielu złych momentów, w których gra nam się nie układała i popełnialiśmy wiele błędów, nie składaliśmy broni – zarówno w drugiej części drugiego seta, jak i w trzecim secie. Wiemy, gdzie się znajdujemy i zdajemy sobie sprawę, z jaką drużyną przyszło nam się zmierzyć – z bardzo mocnym przeciwnikiem, z faworytem. Staraliśmy się, ale na tę chwilę to za mało. Musimy przeanalizować to spotkanie i przygotowywać się odpowiednio do kolejnego. Czekamy na powrót Karola [Rawiaka – przyp. LL!] i Bartka Gomułki, aby trenować w pełnym składzie. Przestrzegałem wszystkich, że ta liga jest bardzo trudna, a w tym sezonie jeszcze mocniejsza z porównaniu z poprzednimi latami. Z pewnością należy się przygotować na to, że nie będzie lekko, ale jako że podjęliśmy się tego wyzwania, to musimy być cierpliwi, mocno trenować oraz wierzyć w to, że będzie lepiej i że zwycięstwa niebawem przyjdą.
Mam nadzieję, że kolejne rywalizacje będą lepsze w naszym wykonaniu, a nade wszystko, że będziemy popełniać mniej błędów. Myślę, że dla chłopaków, którzy awansowali z drugiej ligi, konfrontacja z tak ogromną różnicą poziomu stanowi świetną naukę, która wkrótce się zwróci. Potrzebujemy po prostu jeszcze trochę czasu.
Cel na ten sezon stanowi utrzymanie się i to bez względu na: styl gry, liczbę punktów, miejsce, które zajmiemy czy moment, w którym to osiągnięmy. Może to być nawet ostatnia kolejka.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.