Rafael Lopes - fot. Woytek / Legionisci.com

Rafael Lopes: Brak słów

źródło: Legia Warszawa

- Brak słów, by opisać co teraz czuję, co czuje cała drużyna. Kolejny mecz, w którym powinniśmy dać z siebie więcej. Sposób w jaki gramy w Europie jest inny niż sposób w jaki gramy w lidze. Musimy się tym zająć - powiedział po meczu Rafael Lopes.

- Nie szukam wymówek. W tym meczu i w spotkaniu z Rakowem mieliśmy swoje sytuacje. W piłce nożnej czasem jedna sytuacja zmienia mecz. Jeszcze raz powiem jednak, że nie szukam wymówek. Musimy znaleźć rozwiązania. W Europie gramy dobrze, ale musimy zidentyfikować problem, który mamy w lidze. Wszyscy razem musimy wyjść z tej sytuacji. Legia nie może być w tym miejscu w tabeli - dodał Portugalczyk.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (29)

+dodaj komentarz
Echhh - 05.10.2021 / 08:20, *.aster.pl

Falafel Lopes, moze juz wystarczy tych madrosci. Idz na kebaba. Tylko nie spiesz sie z powrotem.

odpowiedz
Prawda - 05.10.2021 / 00:44, *.02.net

Odezwał sie miłośnik gier ale komputerowych...odejdź naciâgaczu

odpowiedz
(L) eon - 04.10.2021 / 21:56, *.inetia.pl

W końcu znowu kibice zdiagnozują wasz problem i odzyskacie wigor jak po wiagrze.

odpowiedz
AA - 04.10.2021 / 20:49, *.virginm.net

"Kolejny mecz, w którym powinniśmy dać z siebie więcej".Czyli walicie w kulki, rozumiem że teraz gracie na pół gwizdka mając kibiców i klub w du...e. Taktyka Czesia jakoś to będzie przestała działać? Przestańcie pluć nam w twarz bo należy się się szacunek,zwłaszcza dla tych co jeżdżą za wami.

odpowiedz
Barosz - 04.10.2021 / 18:29, *.wawtel.pl

Legia

odpowiedz
bronek49 - 04.10.2021 / 18:21, *.chello.pl

Lopes ty jesteś taki słaby że musisz mieć dobre układy z tym nieukiem michniewiczem że pozwala ci grać i zajmujesz miejsce Kostorzowi który nie dość że Polak to jest też lepszy od ciebie

odpowiedz
Biała Siła - 04.10.2021 / 18:17, *.vectranet.pl

Jesteście tak mocno jak Wasz ostatni mecz ,czyli jowi

odpowiedz
Tużurek - 04.10.2021 / 15:34, *.vectranet.pl

Przede wszystkim graliście od pierwszej minuty w stylu JAKOŚ TO BĘDZIE,popykamy sobie i pewnie coś strzelimy.Nie było widać determinacji i chęci wygranej za wszelką cenę,a obecna sytuacja w tabeli powinna was do tego zmuszać,a jednak NIE.NIE MA JUŻ CZASU.Strata punktowa jest bardzo duża,a punktów z zaległych meczów nie można tak po prostu dopisać bo mieliście problemy nawet z Łęczną i nie ma żadnej gwarancji ,że wygracie.Jedyna szansa w tym,że będziecie grać na całego w każdym meczu do końca rozgrywek.Tak jakby to był ostatni mecz

odpowiedz
Marcin - 04.10.2021 / 18:22, *.tpnet.pl

@Tużurek: Jakby majster dawał gwarant występu w fazie grupowej LM to jeszcze bym zrozumiał te Twoje wypociny heh zwaz na to że polskie kluby od święta grają w europejskich pucharach i ni chu chu nie mogą sobie poradzić z natężeniem meczów niekiedy co 3 dni, a co najzabawniejsze na takim poziomie jest to niedopuszczalne... Popaptrz jak sobie radzą inne kluby i w Europie i na własnym podwórku w słabszych ligach niż polskie klepadło.. Tu tkwi problem i to nie od dziś. Dlatego szeroka kadra jest na wagę złota.... i pytanie,, Czy my mamy szeroką kadrę?,, Odpowiedź,, tak,, tylko widzadz tych samych piłkarzy teraz i wiosna widać kompletny regres ich formy i umiejętności,, oczywiście z wyjątkami np. Emreli, Sliz czy Josue,, a przecież trener Michniewicz nie jest z pierwszej łapanki. W meczu z Lester i z Lechią pokaz dał Mlado,, wyglądał jak dziecko we mgle,, Lopes to samo. W meczu z Lechia poziom pokazał Skibicki i Pekhart(krol strzelców ubiegłego sezonu). Do czego dążę? Ów do tego iż Michniewicz jest dyktatorem swojej drużyny nie słucha podpowiedzi i kreuje zespół na swoją łapę przy czym nie mając warsztatu treningowego co dziwne ma asystentów odwowiedzialnych za reżimy treningowe poszczególnych pozycji ale są oni podporządkowani myśli właśnie Michniewicza. Jest to profesjonalny trener ale tylko kadr reprezentacyjnych.... jest znakomitym taktykiem i strategiem i za to mu chwała. Do piłki klubowej się nie nadaje i Kudłaty powinien to zrozumieć i przewidzieć po jego trenerskiej karierze. A piłkarze? Mają motywację i determinację. Ale oni powielają to co jest aplikowane na treningach. Czyli treningi nie wiem na czym polegają, i nikt nie wie bo widząc czasami jak trudno jest piłkarzom przyjąć piłkę a co najlepsze odegrać na raz to sorka laby i opier...lanko na treningach.

odpowiedz
grzesiek - 04.10.2021 / 12:16, *.centertel.pl

W Europie to pewno Darek Wam załatwił te zwyciestwa. A co pokazujecie w lidze to pewnie wasza prawdziwa twarz. Brawo.

odpowiedz
R1958 - 04.10.2021 / 12:02, *.t-mobile.pl

Może spadające liście ich rozruszaja,bo mecz z Lechem tuż tuż. I chyba Stasio powinien wziąść się za Nich

odpowiedz
Cyniek - 04.10.2021 / 10:33, *.play-internet.pl

Na początek przestanmy promowac na siłę takich grsjkow jak skibickico orxyjecie pilki tostrata mladenovic ława. Bo zamiast gry jest machanie lapami

odpowiedz
Sobo(L)ew - 04.10.2021 / 08:12, *.centertel.pl

Tu nie ma co wszystkiego zwalać winy na piłkarzy, tu jest i wina trenera. Jak on smie mówić że piłkarze potrzebują 72 godziny czasu na regeneracje?? Z takim podejściem to większa połowa piłkarzy nie ma czego szukać w innych klubach za granicą. Tam jakoś co trzy dni zapie.....i nikt nie narzeka na zmęczenie tylko u nas panienki narzekają na wszystko. Do tej pory Czesiek narzekał ze Mladenovic gra słabo bo nie ma zmiennika i że jest zmęczony, teraz jest a ten wraz słabo gra a trener nie daje szans zmiennikowi. Nie wierzę że Riberio jest gorszy od Mladena, obecnie przypomina mi się sytuacja jak Vuko był trenerem i stawiał uparcie na Kulenovica tak teraz Czesiek stawia ślepo na Mladena.

odpowiedz
Cyniek - 04.10.2021 / 10:30, *.play-internet.pl

@Sobo(L)ew : dlatego jak czytam że wymarzoną liga polskiego grajka to liga angielska to aż mi
Śmiać mi się chce

odpowiedz
Bombenhagen - 04.10.2021 / 14:05, *.hosted-by-worldstream.net

@Sobo(L)ew : Nie do końca jest tak, jak mówisz, prędzej czy później intensywność gry da się we znaki, nikt nie jest automatem, inaczej gra się na świeżości, a inaczej po ciężkich bojach w tygodniu. W niedzielę w starciach z potencjalnie znacznie słabszym rywalem w lidze polegli Bayern, PSG, Real, Benfica, Ajax, Zenit Petersburg, a wymieniłem tylko ekipy z Ligi Mistrzów, które miały więcej czasu na refenerację.

odpowiedz
wyjazdowicz - 04.10.2021 / 15:37, *.orange.pl

@Bombenhagen: gosciu chyba pomyliłes fakty albo spadłes z konia na beton a wiec po kolei
jaki automat jaka swiezosc:
Bayern pierwszy w tabeli-jedna porazka
PSG pierwsze w tabeli-jedna porazka-spora przewaga
REAL pierwszy w tabeli-jedna porazka
BENFICA-pierwsza w tabeli-jedna porazka
AJAX-drugi w tabeli dwie porazki pkt.straty do lidera
ZENIT-pierwszy w tabeli-jedna porazka-jest przewaga
---------------------------------------------
LEGIA 8meczy 5 porazek wiec mi nie mow o intensywnoasci w naszej lidze bo sie osmieszasz jak nasze pikarzyki.Automatem to mozna byc w wyzej wymienionych ligach jak piszesz ale nie tu nie w ekstraklasie tu sie wychodzi gra goli ogorkow i nara ciezko mi uwiezyc ze zawodowcy ktorzy maja wszystko doslowie wszystko nie potrafia sobie poradzic tutaj w smiesznej lidze 26 w rankingu europejskiej
to jak my mamy zawojowac europe jak my nie potrafimy grac w przecietnej lidze na solidnym ligowym poziomie
jak na polskie warunki chyba mamy dobry sklad i nie mowie tu o 11 chlopa tylko o conajmniej 18 wiec chyba problem nie lezy tu (automat-robot) tylko gdzie indziej
chcialbym miec taki problem jak oni czyli co trzy dni chodzic do pracy pracowac na maxa fizycznie i reszte dna na spokojnie
tam wszedzie jest intensywnosc i to wieksza niz u nas bo nie przesadzajmy liga polska nie jest wymagajaca a nasze kopacze sa w tabeli tak nisko ze az strach patrzec na tabele

odpowiedz
Piotr Niedek - 04.10.2021 / 15:48, *.t-mobile.pl

@Bombenhagen: Nie do końca jest tak jak mówisz. Bardzo możliwe, że te drużyny poległyby w swoich meczach ligowych nawet jakby nie grali w środku tygodnia. Od środy do niedzieli jest sporo czasu na regenerację, a przy dzisiejszej medycynie szybko można przywrócić zawodnika do pełni sił. Prawdopodobnie mecze z LM nie miały znaczenia na stan fizyczny piłkarzy z tych klubów. Niespodzianki będą się zdarzać, bo taki jest sport, nieprzewidywalny, a na mistrzów i liderów każdy się mobilizuje. Jeśli był jakiś problem fizyczny w meczu z Lechią to trzeba zapytać Michniewicza czemu Legia jest tak żle przygotowana do sezonu kondycyjnie i wytrzymałościowo. W 1994 roku Legia miała świetnych 12 zawodników, reszta nie nadawała się poziomem na ekstraklasę. Tym 12, jedynym, konkretnym zawodnikiem rezerwowym był Wędzyński. Rywale wiedzieli, że Legia nie ma rezerwy i ostro kosili w wielu meczach. Piłkarze dali radę fizycznie i w dobrym stylu zdobyli mistrzostwo i puchar. Zgadnij kto trenował Legię i jakie miał metody treningowe.

odpowiedz
Desmond - 05.10.2021 / 09:47, *.cdn77.com

@wyjazdowicz: "Liga nie jest wymagająca" Co ty przez to rozumiesz? To znaczy że można wywalić się się w czasie meczu na nery i leżeć sobie do góry palnikiem? Tak samo trzeba swoje wybiegać, od 10 do 12 km na mecz, w tym zaliczyć kilka sprintów i ostrych starć z przeciwnikiem, już tacy byli, którzy przeklęli eklapę za ostrą i twardą grę. Poziom sportowy, a wymagania fizyczne to zupełnie inna para kaloszy, druga sprawa, zauważ, że żadna z powyższych drużyn nie zagrała ani minuty eliminacji w drodze do rozgrywek, a Legia musiała 8 razy zagrać w pełnym wymiarze, to wszystko ma wpływ i nie przypadkiem u sześciu faworytów do tytułu z rzędu w swoich ligach zauważalne problemy zaczęły się po drugim meczu w starciu ze zdecydowanie słabszym rywalem.

odpowiedz
(L)uki - 04.10.2021 / 08:08, *.25.60

nie ma co szukać ! , zero biegania i ambicji , w Europie gracie bo zaraz się pojawią oferty i wszyscy zakochani w Warszawie uciekną przy pierwszej lepszej okazji. Spytajcie kibiców, a najlepiej weźcie się za grę ....

odpowiedz
Berendżer - 04.10.2021 / 02:40, *.tpnet.pl

Strzelać trzeba , strzelać na bramkę przeciwnika , często , gęsto i celnie . Załadować nogi ostrą amunicją i strzelać , jak ta dziewczyna z ''Planet terror''Rodrigeza . No kto to słyszał , żeby tak mało strzałów oddawać , to dotyczy całej drużyny (może oprócz Muciego i Lukinhasa , czasem jeszcze Mahir strzela) . A reszta , czemu nie strzela reszta drużyny ? No nie rozumiem tego , chcą zawsze wjechać z piłką do bramki czy jak ? Nie potrafią czy nie chcą strzelić np. z ostrego kąta albo zza linii pola karnego ? Czemu tak obawiają się strzelać ? Lopez dobrze dogrywa (np. ostatnio dobrze zagrał Kastratiemu w meczu z Leicester) , ale z kolei też (jako napastnik) za mało strzela , mógłby częściej . Ale ogólnie on się bardzo stara .

odpowiedz
jarekk - 04.10.2021 / 01:51, *.metrointernet.pl

Znowu te samo pierdolamento zamiast zalatwic miedzy soba po mesku raz na zawsze.

odpowiedz
Sep - 03.10.2021 / 23:46, *.chello.pl

Podpowiem.
Ten problem to k...rewski brak zaangażowania.

odpowiedz
Obi - 03.10.2021 / 23:33, *.aster.pl

Ile będziecie razy dochodzić do tego samego wniosku? Za chwilę będzie taka strata, że będzie za późno.

odpowiedz
Skibicki - 03.10.2021 / 22:51, *.com.pl

Ja chcę więcej wolnego, bo jestem zmęczony.
BRAK SŁÓW

odpowiedz
wtf - 03.10.2021 / 22:47, *.chello.pl

O jakich sytuacjach on mówi,mogliście dostać jeszcze większy oklep ty parodio piłkarza!

odpowiedz
mietowy - 03.10.2021 / 22:23, *.aster.pl

Panie tutaj w Polsce to sie nazywa brak profesjonalizmu niestety a druzyna ? jaka druzyna ? przeciez jej nie ma

odpowiedz
Hiszpan - 03.10.2021 / 22:08, *.telnaptelecom.pl

Nieprawda. Jest kilka słów jak kopiesz się w czolo: urwà, ja ebie, ja prd...

odpowiedz
Lit - 03.10.2021 / 21:57, *.55.184

Raz mozna przeanalizować, no 2 ale 5 razy w 8 meczach to trzeba byc albo totalnym tumanem i nic nie rozumieć wtedy zadne analizy nie pomoga albo miec lige w dupie bo trzeba się pokazać w pucharach, Tylko Stasiek za Cześka a wkładom do koszulek po liściu na opamiętanie.

odpowiedz
PLK - 04.10.2021 / 00:02, *.156.70

@Lit: Czy Stasiek za Cześka to tego niewiem... Ale z resztą pełna zgoda... Pozdro Bracie...

odpowiedz