Mahir Emreli - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Emreli nadal na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sezonie 2021/22 legioniści rozegrali do tej pory 20 spotkań i zdobyli w nich 29 bramek. Najwięcej trafień zgromadził Mahir Emreli i to on przewodzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Najwięcej asyst mają na swoim koncie mają Rafael Lopes, Maik Nawrocki o Filip Mladenović - po 3.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
20 meczów: 11 zwycięstw - 3 remisy - 6 porażek, bramki: 29-22
średnia punktów: 1,80
gole na mecz: 1,45
gole stracone na mecz: 1,1

Ciekawostki:

22 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 25 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 9 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 1-15 i 61-75 minutą - po jednej bramce.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 2 trafienia, a najwięcej traciła w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 7 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,44 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Tylko Rafael Lopes wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (1612).

W obecnym sezonie 13 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)