Mahir Emreli - fot. Woytek / Legionisci.com

Klasyfikacja kanadyjska: Emreli nadal na czele

Woytek, źródło: Legionisci.com

W sezonie 2021/22 legioniści rozegrali do tej pory 20 spotkań i zdobyli w nich 29 bramek. Najwięcej trafień zgromadził Mahir Emreli i to on przewodzi aktualnie w klasyfikacji kanadyjskiej. Najwięcej asyst mają na swoim koncie mają Rafael Lopes, Maik Nawrocki o Filip Mladenović - po 3.

Aktualny bilans sezonu 2021/22
20 meczów: 11 zwycięstw - 3 remisy - 6 porażek, bramki: 29-22
średnia punktów: 1,80
gole na mecz: 1,45
gole stracone na mecz: 1,1

Ciekawostki:

22 bramek legioniści zdobyli z obrębu pola karnego, 5 padło po strzałach z główki. 25 to gole z akcji, 3 po rozegraniu stałego fragmentu gry i 1 bezpośrednio z rzutu karnego.

Najczęściej Legia strzelała w ostatnim kwadransie drugiej połowy - 9 trafień. Rywale najmniej trafień zanotowali między 1-15 i 61-75 minutą - po jednej bramce.

Najmniej bramek Legia zdobywała między 46-60 minutą - 2 trafienia, a najwięcej traciła w ostatnim kwadransie pierwszej połowy - 7 goli przeciwników.

Średnia wieku wyjściowej jedenastki to 26,44 l. W poprzednim sezonie średnia wynosiła 27,59 l.

Tylko Rafael Lopes wystąpił we wszystkich meczach. Najwięcej minut na boisku spędził Mateusz Wieteska (1612).

W obecnym sezonie 13 zawodników zadebiutowało w koszulce z "eLką" na piersi.

Klasyfikacja kanadyjska sezonu 2021/22 (Ekstraklasa, Liga Mistrzów, Liga Europy, Puchar Polski, Superpuchar Polski)

Piłkarzgoleasystysumameczeminuty
Emreli10111191134
Lopes33620948
Muci31415600
Nawrocki134141215
Pekhart3317826
Kastrati2137347
Juranović1239699
Mladenović33161299
Luquinhas22171205
Skibicki2212693
Josue2213832
Kostorz11263
Kapustka114200
Charatin117385
Ribeiro113139
Johansson114186
Hołownia1110744
Slisz11181350
Wieteska11181612

Stan na 04.10.2021.
* Do asyst nie są wliczane akcje, w których zawodnik wywalczył rzut karny/rzut wolny.

Gole dla Legii: z akcji z główki ze stałych fragmentów gry samobójcze
Gole Legii lipiec - wrzesień 2021

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 07.10.2021 / 19:02, *.telnaptelecom.pl

Myślałem że w całej lidze .

odpowiedz
gazza - 07.10.2021 / 18:49, *.inetia.pl

Po co ta klasyfikacja skoro jesteśmy tak nisko w tabeli ???
Aby tylko zapełnić łamy ???
Tą klasyfikacją tylko wkurzacie nas , kibiców...

odpowiedz
L - 07.10.2021 / 17:36, *.play-internet.pl

Emreli daje więcej niż Nicolic moim zdaniem. Gdybyśmy lepiej grali ekstraklasie to by miał ze 3-4 gole więcej.

odpowiedz
Darek - 07.10.2021 / 15:46, *.chello.pl

Co nam po tych statystykach? W dupoklasie
jesteśmy dziadami i pośmiewiskiem.

odpowiedz
Chcemy kocurów a nie ogórów - 07.10.2021 / 13:16, *.114.212

Odwróć tabelę Wietaszka na czele

odpowiedz
kędzior - 07.10.2021 / 12:18, *.vectranet.pl

Legia powinna grać w każdym meczu oprócz PP w takim samym składzie.Również on powinien grać w każdym meczu.Dość już rotacji bo obudzimy się z ręką w nocniku o ile już się nie obudziliśmy.To są młodzi sportowcy i muszą dać rade.Za Okuki albo w czasie LM za Magiery jakoś sobie radziliśmy ale nie było tylu zmian

odpowiedz
1923 - 07.10.2021 / 09:25, *.cdn77.com

Aktualny bilans sezonu 2021/22
13 meczów:

a nie 20 meczów? ;]

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.