Łukasz Koszarek - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 69-60 Start Lublin

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała 69-60 ze Startem Lublin. Legioniści źle rozpoczęli spotkanie, bo goście objęli prowadzenie 10-1. Straty udało się jednak bardzo szybko odrobić i pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gospodarzy. Druga odsłona to totalna dominacja podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy zdobyli 25 oczek, a rywale pudłowali na potęgę i do bilansu dopisali zaledwie 4 punkty.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Hugollka

Po przerwie sytuacja całkowicie się odwróciła. To legionistom piłka nie wpadała do kosza i Start odrobił aż 12 punktów (8-20). Zieloni Kanonierzy zdołali się jednak otrząsnąć i nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż 5 punktów i ostatecznie zanotowali czwarte zwycięstwo w szóstym meczu sezonu.

- Dobrze weszliśmy w mecz, fantastycznie ułożyła nam się druga kwarta. Po przerwie to rywale byli w uderzeniu, ale na szczęście potrafiliśmy sobie z tym poradzić i cieszymy się z kolejnego ligowego zwycięstwa – powiedział Grzegorz Kulka.

Kolejny mecz ligowy legioniści rozegrają dopiero 23 października w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ich rywalem będzie Stal. W najbliższym czasie warszawianie rozpoczną rywalizację w FIBA Europe Cup - w środę, 13 października podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają na wyjeździe z rumuńską CSU Oradeą.

PLK: Legia Warszawa 69-60 Start Lublin
18-17, 25-4, 8-20, 18-19