Łukasz Koszarek - fot. Hugollek / Legionisci.com

Koszykówka

Legia Warszawa 69-60 Start Lublin

Woytek, źródło: Legionisci.com

W meczu 6. kolejki Energa Basket Ligi Legia Warszawa wygrała 69-60 ze Startem Lublin. Legioniści źle rozpoczęli spotkanie, bo goście objęli prowadzenie 10-1. Straty udało się jednak bardzo szybko odrobić i pierwsza kwarta zakończyła się jednopunktowym prowadzeniem gospodarzy. Druga odsłona to totalna dominacja podopiecznych Wojciecha Kamińskiego, którzy zdobyli 25 oczek, a rywale pudłowali na potęgę i do bilansu dopisali zaledwie 4 punkty.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Hugollka

Po przerwie sytuacja całkowicie się odwróciła. To legionistom piłka nie wpadała do kosza i Start odrobił aż 12 punktów (8-20). Zieloni Kanonierzy zdołali się jednak otrząsnąć i nie pozwolili rywalom zbliżyć się na mniej niż 5 punktów i ostatecznie zanotowali czwarte zwycięstwo w szóstym meczu sezonu.

- Dobrze weszliśmy w mecz, fantastycznie ułożyła nam się druga kwarta. Po przerwie to rywale byli w uderzeniu, ale na szczęście potrafiliśmy sobie z tym poradzić i cieszymy się z kolejnego ligowego zwycięstwa – powiedział Grzegorz Kulka.

Kolejny mecz ligowy legioniści rozegrają dopiero 23 października w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie ich rywalem będzie Stal. W najbliższym czasie warszawianie rozpoczną rywalizację w FIBA Europe Cup - w środę, 13 października podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego zagrają na wyjeździe z rumuńską CSU Oradeą.

PLK: Legia Warszawa 69-60 Start Lublin
18-17, 25-4, 8-20, 18-19

Legia Warszawa [punkty, (celne za trzy)]
5. M. Abdur-Rahkman 17 (2)
14. G. Kulka 14 (4)
18. R. Cowels III 11 (3)
55. Ł. Koszarek 8 (1)
50. A. Kemp 1
---
91. D. Wyka 7 (1)
11. J. Skifić 6
31. G. Kamiński 5 (1)
43. J. Śliwiński 0
4. S. Kołakowski 0
2. B. Didier-Urbaniak -

Start Lublin [punkty, (celne za trzy)]
20. D. Lamb 12
31. M. Kostrzewski 11 (1)
1. J Taylor 9
29. T. Carter 6 (2)
25. Q. De Cosey 5 (1)
---
0. J. Sharkey 10
3. M. Dziemba 7
7. B. Pleczar 0
12. S. Walda 0
18. D. Jeszke 0
19. R. Szymański 0
6. M. Stopierzyński -

Komisarz: R. Łabędź
Sędziowie: Ł. Jankowski, G. Czajka, M. Dębowski

widzów: 1040

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Hugollka

Centrum informacji o koszykarskiej Legii -> legionisci.com/kosz

fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com
fot. Hugollek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (17)

+dodaj komentarz
grzesiek - 09.10.2021 / 13:05, *.centertel.pl

23.pazdziernika bedzie prawdziwy sprawdzian z stalą ostrow wielkopolski,

odpowiedz
Jan W. - 08.10.2021 / 09:08, *.com.pl

Mecz masakra. 1,5 kwarty nie dało się oglądać. dobrze, że przeciwnik siadł na pięty na początku 4 kwarty.
Rzut za 3 Darka z kontry podsumował dzisiejszą jakość.
Brakuje trochę ludzi do gry.

odpowiedz
grzesiek - 08.10.2021 / 08:39, *.centertel.pl

grzesiek kulka najwiecej trojek rzucil. Cos nie idzie naszym gra w tym sezonie. Potrzeba wzmocnień.

odpowiedz
grzesiek - 08.10.2021 / 08:26, *.centertel.pl

Potrzeba jeszcze jednego minimum zeby nawiazac walke z dobrymi zespolamim w takim skladzie to nas beda ogrywac.

odpowiedz
cuLt Legia Kosz! - 08.10.2021 / 03:27, *.02.net

Czas!Hale!budować!nad!!Wisłá!Hala!Stołeczna!Miasta!Warszawy!Tylko!Warszawy!Bo!Warszawa!to!Warszawa!

odpowiedz
Żmija - 08.10.2021 / 13:12, *.vectranet.pl

@cuLt Legia Kosz!: Czas!do!lekarza!i!to!dobrego!

odpowiedz
Gienek - 07.10.2021 / 23:15, *.vectranet.pl

Pocieszajmy się qygranymi w kosza, bo w nogę od wszystkich dostajemy łomot.

odpowiedz
nie ma dopingu na koszu? - 07.10.2021 / 23:10, *.172.248

prawda to że na kosza nie chodzą już ultrasi tylko pikniki?

odpowiedz
ws - 07.10.2021 / 21:10, *.chello.pl

Porażki niewybaczalne. Powinno być 6-0 I lider. I jeszcze prośba do żylety o wsparcie koszykarzy bo okrzyki na początku meczu z nowej trybuny "defense" to dramat . Tu jest Warszawa a nie NBA.

odpowiedz
p10 - 07.10.2021 / 21:17, *.tpnet.pl

@ws: Z takim terminarzem łatwym na poczatku powinno być 6:0 lub 5:1. Na amerykancow nie działa niestety "Nie poddawaj sie", bo nie rozumieją przyspiewek. Chyba moze by zatrybili wkurzenie trybun, Legia grac ku...

odpowiedz
Łoj - 07.10.2021 / 22:32, *.tpnet.pl

@p10: To niech się uczą naszych pieśni . I naszego języka , w końcu to nasi .

odpowiedz
Pepeg - 08.10.2021 / 00:55, *.virginm.net

@Łoj: kto murzyna ma, u tego murzyn gra!;)

odpowiedz
p10 - 08.10.2021 / 07:18, *.tpnet.pl

@Łoj: W kosza zawodnicy zmieniają się błyskawicznie. Mało kiedy się trafi by obcokrajowiec został na więcej niż 1 sezon w klubie.

odpowiedz
ws - 07.10.2021 / 21:04, *.chello.pl

Mecz pod kontrolą ale początek ospaly . Widać braki kadrowe. Szacunek dla Koszarka ale on długo tak nie pociągnie. Kemp słaby środkowy. Brakuje 3 zawodników do rotacji. Z lepszymi drużynami mogą być kłopoty.

odpowiedz
p10 - 07.10.2021 / 21:19, *.tpnet.pl

@ws: Kemp jak agresywnie podejdzie to ma momenty fajne. Ze Spójnią np. zagrał świetną 3 kwartę. A jak nie to takie trochę drewno.

odpowiedz
grzesiek - 07.10.2021 / 19:45, *.centertel.pl

Brawo druzyna ! ! ! ! !

odpowiedz
p10 - 07.10.2021 / 19:27, *.tpnet.pl

Ważne zwycięstwo. Koszarek top. Taki wiek 35 minut na parkiecie i 11 asyst. Szkoda, że nie dobił na 10 punktów byłoby super double double i gracz do piątki kolejki. No i Kulka dorzucił punkty zza łuku.

odpowiedz