fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Polska 5-0 San Marino

Wiśnia, źródło: Legionisci.com

Reprezentacja Polski pewnie 5-0 pokonała na własnym stadionie San Marino w spotkaniu 7. kolejki eliminacji mistrzostw świata. W tabeli grupy I "biało-czerwoni" zajmują 3. miejsce. Sobotni mecz był szczególny dla Łukasza Fabiańskiego, który tego dnia rozegrał swoje ostatnie spotkanie dla naszej kadry. Były zawodnik Legii zszedł z boiska po niespełna godziny gry, a zastąpił go na nim Radosław Majecki.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Kamila Marciniaka

Pierwsze minuty, co nie było zaskoczeniem, należały do Polaków. Aktywny na skrzydle starał się być Przemysław Płacheta, który początkowo był jednak niedokładny w swoich zagraniach. W 8. minucie po raz pierwszy zagrożenie pod polem karnym przeciwnika stworzył Mateusz Klich. Pomocnik płasko uderzył z dystansu, jednak piłka przeleciała obok słupka. Za moment celny strzał oddał już Robert Lewandowski. Bramkarz reprezentacji San Marino był dobrze ustawiony i nie dał się zaskoczyć. Inaczej było jednak w 10. minucie gry. Wówczas "biało-czerwonych" na prowadzenie wyprowadził Karol Świderski. Napastnik wykorzystał podanie od Płachety i głową pewnie pokonał z najbliższej odległości Elię Benedettiniego. Sędziowie długo analizowali jeszcze tę sytuację na VARze, sprawdzając czy nie było spalonego napastnika PAOK-u Saloniki. Kilka minut potem było już 2-0 dla gospodarzy. Tym razem do swojej siatki piłkę wpakował Cristian Brolli, który niefortunnie przeciął dośrodkowanie z prawej strony od Kacpra Kozłowskiego, czym kompletnie zaskoczył własnego bramkarza.

Z biegiem czasu obraz gry nie zmieniał się. Polacy cały czas atakowali i zamykali rywali na ich połowie, natomiast gracze z San Marino starali się skutecznie bronić. W 33. minucie Benedettini odbił na rzut rożny próbę Kozłowskiego, a niebawem niedokładnie główkował Przemysław Frankowski. Polacy nie mieli kłopotów ze stwarzaniem sobie okazji, ale brakowało im dobrego wykończenia. Ostatecznie na przerwę gospodarze zeszli z zapasem dwóch goli, chociaż po pierwszych 45 minutach spokojnie mogli prowadzić zdecydowanie wyżej.

Kilka minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Tomasz Kędziora. Prawy obrońca Dynama Kijów huknął jak z armaty po zmieszaniu w polu karnym, a piłka po odbiciu się od jednego z obrońców znalazła się w siatce. O sile uderzenia niech świadczy fakt, że trafiony w głowę reprezentant San Marino musiał po chwili opuścić boisko, gdyż nie był w stanie kontynuować gry. W 57. minucie miał miejsce wzruszający moment, kiedy z boiska po raz ostatni w narodowych barwach zszedł Łukasz Fabiański. 36-latek został zmieniony przez innego eks-legionistę Radosława Majeckiego, a zejściu doświadczonego bramkarza towarzyszyła fala emocji i wzruszeń. Kolejny minuty to systematyczne budowanie przewagi. Do końcowego gwizdka sędziego Polakom jeszcze dwa razy udało się strzelić gola. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry sytuację sam na sam z bramkarzem z San Marino wykorzystał Adam Buksa. W doliczonym czasie rezultat ustalił z kolei wprowadzony w drugiej połowie na murawę Krzysztof Piątek. Napastnik z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki po podaniu od Kozłowskiego.

Polska 5-0 San Marino
1-0 Świderski 10
2-0 Brolli 20 (s)
3-0 Kędziora 50
4-0 Buksa 84
5-0 Piątek 90

Polska: 22. Łukasz Fabiański (58. 1. Radosław Majecki) - 2. Robert Gumny, 6. Michał Helik, 4. Tomasz Kędziora - 19. Przemysław Frankowski (65, 18. Bartosz Bereszyński), 14. Mateusz Klich (46, 23. Krzysztof Piątek), 8. Karol Linetty, 17. Kacper Kozłowski, 13. Przemysław Płacheta - 11. Karol Świderski (72, 10. Adam Buksa), 9. Robert Lewandowski (66, 16. Jakub Moder).

San Marino: 1. Elia Benedettini - 11. Manuel Battistini, 15. Davide Simoncini, 5. Cristian Brolli (74, 6. Dante Rossi), 3. Mirko Palazzi (52, 14. Filippo Fabbri) - 16. Marcello Mularoni, 19. Luca Censoni (46, 13. Andrea Grandoni), 17. Alessandro Golinucci, 8. Enrico Golinucci, 20. Adolfo Hirsch (46, 18. David Tomassini) - 7. Matteo Vitaioli (75, 9. Marco Bernardi).

żółte kartki: Linetty - A.Golinucci.

sędziował: Fran Jović (Chorwacja).
widzów: 56 128.

Fotoreportaż z meczu - 45 zdjęć Kamila Marciniaka

fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com
fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (22)

+dodaj komentarz
AAA - 11.10.2021 / 00:37, *.chello.pl

do j24 : skoro chodzisz to było rozkręcić doping,,,,a na serio to jak przyjedzie 1000 braci znad Dunaju to olaboga,cały stadion ich a lamusy będą kręcić filmy,robić sweet fotki i trąbić w wuwuzele...i dlatego niech się bawią dobrze,szacun za postawę na Euro,integracja zapewniona wśród Normalnych kibiców.

odpowiedz
Kibic z tik-toka - 10.10.2021 / 16:31, *.plus.pl

Jedynie Majecki może być zadowolony bo nie był powołany pierwotnie tylko po kontuzji dragowskiego dopiero a jeszcze zagrał. To właśnie logika i myślenie naszego selekcjonera.

odpowiedz
OLaf - 12.10.2021 / 15:37, *.tpnet.pl

@Kibic z tik-toka: ręce opadają że dostał powołanie, Sousie chyba się podoba i dlatego dostał powołanie bo raczej nie za siedzenie na ławce w klubie

odpowiedz
Ja - 10.10.2021 / 16:27, *.plus.pl

Cóż Linetty sobie odpuścił mecz z Albania wiedział że i tak nie zagra ;)

odpowiedz
Zibi top - 10.10.2021 / 16:15, *.plus.pl

We wtorek Zołza już może się raczej pakować bo już szans na baraże po porażce z Albania nie będzie za dużych. Trener co olewa krajowa ligę nie powinien naszych trenować.

odpowiedz
Sousa out - 10.10.2021 / 16:21, *.plus.pl

@Zibi top: zmarnowany rok naszej kadry z tym pajacem Sousa. Dziwne powołania dziwna taktyka promowanie beztalenciow co nie lapia się w klubie typu Puchacz i Placheta + wystawianie Beresia na stoperze i Kędziory na lewej stronie pomijanie Gikiewicza i Nawrockiego w powołaniach. Jedyne co dobre to że nie przegrywamy z Anglią w jednym meczu i Hiszpania na ME.

odpowiedz
:) - 10.10.2021 / 16:22, *.plus.pl

@Zibi top: oby było jak mówisz

odpowiedz
Kolega po szalu - 10.10.2021 / 16:29, *.plus.pl

@Sousa out: dziwna to była decyzja Bońka o jego zatrudnieniu.

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 10.10.2021 / 16:13, *.plus.pl

Prawie 60 tys kibiców przyszło pożegnać Fabiańskiego w meczu z San Marino a dopingu zero. Gdyby nie Fabiański to by było maks 20 30 tys zabrakło tylko wuwuzeli.

odpowiedz
Wie(L) un - 10.10.2021 / 19:11, *.18.56

@Zbieracz kartonow: to fakt Janusze w UJ na trybunach gdzie te czasy gdy na hymnie cały stadion wył teraz takie że zy już tylko na L3

odpowiedz
j24 - 10.10.2021 / 19:46, *.chello.pl

@Zbieracz kartonow: Kiedy to się stało że ultrasi odpuścili mecze kadry u siebie? Bo to co się dzieje na Narodowym to już nawet nie jest piknik, tylko jakaś całkowita plaża. Niedługo ci ludzie zamiast dopingować polską kadrę, będą klaskać tym, którzy lepiej grają. Wstyd takie coś pokazać przed Węgrami.

odpowiedz
MIODUSKI OUT !!!!! - 10.10.2021 / 11:15, *.btcentralplus.com

LUKASZ FABIANSKI = SZACUNEK !!

odpowiedz
ksieciunio - 10.10.2021 / 09:44, *.chello.pl

te Koneser wal nij się w czoło, Kucharczyk.............. chyba byłeś nawalony, nie pisz więcej pierdoł !!!!!!!!!

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 10.10.2021 / 12:07, *.plus.pl

@ksieciunio:

kolo, a co niby robił po meczu wyjazdowym ze Spartakiem? Agencja przy ul. Wiertniczej, a o alko się nie martw, bo nie piję, gdyż wolę sport

odpowiedz
ksieciunio - 10.10.2021 / 09:41, *.chello.pl

do Antyk......... kasa się liczy, a kto zgarnia??????????

odpowiedz
antyk - 10.10.2021 / 08:58, *.com.pl

Z ciekawości sprawdziłem,San marino ludność-33020,powierzchnia -61km ,dla porównania podam przykład pierwszy z brzegu, Skierniewice ludność-47932,powierzchnia 34,88km.I teraz wyobraźmy sobie że reprezentacja Skierniewic gra w eliminacjach mistrzostw Europy albo świata ,przecież to jest jakaś kpina ,po kiego są w ogóle mecze z tymi niby państwami,gdzie u sens?Juz nie wspomnę o tym że tych meczów nie da się oglądać bo to wygląda tak jakby reprezentacja Polski grała z jakimiś dziećmi z podwórka .

odpowiedz
miet - 10.10.2021 / 10:19, *.wananchi.com

@antyk: nie zawsze tak bylo...
czasem reka trzeba bylo wepchnac sby wygrac..

odpowiedz
WiernyKibicZwycięskichDrużyn. - 10.10.2021 / 10:29, *.55.238

@antyk: Państwo jak każde inne, to że małe to od razu mają być wykluczeni, skoro chcą to niech grają, nas też w takim razie powinni wykluczyć bo gramy padakę. Nie chcesz to nie oglądaj ktoś ci każe ?

odpowiedz
bie/L/sko - 10.10.2021 / 17:10, *.master.pl

@antyk: Masz dziwny sposób myślenia. Tu nie populacja decyduje o poziomie piłki, czy sportu w ogóle. Bo myśląc jak Ty to Chiny byłyby mistrzyniami świata

odpowiedz
chrisSiekierki - 10.10.2021 / 08:15, *.vectranet.pl

Piątek grał od 46 minuty a nie był wprowadzony na boisko chwilę przed strzeleniem gola.

odpowiedz
koneser polskiej piłki klubowej - 10.10.2021 / 02:30, *.plus.pl

a Ariel Borysiuk, Maciej Rybus, Artur Jędrzejczyk i Michał Kucharczyk byli powołani czy znowu poszli do agencji towarzyskiej i zrobicie z takimi bożyszczami dla dzieci wywiad? Żenada

odpowiedz
Pacho - 09.10.2021 / 23:22, *.chello.pl

Ogórkowy mecz. Na duży minus Frankowski, Linetty i Kędziora mimo strzelonej bramki. Wstyd że wystawia się Fabiańskiego w meczu z San Marino w dodatku w meczu pożegnalnym. To nie jest emeryt. W obronie jeśli nie gra Glik, powinni grać Nawrocki i Walukiewicz. Odchodzą powoli dobrzy piłkarze typu Fabiański, Piszczek zaraz Grosicki, Lewandowski, Krychowiak i Glik. Bardzo słabe w naszej kadrze są zmiany pokoleniowe. Trzyma się dobrych piłkarzy lub perspektywicznych w młodzieżowych reprezentacjach zamiast ogrywać w głównym zespole. Dziś Lewandowski miał sam ogrywać Kozłowskiego, Bukse, płachtę czy modera. W reprezentacji nawet na tak słabego przeciwnika powinna być główna kadra plus maks 2 perspektywicznych. I tak w kazdym meczu o punkty z ogórkowym rywalem.

odpowiedz