Karol Świderski - fot. Kamil Marciniak / Legionisci.com

Albania 0-1 Polska

Wiśnia

Reprezentacja Polski wygrała w Tiranie z Albanią 1-0 po bramce Karola Świderskiego z 76. minuty. Potem w stronę cieszących się z bramki Polaków poleciały z trybun różnorakie przedmioty, co spowodowało półgodzinne przerwanie spotkania. Po powrocie zawodników na boisko wynik nie uległ już zmianie.

W 9. minucie gry poważny błąd przed własnym polem karnym popełnił Grzegorz Krychowiak, który w prostej sytuacji dał sobie odebrać piłkę. Na jego szczęście Albańczycy spanikowali i nie zdołali wykorzystać swojej szansy do wyjścia na prowadzenie. Niecały kwadrans po pierwszym gwizdku wreszcie odgryźli się Polacy. Po wrzutce z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym przeciwnika odnalazł się Adam Buksa, lecz z najbliższej odległości posłał piłkę ponad poprzeczką. Wkrótce gospodarze wypracowali sobie okazję do oddania uderzenia sprzed pola karnego. Próba Keidiego Bare poszybowała jednak wysoko ponad celem. Spotkanie nie stało na wysokim poziomie pod względem sportowym, natomiast miało w sobie dużym ładunek emocjonalny. Na boisku niejednokrotnie dochodziło do starć pomiędzy piłkarzami. Na kilka minut przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się jeszcze Piotr Zieliński. Golkiper Albańczyk zachował się jednak pewnie i nie dał się zaskoczyć.

W drugiej połowie, podobnie jak w pierwszej, nie działo się wiele. Polacy byli co prawda stroną aktywniejszą, ale na niewiele się to zdawało. Po godzinie gry przewaga "biało-czerwonych" zarysowywała się jeszcze bardziej. W 72. minucie byli o krok od wyjścia na prowadzenie. Grzegorz Krychowiak wpadł z prawej strony w pole karne, jednak niepotrzebnie szukał dogrania do Roberta Lewandowskiego. Gdyby pokusił się o strzał, to Polacy zapewne cieszyliby się z prowadzenia. Pięć minut potem goście strzelili wreszcie gola! Cudowne dośrodkowanie z prawej strony od Mateusza Klicha, a wszystko świetnie zamknął Karol Świderski mocnym strzałem z woleja. Wielka radość Polaków spotkała się z wielką frustracją na trybunach. W stronę polskich zawodników poleciały różne przedmioty, a arbiter zdecydował się na przerwanie meczu na ponad pół godziny. Po powrocie zawodników na murawę wynik nie uległ już zmianie. Z Tirany "biało-czerwoni" wywieźli niezwykle ważne trzy punkty.

Albania 0-1 Polska
0-1 Świderski 76

Albania: 1. Etrit Berisha - 4. Elseid Hysaj, 18. Ardian Ismajli, 15. Marash Kumbulla, 5. Frédéric Veseli, 20. Lorenc Trashi (65, 3. Ermir Lenjani) - 21. Odise Roshi (78, 22. Nedim Bajrami), 19. Ylber Ramadani, 7. Keidi Bare (78, 9. Enis Çokaj), 11. Myrto Uzuni (58, 17. Armando Broja) - 10. Rey Manaj.

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 3. Paweł Dawidowicz, 15. Kamil Glik, 5. Jan Bednarek (90, 6. Michał Helik) - 7. Kamil Jóźwiak (71, 19. Przemysław Frankowski), 10. Grzegorz Krychowiak, 20. Piotr Zieliński, 16. Jakub Moder (46, 14. Mateusz Klich), 21. Tymoteusz Puchacz (90, 18. Bartosz Bereszyński) - 8. Adam Buksa (71, 11. Karol Świderski), 9. Robert Lewandowski.

żółte kartki: Ismajli, Hysaj, Ramadani - Buksa, Bednarek, Puchacz.

sędziował: Clément Turpin (Francja).

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (16)

+dodaj komentarz
SzB - 13.10.2021 / 11:09, *.pljtelecom.pl

Dzieje się tak jak pisałem wcześniej- będą jakoś dusić te zwycięstwa, Sousa będzie cacy trener, a wraz z nim niestety będziemy musieli patrzeć na tuzy pokroju Ru...acza.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 13.10.2021 / 10:29, *.centertel.pl

Zamiast przereklamowanego Zielińskiego proponuję zacząć wstawiać Szymańskiego. To nie jest skrzydłowy, tylko środkowy pomocnik. I to bardziej kreatywny, potrafiący też orać w obronie. Do tego perspektywiczny. Zieliński w reprezentacji pewnego poziomu już nie przeskoczy.

odpowiedz
Po(L)ubiony - 13.10.2021 / 12:00, *.aster.pl

@Leśny Dziadek: Też tak uważam, ale zapomnij. Problem w tym, że warunkiem podpisania kontraktu z Zołzą, było niepowoływanie graczy kojarzonych z Legią :) . Tą hańbę, mogła zmyć gra w pyrach (Bereś, Puchacz).

odpowiedz
L - 13.10.2021 / 13:18, *.tpnet.pl

@Leśny Dziadek: Dziadziu kochany często się się z tobą zgadzam ale tu nie masz racji. Zieliński to jedyny w tej reprezentacji który umie zrobić skuteczny zwód, przyjąć piłkę jednocześnie odwracając się z nią do bramki oraz oddać silny strzał lewą i prawą nogą. Oprócz tego ma dobry przegląd pola i dużo widzi. Wiem ,że często gra bez "fajerwerków" ale czy to co wymieniłem to dla ciebie mało? Ja bym widział Sebka Szymańskiego i Zielińskiego jednocześnie w pierwszym składzie! Zieliński na "10" a Szymański na "8".

odpowiedz
L - 13.10.2021 / 13:19, *.tpnet.pl

@Po(L)ubiony: O czym ty pier......???

odpowiedz
Po(L)ubiony - 13.10.2021 / 13:56, *.aster.pl

@L: Czy ty wszystko czytasz dosłownie? Jeśli tak, tak w ubogim świecie żyjesz.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 14.10.2021 / 00:34, *.centertel.pl

@L: Ile bramek strzelił Zieliński w reprezentacji?

odpowiedz
L - 14.10.2021 / 02:08, *.play-internet.pl

@Leśny Dziadek: U nas ktoś inny jest od strzelania bramek, zaczyna sie na Le... a kończy na ...dowski. Jak chcemy coś znaczyć w Europie to potrzebujemy takich kreatywnych zawodników w środku pola jak Zieliński. Oglądam Napoli i Serie A w miarę regularnie i on jest jednym z najlepszych piłkarzy tej ligi. Zwyczajnie nie stać nas na rezygnację z jego potencjału.

odpowiedz
L - 14.10.2021 / 11:53, *.play-internet.pl

@Po(L)ubiony: Bo żartować to trzeba umieć...

odpowiedz
Leśny Dziadek - 14.10.2021 / 22:50, *.orange.pl

@L: W Neapolu tak, niestety nie widać takiej gry w reprze. Ja nie mówię, żeby z niego rezygnować, ale żeby spróbować z Szymańskim. A co sie stanie, gdy Lewy złapie kontuzję? Pomocnicy też strzelaja bramki. A jak napisałeś - "ma mocny strzał z obu nóg", i co z tego wynika? Strzela w kaczki, latające nad stadionami?

odpowiedz
Po(L)ubiony - 13.10.2021 / 06:28, *.aster.pl

Albania zagrała tragicznie. Przegrali by nawet z ekipą losowo wybraną z graczy e-klapy. Czesiek musi jeszcze poczekać na reprę. Pewnie jest zmartwiony. No chyba że jest już ugadany z Traktorem Czelabińsk.

odpowiedz
znajca - 12.10.2021 / 23:11, *.plus.pl

Patrzę sobie na nazwiska w kadrze: Bednarek, Puchacz, Jóźwiak, Moder, Lewandowski. Do tego Kędziora, Gumny, Linetty. Hmmm...

odpowiedz
ROSOMAK - 12.10.2021 / 23:23, *.chello.pl

@znajca: same tuzy

odpowiedz
Zmęczony - 13.10.2021 / 08:00, *.centertel.pl

@znajca: zgadzam się z Tobą kolego. O tym samym wczoraj pomyślałem oglądając mecz. Warto spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie: w którym momencie nasza Legia przysnęła i nie odrobiła lekcji. Młodzi kopacze z lecha to obecnie trzon kadry i nie ma co się oszukiwać, to nie jest przypadek, choć nikt o tym głośno nie mówi.

odpowiedz
Wujekzbielan - 13.10.2021 / 12:55, *.115.122

@Zmęczony: jak grali w Lechu, to bardzo przeciętnie, może czasem błysnął Jóźwiak. Zagramy z jakąś lepszą drużyną i dostaniemy bęcki, np. już w barażach.

odpowiedz
lob - 13.10.2021 / 12:57, *.chello.pl

@znajca: to amikowskie przegrywy z DNA.......

odpowiedz