84. Parada Pułaskiego w Nowym Jorku - fot. Legia Fan Club New York

Kibice Legii na Paradzie Pułaskiego

Tonic

Jak co roku w pierwszą niedzielę października na najsławniejszej ulicy świata, czyli nowojorskiej Piątej Alei odbyła się Parada Pułaskiego, w której wzięły udział organizacje i związki polonijne. Parada odbywała się po raz 84. i wzięli w niej dział liczny fanklub Legii Warszawa z Nowego Jorku, grupa kibiców z Chicago i Andrzej Fonfara. Poniżej prezentujemy relację i zdjęcia otrzymane od nowojorskiego fanklubu:

Fotoreportaż z 84. Parady Pułaskiego - 24 zdjęcia

Parada Pułaskiego w tym roku była dla nas wyjątkowa i wszyscy czekaliśmy na nią z niecierpliwoscią, tym bardziej, że zeszłoroczna się nie odbyła ze względu na COVID, a i tegoroczna prawie do końca stała pod znakiem zapytania.

84 Parada Pułaskiego była trzecią, w której wzięliśmy udział. Udało nam się zaprosić gościa honorowego, znanego na całym świecie jednego z nas, kibica Legii - Andrzeja Fonfarę. Dzień przed paradą zorganizowaliśmy spotkanie dla kibiców Legii w pubie gdzie każdy z nas mógł poznać i porozmawiać z Andrzejem, zrobić pamiątkowe zdjęcie i wziąć autograf. Rozmowom i śpiewom nie było końca...

W tym roku oprócz Andrzeja Fonfary, dołączyła do nas liczna grupa kibiców Legii z Chicago - Legion 16. Około godziny 4 popołudniu dumnie weszliśmy na 5 Aleję. Naszą grupę prowadzili najmłodsi kibice, w których rękach dumnie powiewały flagi Legii. Zaraz za nimi szedł nasz gość specjalny Andrzej Fonfara. Całą drogę w rytm bębna śpiewaliśmy legijne piosenki, a nad głowami powiewały flagi Legii i Polski. Wspaniale także prezentowała się nowa 5-metrowa flaga naszego nowojorskiego fanklubu oraz okazała flaga Chicago w barwach narodowych. Pod główną trybuną bawiliśmy się w rytm "małego walczyka" i głośnym "Ceeee..." zaznaczyliśmy naszą obecność. Dodatkowo przygotowaliśmy specjalnie na tą okazje koszulki z logo fanklubu NY. Naszą grupę zamykał samochód oczywiście w polskich i legijnych barwach, z którego głośników rozbrzmiewał "Sen o Warszawie". Przemarsz 5 Aleją trwał około 30 min. Na koniec odśpiewaliśmy hymn Polski.

Kolejny raz czuliśmy dumę rozpierającą nasze serc,a że możemy reprezentować nasz klub i pokazać naszą siłę i miłość do naszej drużyny! Co roku nasz fanklub rośnie w siłę. Dołączają do nas kolejni legioniści. Jest to dla nas okazja żeby pokazać nasza miłość i oddanie Legii nawet po za granicami Polski.

Po skończonej paradzie udaliśmy się wszyscy na przygotowaną specjalnie na ta okazję imprezę.

Wielkie podziękowania dla Andrzeja i chłopaków z ekipy Legion 16 za przybycie. Wielki szacun i do zobaczenia za rok!!!

Legia Fan Club New York

Fotoreportaż z 84. Parady Pułaskiego - 24 zdjęcia

Przemarsz kibiców Legii od 2:54:00



fot. Legia Fan Club New York
fot. Legia Fan Club New York
fot. Legia Fan Club New York
fot. Legia Fan Club New York
fot. Legia Fan Club New York

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

+dodaj komentarz
Pixe(L) - 06.10.2021 / 15:58, *.143.240

Brawo Panowie i Panie z NY i Chicago Dobra Robota

odpowiedz
Cezarylegia@gmail.com - 06.10.2021 / 03:23, *.141.12

Cala Legia zawsze razem !

odpowiedz
A trener dał tydzień wolnego...bez⚽️ - 06.10.2021 / 01:58, *.151.186

Brawo!Wszyscy!Może wreście kibice z innych miast świata zrobiá coś podobnego,to coś piéknego!Brawo!Dziékuje Londyn Legijny !Brawo!NY!Chicago!

odpowiedz
Lfan - 06.10.2021 / 01:07, *.autocom.pl

Serducho rośnie na taki widok :) Brawo Bracia i Siostry za oceanem! Ogromny szacun dla Was.

odpowiedz
Lemiesz Grochuw - 05.10.2021 / 22:28, *.t-mobile.pl

żeby tylko mu gałek nie wypaliło Słońce przez okulary na tym zachmurzonym niebie w Niuł Jork

odpowiedz
Grochów jakie ó piszesz ? - 06.10.2021 / 02:29, *.tpnet.pl

@Lemiesz Grochuw: A czy to jakiś problem jest , że ma ciemne okulary ?Dobrze wygląda , jak zwykle . Polecam stary , dobry utwór ''Sunglasses at night''Coreya Harta . Nie wiem o czym śpiewa , bo słabo znam angielski , ale wokalnie i muzycznie zaje....y numer . To apropo twojej troski . Dobranoc . A u nich teraz wieczór czy poranek (znowu zapomniałem , w którą stronę ta ośmiogodzinna różnica jest) .

odpowiedz
Radek NY - 06.10.2021 / 02:38, *.verizon.net

@Grochów jakie ó piszesz ?: 6 h roznicy jest. Gdy w Polsce jest 12 w poludnie to u nas dopiero 6 rano i dzien sie budzi do zycia.Co do Andrzeja to wyglada bardzo dobrze i bez okularow i niektorzy mogli by sie zdziwic w jakiej jest formie. Pozdro zza wielkiej kaluzy! (L)

odpowiedz
Groch - 06.10.2021 / 18:39, *.tpnet.pl

@Radek NY: Pozdro bracie ! (L)

odpowiedz
Franko de Niroski - 05.10.2021 / 20:01, *.tpnet.pl

Pozdro bracia ! ( L )

odpowiedz
oLaf - 05.10.2021 / 19:06, *.vectranet.pl

super to wygląda!!!

odpowiedz
Tommy Johnson - 05.10.2021 / 18:16, *.vectranet.pl

Fajna rzecz tak paradowac przez ulice New York : )

Nowojorskie flagi na meczach Legii to częsty widok, za to Chwała tamtejszej Polonii.

Niestety na Łazienkowskiej spotkać możemy także lemingów spod znaku NY Yankees, tak zwanych meteorów.

Yankeskie kundlez bierzcie przykład od prawdziwych Nowojorczyków. ( L )

odpowiedz
NY YANKEE - 07.10.2021 / 05:41, *.rr.com

@Tommy Johnson: masz coś z głowa nie tak, czy przesiasiadywanie na żylecie wpływa zle na mózg?!

odpowiedz
Radek NY - 05.10.2021 / 17:44, *.myvzw.com

Jesteśmy wszędzie!!! ????????

odpowiedz
Brat - 05.10.2021 / 17:41, *.chello.pl

Brawo Panie i Panowie! Serce się raduje, że rozsławiacie Legię w USA. Pozdrowienia!

odpowiedz