Legia II - Błonianka. Dawid Dzięgielewski po bramce na 1-0 - fot. Woytek / Legionisci.com

Rezerwy

III liga: Legia II Warszawa 6-2 Błonianka Błonie

Woytek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 12. kolejki III ligi Legia II Warszawa wygrała 6-2 z Błonianką Błonie. W zespole Wojskowych zagrało czterech zawodników z szerokiej kadry pierwszej drużyny.

Fotoreportaż z meczu - 62 zdjęcia Woytka

Podopieczni Marka Gołębiewskiego objęli prowadzenie już w 4. minucie za sprawą Dawida Dzięgielwskiego, który trafił do siatki z pola karnego. Siedem minut później na 2-0 po indywidualnej akcji lewą stroną i strzale pod poprzeczkę podwyższył Kacper Kostorz. Nie minęły kolejne 2 minuty a legioniści trafili po raz trzeci. Dzięgielewski przejął piłkę na połowie rywala, minął bramkarza i wpakował ją do pustej bramki. Rywale odpowiedzieli bramką Marcina Szymczaka w 21. minucie.

W 70. minucie prostopadłą piłkę z prawej strony posłał Tomasz Nawotka. Przejął ją Kacper Kostorz, popędził na bramkę i wykorzystał szansę sam na sam z bramkarzem. Trzy minuty później z błędu obrońcy gości skorzystał Tomasz Nawotka, przejął piłkę w okolicach 16. metra i pewnym strzałem podwyższył na 5-1. W 76. przepięknego gola strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Wiktor Kamiński, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył z powietrza piętką i przelobował golkipera Błonianki.

Kolejny ligowy mecz Legia II rozegra już a najbliższą środę, na wyjeździe z rezerwami Jagiellonii Białystok.

Legia II Warszawa 6-2 (3-1) Błonianka Błonie
1-0 - 4' Dawid Dzięgielewski b.a.
2-0 - 11' Kacper Kostorz
3-0 - 13' Dawid Dzięgielewski
3-1 - 21' Marcin Szymczak
4-1 - 70' Kacper Kostorz
5-1 - 73' Tomasz Nawotka
6-1 - 76' Wiktor Kamiński
6-2 - 91' Jan Krawczyk

Legia II: 1. Maciej Kikolski – 2. Lindsay Rose (74' 26. Jehor Macenko), 3. Inaki Astiz, 5. Bartłomiej Widejko – 11. Tomasz Nawotka, 18. Karol Noiszewski, 4. Bartłomiej Ciepiela (74' 24. Wiktor Kamiński), 6. Yuri Ribeiro – 15. Rui Gomes (60' 8. Patryk Pierzak), 7. Dawid Dzięgielewski (74' 9. Arkadiusz Ciach), 22. Kacper Kostorz

żółte kartki: Gomes, Rose, Widejko (Legia II) - Szymczak (Błonianka)