Legia Warszawa - Avia Świdnik - fot. Hugollek / Legionisci.com

Siatkówka

Legia Warszawa 3-0 Avia Świdnik

Hugollek, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W meczu 4. kolejki 1. ligi siatkówki Legia Warszawa wygrała 3-0 z Avią Świdnik. Spotkanie zostało rozegrane w hali przy ul. Niegocińskiej w Warszawie. To pierwsza wygrana Legii w tym sezonie. MVP spotkania wybrany został Maciek Stępień. Kolejny mecz Wojskowi rozegrają w czwartek w Siedlcach.

Legioniści w każdym kolejnym secie potrafili odpowiednio wcześnie zbudować bezpieczną przewagę. Tylko w pierwszym z nich nasz zespół roztrwonił ją dość łatwo i pięć punktów różnicy zniwelowali świdniczanie, co doprowadziło do dość nerwowej końcówki, na szczęście rozstrzygniętej na naszą korzyść (27-25). W drugim secie legioniści grali wyśmienicie i zanosiło się na istny pogrom. Dopiero pod koniec seta, niesiona dopingiem ok. 35-osobowej grupy kibiców Avia, odrobiła zdobyła punktów, ale i tak ta partia zakończyła się wysoką wygraną Legii. W secie trzecim Legia od samego początku kontrolowała przebieg rywalizacji i mądrze wykorzystywała słabsze strony rywali.

I liga: Legia Warszawa 3-0 Avia Świdnik
Sety: 27-25, 25-18, 25-18